kategoria: Programy
[#61] Re: Iris

@Jacek Piszczek, post #60

U mnie maile, które pochodzą ze skrzynek z onetu ( @poczta.onet.pl ) wszystkie grafiki mają jako załączniki - tzn, wyświetla się tekst i grafiki jako załączniki . Dodatkowo, konto na onet nie skonfigurowało się poprawnie, tzn. nie pobrało katalogów inbox, sent, deleted itd. Konto microsoft outlook.com skonfigurowało się poprawnie, ale nie mogę kasować emaili ( na poczta.onet.pl też nie ma takiej możliwości ) .
[#62] Re: Iris

@trOLLO, post #61

Onet się domyślnie konfiguruje na POP3, nic nie poradzę. Jak się komuś chce to trzeba to ludziom od Thunderbirda zgłosić.

https://autoconfig.thunderbird.net/v1.1/poczta.onet.pl

widzę że onet też te dane wystawia (z IMAP), ale niestety nie chciało się panom kupić certyfikatu SSL, więc Iris ignoruje od nich dane :)
[#63] Re: Iris

@Jacek Piszczek, post #62

Jak uzywam program to w kolumnie Messages pojawiaja sie liczby. Domyslam sie ze oznaczaja ile emaili aktualnie znajduje sie w danym folderze. Jednak zauwazylem ze czesto te wartosci sa calkowicie losowe. Zdarzylo sie nawet ze sa ujemne lub ilosc nie zgadza sie calkowicie z iloscia emaili (i to bardzo znaczaco).

Wczoraj kilkukrotnie zdarzylo mi sie zawiesic program przegladajac tylko foldery.

Do logu poszlo:

Iris Folder Cache Loader - Illegal Instruction

TaskTrapHandler: MsgPort 0x25a6ccb0
TaskTrapHandler: Task 0x1edb9148 <Iris Folder Cache Loader>
TaskTrapHandler: Msg 0x25a6cc80
TaskTrapHandler: TrapMsgPort_68k 0x140c48e8
TaskTrapHandler: Send Msg
TaskTrapHandler: Wait Msg

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 11:18:48 przez Phibrizzo
[#64] Re: Iris

@Phibrizzo, post #63

Już poprawione. Będzie OK w następnym buildzie.
[#65] Re: Iris

@Jacek Piszczek, post #64

A czy znany ci jest blad odnosnie powielania sie emaili w katalogach?

Niestety z powodu bledu ktory opisalem wczesniej nie jestem ci wstanie podac dokladnego
opisu jak to wywolac. Choc mam podejrzenia ze to chodzi o funkcje z menu "New Accont".
Jesli sie ja wywola a pozniej zamknie okno bez zadnych zmian to emaile zduplikuja sie.
[#66] Re: Iris

@Phibrizzo, post #65

Używasz POP czy IMAP?
[#67] Re: Iris

@Jacek Piszczek, post #66

W opcjach Receiving, Protocol mam ustawiony na IMAP.
[#68] Re: Iris

@Phibrizzo, post #67

OK. Co do duplikacji... przypadkiem nie dodałeś takiego samego konta dwa razy? To nie jest obecnie sprawdzane i na pewno spowoduje dziwne i ciekawe problemy.
[#69] Re: Iris

@Jacek Piszczek, post #68

Probowalem wygenerowac ten problem. Okazalo sie ze nie chodzi o opcje "Add an Account" tylko o "Accounts".
Jesli dokonalen jakiejs zmiany np. postawilem/usunalem ptaszka na "Server stores messages..." i dam Apply to spowoduje duplikacje emaili.
Czasami po takiej zmianie nastepuje ponowna synchronizacja i wszystko wraca do normy.
Jednak zauwazylem ze niezawsze ona nastepuje i takie powielenie moze sie zrobic kilka razy.

Zauwazylem ze w logu pojawiaja sie czeste bledy typu:

[MCCListtree getParent:](0x1b45093c): error, object 0x18e2a1d4 (<UIFolderLeaf:18E2A1D4>) not part of the tree

o roznych adresach Nie powiem ci czy jes to z tym zwiazane.
[#70] Re: Iris

@Phibrizzo, post #69

Dzięki. Sprawdzę.
[#71] Re: Iris

@Jacek Piszczek, post #70

@wątek:

Za kilka dni prawdopodobnie będzie dostępna nowa beta z poprawionymi zauważonymi błędami i kilkoma nowymi funkcjami. OK

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 10:12:04 przez recedent
[#72] Re: Iris

@recedent, post #71

Jest beta 24. Łapcie, póki gorąca!
[#73] Re: Iris

@recedent, post #72

Złapałem nawet betę 25, ale nic nie mogę napisać - okno wyświetla tylko migający kursor. Czy edycja jest jeszcze nieaktywna? Mogę wprowadzić adres i temat ale nie treść.
[#74] Re: Iris

@Pero, post #73

Przejdź tabem.
[#75] Re: Iris

@Korni, post #74

Jutro spróbuję.
[#76] Re: Iris

@recedent, post #72

Jaca walczył ostatnio z wydajnością programu (a konkretnie z dużym obciążeniem procesora podczas synchronizacji folderu). Obiecuje przynajmniej 30% poprawę w tym zakresie.
[#77] Re: Iris

@Korni, post #74

Nie działa.
[#78] Re: Iris

@Jacek Piszczek, post #70

Mnie zastanawia jedna sprawa - czasem Iris bardzo wolno odświeża widok katalogu, a obciążenie procesora wcale nie jest wysokie. To skąd bierze się spowolnienie? Nie mam jakiegoś mega wolnego internetu w domu... Chyba.
[#79] Re: Iris

@recedent, post #78

A jaki masz dysk? Jeśli talerzowy, to to akurat normalne. W b26 będzie trochę lepiej.
[#80] Re: Iris

@Jacek Piszczek, post #79

SSD.
[#81] Re: Iris

@recedent, post #78

Co dokładnie rozumiesz przez 'odświeża' ? Chodzi Ci o czas załadowania zawartości (z dysku), czy czas po jakim pojawiają się nowo pobrane wiadomości?
[#82] Re: Iris

@Jacek Piszczek, post #81

Chodzi mi o ten czas kiedy zaznaczam folder "odebrane", a program pisze "loading headers" zanim wyświetli tytuły maili. Przy czym zależy to od konta. W tym momencie mam podpięty onet i o2 i o ile na pierwszym jakoś idzie, to o2 strasznie wybrzydza. Załóżmy, że przełączę wtedy z powrotem na onet, a potem znów na o2 - i znów przymula przy wczytywaniu nagłówków, a jak źle pójdzie to program całkiem się zatrzymuje i nic z tego konta nie wczyta (nawet pustej listy z "loading headers"). Chyba że odczekam swoje (ale to może trwać dobre kilka minut). Uroki tlenu?
[#83] Re: Iris

@recedent, post #82

Używasz POP3 czy IMAP?
[#84] Re: Iris

@Jacek Piszczek, post #83

Na tych dwóch nijak IMAP nie chce mi działać, nawet autokonfiguracja Iris ustawia na nich POP3. Co innego Gmail.
[#85] Re: Iris

@recedent, post #84

POP3 jest po prostu bardzo wolny :)
[#86] Re: Iris

@Jacek Piszczek, post #85

Ostatnio probowalem zgrabowac okno programu.
Okazalo sie ze po stronie wiadomosci (prawej) dostalem puste biale pole.
Czy Iris w tym miejscu kozysta z jakiegos mechanizmu a'la vlayer?

Zgrabowanie funkcja Rectangle zadzialala. Calego ekranu nie probowalem.
[#87] Re: Iris

@Phibrizzo, post #86

@ Phibrizzo
U mnie identycznie.
[#88] Re: Iris

@Phibrizzo, post #86

HTML jest na osobnym oknie. Musisz zgrabować cały ekran.
[#89] Re: Iris

@Jacek Piszczek, post #88

Z czego wynikło takie rozwiązanie?
[#90] Re: Iris

@Jacek Piszczek, post #88

Aha, a jak daleko w planach jest zapisywanie i edytowanie draftów?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem