[#361] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mwb113, post #360

Masz jakiś ulepszacz systemowy typu MCP?

No to zostaje Ci ścieżka ręczna, a później ewentualnie jak to zadziała to skrypcik.

Otwórz okno Shella/CLI.
Wpisz ścieżkę do katalogu Diablo i Enter.
Następnie wpisz nazwę pliku wykonywalnego i Enter.

Ma zadziałać.
[#362] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #361

Pany to są najprostsze rzeczy które patrzyłem. Myślę że błąd jest w pliku pod BPPc
[#363] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mwb113, post #362

A ja bym sprawdził protekcje pliku, czy aby na pewno jest standardowo RWED
[#364] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Risc, post #363

Odpaliłem dziś tą ostatnią wersję 68K, na 68060@75MHz ( Blizzard ) + Voodoo3 uruchamia się tylko w oknie, nie udało mi się zmusić jej do pracy na własnym ekranie, wyrabia się całe 4FPS :(
wygląda na to że największym problemem jest transfer danych między CPU a GPU, FPS-y praktycznie są takie same, bez większego znaczenia czy coś się dzieje na ekranie, czy nie, tyle samo mam gdy przesuwa się całe tło i jak ruszam tylko kursorem myszy, a reszta jest bez zmian, pewnie gra za każdym razem przesyła do karty całą zawartość ekranu, nie tylko to co się zmieniło.
Podczas wczytywania wywala losowo błędy odczytu, ale po ponowieniu idzie dalej ( CF Kingston "kwiatek" i FFS )
Zapisuje stan, poprawnie wychodzi do systemu, nie wiesza się ( przynajmniej na tyle ile miałem cierpliwość przy tylu FPS testować )


Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 01:36:07 przez UJP
[#365] Re: Zapowiedzi nowych gier

@UJP, post #364

Na 060/75 powinieneś mieć około 9fps non-stop . Ja u siebie na 66 mam 7/8fps.
A protekcję mam rwed. też to sprawdzałem
A żeby odpalić grę na full to musisz skasować plik ustawień .ini

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 07:25:44 przez mwb113

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 07:27:08 przez mwb113
[#366] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mwb113, post #365

9 FPS też d... nie urywa, chyba ta gra musi poczekać na WARPA, tam nie będzie wąskiego gardła do grafiki RTG, bo na zmianę sposobu odświeżania ramki chyba nie ma za bardzo co liczyć, wymagałoby to zbyt dużej modyfikacji kodu gry.
Wszystkie pliki mam rwed, skasowałem i edytowałem ręcznie .ini i nic nie pomaga.
To problem ze sterownikami P96, podczas odpalania w raportach wywala że SDL1 miał jakiś problem z ekranem.
[#367] Re: Zapowiedzi nowych gier

@UJP, post #364

A ile FPS-ow masz na innych grach w tej samej rozdzielczosci i Voodoo3?. Na przyklad na Quake? Bo 4 FPS-y to rzeczywiscie malo.
[#368] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #367

Kasuj całkowicie plik ustawień ini i odpal grę.
[#369] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #367

w Quake 680x480 średnio 18 FPS, max 25, tyle że to GL, tam się nie renderuje całej klatki w pamięci FAST i przerzuca do karty graficznej, ale jak doczytuje nową teksturę w jakiejś nowej lokacji to spada do 2-3 FPS na kilka sekund.
na oknie to spodziewałem się dużo gorszego wyniku, po pierwsze pod WB mam 1600x1200x16bit, no i pewnie przy otwartym oknie dodatkowy narzut robi sam system.
Pewnie jak uda mi się zmusić Diablo do odpalenia na własnym ekranie to te 6-8 FPS co inni uzyskują wyciągnie, co i tak nie jest grywalnym wynikiem :(

bez zmiany sposobu w jaki gra odświeża zawartość ekrany na klasyku pewnie nie uda się dużo więcej osiągnąć, w 640*480*16bit jedna klatka to 600KB, 8 FPS to blisko 5MB/s,
Jaki realnie można wycisnąć transfer CPU/FAST do PCI w Mediatorze ? 10MB/s ? a część pasma idzie np. do SB128.
szczególnie widać to w przypadku wersji na PPC , gdzie między 060@60MHz a 603@330MHz dużej różnicy nie udało się uzyskać, a w samym zegarze tych CPU jest ponad 5x różnica !

pik .ini kasowałem, ten nowy który gra wygenerowała edytowałem ręcznie, nic to nie zmienia

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 19:13:32 przez UJP
[#370] Re: Zapowiedzi nowych gier

@UJP, post #369

wypluwa mi:
Output surface: 640x480 sw-scaling=0 bpp=8
upscaling not supported with USE_SDL1
Bug in BestCModeIDTags Found use 16 bit screen fallback

coś mam ze sterownikami pewnie
[#371] Re: Zapowiedzi nowych gier

@UJP, post #370

Nie może Ci wybrać poprawnie screen mode.
Masz w screen mode do wyboru np 640x480 16 bit PC?
[#372] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #371

16 bit mam dwa tryby do wyboru z "PC" i bez
coś jest skopane, bo nie tylko ta gra SDL chodzi tylko na oknie, odpalałem wczoraj MiniSlug i to samo, chociaż tam przy 640x480 jest około 10 FPS, a 320x240 przynajmniej 40 FPS.
Za to dema RTG i gry nie SDL-owe jak Quake, Doom nie mają problemu z odpaleniem swojego ekranu w dowolnej rozdzielczości

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 09:23:51 przez UJP
[#373] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mwb113, post #362

Mam potwierdzenie od kumpla z A4000 i CS PPC, że wersja 8bit DiabloWOS też mu się wykrzacza, ale wersja normalna w 16bitach pod WOS na klayku działa poprawnie! ok, racja
[#374] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #373

Chodzi udało się i odpaliłem wreszcie Diablo 8bit pod PPC
Chodzi zapis i load.
Musiałem jedną partycje systemową przerobić z Smartfilesystem na PFS3 dałem bufor 300.
I oczywiście gra musi iść z tej partycji.
Winowajcą okazał się file.
OK
[#375] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mwb113, post #374

A tak z innej beczki
Może doczekamy się dosbox pod PPC wos.
[#376] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mwb113, post #375

Cieszę się, że działa. Pamiętasz coś tam pisałem Ci o file systemie.. nie, żebym miał rację

DosBox WOS już jest jakiś czas, na sonecie itp działa całkiem ładnie
LINK
[#377] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #376

Tak pisałeś o filesystemie ale mówiłeś o sfs. A ma być psf3.
Na pewno nie działało na sfs i fat95 , ciekawe czy działało by na ffs
[#378] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mwb113, post #377

Na FFS na pewno tak, najmniej problematyczny filesystem i uniwersalny, ale i najsłabszy pod kątem osiągów i możliwości 9w zależności od wersji).
W zależności od implementacji SCSI i kontrolera, SFS bądź PFS potrafią robić psikusy.
Na SCSI CS MKI to PFS robi czasem fochy, bo ten sterwonik SCSI najlepiej współparcuje z FFS, za to na SCSI pod Blizzardem PPC lepiej sprawował mi się PFS (do czasu pierwszej awarii)..
[#379] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#380] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#381] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#382] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#383] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #378

Chciałem ogłosić, że ukończyłem Diablo na Amidze :)

A tutaj najnowsza wersja kandydująca do wydania z poprawionymi ostatnimi błędami
np. czarna czcionka w Oknie informującym o błędzie.

Ponadto dodane kolejne optymalizacje w asm.
Teraz osiąga 60 fps na początku gry.
[#384] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Artur Jarosik, post #383

Thanks pokłony
[#385] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Artur Jarosik, post #383

Brawo dla ten Pan:D.
[#386] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Artur Jarosik, post #383

Brawo, barwo OK OK OK
[#387] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Artur Jarosik, post #383

no to bierz się za Trójkę teraz bo zaraz Czwórka wychodzi.. jeszcze zdążysz :PP
a tak na serio to jakie minimalne wymagania? :)
[#388] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mateusz_s, post #387

Do niedawna było Pentium 60 ale uległo to znacznej zmianie :) A tak serio to Vampir i grasz na Ami.

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 19:26:25 przez RadziN
[#389] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mateusz_s, post #387

dune 2000?
[#390] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #389

Nie wiem jak u was ale ja dostaje błąd z 4 na końcu. 8000 0004
Sprawdzałem kilka razy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem