Wątek zamknięty
[#121] Re: Sprzedałem płytę

@KAN2000, post #120

Teraz już na spokojnie , jest ktoś chętny do zdiagnozowania płyty?
[#122] Re: Sprzedałem płytę

@zorkadar, post #121

W końcu ta płyta przez ile rąk przeszła w sensie grzebanie? Bo trudno się doliczyć po "skakaniu do gardeł".
[#123] Re: Sprzedałem płytę

@yashin, post #122

Jutro odbieram płytę z serwisu, dam fotki co było wymienione a co pokazali mi, że było robione wcześniej. Co było i kto to robił wcześniej trzeba by się pytać u źródła czyli sprzedającego i poprzedniego właściciela.
[#124] Re: Sprzedałem płytę

@KAN2000, post #123

Poprzednim właścicielem był Marcin74 .
[#125] Re: Sprzedałem płytę

@zorkadar, post #124

Nie dostałem odpowiedzi od kupującego na e-mail więc może na forum dowiem się czy płyta została do mnie wysłana?
[#126] Re: Sprzedałem płytę

@zorkadar, post #125

Wysłałem już info na maila - dopiero wróciłem w wyjazdu służbowego. Dzisiaj płyta wychodzi kurierem DPD, na mail wysłałem też zdjęcia z ekspertyzą.
[#127] Re: Sprzedałem płytę

@KAN2000, post #126

Kur.........wa brak słów, zgłupiałem i nie wiem co o tym wszystkim myśleć , po podłączeniu do telewizora płyta normalnie wstała mam obraz jak na zdjęciu , cudowne zmartwychwstanie płyty. Na razie tylko fotka , jutro jak znajdę więcej czasu zrobię filmik. Niedowiarków lub samego KAN2000 zapraszam do siebie w celu weryfikacji czy to jest ta płyta.
Ciekawe co teraz powie kupujący i jego wspaniały serwis?
Po wygranej aukcji kupujący zwlekał z zapłatą więc złożyłem wniosek o zwrot prowizji,
drugi raz nie można , teraz oczekuję od kupującego zwrotu za prowizję w kwocie 75,42zł

link
[#128] Re: Sprzedałem płytę

@zorkadar, post #127

Ładne coś zwarcia robi u kupującego.
A wspomniane zdjęcia z ekspertyzy ?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 21:50:07 przez mikecios
[#129] Re: Sprzedałem płytę

@zorkadar, post #127

pewnie ma coś z zasilaczem albo z kablem
[#130] Re: Sprzedałem płytę

@zorkadar, post #127

Wychodzi na to że KAN2000 oraz serwis mają niekompatybilne telwizornie z Twoją płytą :D
[#131] Re: Sprzedałem płytę

@zorkadar, post #127

Ja u siebie już raz miałem taką płytę, dostałem jako niesprawną, która się nie włącza. U mnie się włączała, ale po pewnym czasie przestała.
[#132] Re: Sprzedałem płytę

@sanjyuubi, post #131

Ekspertyza:
"Po oględzinach ww. płyty głównej stwierdzam jn.
Płyta nie uruchamia się. Uszkodzone kondensatory tantalowe (kilka sztuk) Widoczne próby wymiany lub przelutowania układu 8364R7PL. Poza wymianą kondensatorów , nie podejmowano próby naprawy" Dobrze że nie próbowali naprawiać bo wtedy na pewno płyta wróciłaby martwa




Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 23:34:47 przez zorkadar
[wyróżniony] [#133] Re: Sprzedałem płytę

@zorkadar, post #132

Ty, to może ten silnik o którym on mówił też chodzi normalnie?

Fajnie że ci reccap zrobili, miejmy nadzieję że porządnie.
I Ty mu chciałeś tę płytę "honorowo" oddać XD

Poczekajmy co kupujący napisze.
[#134] Re: Sprzedałem płytę

@zorkadar, post #132

Witam.
Zamontuj do płyty DiagRom - może on coś podpowie.
Pozdrawiam.
[#135] Re: Sprzedałem płytę

@Ralpheeck, post #133

To mamy dalszy ciąg opery mydlanej.
Co do uwagi kolegi o silniku tutaj link: https://www.youtube.com/watch?v=OyuQil3V9QQ
Auto stoi sobie od grudnia i trwają procedury prawne bo jak sobie tak na szybko wymienię na inny silnik to później w sądzie mogę przegrać sprawę.

Wracając do płyty to po pierwsze sorry za brak górnego ekranu, prześlę oddzielnie. Zwrócę Ci za prowizję aby nie było. Skoro jest tak jak piszesz, że płyta u Ciebie działa pomimo tego, że ja u siebie nie potrafiłem jej uruchomić i mimo tego, że serwis wymienił w niej kilka uszkodzonych kondensatorów a płyta dalej żyje to znaczy, że jej nie popsuliśmy mało tego to znaczy, że w serwisie mają uszkodzone zasilacze i nie ogarniają tego co robią i ja też mam uszkodzone zasilacze, kable sygnałowe do monitora, monitory no ogólnie nic u mnie nie działa i lamerem jestem takim, że szkoda gadać - syf, kiła i mogiła a teraz jeszcze koronawirus. Jest jeszcze opcja blokady regionalnej i płyta blokuje się będąc np. w Łodzi.

A tak na poważnie, przed wysyłką podłączyłem z ciekawości płytę bo sobie pomyślałem - żeby nie było, że płyta dojdzie do kolegi a On powie - patrzcie działa!
Niestety płyta przed wysyłką u mnie nie wstała, czarny ekran i to z dwóch wyjść wideo. Stacja nie cyknęła. Oczywiście możecie mówić co chcecie ale obecnie mam trzy zasilacze i na każdym moja Amiga działa, w weekend był u mnie znajomy, który kupił w sobotę w Gdańsku piękną Amisie 1200 ale bez zasilacza - zamontowałem mu kartę CF + fast, postawiłem system i wszystko o dziwo działa i to na moich zasilaczach i kablach oraz monitorach - zasilacz jeden pożyczyłem koledze - ma sobie coś kupić na aledrogo.

Jeżeli faktycznie płyta działa to wpakuj ją do obudowy, poskręcaj i niech podziała sobie z dzień dwa - wystawisz na sprzedaż jako sprawdzoną, z nowymi kondensatorami i już - zobaczymy jak się jej historia potoczy. Może ktoś z forum kupi.

Najważniejsze, że mimo tego, że wielu tu twierdziło, że ja jako kupujący i później serwis uwaliliśmy płytę nie ma potwierdzenia bo płyta działa mimo takich przygód - to była tylko kwestia braku umiejętności odpowiedniego podłączenia bądź zepsutych zasilaczy.
[#136] Re: Sprzedałem płytę

@KAN2000, post #135

Jak pisałem niedowiarków zapraszam do siebie w celu weryfikacji , po pracy zrobię filmik i wrzucę na forum.
[#137] Re: Sprzedałem płytę

@zorkadar, post #136

Bardzo honorowo podszedłeś do tematu. SzacuneczekOK
Jedyne czego bym się obawiał to ingerencji osób trzecich ( serwisant i KAN ). Sprawdź jak działają Ci wszystkie porty na płycie tak z przezorności...


Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 08:23:53 przez Prałat
[#138] Re: Sprzedałem płytę

@zorkadar, post #132

Czy Ty wykorzystujesz napięcie z portu do przełączenia telewizora w tryb AV i rgb?

Jeśli nie, to może uszkodzona jest ścieżka lub dławik od pinów 21, 22, 23 gniazda Video.

Sprawdź jeszcze czy stacja dysków działa prawidłowo.


...a jeszcze jedno, czy jakaś końcówka od np. elektrolitu THT nie jest z dołu za długa, a plastykowa przekładka na dolnym ekranie nie jest uszkodzona pod nią i ta końcówka może zwiera do tego ekranu. Ty podłączyłeś płytę bez dolnego ekranu, a jak robił to serwis i KEN, tego nie wiadomo. Sprawdź to.

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 09:08:46 przez jarob
[#139] Re: Sprzedałem płytę

@jarob, post #138

Normalnie przełączam pilotem od tv, postaram się po pracy wszystko podpiąć i sprawdzić dokładnie.
[#140] Re: Sprzedałem płytę

@zorkadar, post #139

o niepodziewanie sytuacja się odwróciła, teraz to się zacznie siedzi, pije i chrupki
[#141] Re: Sprzedałem płytę

@zorkadar, post #139

Posprawdzaj wszystko na płycie. Jak ci przyszła to dociskałeś przynajmniej kicki? Poszła normalnie prosto z pudełka?
Kan, sprawdź voltomierzem ten zasilacz. Próbowałeś na wszystkich trzech?

W a2000 jest zworka do innych zasilaczy, ale w a1200 jedyne co mi przychodzi do głowy, to jakaś obluzowana wtyka power, której nowy kupujący nie ogarniał a która wymaga docisku.
Innych opcji po prostu nie ma.
[#142] Re: Sprzedałem płytę

@Ralpheeck, post #141

Płytę sprawdzałem przed wysyłką na każdym z 3 zasilaczy. Mało tego na jednym z nich działa teraz A1200 kolegi co kupił ją w sobotę. Do serwisu zawiozłem płytę z jednym swoim zasilaczem a chłopaki dodatkowo mają kilka swoich.
Z tego jakie ja mam odczucia to wychodzi tak, że ja się nie znam, serwis się nie zna - nie potrafimy normalnie Amigi uruchomić pomimo tego, że mam ten komputer od ponad 30 lat.
Poniżej zdjęcia płyty i opis serwisu

link: link














Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 16:10:06 przez KAN2000
[#143] Re: Sprzedałem płytę

@KAN2000, post #142

Z tego co widzę, to wymienili tylko C822 i nic więcej.
W płycie na aukcji nie widać by był on uszkodzony, ale może spalił się przy podłączaniu amigi u KENa, ale wtedy powinien on widzieć dym i poczuć smród.

Ślady lutowania pauli wcale nie musiały oznaczać jej wymiany. Podczas wymiany kondensatorów pewnie poprawiano na niej luty.
[#144] Re: Sprzedałem płytę

@jarob, post #143

Po zdjęciach nie da się oszacować

[#145] Re: Sprzedałem płytę

@yashin, post #144

Płyta na 100% do mycia i czyszczenia aby dalej badać.
[#146] Re: Sprzedałem płytę

@jarob, post #143

"Z tego co widzę, to wymienili tylko C822 i nic więcej.
W płycie na aukcji nie widać by był on uszkodzony, ale może spalił się przy podłączaniu amigi u KENa, ale wtedy powinien on widzieć dym i poczuć smród.

Ślady lutowania pauli wcale nie musiały oznaczać jej wymiany. Podczas wymiany kondensatorów pewnie poprawiano na niej luty."

Kolego KEN'a to masz u Barbie - ogarnij się i zacznij rozpoznawać litery i ich kolejność.
Smrodu żadnego przy odpalaniu nie było.
[#147] Re: Sprzedałem płytę

@KAN2000, post #146

Protokół przyjęcia można też zobaczyć?
[#148] Re: Sprzedałem płytę

@yashin, post #147

Nie ma protokołu przyjęcia - dają świstek, że oddano sprzęt do serwisu, świstek oddaje się przy odbieraniu sprzętu z serwisu.
[#149] Re: Sprzedałem płytę

@yashin, post #147

Na to wychodzi że się nie znasz :)
Dostałem dwa wylutowane kondensatory , w ekspertyzie jest napisane że kilka.
Nie mam dzisiaj czasu na podłączanie tego wszystkiego.
Mam swoją teorię na temat całej tej sytuacji ale na razie zostawię ją dla siebie.
Od Ciebie oczekuję zwrotu górnego ekranu , kasy za prowizję oraz zadośuczynienia dla mojej żony bo cały ten czas chodziłem wkur......

filmik

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 17:08:24 przez zorkadar
[#150] Re: Sprzedałem płytę

@yashin, post #145

No nie wiem..... komisja śledcza by się tu nadała :> a wątek przypomina śledzenie powstania wirusa w koronie :>
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem