Wątek zamknięty
[#91] Re: Nie dajcie sie ...

@recedent, post #82

tak jak mac to nie amiga
[#92] Re: Nie dajcie sie ...

@Greczkin, post #91

tak jak ZX Spectrum to nie Amiga.
tak jak Commodore 64 to nie Amiga.
tak jak Macrosystems DraCo to nie Amiga.
tak jak Vampire Standalone to nie Amiga.

nie nudzi Ci się taka wyliczanka?
2
[#93] Re: Nie dajcie sie ...

@Greczkin, post #90

amiga istniała do 1993 roku , później to popłuczyny dla skrzywdzonych selerków

No niezupełnie. Bardzo duża ilość orogramowania ukazała się w 1994
i jeszcze przez kilka miesięcy roku 1995.
[#94] Re: Nie dajcie sie ...

@Greczkin, post #90

PC istniał do 1992 roku. Potem z Pentiumami to już nie to samo. Pamietąm jak mi było głupio jak w IBM XT wycięli port magnetofonu, który był w IBM PC, ale jeszcze się trzymałem. Natomiast to całe VLB czy PCI obrzydziło mi tę platformę, przestałem się w ogóle interesować rozwojem.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2022 11:50:26 przez michal_zukowski
1
[#95] Re: Nie dajcie sie ...

@michal_zukowski, post #94

No ale modułowość/skalowalność PC była od samego początku - płyta główna i reszta w postaci kart. To się nie zmieniło...
[#96] Re: Nie dajcie sie ...

@Greczkin, post #90

czysta prawda, amiga istniała do 1993 roku , później to popłuczyny dla skrzywdzonych selerków


Czyli każda Amiga od dnia 01.01.1994 stała się popłuczynami? Nie powiem, odważna teoria.
[#97] Re: Nie dajcie sie ...

@MaaG^dA, post #95

oczywiście, dlatego jak przestali korzystać kart ISA, PC przestał być dla mnie atrakcyjny
1
[#98] Re: Nie dajcie sie ...

@michal_zukowski, post #59

Zgadza się. Pisząc o dymaniu miałem na akcję z obudowami do Amigi 68k.

Ja nie zapłacę cen z Allegro za Amigę. Jeden to zrozumie, inny uśmiechnie się pod nosem i rzuci biedak. To miałem na myśli. Ten sprzęt nawet po uwzględnieniu wspomnień, nie jest tyle wart i nie będę mówił, że jest.
[#99] Re: Nie dajcie sie ...

@michal_zukowski, post #94

PC istniał do 1992 roku.

Zapewne piszacy miał na myśli Amigę klasyczną i jej rozwój. Nie
zaś reboot platformy po x latach.
[#100] Re: Nie dajcie sie ...

@michal_zukowski, post #94

Haha. Wątek choć był od początku rynsztokowy, to skończył się tak jak zawsze :D
Oczywiście że jedyny prawdziwy PC to PC Junior i Tandy! Reszta to jakieś farmazony i podróbki.
1
[#101] Re: Nie dajcie sie ...

@michal_zukowski, post #94

Wiem ze to sarkazm ale po agp vel pci tez juz przestalem sie interesowac ta platforma , przerobilem wszystkie voodoo 3dfxy rivy i inne turoki , po czym przeszedlem calkowicie na jedyna rozsadna platforme MacOs
nie chce obrazac pecetowcow ani windowsowcow ale postawie duzą kropke na koniec mojej puenty O
Pozdro
Ps
Amigę mialem juz rownoczesnie z pecetem tj okolice 90 roku szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2022 15:26:34 przez StaszkoZbogdańca
[#102] Re: Nie dajcie sie ...

@StaszkoZbogdańca, post #101

Sarkazm nie sarkazm, na allegro sprzedają PentiumIII czy IV jako retro. Voodoo3 osiąga cenę 500zł. A przecież to względnie nowe maszyny :)

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2022 15:53:41 przez michal_zukowski
[#103] Re: Nie dajcie sie ...

@michal_zukowski, post #102

Ciekawe czy moje stare ps3 slim by poszło jako retro.
[#104] Re: Nie dajcie sie ...

@MaaG^dA, post #95

Duże Amigi też są modułowe. Chociażby Amiga 4000T.

Amiga miała sens po 1994 roku. Taki Linux/BSD na pewno by mnie nie wciągnął, bo jak patrzę na dzisiejsze dystrybucje, to zastanawiam się czemu wciąż nie porozumiano się w kwestii Boota wielu systemów na jednym PC.

Kasowanie całego dysku pod Linuxem przypomina jako żywo instalowanie MS-DOS.

A taki Doom x86 jak i Mac 68k chodzi lepiej na Amidze 68k.

Nie oddałbym tamtych lat, które spędziłem pasjonując się tym komputerem. Dziś postąpiłbym identycznie.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2022 17:01:20 przez Hexmage960
2
[#105] Re: Nie dajcie sie ...

@flops, post #100

Tak i powoli zamierzamy do creme de la creme tego forum, czyli co jest Amigą, a co nie. Chyba, że Recedent zamknie wątek, nim poleje się krew.
3
[#106] Re: Nie dajcie sie ...

@jaster, post #49

Czy warto kupić XC68060. Czy jest to jakaś wersja z błędami? Może nie przeszła testów i jest to jakiś odpad? Ja nie wiem, a nie chcę tracić hajsu na coś co będzie problemem. Może ktoś coś wie na ten temat i chętnie udzieli odpowiedzi.
[#107] Re: Nie dajcie sie ...

@koczis, post #106

XC wersje z początku produkcji. Rev 0 ma błąd i traci na wydajności do rev. 1, ale i tak warto jak za 200pln. Jak XC rev 1 lub wyżej to warto za 400+pln.
1
[#108] Re: Nie dajcie sie ...

@koczis, post #106

Zależy też do czego chcesz wsadzić te XC bo taki warp1260 naprzykład tylko rev6 przyjmie
2
[#109] Re: Nie dajcie sie ...

@michal_zukowski, post #97

ak przestali korzystać kart ISA, PC przestał być dla mnie atrakcyjny

Gwoli ścisłości, to pentiumy jak najbardziej posiadały
sloty isa. Ba, nawet w dzisiejszym pc mam na płycie
wyjścia na przedpotowe złącza lpt drukarki czy rs232,
9 pin db9.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2022 19:35:49 przez mmarcin2741
[#110] Re: Nie dajcie sie ...

@michal_zukowski, post #97

oczywiście, dlatego jak przestali korzystać kart ISA, PC przestał być dla mnie atrakcyjny


Tzn kto przestał?

Producenci płyt mieli ISA gdzieś do ery socket 370(Pentium 3) i socket A (Athlon/Duron/Athlon XP)

Dla intela to nawet widziałem Socket 775 z ISA, ale to raczej do zastosowań przemysłowych
1
[#111] Re: Nie dajcie sie ...

@flops, post #107

Dzięki to dużo wyjaśnia.
[#112] Re: Nie dajcie sie ...

@mmarcin2741, post #109

Miałem płytę PCChips BX Cel z Celeronem (P2) i tam były ISA jak najbardziej. Nawet miałem dźwiękówkę Yamahy na ISA w niej.
[#113] Re: Nie dajcie sie ...

@mmarcin2741, post #109

Oczywiście, po wprowadzeniu PCI pecet przestał być dla mnie atrakcyjny a usunięcie slotów isa do reszty obrzydziło mi tę platformę.
2
[#114] Re: Nie dajcie sie ...

@michal_zukowski, post #113

Niepotrzebnie, bo producenci wypuszczali te same karty lub karty
o takiej samej funkcjonalności na pci. Tak samo jak potem bywało
z portem agp do grafiki, były indentyczne karty graficzne - jedna
miała złącze agp, druga pcie.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2022 20:26:54 przez mmarcin2741
[#115] Re: Nie dajcie sie ...

@Hubez, post #112

żebyście już nie dochodzili, co miało ISA, a co nie - https://theretroweb.com/motherboards/search/ siedzi, pije i chrupki
a PC Chips to tani badziew. A przynajmniej za taki uchodzi (co oczywiście nie zawsze musi pokrywać się z prawdą, bo np. ASRocki też uchodziły za tani badziew, a miałem takowego - K7V4T-4X - i sprawował się wyśmienicie).
[#116] Re: Nie dajcie sie ...

@snajper, post #115

PCChips Bx Cel + wadliwy Celeron 266 którego miałem miał wydajność na poziomie P100.

Serio - mogę dużo powiedzieć o tym tworze który zepsuł mi dzieciństwo po sprzedaniu Amigi
[#117] Re: Nie dajcie sie ...

@michal_zukowski, post #113

A jak było po drodze z VESA Local Bus i EISA? Jakieś delikatne mdłości?
Próbuję zrozumieć o co chodzi z tą awersją do PCI i miłości do wolnego ISA i nie rozumiem, ale może to była jakaś ironia tylko? A zmediowany PCI w Amidze?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2022 20:59:18 przez Jacques
[#118] Re: Nie dajcie sie ...

@Jacques, post #117

Po prostu pecet z PCI to już nie jest retromaszyna dla mnie. Tak jak dla niektórych amigi z PPC to nie Amigi.
1
[#119] Re: Nie dajcie sie ...

@michal_zukowski, post #118

to już nie jest retromaszyna dla mnie


Dla mnie żaden pc nie jest retro maszyną, to znaczy nie posiadam
i posiadać nie będę. Nawet jakby miał 100 slotów isa.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2022 20:57:46 przez mmarcin2741
[#120] Re: Nie dajcie sie ...

@michal_zukowski, post #118

Aaa, teraz rozumiem. Odebrałem to wcześniej tak, że w epoce wprowadzenie PCI spowodowało awersję.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem