[#241] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Artur Jarosik, post #235

Szacunek za waszą pracę OK
To co mamy już teraz pod WOS dzięki Tobie i Cowcat robi wrażenie ok, racja
Jeśli uda się z tymi sejwami to będzie super gierca jakiej dotąd na Amidze nie mieliśmy.
Istnieje opcja wsparcia was przysłowiowym piwem/paypalem?
[#242] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Artur Jarosik, post #240

Super, robota i wielkie dzięki.

Przyłączając się do słów przedmówcy, dopytuje czy może planujesz być w tym roku na jakiejś Amimprezie, co by była okazja by piwo postawić w czasie rzeczywistym?
[#243] Re: Zapowiedzi nowych gier

@stefkos, post #234

Pewnie jako teoretyk masz rację, co zresztą pokazuje ten wątek i doświadczenia z Amigi klasycznej. Natomiast jako praktyk używający od 16 lat Amigi NG i od kilku lat również SDL2 na systemie amigowym, stwierdzam że osobiście nie zaobserwowałem ani jednego przypadku by program mający swoje równoległe kompilacje pod SDL1 i SDL2, działał szybciej na starszej wersji tej biblioteki.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020 17:46:55 przez MUFA-amigaone-pl
[#244] Re: Zapowiedzi nowych gier

@MUFA-amigaone-pl, post #243

Chyba sobie jaja robisz.
Zrobilem silnik do 2 komercyjnych gier (i gry) na SDL 2 ktore sprzedalem. Zarobilem na nich tyle ze moglbym miec kilka X5000. Mam dac linki zebys dal wiary?
Sproboj robic np cos z fontami w "czasie rzeczywistym" bez hakow i obejsc nie mowiac o przypadku jak masz za malo pamieci.
[#245] Re: Zapowiedzi nowych gier

@stefkos, post #244

Jeszcze raz, chociaż obaj dyskutujemy na amigowym forum, to dzielą nas zasadnicze różnice. Po pierwsze ja od stycznia 2004r używam AmigNG, przypuszczam że Ty mniej więcej w tym czasie przestałeś używać jakiejkolwiek Amigi i przepraszam jeśli Cię to obrazi, ale dyskutujemy szczerze, więc powiem szczerze, amigowcem w moich oczach to Ty nie jesteś.

Teraz sprawa druga, ja nie jestem programistą, tutaj masz przewagę i nie będę z tym dyskutować. Pisałeś jakieś gierki na windę czy andka i tam miałeś gorsze wyniki pod SDL2 ok, nie mam powodu by nie wierzyć. Dlatego napisałem że jako amigowy teoretyk możesz mieć rację. Natomiast ja jestem amigowym praktykiem i wiem co widzę nie tylko w przypadku Diablo.

Tak wiem że stać Cię na kilka X5000, szczerze powiedziawszy tego typu teksty sprzedaje mi tutaj co drugi użytkownik MOSa, wygląda to trochę tak jak by Ci sąsiad mówił, "wiesz stać mnie na nowe Ferrari, ale jeżdże sobie 30-letnim Golfem bo mam taki kaprys". Przy czym ja się już do tego przyzwyczaiłem i nawet przestałem się uśmiechać pod nosem.

Wrócmy więc do twardych faktów, wiem że cię stać, ale raczej Amigi NG nie będziesz miał nigdy. Natomiast bywałeś na imprezach typu Amiwawa czy Pixel Heaven. Mam propozycję, jeśli kiedyś jeszcze spotkamy się na żywo ja Ci Amigę One przywiozę, podłączymy ją do internetu, wejdziemy na Depota i dam ci do pobrania losowo np. 10 gier pod SDL2, mających odpowiedniki pod SDL1, jeśli znajdziesz chociaż jedną, która będzie działać wolniej, odkopię ten wątek i przyznam Ci racje "że chyba robiłem sobie jaja".

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 12:13:20 przez MUFA-amigaone-pl
[#246] Re: Zapowiedzi nowych gier

@MUFA-amigaone-pl, post #245

Czyzbys zabranial mi nazywania sie Amigowcem bo odpalam swoja A1200 raz na pol roku?
Jezeli tak to rzeczywiscie nie mam co z Toba dyskutowac. Lepiej porozmawiaj z kolegami amigowcami jezeli ktos jeszcze taki zostal wedlug Ciebie.

Nie chodzi o amigowy teoretyk. Ja po prostu znam plusy i minusy bo pisalem silnik do gier komercyjnych a nie "jakis tam na androida". Poczytaj na amigans net ze np taki LodaPaint ma problemy z szybkoscia.

Chodzilo by pokazac Tobie ile zarobilem na wiedzy zdobytej piszac rozne rzeczy uzywajac "tylko" SDL2. Inaczej nie potrafie juz Tobie wytlumaczyc skad wiem czemu czasami jest szybciej a czemu wolniej.

Nic nie pokazuj, sciagnij LodaPaint czy jak to sie nazywa i sam zobacz. Nie pisalem ze wszystko jest wolniejsze.

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 12:23:29 przez stefkos

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 12:39:42 przez stefkos
[#247] Re: Zapowiedzi nowych gier

@stefkos, post #246

To oczywiste, ze programy modyfikujace teksture/surface beda dzialac wolniej na SDL2 niz na SDL1 - wynika to z roznic w architekturze obu wersji SDL. W SDL2 tekstury generalnie wrzucane sa do pamieci GPU, czyli ich modyfikacja wymaga sciagniecia do glownej pamieci, zmodyfikowania i wyslania ponownie.
Gry czy programy, ktore nie modyfikuja bezposrednio tekstur beda chodzic szybciej na SDL2.
Czyli w zasadzie obaj macie racje :)
[#248] Re: Zapowiedzi nowych gier

@docent, post #247

[#249] Re: Zapowiedzi nowych gier

@stefkos, post #246

Nic nie pokazuj, sciagnij LodaPaint czy jak to sie nazywa i sam zobacz. Nie pisalem ze wszystko jest wolniejsze.


Chciałem tylko powiedzieć że SDL2 powstało w 2012 czy 2013 roku, a wersja dla AmigaOS 4 jeszcze później. Tymczasem ostatnia znana mi kompilacja LodePainta, którą można znaleźć na OS4Depot jest z 2010 roku, więc siłą rzeczy nie może korzystać z SDL2, o innej kompilacji nie słyszałem. Jeśli istnieje kompilacja dla SDL2 i mam ją ściągnąć, to podlinkuj.
[#250] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #241

@BULI
Można mnie wesprzeć piwem tu link lub na paypalem na mój adres email.
[#251] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Artur Jarosik, post #250

Poszło piFo przez PayPal - smacznego szeroki uśmiech
[#252] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #251

piwo
[#253] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Artur Jarosik, post #250

Czy finalna wersja będzie też optymalizowana pod 060 (aby chodziła płynnie na takim Warpie) ? Czy celujecie głównie w Wampira?
[#254] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Ankuz MkOne, post #253

Gratuluje zaparcie i udowadnianie ze Amiga jest stworzona do Diablo 1.Moje zdanie jest takie.Gralem w Diablo 1 w latach 90 na P120 i karta graf tseng et6000 1MB bodajze,ramu nie pamietam ile mialem.Skonczylem z 3 razy amazonka i pozniej dodatek hellfire.Podziwiam robic cos z pasji.Taka sztuka dla sztuki.Wszyscy Amigowcy zagraja :) Taka Amiga za jedyne 5k :)

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 17:43:30 przez Siege77
[#255] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Ankuz MkOne, post #253

Warp to inna sprawa, tam jest szybka pamięć co się mocno przełoży na predkość SDLa.
[#256] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Siege77, post #254


A najlepszą amigą jest PC





Herezja rodzi się z bezczynności.

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 18:02:47 przez Dorian3d
[#257] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #256

Moje zdanie jest takie.Jak nazwac wydawanie na Amige 5k+ zeby pograc w Diablo 1 i w ilu klatkach na sek 15?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 18:14:57 przez Siege77
[#258] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Siege77, post #257

Hobby czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie albo też nawet z zarobkiem. Głównym celem pozostaje jednak przyjemność płynąca z uprawiania hobby.
[#259] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #258

Z wikipedi przepisales ? hahaha
[#260] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Siege77, post #259

Tak dla twojej informacji.

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 18:54:19 przez Dorian3d
[#261] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Siege77, post #257

Nazwać można różnie. Dla mnie to hobby. Sam nie raz pukam się w czoło widząc jak ludzie marnują mamonę na coś co tak naprawdę jest technologicznym trupem ale jak nazwać gościa, który inwestuje w stary samochód, robi blacharkę, zawias i silnik tylko po to żeby owe "cacko" trzymać pod plandeką? To czyste hobby, a tutaj nawet drobny ruch w interesie powoduje powstanie banana na twarzy każdego szalonego i kolejny komitet kolejkowy zanim jeszcze "gotowy" produkt ujrzy światło dzienne.
[#262] Re: Zapowiedzi nowych gier

@amper, post #261

Samochodem zawsze mozesz pojezdzic a wydajac tyle samo na Amige co na niej zrobisz?... Masz racje czasem trzeba popukac sie w czolo...
[#263] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Siege77, post #262

Co ty w takim razie robisz na tym forum ?
[#264] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Siege77, post #262

Jeżdżenie zabytkowym samochodem może być kłopotliwe. Paliwa nie kupisz na zwykłej stacji, będzie wolno i niewygodnie, a na dodatek - awaryjnie. Wypisz-wymaluj używanie Amigi.

[#265] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Siege77, post #262

Widzisz to w zupełnie innej perspektywie. Masz wybór w tych szalonych czasach... A możliwości sprzętowych żeby emulować przyjaciółkę po pachy zupełnie za grosze.
[#266] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Ankuz MkOne, post #253

Tu masz fajny opis karty : Commodore Amiga Day – raport


Amigę 1200 wyposażoną w kartę Warp 1260 taktowaną 100 MHz. Warp to coś więcej niż karta turbo, to także zintegrowana karta graficzna z bardzo szybkim blitterem i wyjściem HDMI pozwalająca na uzyskanie obrazu FullHD. Szybka pamięć RAM DDR3, porty USB czy moduł Wi-Fi. Oczywiście nie odmówiłem sobie przyjemności przetestowania tego urządzenia, które w mojej opinii jest chyba większym wydarzeniem w świecie Amigi klasycznej niż wzbudzający kontrowersje Wampir. Na początku na tapetę wziąłem tradycyjne benchmarki, SysPeed wskazał wynik ponad 120 MIPS i prędkość większości
[#267] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #266

Dzięki!
Fajny opis i test Warpa.

burza się zrobiła... bo zapytałem o Diablo na 060?
No chyba normalne , skoro sam mam 060 i będę przyszłym użytkownikiem Warpa (obecnie na liście kolejkowej ; )

Szczerze nie wiem o co ten ból dupy Siega tutaj.
Dokładnie: takie hobby mamy i tyle.
Tyle że kolejność pomylił , nikt nie kupuje 060 czy Warpa aby pograć w D1.
A że D1 można zoptymalizować pod 060 , to dlaczego nie?

p.s.
a wracając do oryginalnego pytania: czy dodatkowe ficzery CPU Vampira będą wymagane ? Czy jakaś docelowa kompilacja D1 na najszybszych 060 jednak pójdzie i będzie grywalna?
[#268] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Ankuz MkOne, post #267

Ja chce taki plakat ok, racja
[#269] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Ankuz MkOne, post #267

Koledze Siege77 się chyba trochę płyta zacięła... I dokładnie podzielam Twoje zdanie, nie kupuję Vampira czy innej karty turbo po to żeby grać w Diablo itp. ale jak mogę to czemu nie? Bo ktoś marudzi, że ograł na PC i to sztuka dla sztuki to mam nie skorzystać? Fajnie, że takie projekty powstają, że ktoś ma umiejętności i wiedzę. I chyba nikomu nic do tego na co wydajemy nasze pieniądze.
[#270] Re: Zapowiedzi nowych gier

@QUAD, post #268

Plakat super OK


OKOK

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 16:51:21 przez Dorian3d
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem