Wątek zamknięty
[#61] Re: Nie dajcie sie ...

@snifferman, post #60

egzakli. Jeśli amigowce nie mają o co bić piany, to może zainteresują się, gdy w biały dzień bluźnierczy ignorant gwałci ich przyjaciółkę na oczach milionów?



Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 16:22:42 przez snajper
[#62] Re: Nie dajcie sie ...

@snifferman, post #60

Warp to nie jest a500 dla zielonki która chce sobie przypomnieć gry z dzieciństwa. To karta dla ludzi którzy siedzą w temacie i wiedzą ile ona kosztuje i jak ciężko ją zdobyć. Czyli wszyscy którzy tutaj siedzą na forum, i to z nas ten sprzedawca najpierw chciał zedrzeć te 8 tys najpierw :) No a my wiadomo, mamy Selura który jak na dobrego koguta przystało, nie pozwala dymać swoich kur w jego własnym kurniku.
5
[#63] Re: Nie dajcie sie ...

@Ralpheeck, post #62

Oszukujcie ludzi dalej, szukajcie tych Jeleni na PPA, zarabiajcie dalej na te wysnione Mercedsy i wille z basenem, klepcie sie po plecach, wspierajcie nawzajem. !



p.s.
Mam wielka nadzieje, ze w koncu was tez ktos niezle wydoi... ok, racja ok, racja ok, racja
6
[#64] Re: Nie dajcie sie ...

@snajper, post #61

aż w tym bulwersie zapomniałem o najistotniejszym szczególe.

[#65] Re: Nie dajcie sie ...

@snajper, post #64

Kto to jest ten Lukasz B.? Ktoś z forum ppa?
[#66] Re: Nie dajcie sie ...

@snajper, post #64

Mam prosbe ,
...odpisz temu durniowi z tego fejzduka czy twitera dla opoznionych w rozwoju, ze "lata 90-te" to moze byc 1991 rok i 1999 wiec takie pierd... moze sobie wsadzic w ta fejsbukowa dzieciarnie.

Od 1990 do 1999 r nastapil taki przelom w komputerach, jakby ze 100 lat minelo.
A jak ten fejzbukowy dzieciak neostrady i atomu, mial w 1993 - 486 Dx2 to ja mialem Buggati Veyrona w garazu. OK
3
[#67] Re: Nie dajcie sie ...

@Ralpheeck, post #62

chciał zedrzeć te 8 tys najpierw

Dla jednego to mieć co jeść przez 2 lata, a dla drugiego to jeden dzień w dobrym hotelu nawet nie zauważy, że tyle wydał. Ale co ja tam wiem. Ja biedny jestem i bym nie kupił nawet za 4k. Z resztą jeden WARP mi wystarczy.
2
[#68] Re: Nie dajcie sie ...

@snifferman, post #67

Ale gadasz jak typowy cebularz, najpierw sie chwalisz , ze masz juz drogie karty a pozniej mowisz, ze jestes biedny ale pomysl, ze niektorzy w Polsce nadal zarabiaja po 3.000 na reke i im nie jest do smiechu, bo sa faktycznie biedni.

A akurat Niemcy ktorych tak uwielbiasz, najpierw nas okradly, zniszczyly nasz kraj a teraz jeszcze chca nami rzadzic.. bo skoro oni zarabiaja 4 razy tyle co Polacy, to mozna biedakami pomiatac.

Z doswiadczenia wiem, ze najgorsi sa Polacy, ktorzy wrocili do kraju np. z Niemiec, Belgii, Austrii po latach dorabiania sie na zachodzie i teraz pokazuja jacy to oni nie sa bogaci ale jak ma wydac 5 zl wiecej, to OLA BOGA ale drogo Panie, zesr... by sie na rzadko !!
8
[#69] Re: Nie dajcie sie ...

@snifferman, post #67

Nie wystarczy to raczej na 2 lata jedzenia, chyba że ktoś przeżyje za 10 zł dziennie ;)

Zawsze jak widzę podobne kwoty wydawane na hobby, czyli coś co jest tylko naszą chęcią posiadania jakiejś rzeczy, zupełnie niepotrzebną do życia, to myślę ile za to mógłbym sprawić radości swoim bliskim. Czy wydałbym tyle dla żony, dzieci, rodziców, aby sprawić im tylko przyjemność ? Jeśli tak to wszystko w porządku, jeśli nie to coś w tym wszystkim nie działa jak powinno.

Jesteśmy tutaj już w większości ludźmi w słusznym wieku, często po 50-tce, czasu jest coraz mniej, a więc warto czasem popatrzeć na sprawy pod innym kątem. Jak zjedzą nas robaki, w myślach ludzi pozostaną zupełnie inne rzeczy niż karty do Amigi. Naturalnie to tylko moje wolne przemyślenia, tak mnie naszło przy czytaniu tej dyskusji.

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 17:15:04 przez brain030
3
[#70] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #63

Oszukujcie ludzi dalej, szukajcie tych Jeleni na PPA, zarabiajcie dalej na te wysnione Mercedsy i wille z basenem, klepcie sie po plecach, wspierajcie nawzajem. !


Chciałbym tych retro handlarzy w tych Mercedesach zobaczyć Pewnie coś takiego.


Na Mercedesy (jak ktoś lubi), albo na dom, zarabia się zapychając mądrze i mądrze gospodarując pieniędzmi (o ile się jest na tyle młodym i zdrowym). Na pewno nie sprzedając Amigę 500 za 50pln drożej niż inny gość na Allegro
Nadgodziny, zmiana pracy, wyprowadzka za lepszą pracą, zwiększanie swoich kwalifikacji, rozwój, współpraca i otaczanie się fajnymi ludźmi. Nie tracenie czasu na retro hobby :)

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 17:23:39 przez flops
1
[#71] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #68

Z doswiadczenia wiem, ze najgorsi sa Polacy, ktorzy wrocili do kraju np. z Niemiec, Belgii.....


A akurat Niemcy ktorych tak uwielbiasz, najpierw nas okradly, zniszczyly nasz kraj...


zarabiajcie dalej na te wysnione Mercedsy...


Jakaś taka pogarda dla własnych rodaków bije z tych twoich postów. Polacy najgorsi? Za chwilę piszesz że Niemcy nie takie rzeczy robili? I po chwili wypominasz Mercedy którzy zbrodniarze produkują?
Nie wiem z jakiej ty biedy pochodzisz, czy cię tata na rękach za mało nosił, ale nie chce mi się wierzyć że nie spotkałeś nikogo porządnego kto wyjechał za granicę. Serio, przemyśl to. Nie wszyscy są Januszami, spekulantami i snobami czyhającymi na twoją wypłatę. Ja nawet nie chcę myśleć jak ty musiałes chodzić struty, jak jakiś bogacz w latch 90 kupił sobie amigę, nawet 500. Bo jedynie po roku 2000 jak wszyscy sprzedawali to jako elektrośmieci to była słuszna cena.
3
[#72] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #68

ze masz juz drogie karty a pozniej mowisz, ze jestes biedny

A co ma jedno do drugiego. Może wygrzebałem ze śmietnika A4k i się wymieniłem za WARPA i pare innych gadżetów. Stare karty 060 były kiedyś tanie i może kupiłem je za skrzynke piwa.

niektorzy w Polsce nadal zarabiaja po 3.000 na reke i im nie jest do smiechu, bo sa faktycznie biedni.

No są biedniejsze regiony świata i dla nich 3k zł to bogactwo. Jak chcesz naprawiać świat to PPA nie jest dobrym miejscem. Może pomyśl o wyjeździe na jakąś misję humanitarną. Pomożesz światu i zrobisz sobie fotki w egzotycznych miejscach. Opublikujesz tutaj i "handlarze" będą ci zazdrościć egzotycznych wakacji.


A akurat Niemcy ktorych tak uwielbiasz, najpierw nas okradly, zniszczyly nasz kraj a teraz jeszcze chca nami rzadzic.. bo skoro oni zarabiaja 4 razy tyle co Polacy, to mozna biedakami pomiatac.

To idź i pikietuj pod ambasadą, bo ja na to nic nie poradzę.


Z doswiadczenia wiem, ze najgorsi sa Polacy, ktorzy wrocili do kraju np. z Niemiec, Belgii, Austrii po latach dorabiania sie na zachodzie i teraz pokazuja jacy to oni nie sa bogaci ale jak ma wydac 5 zl wiecej, to OLA BOGA ale drogo Panie, zesr... by sie na rzadko !!

Ale ja jestem biedny i dlatego mieszkam w DE, bo jest taniej niż Polsce.

Zawsze jak widzę podobne kwoty wydawane na hobby, czyli coś co jest tylko naszą chęcią posiadania jakiejś rzeczy, zupełnie niepotrzebną do życia

Wypasione zabawki też nie są potrzebne do życia. Jednak jak się jest dzieckiem, to się chce je mieć i się nimi bawić. Później ten czas mija i już nie cieszą, ale jednak jak ktoś nie miał wymarzonej zabawki, to jakaś pustka w sercu jest.
Później są inne sprawy w życiu i mniej czasu na zabawy i hobby. Czas leci i trzeba sobie zadać pytanie. Czy chce się jakąś radość z życia mieć czy tylko je przeżyć.
1
[#73] Re: Nie dajcie sie ...

@Ralpheeck, post #71

Jakaś taka pogarda dla własnych rodaków bije z tych twoich postów.


To nie sa moi rodacy tylko pewnie twoi kumple... taka mala roznica.

Nie wszyscy są Januszami, spekulantami i snobami czyhającymi na twoją wypłatę.


Wszyscy z tego forum nie ale wielu z nich tak... ok, racja
[#74] Re: Nie dajcie sie ...

@snifferman, post #72

DE jest spoko, nie licząc mieszkańców, którzy nie znają języka polskiego.
5
[#75] Re: Nie dajcie sie ...

@flops, post #70

Jak również nie można pominąć faktu, że spisek cenowy obejmuje w zasadzie cały świat, od USA, przez Europę aż do Australii. Bo chyba nie będziemy udawać, że tylko w Polsce zrobiło się drogo. Wpływowi są ci spekulanci z PPA, ja pierdykam. @Selur, na Twoim miejscu uważałbym, co piszesz, bo różne rzeczy się przytrafiają niewygodnym, próbującym naruszyć status quo.

Wczoraj byłbym skłonny uważać całą aferę za kolejną odsłonę forumowych brednioseriali na "wciąż te same tematy", bo za oknem jest zima i nie chce się wychodzić i te sprawy. Zacząłem się jednak zastanawiać, bo zaraz po tym jak napisałem w tym wątku, to na Twitterku Polish Masters of Art wstawili to:



(Feliks Pęczarski - "Spekulanci", 1844)

Nie wierzę w przypadki, to było ostrzeżenie; amiluminaci już nas obserwują, radzę się więc uciszyć, zanim komuś stanie się krzywda.
3
[#76] Re: Nie dajcie sie ...

@mccnex, post #75

Pierwszemu cebularzowi, ktory bedzie sie sadzil dam odrazu w ryja a nie uciszyc...
[#77] Re: Nie dajcie sie ...

@snifferman, post #72

Ale ja jestem biedny i dlatego mieszkam w DE, bo jest taniej niż Polsce.

Czy możliwość położenia łapy na tańszych, niemieckich Amigach to był
jedyny powód relokacji do Niemiec?
[#78] Re: Nie dajcie sie ...

@mmarcin2741, post #77

Cukier tez tańszy.
1
[#79] Re: Nie dajcie sie ...

@snifferman, post #78

Swoją drogą zastanawiam się co takiego zyskuje amiga że ludzie są skłonni wydać te 4-5k za kartę turbo, gdzie i tak 500 mini czy pimiga będzie 10x lepsza w użytkowaniu. Rozumiem obcowanie z fizycznym sprzętem ale po co tyle ładować kasy ? Gry szybciej nie będą chodzić, dema i tak się pewnie będą wywalać jak się nie ogrania wszystkich niuansów konfiguracji itp. Jak się szuka wygody i szybkości działania to nie ma szans zbliżyć się do nowoczesnych rozwiązań nawet gdyby władowac w Amigę jeszcze więcej niż te 5k.
[#80] Re: Nie dajcie sie ...

@druzil28, post #79

A dmuchana lala nie marudzi, nie trzeba jej utrzymywać, karmić, nie strzela fochów. Większość woli jednak żywe, niektórzy także wolą nieżywe, ale takie cos były kiedyś żywe. Tak samo jest z amigami.

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 23:06:11 przez michal_zukowski
5
[#81] Re: Nie dajcie sie ...

@druzil28, post #79

Ja nie kupuję nowych kart bo mam tylko dwie Amigi. Jedna wyposażona w Blizzard 1230-IV/50MHz, druga w Blizzard 1260/50MHz.

Co do Amigi 500 Mini przecież to jest zupełnie inna filozofia. Tam nie można normalnie korzystać z systemu operacyjnego Amigi. Nawet Amiga CD32 ma to rozwiązane lepiej...

Pimigi nie znam, ale pewnie jest podobnie.
[#82] Re: Nie dajcie sie ...

@Hexmage960, post #81

Co do Amigi 500 Mini


Nie ma takiego komputera. Jest A500 Mini.
4
[#83] Re: Nie dajcie sie ...

@Hexmage960, post #81

Można korzystać normalnie jak ze zwykłej Amigi, trzeba się bootnac z USB i masz normalnie workbecha. Ale ja o co innego pytałem, po co teraz kupuje się takie akceleratory? Rozumiem że kiedyś mogły mieć jakieś realne zastosowanie ale teraz ? Serio pytanie bo ja nie wiedziałbym jak to realnie wykorzystać.
[#84] Re: Nie dajcie sie ...

@druzil28, post #83

A po co kupuje się krasnale do ogrodu? Po to, żeby poprawić doskonałość.
1
[#85] Re: Nie dajcie sie ...

@druzil28, post #83

No sensowne wytlumaczenie to po to, zeby grac w porty gier 3d i ewentualnie ogladac jakies high-endowe dema.
O ile to drugie ma sens, bo bez takiej karty nic nie zobaczymy o tyle granie w porty 3d juz raczej nie, bo za 300 zl mamy PC'ta, ktory te gry obsluzy natywnie i zamiast miernych 20 klatek bedziemy mieli z 80-100.
[#86] Re: Nie dajcie sie ...

@selur, post #85

A tych dem nie ma na YT?

Niektórzy zbierają karty turbo jak pokemony. Złap je wszystkie

Ja niektóre rzeczy kupiłem, bo akurat były dostępne. Bałem się, że w przyszłości podrożeją, albo nie będzie gdzie kupić.
1
[#87] Re: Nie dajcie sie ...

@snifferman, post #86

Ja niektóre rzeczy kupiłem, bo akurat były dostępne. Bałem się, że w przyszłości podrożeją, albo nie będzie gdzie kupić.

Nie to żebym się czepiał ale w którymś tam wątku widziałem chyba jedno z Twoich zdjęć ze składem amig, to aż tak się bałeś, że tyle ich Ci było potrzebnych...?
[#88] Re: Nie dajcie sie ...

@snifferman, post #86

Z demami tak jak oglądanie meczów. Można oglądać na stadionie (na realnej Amidze), w czasie rzeczywistym na telewizorze (WinUAE), albo później na Youtube (Youtube). Podobnie z koncertami, albo spotkaniami z dziewczyną. Na żywo jest inaczej, przez komputer jest wygodniej.
3
[#89] Re: Nie dajcie sie ...

@michal_zukowski, post #88

Na Amidze tez mozna na TV ogladac.
[#90] Re: Nie dajcie sie ...

@snajper, post #61

czysta prawda, amiga istniała do 1993 roku , później to popłuczyny dla skrzywdzonych selerków
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem