Wątek zamknięty
[#1] Nie dajcie sie ...
... dymac na PPA.

Ostatnio byla watek z Warpem, ktory nagle gdzies zniknal
W kazdym badz razie... koles wystawial Warpa 1260 za 7999zl, ze 3 dni pozniej pojawil sie na gieldzie za 5500zl a teraz wisi na OLX za 4000zl

Warp 1260 Olx

Jak ktos umie liczyc to gdyby kupil ta karte z PPA to zarobil by co najmniej -3999 zl.

Takze ten tego... nie dajcie sie dymac chopy i badzcie czujni, wrog jest wsrod nas (na PPA) i to liczny ! OK
4
[#2] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #1

A jaka była cena tej karty od producenta?
[#3] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #1

Chyba, nie ma osoby, która by tle dała za karę, nie ma...?

Wiem, kolo próbuje nakręcać ceny, co zrobić.
[#4] Re: Nie dajcie sie ...

@mmarcin2741, post #2

499 euro (bez procesora) link

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2022 19:26:21 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#5] Re: Nie dajcie sie ...

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

z tym, ze trzeba brac poprawke na kurs euro, bo dzis euro jest duzo drozsze niz w 2019 roku kiedy powstawala na PPA lista kolejkowa, wiec ludzie kupujacy wczesniej zaplacili na pewno mniej niz np. gdyby kupili ja dzisiaj.
1
[#6] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #1

Tak, te ceny to patologia. Ja rozumiem, że sprzęt retro i te sprawy, ale bez przesady. Ktoś tu liczy na jelenia.
2
[#7] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #1

Dziadostwo i cwaniactwo trza tępic
4
[#8] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #1

taaaaa nie dajcie się dymać że amiga to fajny komp
[#9] Re: Nie dajcie sie ...

@diobou, post #6

Po uwzględnieniu różnic kursowych i inflacji wyszło mi, że maksymalna wartość
tej karty wynosi 2500zł. Z tymże karta nie jest nowa ze sklepu, więc ja bym
tyle nie dał.
[#10] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #1

Te karty mają unikalne numery seryjne?
[#11] Re: Nie dajcie sie ...

@mmarcin2741, post #9

Tyle, ze 2500 zlotych to jest cena karty bez procesora. Selur jak zwykle marudzi. Jesli sprzedajacy kupil kiedys procesor 68060 za 100 USD z 10 lat temu, to zarabia okolo 1000 zlotych. Po 10 latach, sredni biznes bym rzekl, doliczajac inflacje. Ale pewnie zaplacil za 68060 wiecej. Wiec cena 4k jest w miare normalna. Choc to oczywiscie nie jest tanio.
4
[#12] Re: Nie dajcie sie ...

@Don_Adan, post #11

W tym przypadku to wydaje mi się że bardziej chodzi o cenę początkową która wynosiła 8k, no i o całokształt poczynań sprzedawcy: nachalne ogłaszanie, skakanie cenami...
1
[#13] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #1

Daj spokój, jak dla mnie niech sobie kupują nawet za 3000 euro. Who cares!?

A odkąd jest PiStorm na emu68 przestałem interesować się czymkolwiek innym, zwłaszcza, że 060 rev 6 dzisiaj kosztuje kosmiczne pieniądze.
5
[#14] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #1

Za 4000pln to tanio i ogólnie miałem ją kupić, ale już ktoś kupił.
Za 1500pln ciężko kupić obecnie rev. 6, a właściciel karty pewnie czekał 3 lata na kartę, a jak bym mógł mieć ją teraz od ręki, więc było warto.
2
[#15] Re: Nie dajcie sie ...

@flops, post #14

No taka okazja byla i nie kupiles na handel ?
3
[#16] Re: Nie dajcie sie ...

@mccnex, post #13

Mnie to obchodzi.
Za chwile na Amige bedzie stac tylko handlarzy i caly swiatek garstki prawdziwych entuzjastow Amigi sie zapadnie ...
3
[#17] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #16

Zawsze zostaje UAE dla entuzjastów. I jest mnóstwo tańszych kart, dla osób które nie chcą wydawać poważnych kwot.
[#18] Re: Nie dajcie sie ...

@flops, post #17

A samochod chcialbys miec prawdziwy, spalinowy czy wirtualny taki z plastiku na baterie ? ok, racja
4
[#19] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #18

Było tyle gadania, że klasyk odżywa a ten nagły wzrost popularności połączony z wielokrotnym zwiększeniem ceny doprowadzi do upadku klasyka.
[#20] Re: Nie dajcie sie ...

@michal_zukowski, post #19

No bo pare lat temu klasyk zaczal odzywac.
Pojawil sie olbrzymi wysyp roznego rodzaju kart do Amigi jakich jeszcze swiat nie widzial, troche nowego softu i ogolnie duzo filmow na jutubie o Amidze.

No ale jak sie zrobil ruch na ami-rynku, to zaraz przyleciala chmara SĘPÓW i obsiadla te galaz jak szarancza... Amiga 500 - 1000 zl Amiga 1200 2500 zl a nawet pojawiaja sie NOS'y od Petra ktore kupowano tutaj za 700zl za uwaga 5000 pln.


Niewidzialna reka (z PPA) rynku zadzialala wrecz z prefekcja niczym szwajcarski zegarek...
i tak przyznaje nie zdazylem kupic Amigi 4000, bo te wujki wykupily wszystko z rynku i teraz czekaja az A4000 osiadnie pulap 30.000 pln a ludzie za 8000 pln bija sie na allegro o jakiegos golego strucla
1
[#21] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #20

Amigi nie są jakoś super drogie.
Wczoraj kupiłem:
A2000 z monitorem 1085S-D2, kablami, myszką, klawiaturą za 940zł. W klawiaturze brakuje kilku klawiszy.
Gołą A600 bez jednego klawisza za 150zł
A500 z zasilaczem za 200zł. Chyba wersja NTSC

Była jeszcze A500 chickenlips czy jak tam ją nazywają z klawiszem C= zamiast A, zewnętrzną stacją, makulaturą, myszką, joyem, zasilaczem za 450zł.
1
[#22] Re: Nie dajcie sie ...

@snifferman, post #21

To powiedz gdzie w takich cenach mozna ten sprzet kupic, niech normalni ludzie sie dowiedza to sobie kupia Amige, bo na pewno nie na Alledrogo i OLX.
[#23] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #16

Musiałbyś zrobić rewolucję i wprowadzić zamordyzm, reglamentację, centralne sterowanie i interwencjonizm wszędzie gdzie wg Twojej subiektywnej oceny dzieje się źle. To się nigdy dobrze nie kończy, czy to u sowietów, chińczyków, czy na planecie Ksi. Także powtarzam: daj spokój.

Jak ktoś ma wątpliwości co do ceny, może poszukać w alternatywnych źródłach, popytać kolegów na czacie, forum itd. Natomiast jak ktoś jest krótko mówiąc naiwny ... to co z tym zrobisz. Da się zrobić w bambuko i tyle. To jak z tymi oryginałami z innego wątku.
3
[#24] Re: Nie dajcie sie ...

@mccnex, post #23

No ale ci co nie są naiwni to Amigi już mają...
1
[#25] Re: Nie dajcie sie ...

@snifferman, post #21

A nie masz do sprzedania A3000 albo jakiegoś namiaru na tanią, potrzebuję do muzeum jako ostatniej amigi, której nie posiadam
[#26] Re: Nie dajcie sie ...

@mccnex, post #23

Przez takie wlasnie podejscie ludzi "jak polaczek naiwny, to sam sobie winien" Polska stala sie krajem zlodziei i oszustow.

Jak wam w ogole nie zalezy na amigowym srodowisku, to moze rozdajcie te Amigi Wielkiej Orkiestrze Swiatecznej Pomocy ... przynajmniej bedzie z tego pozytek.
2
[#27] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #22

To powiedz gdzie w takich cenach mozna ten sprzet kupic, niech normalni ludzie sie dowiedza to sobie kupia Amige

Nie wiem czy to nie podchwytliwe pytanie. Powiem i jakiś handlarz przeczyta i mi jeszcze zgarnie 3 szt A4000, po które mam jutro jechać

Alledrogo i OLX

Nie wiem co to

A tak na poważnie, to szukam przeważnie w DE. Czasem NL coś kupowałem, albo jakieś małe pierdoły z wysp.

A nie masz do sprzedania A3000 albo jakiegoś namiaru na tanią

A której wersji szukasz? 3000, 3000UX, 3000T? Też nie mam A3000, ale jakoś specjalnie nie szukałem, a też przypadkiem nigdy się nie trafiła.

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 00:26:56 przez snifferman
[#28] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #26

W Amigach nie ma uranu
1
[#29] Re: Nie dajcie sie ...

@jaster, post #12

Nie kazdy jest taki dobry w PR jak Selur. Wystarczyl tylko jego wpis i karta od razu sie sprzedala, bo byla w promocji 50%. Z 8k na 4k cena karty zjechala. A to juz w zasadzie prawie tanio, bo kupic pelne 68060 rev6 nie jest teraz wcale tak latwo i nie wiadomo co sie kupi, do tego za przesylke CPU trzeba placic. Sporo osob z Zachodu sie interesowalo ta karta. A dla nich to jest jeszcze mniejszy wydatek niz dla Polaka.
1
[#30] Re: Nie dajcie sie ...

@Don_Adan, post #29

Też zwróciłem uwagę na tę kartę.
Może właściciela przycisnęło i musiał sprzedać na szybko? Sytuacje teraz są różne. Rok temu pewnie ktoś z zagranicy by się pokusił nawet za ten $1800, bo na kartę trzeba było czekać. Dzisiaj kto chciał warpa ten już ma i sytuacja ekonomiczna znacznie się zmieniła. Nie zdziwiłbym się gdyby w przyszłości podobnych wyprzedaży nie było więcej.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem