Forum » PPA
[#91] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?
[#92] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?
[#93] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?
[#94] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@retronav, post #81

Nie! Nie róbcie forum o C64 na portalu o Amidze!

Zgadzam się.
[#95] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@waldiamiga, post #94

Ja to widzę tak: Skoro scenowcy dochrapali się swojego scena.ppa.pl, to w podobny sposób można by było zrobić c64.ppa.pl - wspólna baza użytkowników, wspólne logowanie, osobna strona, administrowana przez inne osoby. Ale nie wiem czy jest to wykonalne/łatwo wykonalne z technicznego punktu widzenia.

Co wo własnego działu na forum - jestem na nie.
[#96] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@recedent, post #95

Z tego co widzę, chyba nikt tu nie chce osobnego serwisu c64.ppa.pl
od tego są portale stricte C64.
IMHO chodzi o niewielką przestrzeń na wymianę zdań o braciach mniejszych, 8bit,
coś dla amigowców którzy pamiętają swoje pierwsze atarynki czy komodorki.
.
[#97] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@rePeter, post #96

teh_KaiN w poście 23 zauważył że dział o C64 już by dawno powstał gdyby postów o nim było wystarczająco dużo.

Choć idąc tym tropem bardziej jest potrzebny dział do roztrząsania prawdziwości, sensowności lub wyższości jednych kompów, OSów, lub konfiguracji od innych. hehe szeroki uśmiech

A tymczasem widać jak redakcja robi co może by takie wątki uciszać. Czyli jednak polityka portalu jest ważniejsza niż potrzeby forumowiczów.
[#98] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@ZbyniuR, post #97

Powtórzę sam siebie.
Jak dla mnie HP dać na górną belkę, w nim dział 8 Bit i zainteresowani, np ja :P, będą rozprawiać o tym i owym.
Fora jak C64 power są i tam można się produkować ale powiem szczerze że ruch kołowy w porównaniu do PPA jest tam mizerny.....
[#99] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@recedent, post #95

Może wykonalne, tylko kto by się tym zajmował. Subdomena to nie tylko agregacja treści, to ma sens jak są ludzie chcący rozwijać to dalej.
Samo założenie działu nie spowoduje pojawienie się treści. Jeżeli powstawałyby wątki o 8 bit, i były w nich dyskusje na temat, to z czasem choćby przez ich ilość mogłyby być zgrupowane w jakiś dział na forum. Tymczasem mamy sytuację "ej, zróbcie, bo chcę/chcemy".
Tu padnie - pewnie kontrowersyjna dla wielu - teza: udział Amigi w nurcie retro będzie maleć, i zakładanie działów nieamigowych nie jest dobre.

Co do propozycji wyciągnięcia HydeParku - z jakiegoś powodu został schowany, pamiętamy i nie chcemy powrotu tamtych czasów. Jak ktoś chce sobie pogadać nie o Amidze to nie musi się pchać na amigowe fora z tym. Jest wiele innych miejsc, powiedziałbym że internet jest bezkresny, może sobie nawet sam założyć forum "o Maryni i jej walorach osobistych".
[#100] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@adam_mierzwa, post #99

Ale wątki 8 bit się tutaj pojawiają dość często i są oznaczane jako OT lub kierowane do HydePark'u. Jak więc się ma rozwinąć dyskusja? Nie każdy śledzi PPA 24 godziny na dobę i łowi takie ciekawostki. Co do tematów nieamigowych. Wytłumacz mi co na Polskim Portalu Amigowym robią newsy i tematy dotyczące Morphos'a powyżej wersji 1.4, AmigaOS4 na NG i Arosa na PC? Czemu nie są oznaczane jako OT lub odsyłane do HydePark'u?
[#101] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #100

Ale wątki 8 bit się tutaj pojawiają dość często i są oznaczane jako OT lub kierowane do HydePark'u. Jak więc się ma rozwinąć dyskusja? Nie każdy śledzi PPA 24 godziny na dobę i łowi takie ciekawostki.


patrz: opcje wątku.
[#102] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@nogorg, post #101

To odpowiedź na OT. Co w temacie HydePark?
[#103] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #102

Zasubskrybujcie sobie wątki, które was interesują i zacznijcie sobie w nich pisać.
[#104] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #100

Zwyczajnie się rozwinie, zaznaczasz wątek jako ulubiony i wracasz do niego. A dlaczego na portalu amigowym miałaby się rozwijać dyskusja o ośmiobitowcach? Nie to forum.
Co do drugiej kwestii - ponieważ dotyczą nadal rozwijanego systemu Amigi (AmigaOS 4) i systemów wywodzących się z Amigi (MorphOS, AROS). Mógłbym to bardziej rozwinąć, ale nie chce "flame". W każdym razie to wyciągnąłeś obosieczny mieczyk.
[#105] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@nogorg, post #103

Taki wątek trzeba zauważyć bo potem wpada do HydeParku. Pytanie czy zmieszczę się w czasie przed wyrokiem....
[#106] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@ZbyniuR, post #97

A czy my juz kiedyś nie zastanawialiśmy się nad czyms podobnym (chyba, żeby w stopce umieścić sprzęty 8-bit) i upadło, więc dajmy sobie spokój. Ja Wam dam sprawiedliwe rozwiązanie szeroki uśmiech Umieścić za darmo na zasadzie wymiany reklamy/odnośniki do istniejących stron, forum (bo kto u nas po chwilowym ochu i achu to ogarnie) i to chyba byłoby najprosciej. My u nich oni u nas wiszą na stałe, ewentualnie (ale to pewnie full roboty informacja dla zarejestrowanych, że tam też pojawił się nowy news). ludzie robia świetne fora tematyczne i nie próbujmy im wchodzić w grę, bo to nieładnie. Tym bardziej, że działają i to całkiem sprawnie.

Właśnie przejrzałem linki z prawej strony, dodać linki do stron i przy nich jak pojawi się news jakiś znaczek. To taki luźny pomysł.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 15:43:20 przez KM

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 15:48:08 przez KM
[#107] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #105

Taki wątek trzeba zauważyć bo potem wpada do HydeParku.


Jak założysz od razu w HP to nie wpadnie. Problem rozwiązany pomysł
[#108] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@recedent, post #95

Dobrze zrozumiałem wypowiedzi na NIE, że nie zakładamy działu C=, bo ten dział wchłonie dział amigowy, albo zniszczy fora o C= już działające? Mnie osobiście nie bawi zakładać 10 różnych kont na różne fora, po to tylko, żeby zapytać(poradzić) się raz na jakiś czas o np, tak jak kiedyś - "jak zrobić kabel RGB". Tak samo nie muszę się rejestrować na forum Atari, żeby np. dowiedzieć się jak naprawić joystick. Ci co są pozapisywania na forach commodorowskich nie uciekną do PPA.
Zapytam jeszcze raz - czemu ma być bałagan na forum i wszystkie tematy dotyczące C= mają trafiać z dowolnymi? Dla mnie to trochę bez sensu...
Nie mam zamiaru tu tworzyć czegoś nowego i psuć starego, chodzi tylko o uporządkowanie pisanych tematów w dział C=. Założenia początkowe miałem inne, ale dział byłby wystarczający.
Można by było też dołączyć któreś forum C= do PPA, na zasadzie linku i wspólnego logowania, tylko zapytam które(i kto by się dogadał w tej sprawie)? Powstałyby kolejne dyskusje i niepotrzebne swary pomiędzy użytkownikami...
Dlatego jestem ZA założeniem działu. Tym co przeszkadza taki dział mogą go w ustawieniach ignorować, tak jak dotychczas można sobie było zrobić z dowolnym działem.
[#109] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@rePeter, post #96

1. Czy Amiga jest dzisiaj komputerem do pracy czy do zabawy (do użytków czy jednak do dem i gier)?

Z całym szacunkiem dla promila ortodoksów, to moim zdaniem, w większości przypadków służy do zabawy... czyli dokładnie do tego co C-64, bo zapewne większość z nas nawet na tym forum używa PieCa z Windowsem. Po co zatem dzielić i separować i tak topniejącą społeczność fanów tych maszyn z duszą?

2. Czy Amiga i C-64 to jakieś skrajnie inne byty?

Nie. Nie mówimy przecież o małym Atari, a o C-64. Amiga i C-64, to legendarne maszyny z tej samej stajni Commodore. Dlaczego zatem PPA nie może łączyć dwóch bliźniaczych społeczności i być przy okazji jednym kompendium wiedzy dla "obywateli Commodore"? Tak na marginesie, niektórzy dzisiaj należą do obydwu społeczności i zapewne mają w swoich zbiorach takie czasopisma jak "C&A" czy "64 plus 4 & Amiga"
[#110] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@AD99, post #1

Oczywiście jestem za działem C= :)
[#111] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Vegeto, post #110

OK
[#112] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Duracel, post #109

O czym była już mowa, małe Atari technicznie jest o wiele bliższe Amidze, niż C64.
Z pozostałymi punktami się zgadzam. Wielkie TAK dla działu 8 bit.
[#113] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@wali7, post #112

1.MikeCios - Tak

Szybka ankieta tak/nie, liczenie i decyzja wodzów.
[#114] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@wali7, post #112

O ironio sygnaturek nie chcieli, a chą forum link

PS. A kto to będzie moderował? Czyżby "Y*"
Mi tam rybka może dział być. Choć skoro sś osobne tematyczne i ktoś to od lat prowadzi, to takie trochę kopanie się po kostkach w klimatach retro, ale działajcie towarzysze, PPA Polska Partia Amigowa was popiera.

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 18:57:09 przez KM

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 18:57:44 przez KM
[#115] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@mikecios, post #113

1.MikeCios - Tak
2. AD99 - Tak

Szybka ankieta tak/nie, liczenie i decyzja wodzów.
[#116] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@AD99, post #115

Dla osobnego działu forum 8bitów:

1.MikeCios - Tak
2. AD99 - Tak
2. rePeter - Tak

Szybka ankieta tak/nie, liczenie i decyzja wodzów.
[#117] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@rePeter, post #116

Dla osobnego działu forum 8bitów:

1.MikeCios - Tak
2. AD99 - Tak
3. rePeter - Tak
4. krashan - Nie
[#118] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@AD99, post #115

Dopisałbym się chętnie, ale recedent straszy, że jak gdzieś pojawi się mój nick to się adminy nie zgodzą.
[#119] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Krashan, post #117

Dla osobnego działu forum 8bitów:

1.MikeCios - Tak
2. AD99 - Tak
3. rePeter - Tak
4. krashan - Nie
5. waldiamiga - Nie.
[#120] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@waldiamiga, post #119

Jestem na "nie".
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem