Forum » PPA
[#151] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@marpla, post #150

1.MikeCios - Tak
2. AD99 - Tak
3. rePeter - Tak
4. krashan - Nie
5. waldiamiga - Nie.
6. Skofrant - Tak
7. *y - Tak
8. Paul - nope
9. C84 - Tak
10. X-Type - Tak
11. Rzookol - Tak.
12. teo - Tak
13. Norbert - tak
14. morph123 - Nie
15. Borsuczysko - Tak
16. Pentanteles - Nie
17. Duracel - Tak
18. ZbyniuR - Tak
19. wali7 - Tak
20 krisbA - Tak
21. Kilos - Tak
22. Hexmage960 - Tak
23. Vegeto - Tak
24. Adinfo - Tak
25. mallorn - Tak
26. Renton - TAK
27. marpla - Tak
28. Jacques - TAK
[#152] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Jacques, post #151

1.MikeCios - Tak
2. AD99 - Tak
3. rePeter - Tak
4. krashan - Nie
5. waldiamiga - Nie.
6. Skofrant - Tak
7. *y - Tak
8. Paul - nope
9. C84 - Tak
10. X-Type - Tak
11. Rzookol - Tak.
12. teo - Tak
13. Norbert - tak
14. morph123 - Nie
15. Borsuczysko - Tak
16. Pentanteles - Nie
17. Duracel - Tak
18. ZbyniuR - Tak
19. wali7 - Tak
20 krisbA - Tak
21. Kilos - Tak
22. Hexmage960 - Tak
23. Vegeto - Tak
24. Adinfo - Tak
25. mallorn - Tak
26. Renton - TAK
27. marpla - Tak
28. Jacques - TAK
29. grxmrx - Nie
[#153] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@mikecios, post #147

Nie każdy musi czytać ten wątek. Jeśli wyniki miały by być wiążące to powinna być oficjalna ankieta, albo to głosowanie przerzucić do NEWsa na głównej stronie PPA ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 12:45:54 przez BULI
[#154] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@grxmrx, post #152

1.MikeCios - Tak
2. AD99 - Tak
3. rePeter - Tak
4. krashan - Nie
5. waldiamiga - Nie.
6. Skofrant - Tak
7. *y - Tak
8. Paul - nope
9. C84 - Tak
10. X-Type - Tak
11. Rzookol - Tak.
12. teo - Tak
13. Norbert - tak
14. morph123 - Nie
15. Borsuczysko - Tak
16. Pentanteles - Nie
17. Duracel - Tak
18. ZbyniuR - Tak
19. wali7 - Tak
20 krisbA - Tak
21. Kilos - Tak
22. Hexmage960 - Tak
23. Vegeto - Tak
24. Adinfo - Tak
25. mallorn - Tak
26. Renton - TAK
27. marpla - Tak
28. Jacques - TAK
29. grxmrx - Nie
30.viger - TAK
[#155] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@viger, post #154

1.MikeCios - Tak
2. AD99 - Tak
3. rePeter - Tak
4. krashan - Nie
5. waldiamiga - Nie.
6. Skofrant - Tak
7. *y - Tak
8. Paul - nope
9. C84 - Tak
10. X-Type - Tak
11. Rzookol - Tak.
12. teo - Tak
13. Norbert - tak
14. morph123 - Nie
15. Borsuczysko - Tak
16. Pentanteles - Nie
17. Duracel - Tak
18. ZbyniuR - Tak
19. wali7 - Tak
20 krisbA - Tak
21. Kilos - Tak
22. Hexmage960 - Tak
23. Vegeto - Tak
24. Adinfo - Tak
25. mallorn - Tak
26. Renton - TAK
27. marpla - Tak
28. Jacques - TAK
29. grxmrx - Nie
30. viger - TAK
31. mschulz - NIE
[#156] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@mschulz, post #155

1.MikeCios - Tak
2. AD99 - Tak
3. rePeter - Tak
4. krashan - Nie
5. waldiamiga - Nie.
6. Skofrant - Tak
7. *y - Tak
8. Paul - nope
9. C84 - Tak
10. X-Type - Tak
11. Rzookol - Tak.
12. teo - Tak
13. Norbert - tak
14. morph123 - Nie
15. Borsuczysko - Tak
16. Pentanteles - Nie
17. Duracel - Tak
18. ZbyniuR - Tak
19. wali7 - Tak
20 krisbA - Tak
21. Kilos - Tak
22. Hexmage960 - Tak
23. Vegeto - Tak
24. Adinfo - Tak
25. mallorn - Tak
26. Renton - TAK
27. marpla - Tak
28. Jacques - TAK
29. grxmrx - Nie
30. viger - TAK
31. mschulz - NIE
32. Retronavigator (aka Carrion) - NIE
[#157] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@BULI, post #153

Skoro to wątek oficjalny, użytkownicy są zalogowani to chyba ta ankieta jest wiążąca? :) Inna sprawa, że demokratyczna inicjatywa i wynik głosowania może nie być uznana przez... Adminów?
[#158] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@grxmrx, post #152

Koniec dyskusji :)
[#159] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@retronav, post #156

1.MikeCios - Tak
2. AD99 - Tak
3. rePeter - Tak
4. krashan - Nie
5. waldiamiga - Nie.
6. Skofrant - Tak
7. *y - Tak
8. Paul - nope
9. C84 - Tak
10. X-Type - Tak
11. Rzookol - Tak.
12. teo - Tak
13. Norbert - tak
14. morph123 - Nie
15. Borsuczysko - Tak
16. Pentanteles - Nie
17. Duracel - Tak
18. ZbyniuR - Tak
19. wali7 - Tak
20 krisbA - Tak
21. Kilos - Tak
22. Hexmage960 - Tak
23. Vegeto - Tak
24. Adinfo - Tak
25. mallorn - Tak
26. Renton - TAK
27. marpla - Tak
28. Jacques - TAK
29. grxmrx - Nie
30. viger - TAK
31. mschulz - NIE
32. Retronavigator (aka Carrion) - NIE
33. softiron - tak
[#160] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@X-Type^HVR, post #157

Skoro to wątek oficjalny


Pracowałem kiedyś jako barman, podbiłem do stolika gdzie siedziała tzw. "stała ekipa" przy własnej flaszce, powiedziałem że ma to zaraz zniknąć ze stolika. Laska z ekipy spojrzała na mnie zdziwiona i powiedziała pretensjonalnie: "Ale przecież wnieśliśmy ją oficjalnie!".

Tak, wnieśli, bez pytania o zgodę .
[#161] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@morph123, post #160

Z całym szacunkiem dla zdania przeciwników, ale nie rozumiem motywacji (może z wyjątkiem motywacji grxmrx, bo to on będzie musiał to ogarnąć w razie czego).

Mam skojarzenie z mieszkańcami bloku, którzy tylko dlatego, że nie mają auta głosują negatywnie w ankiecie o budowę podziemnego parkingu dla mieszkańców, którzy mają auta.

Chciałbym usłyszeć jeden racjonalny argument przeciwko integracji Commodorowców pod szyldem PPA.
[#162] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Duracel, post #161

No to może taki:

"Tematyka ośmiobitowych komputerów Commodore nie pasuje do profilu portalu"

Za mało racjonalny?
[#163] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Duracel, post #161

Chciałbym usłyszeć jeden racjonalny argument przeciwko integracji Commodorowców pod szyldem PPA.


W sumie... mogę podać argument nie przeciwko, ale "za".
Otóż dzięki temu więcej "casualowych looserów" (określenie sporej części "retro fanów" ukute przez Comancha na C64power czy C64scene) będzie przychodzić tutaj z pytaniami "jak wgrać Strip Pokera bo mam Blackboxa i zapomniałem".
A dlaczego jest to argument "za" - bo tam takich pytań będzie mniej. Tu i tak wiedza o C64 jest na poziomie minimalnym, więc nic nie szkodzi :P
[#164] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@konrad_0x42, post #163

@Duracel i panowie
nie jestem ani adwokatem c64power ani c64scene ale powiem że pracuję nad tym aby taki język jak przytoczony nie był kojarzony ze społecznością c64.
zależy mi i całej społeczności aby ją zjednoczyć i to zaczyna się dziać (vide wątek o nowym party w Opolu w przyszłym roku na które zapraszamy już dziś)
myślę że nie wyrażę tylko swojego głosu jeśli powiem że nie jesteśmy przeciwko wątkom c64 na ppa.pl. natomiast dla mnie osobiście bardzo ważne jest aby tematyka c64 była kanalizowana (wiem głupie słowo) na portalach i forach do tego przeznaczonych. inaczej się nie zjednoczymy.
jeśli dla kolegów tutaj ważne jest aby mieć gdzie wejść pogadać, zapytać, powspominać zapraszam na c64scene.pl. Dla mnie słowo scena nie jest tożsame z demoscena. Jest SZERSZE. Gwarantuję, że będę starał się odpowiedzieć na każde pytanie, temat i dyskusję jaką założycie na forum o C64.

Pozdrawiam
Carrion aka RetroNav aka Komodorowiec.
[#165] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@recedent, post #162

No to może taki:

"Tematyka ośmiobitowych komputerów Commodore nie pasuje do profilu portalu"
Za mało racjonalny?


Tematyka ośmiobitowa nie pasuje do profilu portalu?
Hmm... niech pomyślę.
Gry, Scena, Giełda, niszowy system operacyjny, usprawnienia i protezy dla archaicznych komputerów z lat 90?
Czy to nie są tematy które dotyczą również C-64? :)

Nie pasuje do profilu portalu... to jaki ten profil jest, że nie pasuje? A to profilu nie można zmieniać? C-64 to nie pralka, ani agregat prądotwórczy
[#166] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@konrad_0x42, post #163

Otóż dzięki temu więcej "casualowych looserów" (określenie sporej części "retro fanów" ukute przez Comancha na C64power czy C64scene) będzie przychodzić tutaj z pytaniami "jak wgrać Strip Pokera bo mam Blackboxa i zapomniałem"


Przepraszam bardzo, ale pomimo iż wgrywanie gier na Amigę jest prostsze niż na C-64, to cyklicznie widuję na forum wątki typu - "cześć jestem nowy, właśnie kupiłem Amigę, nie wiem jak..." itd.


retronav
Twoja wypowiedź uświadamia jedno. Nie ma jednego schematu postrzegania starych komputerów przez ich fanów. Wiele zależy od tego kto, w jakiej kolejności przechodził kiedyś drogę w obcowaniu z nimi. Ja dostrzegam wiele wspólnych cech pomiędzy Amigą i C-64, które to nie są dla mnie tak wyraziste jak np. pomiędzy Amigą a Macintoshem... pomimo tego, że jak wiadomo akurat tutaj łączy je kwestia możliwości instalacji systemów paraamigowych.

Kiedy zaczynałem swoją zabawę z muzyką to bawiłem się trackerami na C-64, kupując Amigę, w sposób naturalny widziałem oczywistą ewolucję przy Protrackerze... a to tylko jeden przykład. Mam natomiast świadomość, że dla części ludzi z PPA gry i Scena to niekoniecznie istota Amigi. Właśnie dlatego piszę o tym, że nie ma jednego schematu postrzegania starych komputerów.

Niemniej jednak z pragmatycznego punktu widzenia uważam, że tacy ludzie, którzy nie chcą postrzegać Amigi i C-64 jako sprzęt stricte do zabawy są w mniejszości. Doceniam wytrwałość i wiarę, ale ten pociąg już odjechał. Amiga i C-64 to zabawki i przyjemny wehikuł czasu, którym możemy cofnąć się do przyjemnych chwil i właśnie dlatego powinny być pod jednym dachem. Tym bardziej, że ludzie mają to do siebie, że umierają. Jest nas coraz mniej.

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 17:45:12 przez Duracel
[#167] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@softiron, post #159

1.MikeCios - Tak
2. AD99 - Tak
3. rePeter - Tak
4. krashan - Nie
5. waldiamiga - Nie.
6. Skofrant - Tak
7. *y - Tak
8. Paul - nope
9. C84 - Tak
10. X-Type - Tak
11. Rzookol - Tak.
12. teo - Tak
13. Norbert - tak
14. morph123 - Nie
15. Borsuczysko - Tak
16. Pentanteles - Nie
17. Duracel - Tak
18. ZbyniuR - Tak
19. wali7 - Tak
20 krisbA - Tak
21. Kilos - Tak
22. Hexmage960 - Tak
23. Vegeto - Tak
24. Adinfo - Tak
25. mallorn - Tak
26. Renton - TAK
27. marpla - Tak
28. Jacques - TAK
29. grxmrx - Nie
30. viger - TAK
31. mschulz - NIE
32. Retronavigator (aka Carrion) - NIE
33. softiron - tak
34. swinkamor12 - NIE
[#168] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@swinkamor12, post #167

Odpowiedź na:

1.MikeCios - Tak
2. AD99 - Tak
3. rePeter - Tak
4. krashan - Nie
5. waldiamiga - Nie.
6. Skofrant - Tak
7. *y - Tak
8. Paul - nope
9. C84 - Tak
10. X-Type - Tak
11. Rzookol - Tak.
12. teo - Tak
13. Norbert - tak
14. morph123 - Nie
15. Borsuczysko - Tak
16. Pentanteles - Nie
17. Duracel - Tak
18. ZbyniuR - Tak
19. wali7 - Tak
20 krisbA - Tak
21. Kilos - Tak
22. Hexmage960 - Tak
23. Vegeto - Tak
24. Adinfo - Tak
25. mallorn - Tak
26. Renton - TAK
27. marpla - Tak
28. Jacques - TAK
29. grxmrx - Nie
30. viger - TAK
31. mschulz - NIE
32. Retronavigator (aka Carrion) - NIE
33. softiron - tak
34. swinkamor12 - NIE
35. chicago - TAK
[#169] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Duracel, post #165

Czy to nie są tematy które dotyczą również C-64? :)


Te tematy dotyczą również ZX Spectrum, Atari, Amstrada, wczesnych komputerów Apple...

Polski Portal Amigowy to nie Polski Portal o Wszystkich Retrokomputerach (PPoWR).

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 17:43:48 przez recedent
[#170] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@recedent, post #169

Tak, ale Amiga i C-64 to komputery z tej samej stajni. Jest wiele nawiązań, niejako kontynuacji którą czuło się przechodząc z C-64 na Amigę. Nie bez powodu większość ludzi będących z C-64 wybierało Amigę zamiast Atari ST.

Poza tym stwierdziłeś, że nie pasuje do profilu a ja wyszczególniłem kilka rzeczy które występują w obydwu komputerach i są w profilu.

Bardziej zatem chciałbym usłyszeć co nie pasuje?

Masz rację, PPA to nie portal o wszystkich retro komputerach, ale może być portalem komputerów Commodore.

Tak na marginesie, patrząc na działy forum... linux, aros, morphos... można wnioskować, że sprzeciw u sceptyków wynika głównie z tego, że jesteście nastawieni z PPA jako portalem bardziej systemowym, a nie sprzętowym czy rozrywkowym. Nie kojarzę abym linux chodził na klasycznej Amidze.

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 17:54:23 przez Duracel
[#171] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@swinkamor12, post #167

8 bit to 8 bit a 32 bit to 32 bit.
8 bit a Amiga to zupełnie co innego.
Inna filozofia obsługi, inny sposób działania sprzętu, pisanie softu w zupełnie innym stylu.
Ja to wyjaśnię na świetnym przykładzie który już tu kiedyś podawałem:

Wyobraźmy sobie właściciela fiata 125 p który ma wolną sobotę, i chce se pojechać za miasto swoim zadbanym fiatem 125 p. Bierze przeciera szmatką, jedzie na Shella tankuje wypasioną benzynę ze wszystkimi dodatkami i już chce jechać na wycieczkę za miasto, gdy trafia się młody, gniewny fanboy maszyn parowych.

Ale co ty chłopie robisz?
Ja się znam, widziałem takie u wujka, zanim dwadzieścia lat temu zmarł.
To jest stare!
To musi być machina parowa!
Gdzie z tą benzyną to musi być na wongiel!
Ja tu mam przyczepkę wrzuci się na nią tonę wongla, z przodu da sie drugą z destylatorem będzie robił olej skalny z wongla.
Potem się weźmie rukre i ten olej skalny się będzie lal do silnika przez rurke.
A poza tym dlaczego tu nie ma kotła parowego !
Herezja!!!
Zdemontowali kocioł parowy!!!

8bit to jak maszyna parowa, Amiga to jak Garbus lub 125p.
Niby to stare i to stare, niby to i to się nie nadaje do codziennego użytku.
Ale Garbus czy 125p ma wszystkie niezbędne rzeczy w samochodzie, są silnik na benzynę, skrzynia biegów, kierownica, pedały, dźwignia zmiany biegów, używa się tego prawie jak współczesnego samochodu.
Zupełnie inaczej niż lokomotywy na parę, nawet jak to drogowa lokomotywa.
Tak samo i Amiga niby stare ale większość technologii używa się do dzisiaj.
W przeciwieństwie do 8 bit, które są całkiem odjechane.
Nie ma co tego mieszać, nic dobrego z tego nie będzie.
[#172] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@swinkamor12, post #171

8 bit to 8 bit a 32 bit to 32 bit.
8 bit a Amiga to zupełnie co innego.


Tak?
To przypominam Ci, że Amiga 500 jest 16 bitowa, a Amiga 1200 ma procesor 32-bitowy.
Czyli? 16 bit to 16 bit, a 32 to... :)

Reszta Twojej tezy pasuje do sytuacji w której dyskutowalibyśmy o połączeniu portalu o starych sokowirówkach z portalem o starych magnetofonach... ewentualnie o sytuacji połączenia portalu Amigi z portalem ZX Spectrum, którego przywołał Recedent.

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 18:02:29 przez Duracel
[#173] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Duracel, post #170

Nie kojarzę abym linux chodził na klasycznej Amidze.


To, że nie kojarzysz, nie znaczy że nie chodzi...
[#174] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@retronav, post #164

Witam brać Amigową

Podłączę się do wątku i kanalizacji :P o której pisał Carrion. PPA jest uznanym (sam wielokrotnie korzystałem z wiedzy amigowców z PPA) portalem o Amigach przecież. Mam amigi wszelakie, miałem A500 i A1200 za dzieciaka, teraz mam ich więcej. Choć wyrastałem z C64 w domu, w latach '80. Faktem niezaprzeczalnym jest to, że c64scene.pl jest jednym z wiodących forum o C64. To o czym pisał Carrion, o podziałach i wojenkach społeczności C64 - to smuci. Cieszy jednak to, że mamy szansę to zmienić. Bez odrywania komukolwiek głowy. Bez wojenek i innych dziwności, których ja nie rozumiem i jestem z daleka od tego typu "show". Mamy szansę pokazać, że nasza pasja powinna łączyć. Tu nie ma konkurencji (prócz compo). Jeśli sami nie zrobimy czegoś dla siebie, nic z tego nie będzie. Coś tam udało mi się zainicjować w Opolu. Tak jak Carrion pisał, zapraszamy w maju. Wątki C64 (czy też inne rodzinne komcie, C16, VIC20 itd) nie to, że nie pasują do PPA. W końcu jesteśmy z jednej matki i ojca :P ale, użyję przykładu - 18 letni brat, nie zabiera młodszego rodzeństwa na imprezę do koleżanki. Kto ma starszego brata, ten wie o czym mówię (ja jestem tym młodszym :) Dzieje się dużo w ostatnim czasie. Z nowym demoparty, z łączeniem ludzi, którzy do tej pory powiedzmy, mijali się obojętnie. Mamy czas dobrej energii. Z pozytywną zazdrością patrzymy na Was, na węglarzy też, którzy mają węgiel.online.pl (no jakoś nie mogę się przemóc, żeby napisać tu nazwę na "A" :P :P :P. Społeczność C64 wydaje się być na początku prostej drogi, bez dziur i krawężników. Jak route 66. Ja pokusiłbym się nawet o prośbę do Was, czy swoim doświadczeniem i tym jak potrafiliście zbudować PPA w tej formie - zechcielibyście się podzielić z nami. Może współtworzyć to odrębne, w zamyśle szerokie, forum o 8 bitowych komciach. Nie tylko scenowe. Wszystko co się wiąże z nimi. Mody, nowe gry, nowe sprzęty. Jak ich używać bo ktoś po 30 latach zapomniał LOAD"$",8. Wielu z Was (bo ja w sumie też) miało/ma C64/plus+4/Vic20 czy inne maszynki 8bit Commodore. Ma wiedzę i chęć pisania o tym. Pisania właśnie na innym forum, stricte o braciach mniejszych.

To tyle ode mnie na ten moment. Proszę, przemyślcie to, czy macie chęci i siłę żeby pociągnąć/popchać (jak komu wygodnie) drugi wózek, z nami, o retro Commodorach, ale 8 bit.

Wszystkiego dobrego
Yugorin (komodorowiec z dziada pradziada)
[#175] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@yugorin, post #174

No i dlatego pisałem, żena PPA max to linki do stron jak Wasza i jakiś znacznik, że jest news na Waszej stronie, kto chce zajrzy.
[#176] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@recedent, post #173

Ok. punkt dla Ciebie, moje braki OK
Nie zmienia to jednak teorii, że Twoja grupa postrzega Amigę bardziej systemowo a nie pod kątem kryteriów które ja wymieniłem.
[#177] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@yugorin, post #174

Ja pokusiłbym się nawet o prośbę do Was, czy swoim doświadczeniem i tym jak potrafiliście zbudować PPA w tej formie - zechcielibyście się podzielić z nami. Może współtworzyć to odrębne, w zamyśle szerokie, forum o 8 bitowych komciach. Nie tylko scenowe.


To bardzo kurtuazyjne podejście, ale było świetne Emu64, które upadło, a które podobało mi się w formie bardziej niż świetne PPA, więc jest się do czego odnosić bez kompleksów
[#178] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Duracel, post #176

Nie zmienia to jednak teorii, że Twoja grupa postrzega Amigę bardziej systemowo a nie pod kątem kryteriów które ja wymieniłem.


Ale nadal Amigę a nie C64.

Co do Linuxa - to jest kolejny przykład krytykowania Amigowego PPA, żeby przeforsować dział C64. To jest śmieszne, dosłownie. Proponuję najpierw nadrobić zaległości chociażby czytając archiwalne Magazyny Amiga, a dopiero potem krytykować systemowe czy NGowe podejście do Amigi. Bez urazy.
[#179] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@recedent, post #169

Czysto teoretycznie rozważając to taki portal mógłby powstać na bazie tego kodu co już jest, ale pod inną subdomeną. Coś na zasadzie scena.ppa.pl. Wszystko rozbija się o utrzymanie od strony osób, które by prowadziły. Łatwo jest dołączyć do ankiety "chcemy" a trudniej utrzymać późniejszy bałagan.

Dołączenie innych platform, jak choćby C64, to pewien precedens. Skoro jest C64 to czemu nie inne? Dlaczego nie Timexy? Dlaczego nie Atari 2600? A skoro już takie forum będzie to dlaczego nie dodawać newsów, artykułów czy imprez stricte C64 do kalendarza? Moim zdaniem to kierunek do bałaganu i dodatkowy narzut na obowiązki dla prowadzących stronę. To admini strony będą musieli odpowiadać każdej kolejnej osobie jaki jest profil portalu i dlaczego forum tak a inne treści nie. Poza tym warto by było by ktoś zerkał na to w mniejszym lub większym zakresie merytorycznie.

Teraz trochę mojego punktu widzenia.

Moja cała przygoda z współprowadzeniem i rozwojem Polskiego Portalu Amigowego wynika wprost z idei amigowcy dla amigowców. Jako użytkownik Amigi razem z innymi rozwijałem temat i wszystko to co wraz z historią Amigi działo się również od czasu gdy portal żyje. Nie widzę ani trochę motywacji, z całym szacunkiem do innych platform i ich użytkowników, abym miał motywację by robić coś dla społeczności portalu, która jest niespójna tematycznie i z którą ciężko będzie mi się identyfikować.

Żeby nie było to mnie też poza Amigą interesują inne komputery i konsole. Wiele z nich widziałem w muzeach czy na zlotach. Wśród nas są też osoby, które z sentymentem podchodzą zapewne też do kaset VHS, kaset magnetofonowych i muzyce z walkmana (sam mam do dzisiaj sprawny egzemplarz!) czy przeżywających kolejną młodość winyli. Niemniej jednak tu, na tym portalu, wolałbym już nie rozszerzać jego zakresu tematycznego nawet jeśli to ma być tylko dział na forum, który można założyć (od strony admina) w chwilę.
[#180] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@morph123, post #178

Zauważ kto tu kogo chce wykluczać. Mi nie przeszkadza dział linuxa na portalu Amigowym. Dziwi mnie natomiast, że skoro jest dział linuxa na takim portalu, to dlaczego ma nie być działu C-64 który ma bliżej do Amigi niż linux, a który to jak widać niektórych by uwierał.

Jeżeli ja mogę być trochę złośliwy, to powiem tylko tyle, że mam wrażenie iż niektórzy już z zasady potrzebują podziałów, jak nie na "niebieskich" i "czerwonych" i to którzy są lepsi i ważniejsi, to znowu na Amigowców i jakichś tam użytkowników C-64.

Wycofuję się z tematu, bo widzę, że niektórzy mają problem z wyjściem poza stereotypowe myślenie i do tego posuwają się do uszczypliwych komentarzy.

Napisałem już chyba, że to mój brak wiedzy w tym zakresie, ale wybacz, nigdy nie miałem potrzeby instalować linuxa na Amidze z lat 90.

I naprawdę, choćbym bardzo chciał, to nie jestem w stanie uwierzyć w przyzwoite intencje tych którym może przeszkadzać dział do którego i tak nie będą zaglądali.

Czy dział "Scena" komuś przeszkadza? Tam też są poruszane produkcje na inne komputery niż Amiga. Na Giełdzie również sprzedawane są sprzęty które nie są Amigą. Serio potrzebna jest aż taka sterylizacja?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 19:28:56 przez Duracel
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem