Wątek zamknięty
[#61] Re: Sprzedałem płytę

@KAN2000, post #56

W tym temacie padł zarzut, który jednostronnie stwierdza, że sprzedający wiedział, że płyta była naprawiana i było w niej grzebane, ale nie dowiedzieliśmy się, jakie to znaki na to wskazywały prócz "coś przy scalakach". To bardzo niejasny opis, którego nikt nie może potwierdzić lub jemu zaprzeczyć. Sam tego nie zauważyłeś, a ktoś, kto nie macha lutownicą lub robi to od parady, też nie musi zauważyć, bo żeby znaleźć, trzeba szukać i wiedzieć czego. Chyba, że to aż razi po oczach.

Na moje, to sprzedawca powinien załatwić przesyłkę na swój koszt do osoby, która to naprawi, ja bym tak zrobił. Wątpię, aby serwis, który robi sprzęt retro przyczynił się do pogłębienia usterki (chyba, że Amiga to nie retro), więc tego bym nie drążył, choć przyznaję, że nie było to zbyt mądre posunięcie, na takie kroki decyduje się, kiedy już nie da rady ugryźć sprawy od żadnej strony, a możliwości dogadania się z sprzedawcą zostały całkowicie wyczerpane, lub sam zrywasz mediacje. Miałeś czas czekać z otworzeniem paczki, a dokończenia sporu się nie mogłeś doczekać i "dałeś dupy" z serwisem (niecierpliwość, to jedyne do czego mogę się przyczepić). Z tego powodu Twoje intencje zostały odczytane jak przygotowania do wojny i stąd ta ściana płaczu na forum.

Jeszcze nie zrobił się z tego melodramat podszyty chęcią mordu, więc jest szansa trochę się uspokoić, wstrzymać się z zarzutami, zapomnieć chwilowo o tym serwisie i spróbować tą płytę naprawić (polecam MariuszK, jeśli potrzebny jest niezależny serwisant, tak by po naprawie nie było zarzutów na stronę przeciwną zależnych od tego, z czyjej rekomendacji został wybrany serwis).

Mam nadzieję, że następny post będzie opisywał usterkę i jej usunięcie.

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 01:34:53 przez sanjyuubi
[#62] Re: Sprzedałem płytę

@sanjyuubi, post #61

Napiszę jeszcze raz nic mi nie było wiadomo że płyta była naprawiana!
Napiszę jaszcze raz przed wysyłką płytę sprawdzałem i u mnie płyta działała!
Zachowam się honorowo podaj nr. konta oddam Ci pieniądze ,płyty nie musisz mi odsyłać zostaw sobie ją na pamiątke lub wywal do śmietnika.
[#63] Re: Sprzedałem płytę

@zorkadar, post #62

To nie jest postępowanie honorowe, tylko jakieś frajerstwo. Oddaj mu kasę i niech Ci odda płytę. Daję Ci za nią 80 zeta.
[#64] Re: Sprzedałem płytę

@Ralpheeck, post #63

W dobie reamigi dla samych układów to min 250-350 warta.
strach się teraz bać wystawiać plyty na allegro bo Cię obsmaruja

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 07:27:32 przez JacK_Swidnik
[#65] Re: Sprzedałem płytę

@michal_zukowski, post #44

Cena kosmos. Ja za kompletna z mysza zasilaczem u dyskiem dałem 1000zeta

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 07:54:08 przez Jaro2k
[#66] Re: Sprzedałem płytę

@Jaro2k , post #65

Dla Ciebie kosmos, ale aukcja była od 1zł, więc widocznie ktoś tyle chciał zapłacić. Jak wielokrotnie już tutaj było pisane, nie wiesz ile coś jest warte? wystaw od 1zł na aledrogo.
[#67] Re: Sprzedałem płytę

@Ralpheeck, post #63

Bardzo proszę nie posądzać nikogo o frajerstwo. Co do ceny płyty - no sorry, była licytacja, za ile wylicytowałem to za tyle kupiłem - oczywiście licytowałem za tyle z uwagi na opis i pozytywne komentarze na koncie sprzedającego, mogłem kupić płytę na innej aukcji ale tam był opis jak w każdej aukcji cwaniaków: nie znam się, nie wiem po ile to chodzi, nie mam jak sprawdzić itp.
Jeżeli chodzi o serwis co oddałem im płytę to prosiłem o ustalenie co jest nie tak z płytą bez jakiejś grubej ingerencji. Po wymianie 2 kondensatorów kontrolka power świeci się już normalnie ale płyta nie wstaje - NAWET PO 2 MINUTACH OD WŁĄCZENIA - wiem, że jest zwłoka zanim się zgłosi stacja!!!
Dlatego chłopaki z serwisu zadzwonili i powiedzieli, że na ten moment trudno powiedzieć co jest i trzeba by grzebać w niej mocniej - także wiadomo jest tyle, że walnięte były te dwa kondensatory - teraz kwestia co mogło je uwalić, jeżeli były nowe, sprzedający mówi, że płytę sprawdzał przed wysyłką a ja podłączyłem płytę pod zasilacz, pod który wcześniej podłączyłem swoją Amigę. Zaznaczam i zaznaczałem to od razu koledze co mi ją sprzedał, że gdyby ta płyta chociaż na chwilę mi zagadała to bym się nawet nie odzywał - wiadomo to jest retro i tyle, niestety płyta nie zagadała od pierwszego dlatego zgłosiłem problem.
Uważam, że jednak dobrze byłoby gdyby, któryś z magików od naprawy Amig z forum podjął się ogarnięcia tej płyty z ew. ustaleniem co się stało.
[#68] Re: Sprzedałem płytę

@KAN2000, post #67

Chyba wyraziłem się jasno podaj nr. konta na priv oddam Ci pieniądze.
[#69] Re: Sprzedałem płytę

@zorkadar, post #68

Skoro tak, numer podany, płytę prześlę na wskazany adres.
[#70] Re: Sprzedałem płytę

@KAN2000, post #69

Fajnie, że się dogadaliście OK

Ja jeszcze tylko napisze z własnego doświadczenia:

czy spróbowałeś wyciągnąć KS i wsadzić go ponownie w podstawki? miałem dwa takie przypadki od 1200/600 po wysyłce płyty, tak więc ten tego, może płyta jest/była sprawna... ;)
[#71] Re: Sprzedałem płytę

@lopezpb, post #70

Lepiej niech nie wyciąga gdyż źle wsadzi i uwalenie gotowe:). Temat zakończony, na tym etapie. Pewno dowiemy się po jakimś czasie co było z płytą?
[#72] Re: Sprzedałem płytę

@zorkadar, post #68

Uspokój się. Kolega dał płytę do oględzin osobom, które się znają lepiej od niego i nic dziwnego, że ma w Twoim kierunku podejrzenia, sam byś miał, powinieneś zachować zimną krew, póki co jeszcze nie doszło do pyskówek i wyzwisk od oszustów i złodziei.

Fajnie, że chcesz zwrócić pieniądze, ale sprawiasz wrażenie jakbyś się ugiął pod presją i chciał jak najszybciej ta sprawę zakończyć bez wyjaśnienia czegokolwiek... a czytelnicy forum są ciekawi teraz losów tej płyty.
[#73] Re: Sprzedałem płytę

@sanjyuubi, post #72

Też tak myślę. Najpierw trzeba się dowiedzieć jaka była tego przyczyna a potem można rozmawiać o dogadaniu się i zwrocie pieniędzy.

Najlepiej jakby fotki wrzucił omawianej płyty, to wtedy można stwierdzić co i jak.
[#74] Re: Sprzedałem płytę

@zorkadar, post #1

Napisaliście do Bravo i do Przyjaciółki ?
[#75] Re: Sprzedałem płytę

@Paulla, post #74

do brawa to raczej nie, bo brawo skończyło się kilka lat temu. siedzi, pije i chrupki Jesteś niedoinformowany/a.
[#76] Re: Sprzedałem płytę

@zorkadar, post #68

Jeszcze raz Ci mówię - oddaj mu pieniądze, płytę wyslij tutaj do fachowca. Zobaczymy co jest nie tak. Worst case scenario - kupię ją od Ciebie na dawcę. Pozdro.
[#77] Re: Sprzedałem płytę

@Ralpheeck, post #76

Nie ugiąłem się pod presją , w przypływie silnych emocji zadeklarowałem że oddam pieniądze choć jak wiekszość sugeruję powinienem wypiąć tyłek skoro kupujący oddał płytę w wlasnym zakresie do serwisu.
Założyłem ten wątek ponieważ nie byłem w sutuacji w której sprzedaję działający sprzęt testowany przed wysyłką, który po dwóch tygodniach okazuję się rzekomo nie działający , więc mam prawo czuć że ktoś chce ze mnie zrobić wała.
Pora ostudzić emocje, sa Walentynki jesteśmy z żoną po pracy i będziemy szykować się na romantyczną kolację. Rano wypad w góry więc chcę z przyjemnością spędzić zaplanowany weekend.
Nię będe wycofywał złożonej deklaracji wiec jeżeli kupujący chce pieniądze to w niedziele zrobię przelew, jeżeli chce rozwiązać problem w inny sposób to czekam propozycję.



Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 16:01:24 przez zorkadar
[#78] Re: Sprzedałem płytę

@zorkadar, post #77

Koledzy znawcy na OLX jest płyta do A2000 od ziomala ze Śląska , warto dać za nią 1000zł.?
[#79] Re: Sprzedałem płytę

@marcinm, post #78

Na alledrogo masz 2 amigi 2000. Jedna za 300 zeta druga za 1000 w licytacji. Za samą plyte nigdy takie pieniądze
[#80] Re: Sprzedałem płytę

@zorkadar, post #77

Ja bym przyjął zwrot płyty. Ale: do sprzedawcy wraca
płyta inna niż sprzedał - podjęta została nieudana
próba naprawy/diagnostyki. Tak naprawdę nie wiadomo,
co dokładnie w serwisie było z płytą robione.
Wobec tego potrąciłbym z kwoty zwrotu powiedzmy 200zł.

Następnie sprzedawca sprzedaje płytę jako uszkodzoną
(o ile nie uda się jej naprawić).

Nie ma tutaj idealnego rozwiązania. Załatwiając problem
w taki sposób, obie strony zminimalizowałyby straty.

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 16:28:08 przez mmarcin2741
[#81] Re: Sprzedałem płytę

@Ralpheeck, post #55

Kolejny co nie czyta od początku.
Typ nie "walczy" tutaj, bo nie on założył wątek.
Raczej dyskusja zmierza w stronę pomocy w rozwiązaniu problemu.
[#82] Re: Sprzedałem płytę

@selur, post #48

Jest i obywatel miasta w którym trzeba płacić za toalety w jednej z największych galerii handlowych trampolina
To jest dopiero interes- iść zjeść, zapłacić za jedzenie po czym płacić za toaletę
[#83] Re: Sprzedałem płytę

@selur, post #58

Jak ty to robisz, że zawsze trafiasz komentarzem w samo sedno sprawy.

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 19:20:06 przez mmarcin2741
[#84] Re: Sprzedałem płytę

@KAN2000, post #38

Szczerze powiedziawszy bez zdjęć sprzed odstawienia do serwisu to możesz sobie napisać cokolwiek. Znam przypadek, gdzie kolega dał atarynę na serwis i czekał pół roku, gdzie przez ten czas nie zrobiono nic. Podpytany serwisant się wygadał, że po prostu nie trafił się inny egzemplarz (innego klienta) by móc wyciągnąć sprawny element. Dasz glowe, że wybrany serwis nie podmienił sobie układu bo potrzebował?

A tak swoją drogą to testowałeś płytę z podpiętym flopem i dyskiem? One potrafią wstawać prawie 40s bez napędów bo kick ich szuka. Mogłeś spanikować i dać popsuć płytę 3 stronie. Daj nazwę tego serwisu. Zadzwonię zapytać co mają do powiedzenia w sprawie tej naprawy.
[#85] Re: Sprzedałem płytę

@marcinm, post #78

Przepraszam bardzo, ale mam takie dziwne wrażenie, że gdyby cena była prawilna, czyli 1200 zł, nie było by problemu.

Koledzy znawcy na OLX jest płyta do A2000 od ziomala ze Śląska , warto dać za nią 1000zł.?


Nie. Nie chcesz problemów, powinno być 2000 zł.



OK, pożartowaliśmy.
Wystarczy że kurier/listonosz miał zły humor i rzucił odpowiednio paczkę. A co do cen... O take retro walczycie.
[#86] Re: Sprzedałem płytę

@KAN2000, post #40

A ja mam 100% pozytywów jako januszbiznesu i raz zdarzyło mi się sprzedać kompa, który u kupca nie wstał. Ale on nie bawił się w serwisy tylko od razu zasygnalizował problem (dzień po otrzymaniu). Kazałem odesłać, oddałem kasę. Gdyby odstawił sprzęt gdziekolwiek nie przyjąłbym zwrotu.


Na marginesie, kupiłem silnik do auta - silnik okazał się wadliwy, serwis stwierdził, co jest i dlaczego i sprawa zaraz idzie do sądu bo sprzedający leci w kulki - oczywiście dostał też negatywa.


Mam nadzieję, że poinformowaleś sprzedawcę, że w danym terminie mechanik w obecności rzeczoznawcy będą ustalać wadę. Tak by sprzedawca mógł ew. uczestniczyć w diagnozie. Bo jeżeli nie to życzę powodzenia. Powie, że to nie ten silnik, a opinia mechanika jest dla sądu g warta.

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 20:23:31 przez tboniasty
[#87] Re: Sprzedałem płytę

@tboniasty, post #86

Wogóle cała akcja cuchnie. Kolesiowi nawet nie należy się zwrot, nie zaproponował nic konkretnego, a sprzedawca jeszcze zamierzał mu płytę oddać.

Z tą Łodzią to ogólnie należy uważać, żeby nie znowu nie trafić na jakiegoś Rubikusa.

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 20:39:34 przez Ralpheeck
[#88] Re: Sprzedałem płytę

@Ralpheeck, post #87

Tylko nadmienię: koleś kupujący jest na ppa od zeszłego roku, nie ma czasu sprawdzać, licytuje najwyższą cenę, po czym oddaje swoim fachowcom, zna się lepiej niż koleś który tu od 18 lat!!! i ma absolutnie pozytywną opinię.
Zupełny przypadek, że w Łodzi jest koleś łasy na tego typu akcje z amigami, i nawet w podobnym tonie pisze o swoich konsumenckich prawach.
[#89] Re: Sprzedałem płytę

@Ralpheeck, post #88

Zdjęcie płyty w org rozdzielczości (2560x1440), wydybane z Allegro:




Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 21:32:12 przez tboniasty
[#90] Re: Sprzedałem płytę

@Ralpheeck, post #88

"Tylko nadmienię: koleś kupujący jest na ppa od zeszłego roku, nie ma czasu sprawdzać, licytuje najwyższą cenę, po czym oddaje swoim fachowcom, zna się lepiej niż koleś który tu od 18 lat!!! i ma absolutnie pozytywną opinię.
Zupełny przypadek, że w Łodzi jest koleś łasy na tego typu akcje z amigami, i nawet w podobnym tonie pisze o swoich konsumenckich prawach."

A mógłbyś się trochę ogarnąć i nie obrażać ludzi z Łodzi czy też mojej osoby.
Nie znasz mnie a obrażasz zza klawiatury łatwo się obraża.
Sprzedający jest na forum od 8 lat a nie 18 to raz a ja jestem od 2 lat ale czy to coś zmienia a ty swoim wpisem dajesz świadectwo o swojej osobie.
Dla mnie temat jest zakończony - przekazałem numer konta zgodnie z życzeniem sprzedającego, poinformowałem również, że płytę prześle na wskazany przez niego adres.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem