Wątek zamknięty
[#121] Re: AMD uśmierca ATI

@Mufa, post #112

Nie wstyd Ci ponad trzydziestoletni Mufo takie głupoty pisać?

Kupno tegoż tworka jakim ma być X1000, oczywiście zależne jest w pewnej mierze od pieniędzy. Natomiast jest całkiem spora grupa ludzi, która ma pieniądze i mogłaby ten sprzęt kupić ale go nie kupi bo:

a) cena jest kompletnie nieadekwatna do wartości tego kawałka elektroniki,
b) nie jest to Amiga i choć nie wiem ile to razy będziesz powtarzał to nic tego nie zmieni (no chyba, że Hyperion posiądzie prawa do nazwy AMIGA, których nie ma),
c) nadmuchano balon w postaci AOX1000 i zamiast balon rosnąć, to coraz bardziej z niego powietrze uchodzi (miejmy nadzieję, że jednak betatesterzy troszkę go dodmuchają, a nie całkowicie odkręcą wentylek)

A co do finansowego pozwalania sobie na to co Ty nazywasz nową Amigą (choć w rzeczywistości nią nie jest, podobnie jak wszystko poza klasykiem) to wcale nie musi być oznaką niezaradności. Wziąłeś pod uwagę tzw. rozsądek życiowy? Aktualnie za tym sprzętem kompletnie nic nie przemawia, no może poza jakże narodowo - amigową wyższą koniecznością wspierania firm A-Eon i Hyperion w imię nie wiadomo czego.

Wydaje mi się, że biorąc pod uwagę zwykły szacunek do użytkownika (i do jego portfela) oraz ogólne odstawanie ami-systemów od rzeczywistości to MorphOS Team wybrał lepszą drogę.
Biorąc powyższe pod uwagę, szukam sobie powoli Powerbooka z odzysku, chociaż w moim budżecie X1000 zmieściłaby się spokojnie i to w kategorii zachcianki, a nie sprzętu użytecznego.

Acha, jakbyś nie wiedział to nie jestem ani niebieski ani czerwony i nie posiadam żadnej Amigi ani żadnego UAE nie używam. Obudziłem się po kilkunastu latach letargu na skutek elektryzującego newsa "Nowa Amiga" i stwierdziłem, że znowu ktoś w kulki leci.
[#122] Re: AMD uśmierca ATI

@Mufa, post #114

Jest jednak roznica, Krashan wie to ze zrodla (twarz w twarz)a Ty? No tak, ktos ci powiedzial, ten ktos komus albo ktos napisal gdzies.

[#123] Re: AMD uśmierca ATI

@Mufa, post #119

Z tekstu umowy z A-Eonem wynika, że płyty dla betatesterów najwcześniej będą pod koniec tego roku. Pytanie ile będzie trwał betatesting a ile czasu potem zaczekamy do finalnego produktu do nabycia. Jak napisałem w styczniu, że terminy z puzzli są nierealne i jeszcze z roczek poczekamy, to fani AmigaOS 4 w Polsce się ze mnie śmiali. A tu ot, wyszło na moje.

Wasze 3-letnie boje z tym aby system dla zwykłych PoweMaców z G4 nadawał się do publicznego releasu

Jakie trzyletnie? O ile za oficjalną zapowiedź obsługi PowerMac-ów uznamy wypowiedź Lairego na forum MorphZone, to minęło od niej dokładnie 9 miesięcy. Ale jak zwykle wolisz brać fakty z sufitu i zasiewać demagogię.



Ostatnia modyfikacja: 31.08.2010 18:57:25
[#124] Re: AMD uśmierca ATI

@Mufa, post #119

Jakie 3 lata kolego ?
MorphOS dla PowerMaków G4 został zapowiedziany dopiero w listopadzie 2009 .

[#125] Re: AMD uśmierca ATI, więc ATI to już nie ATI ?

@Mufa, post #37

W latach 1995 - 1996r mieliśmy kontynuację tego co w roku 1994 czyli wznowienie produkcji Amig, z nowym kickiem 3.1. Zmiana kosmetyczna, ale jednak jakaś. W oku 1999 był już AmigaOS 3.5 a w roku 2000 AmigaOS 3.9.


To nie była żadna kontunuacja, tylko wegetacja. Wyprzedaż kilku A1200 ze stacją od peceta i kilka łatek na AmigaOS3.1.

Wiekszą referomę zrobiła Faza5, dzięki dopałkom PPC .

Tak czy inaczej od 1994 nie powstał inny model Amigi 68k ani żadnen inny. Dopiero około 10 lat później, do garstki betatestrów trafiły Terrony z PPC i podmienionym biosem.
Czarna dziura trwała minimum 10 lat.
A tak naprawdę wciąż jeszcze trwa, ponieważ tej futureAmigi nie można jeszcze kupić.
Po 16 latach, ta nowa Amiga nie ma już niczego co znamy z lat 90-tych. Poza systemem, który od jakiegoś czasu idzie w dziwną stronę.

Chcecie gonić przyszłość? Proszę bardzo. Ale nie tędy droga.
Tu nie chodzi o sprzęt, tylko o system AmigaOS4. Tylko on się liczy. A nie jakaś kupa elektroniki z PPC.

[#126] Re: AMD uśmierca ATI

@przemysław, post #121

Nie mam zamiaru kopać się z koniem, ale inaczej się chyba w tym wypadku nie da. Więc odpowiem dokładnie tak samo "głęboko" jak Ty. Choćbyś nie wiem co sobie w głowie uroił to AmigaOne X1000 jest Amigą i tyle. Ja nie obudziłem się z kilkunastoletniego letargu jestem z Amigą prawie 20 lat i bez urazy ale mam większą wiedzę na amiwowe tematy niż koleś któregop wiedza opiera się na kilku czy kilkunastotygodniowym pobycie na portalu PPA. To samo zresztą tyczy się ceny, zobaczymy na ile wiarygodne okaże się te 8 tysięcy, które obwieścił PPA i w które jak widzę święcie wierzysz a których to rozsądek wydać Ci nie pozwala.
[#127] Re: AMD uśmierca ATI

@Drako^lM, post #124

Jakie 3 lata kolego ?
MorphOS dla PowerMaków G4 został zapowiedziany dopiero w listopadzie 2009 .


Nie chodzi mi o oficjalną zapowiedź a o faktyczne rozpoczęcie prac. Czasami zaglądam na PPA i mniej więcej zimą Jaca stwierdził tu że MOS na jego Maku działa już od ponad dwóch lat, tyle że brakuje obsługi "tego tamtego i paru innych pierdół". Oczywiście możesz mi nie wierzyć, nie chce mi się tej wypowiedzi szukać, ale dobrze wiem co czytałem.

[#128] Re: AMD uśmierca ATI

@Mufa, post #127

No tu chodziło o Mac Mini

[#129] Re: AMD uśmierca ATI

@Mufa, post #126

zobaczymy na ile wiarygodne okaże się te 8 tysięcy, które obwieścił PPA

W umowie betatestingu A-Eon ocenia cenę gołej płyty z procesorem i pamięcią, w wersji beta, a więc jeszcze nie finalnego produktu, na 1150 funtów brytyjskich, co po aktualnym kursie 4,87 (za tabelą NBP) daje 5600 zł. Do tego doliczamy 22% (a może już 23?) VAT, którego być może nie zapłacą betatesterzy, ale końcowi nabywcy na pewno. Daje nam to 6832 zł za gołą płytę z procesorem i 2 GB RAM, a przecież A-Eon ma sprzedawać całe zestawy. Więc te 8 tysięcy może się okazać bardzo wiarygodne...



Ostatnia modyfikacja: 31.08.2010 19:21:01
[#130] Re: AMD uśmierca ATI

@Mufa, post #127

nie chce mi się tej wypowiedzi szukać

Standardowa wymówka internetowych trolli. Jakbyś jednak znalazł, to by się okazało, że chodzi o Maca mini, na którym publiczna wersja MorphOS-a działa od prawie roku.



Ostatnia modyfikacja: 31.08.2010 19:20:29
[#131] Re: AMD uśmierca ATI

@Mufa, post #126

Tak szybko dokonałeś oceny mojej amigowej wiedzy? Byłyby oklaski gdyby nie fakt, że nie masz racji.
Czy poza stwierdzeniem że: "AmigaOne X1000 jest Amigą i tyle" masz jakieś argumenty ku temu? Podpowiem Ci: AmigaOne jest AmigąOne i tylko tyle (ale to jest niezbity pewnik).
No chyba, że udowodnisz posiadanie praw do nazwy "Amiga" przez Hyperion czy A-Eon. Dasz radę?

Co do ceny, czy ja coś pisałem o 8 kawałkach? Poza tym, w moim przypadku nie chodzi o rozsądek życiowy, tylko niestety o fakt, że na dzień dzisiejszy ani to markowe (w sensie "Amiga") ani działające i oprogramowane (w sensie AOS obsługuje to co jest na płycie Nemo). I z tym też polemizować się nie da.

Ja nie wiem, czy osobom zainteresowanym AOS tak mocno oczy mgłą zaszły, że nie widzicie tego, że posiadacie połówkę stickera? I bynajmniej nie ma w tym nic złego ani wstydliwego. Jest jak jest, bo rzeczywistość jest lekko porąbana. Trudno się przyznać?
[#132] Re: AMD uśmierca ATI

@G. Kraszewski, post #129

Jak dla mnie cena straszna. To ja już nie chce być Amigantem. Zdrowy rozsądek przemówił.

[#133] Re: AMD uśmierca ATI, więc ATI to już nie ATI ?

@cacodemon666, post #48

AmigaOne X1000 - następca wszystkiego, zarówno klasyków jak i AmigOne


O, nie! X1000 nigdy nie zastąpi klasyka, więc nie może być następcą. To jest zupełnie inna platforma i niekompatybilna z Amiga 68k z lat 90-tych.
Następcą klasyka może być Natami.
Może nie być Amigą i być sprzętowym emulatorem o dodatkowych funkcjach, ale tylko ten sprzęt aktualnie nadaje się na następce Amigi 68k. Nadodatek będzie prawnie używać AmigaOS 3.1.




X1000 to kamień milowy w stosunku do wszystkiego cokolwiek było dotychczas w Amidze. Co prawda za dużo większą kasę, ale za to da możliwość zastąpienia PC.

Nieprawda, AOS4 nie dostanie nagle jakichś automagicznych możliwości tylko dlatego że będzie działał na X1000.
Podobne braki i niedoróbki, tylko trochę wolniej już możesz obserować na Sam i Pegazie2.



Kompatybilność wstecz nie jest tak ważna.

Jest bardzo ważna.
[#134] Re: AMD uśmierca ATI

@Torin, post #120

Co rozumiesz przez "kompatybilność wsteczną"?Emulator, bo tylko tym sposobem uruchomisz programy 68k na systemach o których mówisz.W AROSie nie jest to może tak wygodne, jednak da się uruchomić dwuklikiem soft 68k, tak by użytkownik nie zauważył nawet że działa on pod emulatorem.Koncepcja chyba ta sama...

[#135] Re: AMD uśmierca ATI

@G. Kraszewski, post #130

Standardowa wymówka internetowych trolli. Jakbyś jednak znalazł, to by się okazało, że chodzi o Maca mini, na którym publiczna wersja MorphOS-a działa od prawie roku.

Spróbowałem poszukać, nie znalazłem choć aż taki stary to nie jestem i wiem na pewno że nie chodziło tutaj o MakaMini. Tak czy owak moje poszukiwania nie były całkowicie bezowocne i rzucają trochę światła na temat realności portu MOSa na Maki G5. Oto wypowiedź czołowego wieloletniego członka MOSTeamu " Pukamy się tylko w główę, jeśli ktoś taki sprzęt kupuje z myślą o użytkowaniu na nim MorphOSa - szczególnie, jeśli kupuje coś z G5, na którego MorphOSa w zasadzie nie ma szans być."
http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=4&t=16094&startliczba=25#reply_16146

[#136] Re: AMD uśmierca ATI

@Mufa, post #135

no i czego to dowodzi ?

tego, że morphos-team przestrzegał przed pochopnym kupowaniem sprzętu
widzisz tutaj złą wolę ?

[#137] Re: AMD uśmierca ATI

@piteq, post #134

Koncepcja chyba ta sama...

No nie do końca. Na MorphOS-ie programy 68k mogą korzystać z bibliotek systemowych PPC (prez co działają znacznie szybciej). Dodatkowo programy natywne PPC mogą korzystać z bibliotek 68k. Jest jeszcze wiele innych różnic, ale te na początek wystarczą. Koncepcją podobną do emulacji 68k w MorphOS-ie jest projekt Emumiga, ale, jak widać z newsów, rozpęd już się skończył na zegarku i zobaczymy co dalej...

[#138] Re: AMD uśmierca ATI

@rzookol, post #136

Widzę tutaj ściemę, albo wtedy albo teraz. Zważywszy że ten sam członek MOSTeamu jeszcze 27 marca potwierdzał że wsparcie dla Maka G5 nie jest planowane, zgadnij która wersja wydaje mi się bardziej prawdopodobna?
Jeszcze jedno nie twierdzę że to zdjęcie to fake, ale chyba zdajesz sobie sprawę że odpalenie czegoś i zrobienie fotki, a przeniesienie kompletnego systemu nadającego się do komercyjnego wydania to dwie różne rzeczy.



Ostatnia modyfikacja: 31.08.2010 19:59:28
[#139] Re: AMD uśmierca ATI

@Mufa, post #126

Choćbyś nie wiem co sobie w głowie uroił to AmigaOne X1000 jest Amigą i tyle. Ja nie obudziłem się z kilkunastoletniego letargu jestem z Amigą prawie 20 lat i bez urazy ale mam większą wiedzę na amiwowe tematy niż koleś któregop wiedza opiera się na kilku czy kilkunastotygodniowym pobycie na portalu PPA.


chocbys nie wiem jak bardzo chcial w to wierzyc to AmigaONE nie jest i nigdy nie będzie Amiga w klasycznym tego slowa znaczeniu. Ja tez sie nie obudzilem z letargu i jestem z Amigą od ponad 22 lat :>
[#140] Re: AMD uśmierca ATI

@Mufa, post #135

Tak czy owak moje poszukiwania nie były całkowicie bezowocne i rzucają trochę światła

Standardowe zagranie internetowego trolla numer dwa: Jeżeli dana akcja nie wyszła, bo udowodniono mu manipulację faktami, zmienić nieco temat i zaatakować z innej strony.

Przywołany post świadczy tylko i wyłącznie o ostrożności MorphOS Teamu w wypowiedziach. O obsłudze danego modelu zaczyna się w ogóle wspominać dopiero wtedy, gdy MorphOS w miarę dobrze zadziała na nim u developerów systemu, obsługując podstawowe przynajmniej peryferia. W Hyperionie zaczyna się w tym momencie sprzedawać system .

[#141] Re: AMD uśmierca ATI

@G. Kraszewski, post #129

Kolego radzę Ci zasięgnąć informacji na temat VATu w Wielkiej Brytani, bo jak donosi Twój portal póki co jest tylko jeden światowy dystrybutor sprzętu i choć zgłaszała się do Tevora nawet polska firma siłą rzeczy musiał ich spławić. Na temat umowy NDA i twoich jej interpretacji nie będę dyskutował.
[#142] Re: AMD uśmierca ATI

@Mufa, post #138

no ale w czym problem? bedzie na g5 albo i nie, ciebie przeciez to nie interesuje, bo kupisz x1000 i uzywasz os4.x. wiec co? zawisc czy rozczarowanie tym ze teraz dzieki and wiadomo ze a-eon w gumy leci?
[#143] Re: AMD uśmierca ATI

@przemysław, post #107

Też tak uważam. Na dodatek ostatnio jakoś gdakliwie ( to nie do Ciebie) stało się na PPA. Ciagle jakieś kłótnie i to o jakieś bzdety, zaczyna mnie to męczyć. :(

[#144] Re: AMD uśmierca ATI

@Mufa, post #138

Jeszcze jedno nie twierdzę że to zdjęcie to fake, ale chyba zdajesz sobie sprawę że odpalenie czegoś i zrobienie fotki, a przeniesienie kompletnego systemu nadającego się do komercyjnego wydania to dwie różne rzeczy.

Podejrzewam, że będąc w teamie, zdaję sobie z tego sprawę lepiej niż Ty... Tak czy inaczej, jak widać na zdjęciu, kernel dogadał się z procesorem i pamięcią, potrafił wyświetlić obraz na karcie graficznej i odczytać komendę z klawiatury. A że zajmie to jeszcze roczek czy może nawet dwa - do pięknego dnia, w którym postawisz na biurku świeżo nabytą X1000, mamy jeszcze trochę czasu... No chyba że jesteś w programie beta i już wyskoczyłeś z drobnych (750 euro zaliczki) .

[#145] Re: AMD uśmierca ATI

@G. Kraszewski, post #140

O obsłudze danego modelu zaczyna się w ogóle wspominać dopiero wtedy, gdy MorphOS w miarę dobrze zadziała na nim u developerów systemu, obsługując podstawowe przynajmniej peryferia. W Hyperionie zaczyna się w tym momencie sprzedawać system.

Skoro system jest na takim samym poziomie co AmigaOS 4.1 dla Amigi One X1000, to sugeruje aby Twoi koledzy zrobili chociaż taki publiczny pokaz z odpalonym Quake, zamist zdjęć czegoś czego nikt na żywo w działaniu nie widział. Zdecydowanie bardziej rozwiałoby to wątpliwości niż twoje niezdarne próby zaklinania rzeczywistości.

[#146] Re: AMD uśmierca ATI

@Mufa, post #141

tu Mufa ma racje, VAT zaplaci sie u brytyjskiego dystrybutora i po sprawie. tyle ze to juz kwesta dystrybutora jaki vat policzy, brytyjski czy polski.

niemniej w nda podaja tylko szacunkowa cene ostateczna. ona moze byc (i zdziwie sie jak nie bedzie) wyzsza.



Ostatnia modyfikacja: 31.08.2010 20:11:48
[#147] Re: AMD uśmierca ATI

@Ender, post #143

Kłótnie o to czy AmigaOne X1000 jest Amigą, gdzie zaślepiona większość z ppa twierdzi, że nie, bo X1000 to jest BE, ale amigowanie na motylkowym maku z odzysku jest cool i trendy.
Dla przyzwoitości nie nazywajcie się amigowcami

[#148] Re: AMD uśmierca ATI

@Valwit, post #146

Valwit to nie tak.
Jak osoba prywatna kupi u brytyjskiego dystrybutora to ma naliczony VAT angielski (chyba niższy od naszego).
Natomiast jeśli jakaś firma Polska kupi od jedynego dystrybutora sprzęt (dajmy na to brytyjskiego) to zakupi go w cenie netto (bez VAT). Natomiast po stronie polskiej do dalszej odsprzedaży będzie naliczać VAT polski, czyli aktualnie + 22 %.
Pomijam WNT i rozliczanie VATu, bo chodzi o końcowego odbiorcę.
[#149] Re: AMD uśmierca ATI

@cacodemon666, post #147

kolego cacodemon666, sprzedaj mi trochę konsol....... jak masz na zbyciu ;)

Zawsze to jakiś zastrzyk gotówki w sam raz na X1000

[#150] Re: AMD uśmierca ATI

@przemysław, post #148

no wlasnie niekoniecznie. ja prywatnie sporo kupuje w uk i dosc czesto licza vat irlandzki. bardzo zalezy od tego jaka to firma.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem