[#1] MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę
...
1
[#2] Re: Zapowiedzi nowych gier
A tam MK1 czy MK2 w AGA... przeciez wyciekly zrodla MK3 jakos czas temu. Dziwie sie ze nikt Amigowego portu nie zrobil.
1
[#3] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Axi0maT, post #2

Ten gatunek gier gryzie się z Amigą. W tym
przypadku carty w konsolach lepiej wypa-
dły.
[#4] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mmarcin2741, post #3

Co za problem zrobić na turbo, fast, CD lub HDD. Wyjdzie lepiej niż na karty i konsole.
2
[#5] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mmarcin2741, post #3

Dawno wiekszych bzdur nie czytalem. Amiga ma calkiem sporo swietnych mordoklepek. To ze na konsolach jest ich wiecej nie znaczy ze na Amidze nie mozna. Jak widze jaki szajs ludzie konwertuja na Amige i odlatuja z wymaganiami na 040 czy 060, to az sie prosi o tego Mortala. Szczegolnie ze zrodla niemal kompletne sa. Cale schematy funkcjonowania tez sa, jest wszystko rozpisane jak zawodnikow nawet podmieniac. Ten Ultimate Mortal Kombat 3 jest chyba rozlozony na czesci proste juz od dawna. Dziwie sie ze nikt nie podjal wyzwania stworzenia portu na Amige. Na CD32 po przycieciu paru dupereli na tlach powinno to smigac.
4
[#6] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Axi0maT, post #5

Moga zrobic na hdd i więcej ramu. Pisałem z pespektywy
starych czasów. Bijatyki były ale dysoteka z dyskietami
bardzo utrudniała zabawę.
Te gry wymagały masy pamięci, stąd sukces Neogeo,
gdzie typowy kart miał np. 128mb. Do tego potężne
możliwości obsługi sprite'ów. Ta konsola była wręcz
stworzona do takich mordobić. Snes czy Sega również
stały w tej kategorii wyżej od Amigi.
[#7] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mmarcin2741, post #6

Moga zrobic na hdd i więcej ramu.


Jest deklaracja. Czekamyszeroki uśmiech
[#8] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #7

Ale kogo ?
[#9] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Axi0maT, post #5

Na Amigę nie było dobrych bijatyk. Albo małe postaci, albo mało kolorów, albo mało płynna animacja, albo wszystko po trochu. Jak ktoś już wspomniał, przy tych bardziej rozbudowanych nieodzowna była żonglerka dyskietkami.

A Mortal Kombat 3 był grą IMHO kiepską - wtórną i bez klimatu, takim odcinaniem kuponów na siłę.
[#10] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Cedrat, post #9

Na Amigę nie było dobrych bijatyk. Albo małe postaci, albo mało kolorów, albo mało płynna animacja, albo wszystko po trochu.


Do poniższych gier nic nie pasuje z powyższych zarzutów ok, racja
link
link
4
[#11] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Cedrat, post #9

Na Amigę nie było dobrych bijatyk

Na Amigę powstało sporo fajnych bijatyk 1:1.
np Elfmania, Body blows Galactic a z nowszych to Fighin Spirit AGA, Shadow Figher AGA, Capital Punishment.
Słaba jakość to przede wszystkim konwersje z innych platform.

A Mortal Kombat 3 był grą IMHO kiepską - wtórną i bez klimatu,

Wtórny to był dopiero Ultimate MK3 a bez klimatu MK Trillogy. MK3 jest całkiem niezłą odsłoną. Krok na przód. Nowe postacie, nowe tła oraz "Brutality".
4
[#12] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #11

Pierwsza bijatyka ktora byla exem na Amige ladnie wykonanym juz na A500 0.5 MB to-TEAM7 Presents ...
Full Contact
1
[#13] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #10

Jak to nie pasuje? To są właśnie sztandarowe przykłady małej ilości kolorów. Tak, jak seria Body Blows.
[#14] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Cedrat, post #13

A możesz pokazać przykłady tej
małej ilości kolorów
?
W którym szczególe jest to najbardziej widoczne? Na pewno mówisz o tej serii?








Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 14:07:50 przez Koyot1222
2
[#15] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #14

A zauważyłeś, że prawie wszystkie postaci używają tych samych, szaroburych kolorów? Że często mają ten sam odcień skóry? Ta kolorystyczna bieda bardzo mi się rzuca w oczy - porównaj to z różnorodnymi postaciami z Mortal Kombat 2, czy Street Fighter Alpha 3 (II Turbo w sumie też).


Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 14:19:39 przez Cedrat
[#16] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Cedrat, post #15

A.. szaro-bure postacie.. szeroki uśmiech
2
[#17] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #16

Nie wiem, jak niskie wymagania trzeba mieć, żeby nie zauważyć, jak kiepsko narysowana jest tu grafika.

A jakbyś tę grę odpalił, i popatrzył na „oszałamiającą” ilość animacji w tle (gdzie akurat jest spora paleta kolorów - ale widać to głównie na gradientach dużych powierzchni), to by się jeszcze smutniej zrobiło.

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 14:45:35 przez Cedrat
[#18] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Cedrat, post #17

Tła wyglądają dobrze, a postacie tak jakby rysował je kto inny.
[#19] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Cedrat, post #17

Te gry z serii Body Blows nie wyglądały źle, jednak przy bijatykach z SNES czy MD (porty z Neo Geo i ekskluzywne) nie wydawały się aż takie atrakcyjne i dopracowane, sprawiały wrażenie uboższych krewnych takich tytułów jak Samurai Shodown, Fatal Fury, World Heroes. Inna sprawa, że obsługiwały tylko 1 przycisk fire, co było powodem do wstydu już wtedy, wystarczy poczytac recenzje z tamtej epoki.
1
[#20] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Cedrat, post #17

porównaj to z różnorodnymi postaciami z Mortal Kombat 2, czy Street Fighter Alpha 3 (II Turbo w sumie też).

Szukasz, szukasz a nie bardzo orientujesz się w temacie.

Nie wiem, jak niskie wymagania trzeba mieć, żeby nie zauważyć, jak kiepsko narysowana jest tu grafika.

Twoje zdanie, Twój gust.

A jakbyś tę grę odpalił, i popatrzył na „oszałamiającą” ilość animacji w tle

W sumie, w bijatyce 1:1 animacje w tle nie są aż tak istotną rzeczą.

Niestety, Amiga odziedziczyła standard joysticka po 8-bitowcach, i stąd problemy. Ta platforma się po prostu do bijatyk niezbyt nadaje.

Tu też nie masz racji. Amiga obsługuje tez 7 przyciskowego pada.

to by się jeszcze smutniej zrobiło.

Bardzo chcesz udowodnić swoją rację. Ale z tego co widzę to nie bardzo orientujesz się w temacie. Dalsza dyskusja zwyczajnie nie ma sensu.

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 16:48:32 przez Koyot1222
1
[#21] Re: Zapowiedzi nowych gier

@charliefrown, post #19

przy bijatykach z SNES czy MD (porty z Neo Geo i ekskluzywne) nie wydawały się aż takie atrakcyjne i dopracowane

No a jak maja wygladac jak Sega MD ma 64 kolory na ekranie a Snes 256? Porownujesz sprzet technologicznie z 1985 roku ze sprzetami z 1988 oraz 1990. Moze porownaj analogicznie SNESa z PSXem albo jeszcze lepiej z Dreamcastem? Posiadacze Segi Mega Drive jakos nie plakali ze maja mniej kolorow i przyciskow niz konkurencja (snes). Trzeba walczyc z tym co sie ma na pokladzie, wykorzystywac mozliwosci sprzetu a nie biadolic. Joy z jednym przyciskiem troche boli, ale podlaczajac pada od Segi masz juz dwa. Szkoda ze trzeciego nie da sie jakos obsluzyc sensownie. No ale zostaje jeszcze klawiatura... wiecie ze Amiga ma klawiature, prawda? PCtowcy przez cale dziesieciolecia grali w bijatyki na klawiaturze i jakos nie marudzili. Nie patrzmy stereotypami, nalezy kombinowac i wymyslec alternatywne rozwiazania. Chocby to mialo oznaczac jakas przejsciowke na port serial, ktory by umozliwiala podlaczenie np. 6 przyciskowego pada od segi. Do odwaznych swiat nalezy!

PS: nie chce nikogo obrazac ale jak taki Cedrat nie widzi ile kolorow wycisnieto w Body Blows to proponuje zrzutke na okuliste dla kolegi

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 17:36:30 przez Axi0maT
3
[#22] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Axi0maT, post #2

MK3 na Amigę z AGA, Fast RAM, HDD. To by była nie lada gratka po tylu latach.
Wersja amigowa mogłaby wyglądać dużo lepiej od wersji SNES, gdyby konwersja była odpowiednio wykonana.
3
[#23] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Axi0maT, post #21

Pady to jest kwestia drugorzędna - od paru lat chodzi mi po głowie aktywny adapter na parallel pod który podpinałoby się pady segi i skanowało jeden po drugim. Byłoby znacznie szybciej niż z obsługa padów CD32 - te niestety wymagają sporo czasu CPU do przeczytania wszystkich przycisków.

Pozostaje wzięcie się za bijatykę. O mk3 też myślę od jakiegoś czasu, ale:

a) PPA nie toleruje za bardzo wątpliwie legalnego oprogramowania - wątki w związku ze źródłami AOS są kasowane, więc pewnie tutaj też za bardzo dyskusja o kodzie tej gry jak i wrzucanie releasów byłoby niezbyt wskazane. Oczywiście rozumiem że redakcja nie chce mieć problemów, ale mogę wyrażać swoje niezadowolenie. ;)
b) Na naszych rodzimych game compo można tylko wystawiać autoryzowane porty gier.
c) Nie mam AGA, a robić to pod OCSa nie ma sensu
[#24] Re: Zapowiedzi nowych gier
Przecież Ami obsługuje 2 guziki Fire w joysticku. Jakiś czas temu kupiłem ten Monster Joystick,
który ma 2 niezależne.. i chyba nawet testowałem na MK, bo tam też się wybiera czy ma być używany
1 czy 2 buttony.

Ja bym szedł raczej w lepsze konfiguracje, RTG + 040, 060, są nowe karty, jest jakiś wybór..
po co się kisic z tymi sprajtami.. chyba ze faktycznie Ktoś by wiedział co robi i dał rade zrobić niezła konwersję,
był ostatnio jakiś wątek, że facet analizował jak można SFII przenieść ładnie na AGA..

Co do MK 1 i MK 2, to w późniejszym okresie jedyna wada jaka mi się rzucała w oczy to właśnie trochę bieda z mocno zredukowaną grafiką i tłami..
[#25] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mateusz_s, post #24

To jak Mortal Kombat 3 to proponuję jeszcze Prince of Persia 2. Na PC nie miał wielkich wymagań, a nawet chyba miał mniejsze niż Mortal Kombat 2. A z drugiej strony gdyby wykorzystać możliwości Amigi to i MK3 mógłby być lepszy od wersji PC pod jakimiś względami. Porównując wiele gier raz lepszy był pc a raz Amiga. Sterowanie może być klawiaturą tak jak w PC. Przecież w MK3 był ekran z ustawieniami. Dla hardcorów można dodać nawet sterowanie "trumienką" - zawsze to już dwa fire'y szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 18:35:42 przez tukinem
1
[#26] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #20

Szukasz, szukasz a nie bardzo orientujesz się w temacie


Troszkę w pecetowego MK2 grałem, tak samo w rozmaite Street Fightery (pod emulatorami) - nie widziałem na Amidze niczego, w co równie przyjemnie by mi się grało.

W sumie, w bijatyce 1:1 animacje w tle nie są aż tak istotną rzeczą.


To się podobno „kwaśne winogrona” nazywa.

Tu też nie masz racji. Amiga obsługuje tez 7 przyciskowego pada.


Ilu amigowców coś takiego miało? Ile gier to obsługiwało? Dało się to łatwo kupić w sklepie?
[#27] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Axi0maT, post #21

Ciekawe. To z jakimi platformami komputerowymi można - jeżeli w w ogóle - porównywać MegaDrive/ SNES, bo chyba nie z PC 486 + SVGA, ani C64. Jedynie Amiga, Atari ST przychodzą mi na myśl - podobna architektura ( w przypadku MD), moc obliczeniowa. Porównanie SNESa z DC lub PSX byłoby o tyle niedorzeczne, że to zupełnie inna generacja, zbyt duża dysproporcja pomiędzy mocą obliczeniową, grafiką, zupełnie inny kontekst historyczny. Tymczasem na MD wyszło kilkadziesiąt portów gier z Amigi/ ST włącznie z Lotusem, Cannon Fodder, Sensible Soccer, Chaos Engine, więc takie porównania są bardziej uprawnione.

"ale podlaczajac pada od Segi masz juz dwa. Szkoda ze trzeciego nie da sie jakos obsluzyc sensownie. No ale zostaje jeszcze klawiatura... wiecie ze Amiga ma klawiature, prawda? PCtowcy przez cale dziesieciolecia grali w bijatyki na klawiaturze i jakos nie marudzili."

Pecetowcy w Polsce korzystali też z PC Speakera i nie marudzili, nie wiem czy to dobry kierunekszeroki uśmiech
[#28] Re: Zapowiedzi nowych gier

@charliefrown, post #27

Zmierzalem po prostu do tego ze kazdy z tych sprzetow mial swoje wady i zalety. Dzieli je kilka lat wiec nie oczekuj ze na A500 zobaczysz gry kolorowe jak na Snesie, no bo sie nie da. Mechanika rozgrywki jest do przeniesienia i mozesz je porownac ale to tyle. Sega Mega Drive ma ten sam proc (minimalnie lepsze taktowanie), wiec i gier portowanych miedzy Amiga a SMD jest wiecej... ale nie marudzmy nad czyms co jest z jakiegos powodu nieosiagalne (jak np. ta nieszczesna lkczba kolorow). Poruszajmy sie w granicach rozsadku po prostu. Szukajmy rozwiazan - klawiatura jako kontroler do gry jest dobrym kierunkiem wbrew temu co sugerujesz - to otwiera calkiem spore mozliwosci bo daje wiecej przyciskow nawet kosztem wygody. Zeby byla jasnosc, ja nie neguje faktow ze cos bylo lepiej lub gorzej na Amidze robione, a jedynie sugeruje zebysmy nie zamykali sie na inne rozwiazania, bo stereotypy ktore narosly przez lata sprawiaja ze z gory zakladamy ze czegos sie nie da na Amidze zrobic.
4
[#29] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Axi0maT, post #28

Amiga najlepsza.
[#30] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mmarcin2741, post #29

Amiga moze miala gry czasem gorsze czasem lepsz niz Sega...ale miala jeden wielki plus
Wychowala setki programistow,muzykow,grafikow...bo byla komputerem a nie glupia zabawka po choinke
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem