Forum » PPA
[#241] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@mikecios, post #237

Ami od Atari ? Z pokeyem środku


Tramiel chciał wykupić projekt tylko dla chipsetów których użyłby w nowym Atari.
Jeśli twierdzisz że Jay zaprojektował Pokeya którego potem Jack użyłby w nowym Atari, to ja przepraszam bardzo
[#242] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@grxmrx, post #239

Po tej owocnej dyskusji juz nikt nic nie chce zmieniać ani broń Boże proponować/sugerować.
Bylem ileś tam postów wyżej za zamknięciem wątku.
Tak myślę czy samozwanczej ankiety nie puścić w tym temacie
[#243] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@grxmrx, post #239

Ja bym chętnie zobaczył kategorię Atari 8bit pokłony
[#244] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@AD99, post #238

W scena.ppa.pl to jest zrobione w ten sposób, że newsy otagowane na PPA jako "scena" są widoczne tam jako jedyne. Podobnie forum - wątki dotyczące sceny są tam "podpięte". Nie jestem bywalcem, ale nie widzę tam unikalnych treści. Ot, komfort psychiczny, że jest tylko ta jedna tematyka i nic nie mąci odbioru.
[#245] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@grxmrx, post #239

Zawsze to cośOK, dzięki za linka. Fajnie by było np. połączyć się tym samym logowaniem z portalem C=. Jak to w ogóle wygląda, poza oczywiście dogadaniem się w dwie strony?
[#246] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@AD99, post #245

Na takiej subdomenie mógłbyś logować się nickiem z PPA. Natomiast nie sądzę, żeby było możliwe połączenie logowania nickiem z innym portalem, to musiałaby być chyba wspólna baza danych.
Prędzej można by zrobić zagnieżdżanie treści PPA na innym portalu. Kombinuj ;)
Tu grxmx ma pełną wiedzę.
[#247] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@AD99, post #211

No dobra, jeśli "ankieta" dalej działa to:
+1 na NIE

Bo wtedy na C64scene już nikt nie będzie pisał :P /a miało być tak pięknie po migracji ludzi z "C64Pały"/

Jak SuperFrog, to tylko na mydelniczce i z kasety !
[#248] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@morph123, post #243

Ja bym chętnie zobaczył kategorię Atari 8bit

Musisz poczekać do 01.04.2019.
[wyróżniony] [#249] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@adam_mierzwa, post #246

Wspólna baza danych nie jest konieczna. Jest coś takiego jak OAuth, dzięki któremu można się logować przez Fb, Google, Githuba czy cokolwiek co ma uruchomioną usługę serwera OAuth. Takie wspólne logowanie mają też przykładowo strony demoscenowe (Scene ID, serwisy pouet.net, demozoo). Jak jest serwer OAuth to strony muszą mieć zaimplementowanego klienta OAuth dzięki czemu można się logować z jednego miejsca. To w jaki sposób serwis przechowa dane by "wpuścić" użytkownika to już zależy od tego jak kto to oprogramuje (np. przy rejestracji może to być skopiowanie, za zgodą użytkownika, adresu email i nazwy użytkownika by mieć jak go powiązać).
[#250] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@adam_mierzwa, post #246

Ja tam nie wiem jak to ogarnąć.... Myślę, że można by logować się nickiem, dalsze logowanie postepowałoby po adresie e-mail(z automatu). Tyle, że tak jak napisałeś musiała by być wspólna baza danych. Czyli najpierw rejestracja na portalu C=, a potem scalanie kont dwóch portali. Uff nie wiem czy idę dobrym torempomysł

Sorry, ale piszę pooooooooowoli z telefonu
Wszystko już jasne.

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 21:02:32 przez AD99
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem