[#1] Nowa gra w amosie?
Zafascynowała mnie gra Berzerk z automatów arcade. Zamierzam zakodować taką grę w amosie, ale chcę żeby motywem przewodnim był dziki zachód. Bohaterem ma być kowboj, a przeciwnikami źli kowboje. Czy jeśli przedstawię działającą wersję, to któryś z szanownych grafików z ppa podjąłby się zrobienia grafiki westernowej? Dosłownie kilka sprajtów i ściany. Proszę dać znać czy ktoś jest zainteresowany. To bardzo prosta gra, ale wydaje się mega grywalna.

LINK to arcadowej wersji
3
[#2] Re: Nowa gra w amosie?

@mastaszek, post #1



a przeciwnikami źli kowboje



INDIANIE!!
1
[#3] Re: Nowa gra w amosie?

@_DiskDoctor_, post #2

Bardzo dobry pomysł!!! OK
[#4] Re: Nowa gra w amosie?

@mastaszek, post #3

Zdecydowanie Indianie :)
https://www.youtube.com/shorts/Z759kYmUzHg

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2023 20:55:51 przez Rafael/ARMO
[#5] Re: Nowa gra w amosie?

@mastaszek, post #1



Cos takiego juz powstalo, nie mniej zycze powodzenia :) OK

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2023 22:04:57 przez Mirq
[#6] Re: Nowa gra w amosie?

@Mirq, post #5

O, faktycznie. No ale nie ma kombojów :)
[#7] Re: Nowa gra w amosie?

@mastaszek, post #1

Jeśli chodzi o westernowe klimaty to jestem zainteresowany.
1
[#8] Re: Nowa gra w amosie?

@Koyot1222, post #7

Dam znać gdy już powstanie silnik OK
1
[#9] Re: Nowa gra w amosie?

@mastaszek, post #8

OK
[#10] Re: Nowa gra w amosie?

@mastaszek, post #1

Trzymam kciuki dla Ciebie taka gierka to pestka moim zdaniem. Znajdź tylko dobrego grafika i odpowiednią muzykę do klimatu. Powodzenia. OK
1
[#11] Re: Nowa gra w amosie?

@mastaszek, post #8

Poszukałem referencji w necie. Coś tam znalazłem.


Zrobiłem szkic, podzieliłem to wszystko na kawałki 16x16pix. Chciałem stworzyć podobną planszę ale po swojemu.



Może elementów za dużo, potem się zdecyduje co się nada.
15
[#12] Re: Nowa gra w amosie?

@Koyot1222, post #11

Jeszcze koń z wierzgającymi kopytami albo jak śpi.

Tak na szybko.


Ostatnia aktualizacja: 10.10.2023 19:24:30 przez amikoksu
1
[#13] Re: Nowa gra w amosie?

@Koyot1222, post #11

To jest WSPANIAŁE! No to już mam na czym pracować. Od piątku wskakuje mi urlop i zabieram się za to. Jesteś mistrzem!
3
[#14] Re: Nowa gra w amosie?

@Koyot1222, post #11

Petarda.
1
[#15] Re: Nowa gra w amosie?

@Koyot1222, post #11

SUPER OK
1
[#16] Re: Nowa gra w amosie?

@mastaszek, post #13

Od piątku wskakuje mi urlop i zabieram się za to. Jesteś mistrzem!

Cieszę się, że się podoba. Musisz mi potem napisać jak Ci to wyeksportować. Na razie mam szeroką paletkę ponad 32 kolorów ale z tego użyłem chyba z 8szt. Przy tych "bramkach" postać musiałaby znikać pod belką. Nie wiem czy je tak zostawić.
Na domkach mogłyby pojawić się napisy, tabliczki etc.
Zwierząt nie rysowałem, widzę to bardziej jako pojedynek samotnych rewolwerowców w mieście. Może kury jakieś, kruki i kilka małych szkieletów obok kaktusów. Czaszka krowy z rogami na "saloonem"

@Sventevith, post #14
@BULI, post #15
Dziękuję! OK
[#17] Re: Nowa gra w amosie?

@Koyot1222, post #11

jak dla mnie wygląda super szeroki uśmiech, bardzo mi się podoba, zastanawiam sie tylko czy nie warto byłoby przerobic nieco teksturki podłogi tzn piachu (zeby te linie nie były ciągłe tylko zeby sie urywały w roznych miejscach i zeby nie były między nimi równe odstępy, moze też zeby były jednopikselowe a nie takie grube, ale to jest moje zdanie oczywiscie)
[#18] Re: Nowa gra w amosie?

@mastaszek, post #1

może mi coś umknęło , powiedz mi czy masz już pomysł na ostateczną nazwę
[#19] Re: Nowa gra w amosie?

@Koyot1222, post #11

Ale czad
[#20] Re: Nowa gra w amosie?

@Azakiel, post #18

Panowie, na razie jest tylko pomysł w głowie. I w dodatku niezbyt sprecyzowany. Nie ma jeszcze nazwy, ani ustalonych wymagań co do liczby kolorów, wielkości obiektów, rodzaju wzorków itd. To się wszystko dopiero będzie klarować z czasem, gdy już zacznę kodować. Koyot zrobił coś pięknego, ale dopiero ograniczenia amosa (i moje) zdecydują o tym jak to będzie finalnie wyglądać. Na początku myślałem o czymś ascetycznym, jak oryginalny Berzerk, ale gdy zobaczyłem dzieło Koyota, to już wiedziałem że muszę zrobić wszystko żeby wykorzystać tę grafikę. Pojutrze zaczynam kodowanie i zobaczymy co się uda z tego ulepić.

PS Pomysły na nazwę jak najbardziej można zapodawać, ale chyba sensowniej będzie nad tym myśleć gdy już powstanie coś konkretnego. Szkoda, żeby się fajne pomysły zmarnowały jeśli ja zawiodę i będzie dupa a nie gra. Dlatego też chciałem, żeby grafik pomógł dopiero gdy już silnik będzie działał, no ale mistrz Koyot to jest mistrz i już zadziałał :)
2
[#21] Re: Nowa gra w amosie?

@mastaszek, post #20

Jakies zalozenia trzeba miec.
Jak na Amosa to bym wybral 320*200 w 16 kolorach + sprajty ewentualnie kilka bobow, osobny panel dolny na punkty itp., no i oczywiscie bez zadnego skrola tylko z "komnaty do komnaty".
Na 1Mb Chip+ 0,5Mb slow powinno pojsc.
[#22] Re: Nowa gra w amosie?

@selur, post #21

Z kilku kluczowych powodów raczej pójdę w dual playfield 8+7 kolorów. Reszta tak jak piszesz.
[#23] Re: Nowa gra w amosie?

@mastaszek, post #22

po co... znowu ten beznadziejny dual-playfield.
Czemu wszyscy sie uparli na gorsze rozwiazanie ??!
Przeciez ten tryb nie oferuje niczego ciekawego dopoki nie zostanie wykorzystany z wieloma innymi ciezkimi trikami na OCS'ie w asmeblerze (vide Shadow Of The Beast) ale w Amosie ten tryb jest beznadziejny


O panie Czymu??!?! O CZEMU !!?! Dlaczemu ?!?
[#24] Re: Nowa gra w amosie?

@selur, post #23

W dualu powinienem dać radę sprawić, że amos wyrobi szybkościowo. Ale nie upieram się. Może zmienię zdanie. Pożyjemy, zobaczymy.
[#25] Re: Nowa gra w amosie?

@mastaszek, post #24

W Amosie gra w 50 fps to mzonki/fantazja ale ze z 20 fps juz spokojnie wystarczy a jak by bylo 25 to juz w ogole full wypas.



a sory... mzonki przez "rz"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2023 20:18:05 przez selur
[#26] Re: Nowa gra w amosie?

@selur, post #25

25 musi być co najmniej. Inaczej taka gra bez dynamiki nie ma sensu.
[#27] Re: Nowa gra w amosie?

@mastaszek, post #26

Tak na oko to wiekszosc amosowych produkcji arcade nie ma 20 fps wiec jak wyrobisz 25, to jestes miszcz
[#28] Re: Nowa gra w amosie?

@selur, post #27

Największy problem będzie z tymi poziomymi płotkami. Jak kowboj jest przed płotkiem, to ma go zakrywać, a jak jest za płotkiem, to płotek ma być nakładany na kowboja. Da się zrobić, ale wpłynie na szybkość. Chyba, że pójdę na łatwiznę i w ogóle się na te płotki nie będzie dało wejść. Zmniejszy to 'realizm', ale ułatwi robotę. Co sądzisz na ten temat?
W oryginalny Berzerku nie ma tego problemu, bo wszystkie ściany są cienkie i nie da się na nie wejść.



Ostatnia aktualizacja: 11.10.2023 21:39:32 przez mastaszek
1
[#29] Re: Nowa gra w amosie?

@mastaszek, post #28

Rób bez wchodzenia za płotek. Jak gra będzie działać i zostanie Ci mocy obliczeniowej oraz zapału, to dodasz. ;)

Zakładam że amosa zaprzęgasz z sentymentu, skoro w asmie umiesz co nieco robić?
[#30] Re: Nowa gra w amosie?

@teh_KaiN, post #29

Tak zrobię. Dzięki OK
W asm bym to dłubał 10 lat, a w amosie to będzie moment.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem