Wątek zamknięty
[#31] Re: Nie dajcie sie ...

@Don_Adan, post #29

Nie kazdy jest taki dobry w PR jak Selur.


No teraz jeszczy tylko brakuje teorii, ze Selur to tajny Cebularz z Alledrogo i specjalnie zaklada te watki zeby spylic na lewym koncie babci sprzet, ktory kupil w kolejkach na PPA.
Zaraz zjawi sie mucha CeCe (Czlowiek-Cenzura) i bedzie ban za multikonto.. ehh



Coz, chcialem dobrze i znowu wyszlo zle...
2
[#32] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #31

Na to wyglada, jakas dzialka dla Ciebie sie nalezy od sprzedawcy. Sprzedac taki sprzet w miare dobrej cenie to czysta sztuka marketingu. Najpierw dac cene raczej abstrakcyjna, potem lepsza, a w koncu OKAZYJNA. Tak dziala ludzki umysl. No chyba, ze juz byly sprzedawane takie Warpy z CPU na aukcjach, wtedy mozna porownac po ile chodzily.
1
[#33] Re: Nie dajcie sie ...

@Don_Adan, post #32

Bym był ciekawy, czy Selur sprzedawał kiedyś jakiś sprzęt i ile wtedy wołał. Bo tak
zawsze jest, że nabywca i sprzedawca mają zupełnie odwrotne interesy.
Kiedys musiałem sprzedac całkiem sporo retro sprzętu z powodu przeprowadzki.
Prawie wszystko od 1zł na licytacji a i tak bywały osoby, które miały jakieś
pretensje, mimo że miałem zerowy wpływ na cenę szeroki uśmiech
[#34] Re: Nie dajcie sie ...

@mmarcin2741, post #33

Jeszcze nic nie sprzedalem... ale jak zobaczylem co sie swieci na PPA, to zrobilem maly zapasik OK
Tylko w brode se pluje, ze nie wzialem A4000 w ludzkiej cenie... bo kto zdrowy na umysle zaplaci za ta staroc 10 kola
[#35] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #26

Nie sugeruj mi tutaj, że usprawiedliwiam albo są mi obojętne jakieś przekręty i złodziejstwo, bo to zwykła manipulacja! To, o czym mówię, to świadomość podczas zakupów. A to, że ktoś sprzedaje coś drożej jeszcze nie jest oszustwem, choćby nie wiem jakie wywoływało u Ciebie oburzenie. A czy jest naiwnością wiara w sprawiedliwą cenę wystawionego przedmiotu oraz kupienie go powiedzmy za 8 koła, skoro gdzie indziej jest po cztery? Sam sobie odpowiedz. Pisałem przecież, że jak się kto nie orientuje, nie jest pewny, to neich spyta kumpli, jest forum, są czaty, IRCe i inne kanały. Wypracowanie sobie jakiejś "kultury" zakupowej leży w gestii każdego zainteresowanego, czy to w przypadku Amigi czy paczki fajek w sklepie. I nie wyjeżdżaj tu z Polską, a tym bardziej z jakimiś (pogardliwymi) "polaczkami", bo przekrętasy robi się na całym świecie, a nie tylku miedzy Odrą, a Bugiem.

W amigowym środowisku wszystko gra i buczy. Są jakieś czarne owce ale ogólnie jest git. Są imprezy, są za*ebiści ludzie, jest pomoc techniczna, są inicjatywy wspólnych zakupów (hello @stefkos). I jak chcesz coś kupić za rozsądne pieniądze, to kupisz, wystarczy mieć kolegów, a nawet znajomych i można stać się posiadaczem Amigi za rozsądne pieniądze. Wystarczy chcieć.

Twierdzenie, że środowisko jest zgniłe to kłamstwo.

Trzymajmy się faktów, a nie opinii, zwłaszcza takich jak Twoje (bez urazy).
6
[#36] Re: Nie dajcie sie ...

@mmarcin2741, post #33

W licytacjach od 1 zl, cene ustala liczba chetnych.
Dzisiaj prawie nie ma licytacji na alledrogo np. wszystkie A1200 w cenie 2000 pln i ani zlotowki mniej, kazdy se wola ile dusza mu zapragnie a na alleshitlokalnie te same licytacje "od zlotowki" powtarzaja sie po 10 razy, bo pewnie tam sie nie placi za wystawienie wiec sprzedajacy nagle wycofuje aukcje albo sprzedaje sam sobie za 5000 pln i znowu wystawia... no bo jaki portal aukcyjny, tacy "uczciwi" sprzedajacy.
1
[#37] Re: Nie dajcie sie ...

@mccnex, post #35

Czlowieku ales ty naiwny.... ty myslisz ze kto to wszystko sprzedaje na allegro ? Ufoludki ?
Na Allgro 3/4 to ludzie z PPA.
Czesto sprzedawali rzeczy uszkodzone jako "nie wiem, nie znam sie, nie mam kabla" a to byly zwykle odpady.

Poczytaj sobie posty niejakiego Canga... koles to zwyklu oszust i tyle moge powiedziec a jeszcze paru bym mogl tu wymienic.


KLIK tutaj dowod, koles zarzucal Holdysowi, ze jest oszustem a sam byl oszustem.
Wiem bo kupilem od tego oszusta cos na jego innym koncie, ale jak sie juz kapnalem to bylo za pozno. Ilu jest tutaj takich jak on? DUZO ... tyle powiem. OK

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 03:42:46 przez selur
3
[#38] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #37

Ochłoń i wróć do momentu, w którym napisałem o "wypracowaniu sobie jakiejś kultury zakupowej". W poście o grach pisałem też o zapalaniu się lampki przy wszystkich opisach typu "nietestowane" itd.

Ja już amigowskich rzeczy prawie nie kupuję, za to poluję na różne sprzęty audio i mając jakieś obycie i pojęcie w temacie potrafię sobie zweryfikować sprzedającego poprzez rozmowę, pytania itd. Jak nie mam przekonania, że gość jest uczciwy to odpuszczam. Gdybym miał kupować do amigi to robiłbym tak samo. No nie wiem... mam napisać kompletny poradnik jak się nie dać w ch zrobić przy zakupach czy jak?!

Nie wiem kto to jest Cang, natomiast wszelkich "januszy" amigowego handelku omijam z daleka. A po 15 latach na forum i 20 na Allegro wiem jak się nie dać wyrolować.

EOT z mojej strony.

PS. Jak chcesz coś kupić do Amigi i akurat mam, podbij na priv, sprzedam ci za rozsądne pieniądze. Jak uznasz, że było git i jestem wg ciebie uczciwy, to będziesz miał pierwszą zaufaną osobę w swojej siatce znajomych amigowców, od których można coś "wyrwać"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 04:15:54 przez mccnex
1
[#39] Re: Nie dajcie sie ...

@mccnex, post #38

Rozchodzi sie o to zeby tylko chociaz tu na forum jeden drugiego w jajo nie robil... a rozowo wcale nie jest.
4
[#40] Re: Nie dajcie sie ...

@Ralpheeck, post #30

Może właściciela przycisnęło i musiał sprzedać na szybko? Sytuacje teraz są różne.

Jakoś do mnie to nie dociera. Jak by mu zależało na szybko to by chciał odzyskać wsadzony hajs a nie zarobić i to sporo ( karta była za 8 tys)
Rok temu pewnie ktoś z zagranicy by się pokusił nawet za ten $1800, bo na kartę trzeba było czekać

Owszem ale to było rok temu. Rok temu nawet bym nic nie powiedzial. Na szczęście PPA szybko się obudziło bo są jakieś granice przyzwoitości i jeszcze ktoś by kupił tą kartę za te 8k, i teraz jest za 4k. Sprzedawca codziennie skakał z ceną raz w górę raz w dół, co czyniło go mało wierygodnym

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 05:18:22 przez jaster
[#41] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #37

Grubo
[#42] Re: Nie dajcie sie ...

@Hubez, post #41

Myślcie koledzy co chcecie i każdy ma swoją opinię. Ja uważam że kolega selur tym razem poruszył naprawdę poważny temat którego niektórzy nie chcą poruszać. Poprostu tak jak w tytule: nie dajmy się dymać i piętnujmy czasami te najjaskrawsze przypadki Amigowego Januszostwa cenowego, bo ktoś z mniejszą wiedzą może nie natnie się dzięki temu. I nie mówię żeby odrazu szkalować każdy przypadek drogiej Amigi bo nie jestem naiwny i wiem że ceny rosna. Ale przypadki gdzie ktoś wstawia nową kartę za 8000 którą praktycznie można kupić nówkę pachnącą za 5000 no to czy to nie jest Januszostwo?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 05:47:10 przez jaster
[#43] Re: Nie dajcie sie ...

@mccnex, post #38

A po 15 latach na forum i 20 na Allegro wiem jak się nie dać wyrolować.

No ale nie każdy jest tutaj tak długo i ma zaufane grono z którym może pohandlować w przyzwoitych cenach. Stworzenie sobie takiej paczki znajomych trochę trwa.
Dla nowego użytkownika Ami lub wracającego po latach próg wejścia żeby wystartować od czegoś sensownego może za jakiś czas być kompletnie zaporowy.
Ja wiem że to wszystko są nierealne życzenia, że świat tak nie działa, co nie znaczy że mnie nie wkurzają takie sytuacje jak w/w.
[#44] Re: Nie dajcie sie ...

@jaster, post #42

Ten temat to ja juz poruszalem dobre 5 lat temu ale wiekszosc to nie obchodzilo i nie obchodzi nadal...
1
[#45] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #44

Bo spore grono tuczy na handel, i takim nie w smak jakakolwiek próba otrzeźwiania ludzi
No ale kijem wisły nie zawrócisz

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 07:24:46 przez jaster
[#46] Re: Nie dajcie sie ...

@jaster, post #42

Pokaż proszę gdzie można ją od reki kupić za 5000pln :)
Taki wątki i próba sterowania cenami, to wieje PRL i ZSRR. Każdy może kupować i sprzedawać za ile chce. Jak znajdziecie kogoś kto faktycznie wystawi coś niby dobre, a jest uszkodzone to dajcie znać. A tak to nie róbcie g...o burzy o nic. Kto chciał Amigę, pewnie dawno ją kupił. A kto nie kupił, to może wygodniej bawić się na UAE jak ja. Trzeba było nie wyrzucać Amig jak były po 50pln, a nie teraz płakać, że drogo.

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 10:19:45 przez flops
[#47] Re: Nie dajcie sie ...

@flops, post #46

Kto chciał Amigę, pewnie dawno ją kupił.

Otóż to. Poza tym, jak ktoś postanowi teraz wrócić do dawnego hobby
amigowania, to raczej nie rzuci się na A4000 czy kartę z cpu 060,
ale zacznie od A500 najpewniej. A w przypadku A500 da się chyba
jeszcze w miarę tanio kupić, przynajmniej mam taką nadzieję.
[#48] Re: Nie dajcie sie ...

@flops, post #46

Taki wątki i próba sterowania cenami, to wieje PRL i ZSRR.


A te wszystkie A1200 na allegro ustawione w jednej cenie, to tylko zbieg okolicznosci czy po prostu PRL ?



Jak Kali sterowac cenami to byc dobrze, jak PRL sterowac to byc zle.
6
[#49] Re: Nie dajcie sie ...

@flops, post #46

A gdzie powiedziałem że od ręki za 5000 mozna kupić? Proca spokojnie kupi sie za 2500 i tyle samo kosztuje karta...razem daje to 5000. Wysyłasz proca do CS-Lab i za jakis czas masz kartę, nówkę. I info o tym jest, a jak komus trudno znależć to jeszcze jest discord gdzie chętnie podpowiedzą. Ale rozumiem że nie każdy ma czas siedzieć w tym temacie ciągle, i może uznać że 8000to super cena.

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 11:18:19 przez jaster
[#50] Re: Nie dajcie sie ...

@mmarcin2741, post #47

Może odrazu się nie rzuci ale dość szybko zrozumie że golas to za mało, bo apetyt szybko rośnie w miare jedzenia. I żeby nie było, nie chodzi o mnie ja juz swoje wymarzone amigi mam tyle ile mi potrzeba, nie chomikuje nie kupuję czegos czego nie uzywam, nie kiszę na handel
[#51] Re: Nie dajcie sie ...

@mmarcin2741, post #47

Ja ceny Amigi od Commodore mam gdzieś. Przeszedłem na współczesne rozwiązanie The A500 mini. Allegro z działem stare komputery unikam jak ognia.
4
[#52] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #48

To teraz postawcie się w miejscu kogoś kto kupił sobie taką Amigę 1200 za dwa tysiące noi znudzi mu się i za rok albo dwa będzie ja chciał sprzedać to też będzie Januszem?
Z jakiej racji ma sprzedać za 500 bo komuś się to nie podoba? wiadomo że będzie chciał odzyskać pieniądze i nie sprzeda taniej.
Ja kupiłem Amigę 4000 golasa z klawiaturą dałem 8 tyś ktoś mogl ja kupić kiedyś za 2 tysiące załóżmy , dlaczego nie sprzedał mi za taką cenę jak dał ?
Jak będę kiedyś sprzedawał to też jej nie sprzedam za mniej będę chciał odzyskać te pieniądze które dałem
Ktoś powie że przepłacilem ale nikt mi taniej nie chciał sprzedać a zawsze chciałem mieć ten komputer

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 11:42:42 przez sent79
4
[#53] Re: Nie dajcie sie ...

@sent79, post #52

Moje dywagacje dotyczą raczej nowego sprzętu który można kupić (warp1260) no w tym przypadku trochę nie wierzę że sprzedawca chciał odzyskać 8000zł bo za tyle kupił. Nawet gdyby wstawił tyklko na allegro i olxa to bym to olał, ale wstawienie tutaj na giełdzie w tej cenie odebrałem jak szukanie jelenia na siłę.

A tak wogóle to może sobie wstawiać gdzie tylko chce za ile chce bo to nie zabronione, i tak samo nie jest zabronione krytykowanie takich cen, to nie amibay
Suma summarum cel został osiągnięty, albo zobaczył reakcję i obnizył do normalnej ceny albo sam sie zastanowił.

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 11:54:43 przez jaster
[#54] Re: Nie dajcie sie ...

@jaster, post #53

Mi tylko chodzi o to że ktoś ten sprzęt tez kupuje w tych cenach pisałem ogólnie i pewnie kiedyś go sprzeda nie chodzi mi o warpa 1260 , tylko o fakt że na pewno taniej go nie sprzeda niż kupił i kółko się zamyka
[#55] Re: Nie dajcie sie ...

@sent79, post #54

Dlatego zawsze najlepiej zrobic aukcję i miec czyste sumienie
[#56] Re: Nie dajcie sie ...

@Don_Adan, post #32



Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 12:13:31 przez snajper
1
[#57] Re: Nie dajcie sie ...

@jaster, post #55

Dlatego zawsze najlepiej zrobic aukcję i miec czyste sumienie

Można też oddać za darmo. Dać komuś A1200 i A4000 I jeszcze pokryć koszty wysyłki

To jak ktoś dostał do utylizacji kilkaset sztuk 68060 to teraz ma je dać za darmo społeczności? Lepiej niech poczeka aż cena przekroczy 500e to chociaż jakieś auto se za to kupi, albo domek dla gości na ogrodzie zbuduje.


Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 13:04:09 przez snifferman
1
[#58] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #48

Selur masz rację, ale nie warto tego roztrząsać, ludzie i tak publicznie cię nie poprą, bo nie chcą wyjść na biedaków, których nie stać to raz, a dwa ci, którzy handlują nie zmienią swojego podejścia do Amigi, póki można na tym zarobić. Tylko marzyciele wierzą w dawną Amigę, solidarność społeczności itd. Patrz akcję z obudowami i klawiszami, dymają Amigowców aż miło.szeroki uśmiech
1
[#59] Re: Nie dajcie sie ...

@KM_Ender, post #58

Nieśmiało tylko powiem, że niebieska część społeczności często dawała/fundowała/pożyczała ludziom mosowe maszynki i/lub elementy do nich.
2
[#60] Re: Nie dajcie sie ...

@KM_Ender, post #58

ludzie i tak publicznie cię nie poprą, bo nie chcą wyjść na biedaków, których nie stać to raz,

Ale co tu popierać. Ktoś sprzedaje i ktoś kupuje. Opinia osób 3cich jest zbędna.
Nieraz chce coś kupić, ale sprzedawca chce więcej $$$ i znajduje kogoś, kto tyle da. Do kogo mam mieć pretensje i o co? Do tego co sprzedaje, że chce więcej niż ja mogę dać? Do kupującego, że dał więcej niż ja chciałem?

Ma mi być wstyd, bo sobie kupiłem, a inny nie? Teraz ja mam a on nie. Ja jestem ten zły a on ten pokrzywdzony?
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem