Wątek zamknięty
[#61] Re: AMD uśmierca ATI, więc ATI to już nie ATI ?

@cacodemon666, post #59

racja, zgadzam się z tobą, to samo robiła Amiga NIC więc nie dziw się, że podmioty współpracujące z nią są podejrzewane o to samo

[#62] Re: AMD uśmierca ATI

@recedent, post #60

Nie postrzegam tego jak to ująłeś w formie niemal szantażu "kupujcie X1000 albo koniec".
Moim zdaniem to raczej szara kapitalistyczna rzeczywistość. Produkt nie przyjmie się, no to zwijamy interes. Proste, że nikt nie lubi dopłacać, a oprócz sentymentu do Amigi, A-Eon i Hyperion chcą zarabiać, a nie dopłacać.
Fakt, że będą oferować drogi sprzęt, ale lepszy jednak taki niż mak z odzysku.

[#63] Re: AMD uśmierca ATI

@cacodemon666, post #62

Fakt, że będą oferować drogi sprzęt, ale lepszy jednak taki niż mak z odzysku.

W czym lepszy niby? Możliwe, że MorphOS na PowerMaki z G5 @ 2,7 GHz będzie szybciej niż X1000 do nabycia... O różnicy w cenie nie wspomnę przez litość.



Ostatnia modyfikacja: 31.08.2010 10:05:06
[#64] Re: AMD uśmierca ATI

@G. Kraszewski, post #63

No, ale czy to będzie Amiga ? Nie ! To tylko Mac z udawanym pseudoamigowym systemem. To nie Amiga !

Rozumiem, że Mos Team idzie swoją drogą i każdy ma swoje zdanie na temat amigowania. Tyle definicji co użytkowników.

Nie można jednak zaprzeczyć, że X1000 jest Amigą - Amigą One z AmigaOS. Tej konfiguracji najbliżej do Amigi, na pewno bliżej nie Makowi z Mose.

[#65] Re: AMD uśmierca ATI

@cacodemon666, post #64

No, ale czy to będzie Amiga ? Nie!

No to co, że nie. Przynajmniej nie muszę mieć w systemie linuksowego śmietnika i mam to, co amigowcy w systemie mogą mieć najlepszego (na przykład najlepszą wersję MUI, a nie programy odpalane na oddzielnym ekranie X11 działające z prędkością światła na wysokości lamperii). AmigaOS 4 staje się powoli, aczy systematycznie parodią amigowego systemu. Jak tak dalej pójdzie to skończy się na kiepskiej dystrybucji Linuksa z amigowym tematem GUI. Taką "Amigę" mam gdzieś. Tym się mogą jarać chłopcy-naklejkowcy, albo jakaś młodzież, która w latach dziewięćdziesiątych lała jeszcze w pieluchy. Mnie kręci OpenLibrary() a nie dl_open(), o ile rozumiesz tę różnicę, w co wątpię zresztą. A prawnicy o te pięć literek się mogą kłócić do końca świata, nic to nie zmienia przecież.

[#66] Re: AMD uśmierca ATI

@cacodemon666, post #64

do jakiej amigi ? 1200 z amigaos3.1 ?

raczej wątpie

[#67] Re: AMD uśmierca ATI

@rzookol, post #66

Oczywiście mak to prawie Amiga. Prawie robi wielką różnicę.

[#68] Re: AMD uśmierca ATI

@cacodemon666, post #67

Jeśli X1000 się nie sprzeda, SAM przestanie być produkowana, zostanie Tobie tylko opcja Mac+MOS, to... rzucisz Amigowanie, czy kupisz Maca+MOS ?

[#69] Re: AMD uśmierca ATI

@kjb, post #68

Pozostanie mi X1000, bo ją kupię i tego sprzętu będę używał.
A jeśli zdarzyłoby sie, że nigdzie nie dostanę X1000, to zostanie mi to co mam teraz, WinUAE i emulacja.
Nie będę wyciągał z szafy żadnej Amigi.

[#70] Re: AMD uśmierca ATI

@cacodemon666, post #69

No tak, bo lepiej się kisić na WinUAE niż dotknąć motylego gówna.

[#71] Re: AMD uśmierca ATI

@cacodemon666, post #69

Jak X1000 się nie sprzeda, i tak jak podejrzewasz, po tym to już nic nie wyjdzie... nie będzie wsparcia, aktualizacji systemu,... zostaniesz przy X1000 i nie rozwijanym systemie? Do tego UAE i nie rozwijany AOS3.x? Trzeba iść do przodu, jak sam napisałeś!

[#72] Re: AMD uśmierca ATI

@kjb, post #71

Dlaczego sam przestanie być produkowana, x1000 upadnie?
Jakos tyle czasu sam jest na rynku i nie upadla, nawet nowszy model teraz wychodzi. X1000 bedzie droga ale i szybka i tez sie sprzeda tak uwazam.
Poczekajmy i zobaczmy jak rozwinie sie sytuacja.

Nie rownalbym tez upadek X1000 z upadkiem AmigaOS4.x, nawet jakby X1000 nie sprzedala by sie odpowiednio i by klapła (w co watpie) to AmigaOS4.x na pewno bedzie rozwijany wiec ci co juz beda mieli X1000 nadal beda miec rozwijany system, przeciez AmigaOS4.x jest też oprócz AmigiOne na pega2, sam440/flex i najnowsza 460ex!

[#73] Re: AMD uśmierca ATI

@kjb, post #71

Jeśli z Amigi nic nie zostanie i jak kraczesz X1000 poniesie klęskę (odpukać) to i tak do przodu pójdę. Z PC

[#74] Re: AMD uśmierca ATI

@kjb, post #71

Spokojna twoja rozczochrana wizjonerze, martw sie lepiej o systemy ktorych uzuwasz sam, bo tam mi wyglada na gorsza sytuacje, jak sytuacja AMIGI i jej systemu w najnowszej odslonie.

[#75] Re: AMD uśmierca ATI

@Hellena, post #74

bo tam mi wyglada na gorsza sytuacje

Ciekawe z której strony wygląda... Sprzętu jak siana, tani i mocny, regularne darmowe aktualizacje wychodzą, w każdej ostatnio nowe modele strucli obsługiwane...

[#76] Re: AMD uśmierca ATI

@cacodemon666, post #73

to i tak do przodu pójdę. Z PC

Tak jest!! PC przyszłością Amigi!

[#77] Re: AMD uśmierca ATI

@G. Kraszewski, post #70

WinUAE jest wystarczająco dobrym substytutem klasycznej Amigi. Przede wszystkim szybkim i wygodnym. Naprawdę nie chce mi się wyciągać A1200 czy CD32, rozplątywać kabli i czekać na wczytanie gierki, tylko po to, żeby sobie poklasykować. WinUAE służy mi głównie do starych gier do wygodnego pogrania. Pełnię retro szczęścia uzupełnia pad od PS3, na którym bardzo wygodnie gra się w amigowe gierki.
X1000 to kamień milowy w stosunku do wszystkiego cokolwiek było dotychczas w Amidze. Co prawda za dużo większą kasę, ale za to da możliwość zastąpienia PC.

[#78] Re: AMD uśmierca ATI

@G. Kraszewski, post #76

No skoro już przewidujecie definitywny koniec Amigi to na co będę się oglądał ? Na maca ? To nie ma klimatu i tyle ma wspólnego z Amigą co apostata z kościołem kat

[#79] Re: AMD uśmierca ATI, więc ATI to już nie ATI ?

@szuler, post #54

ZTCW to nie Microsoft napisał pierwszą wersję WindowsNT, która biegała na PPC.

[#80] Re: AMD uśmierca ATI

@G. Kraszewski, post #75

No właśnie "strucle" - to nie Amigi

[#81] Re: AMD uśmierca ATI

@cacodemon666, post #80

A co czyni Amigę Amigą, kolego Demonie?

[#82] Re: AMD uśmierca ATI

@G. Kraszewski, post #70

Czemu nie, szybciej i taniej!

[#83] Re: AMD uśmierca ATI

@Akcja Sucharek, post #81

Amiga to Amiga, a nie to co jest z nią w jakimś stopniu zgodne. Wyznacznikiem amigowości przez lata był AmigaOS i sprzęt na którym działa stworzony przez prawowitego właściciela marki - dziś jest nim Hyperion
Jeżeli jest szansa na odrodzenie marki, to wszelkie inne rozwiązania (AROS, NatAmi, MorphOS) są niepotrzebne, a nawet szkodliwe (dzielą i tak małe środowisko). Kompatybilność wstecz nie jest tak ważna. Ważny jest rozwój i "pogoń za światem" - może kiedyś stanie się znów komputerem niszowym tak jak Apple.
Platformą sprzętową są komputery AmigaOne (powstałe jeszcze na zlecenie Amiga Inc) oraz SAM (ACube) i teraz AmigaOne X1000 (A-Eon).

[#84] Re: AMD uśmierca ATI

@cacodemon666, post #83

powtarzasz ciagle te same dyrdymały głoszone przez swietego kondzia z wesolego okienka obok. to juz jest taki OT ze w sumie mozna by juz banowac.
[#85] Re: AMD uśmierca ATI

@cacodemon666, post #83

Mi nie zależy na odrodzeniu marki, wolę euro.

Możesz tak samo napisać o tym, że chcesz zeby nastąpiło odrodzenie marki UNIXa a ludzie i tak będą korzystali z linuxów, postępu i ludzi nie zatrzymasz pustosłowiem o markach tylko względami technicznymi/finansowymi. Jeśli dla ciebie względy techniczne się nie liczą to lepiej poszukaj portalu religijnego a nie ppa.

[#86] Re: AMD uśmierca ATI

@rzookol, post #85

unix mnie nie obchodzi

[#87] Re: AMD uśmierca ATI

@Valwit, post #84

To, że mam poglądy zgodne z Konradem to tak boli ?

[#88] Re: AMD uśmierca ATI

@G. Kraszewski, post #76

Tak jest!! PC przyszłością Amigi!


Zdefiniuj co rozumiesz pod pojęciem PC, bo obecnie główna różnica w konstrukcji między np. Pegazem czy AmigaONE, a nazwijmy to tak "komputerem ze sklepu za rogiem" to procesor. Co byłoby złego w wersji AmigaOS czy MOS na x86 (ewentualnie jakiś ARM)? Kiedyś nas to i tak czeka, PPC zmierza w kierunku rynku konsol czy embedded, a wychodzi albo już wyszło z desktopów, wyjątkiem z nowości jest właśnie X1000. Kiedyś sam głośno krzyczałem PPC Rulez i Intel Outside, a teraz powiem Ci, że obecnie to już jest utopia.

PS. Wiem o różnicach między PPC i x86 i problemach z "małym i dużym endianem", ale i to można przecież obejść (na ARMie nie będzie tego problemu).

[#89] Re: AMD uśmierca ATI

@cacodemon666, post #87

Myśle, że boli to, że nie masz własnych poglądów a powtarzasz to co kolega Bieleski głosi. Co więcej starsz się używać jego argumentów, ale nie ogarniasz jego pokrętnej logiki, której są wynikiem. Bo nikt tego nie ogarnia.

[#90] Re: AMD uśmierca ATI

@cacodemon666, post #87

To, że mam poglądy zgodne z Konradem to tak boli?

Nie, śmieszy.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem