[#61] Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę

@BULI, post #60

Pierwszy raz zagrałem w Shadow Fightera w 1996. Technicznie
znakomity. Byłem pod wrażeniem. Wersja na aga troszeczkę
lepsza, ale to tylko kosmetyka.
Amiga miała potężne możliwości, ale wymagała dobrej
znajomości jej programowania. Chyba na konsolach
było łatwiej.
Inny przykład to konwersja Ninja Warriors, zaawansowany
automat a na Amidze wersja prawie perfekcyjna.
[#62] Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę

@mmarcin2741, post #61

Ale te gry były kiepskie kiedyś. Brrrr
[#63] Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę

@Aniol, post #62

Muza była dobra.
[#64] Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę

@WojoS, post #59

(...)ale skokowa animacja była odstraszająca.


Moja pierwsza Amiga to A1200 i animacja nie była skokowa :)
[#65] Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę

@karolb, post #64

Odswiezylem sobie wczoraj wszystkie wersje SF2 na ami. Niestety, ale w to sie nie da za bardzo grac. Rozbawil mnie kuriozalny system sterowania w Turbo, kiedy nie posiada sie pada od CD32. Wtedy trzeba ruszac sie joystickiem a ciosy wyprowadza sie z klawiatury. Zeby tego bylo malo, niektore ciosy wymagaja wcisniecia LAmi+klawisz. I co z tego, ze ta wersja wyglada najlepiej skoro animacje sa takie dretwe i poobcinane.

Shadow Fighter zjada te wszystkie amigowe stritfajtery na sniadanie.



Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 09:44:58 przez kempy
2
[#66] Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę

@kempy, post #65

Ja miałem na myśli SFII TWW. Tam na serio nie ma się do czego przyczepić, ale pod warunkiem że gra się na minimum A1200, bo wtedy gra jest szybka i dynamiczna, sterowanie z klawiatury lub joyem równie wygodne. Przeszedłem tą grę kilkanaście razy na poziomach trudności 0 4 i 7.
[#67] Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę

@kempy, post #65

Klasyczny SF2, grając klawiaturze, był ok, gdyby jeszcze było tam 2 razy więcej klatek animacji, byłby przyjemniejszy w odbiorze.

Natomiast technicznie podobał mi się najbardziej SSF2 (nie turbo) w który grałem na A600, brzydki (dziwny styl obrał grafik), ale w miarę dynamiczny i był licznik kombosów.

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 17:05:00 przez san_u
[#68] Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę

@san_u, post #67

Klasyczny SF2, grając klawiaturze, był ok, gdyby jeszcze było tam 2 razy więcej klatek animacji, byłby przyjemniejszy w odbiorze.

A i tak był lepszy niż wersja na pc.



Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 19:45:28 przez mmarcin2741
[#69] Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę

@mmarcin2741, post #68

O k.... to chyba na 640kb jest !
[#70] Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę

@san_u, post #69

Graficznie zamiata wersje na Amige , poza skokami ponad ekran, to i animacja jest lepsza. Game play w porównaniu z Arcade niestety marny.

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 21:57:27 przez Blady
[#71] Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę

@mmarcin2741, post #68

Muszę być sprawiedliwy. W czasie premiery SF2 na amidze nie miał konkurencji, ale dzięki Team17 po pewnym czasie był konkurent w postaci BodyBlows mega opisany w TopSecret i osobiście już ta gra po nabyciu amigi wydawała mi się lepsza. Dużym minusem w BB było wachlowanie dyskietkami, ale ta gra miała w swoim czasie dobrą jakość. Potem przyszedł czas na MK1 i MK2 i z tych gier dwójka na mojej 600 z 2MB ram i dwoma stacjami dysków po prostu wymiatała. Miałem joystick quickshot python2 i z autofire miżna było wygodnie przerzucać za siebie przeciwników, wszystko co można tam było zrobić zrobiłem...osobiście na własne oczy widziałem jak ShangTsung przemienił się w Kintaro i wykonał fatalityok, racja raz. Nie miałem sobie równych w tą grę i po pewnym czasie zacząłem szukać czegoś nowego i właśnie wtedy na mojej drodze stanął ShadowFighter... I tą grę dażę dużym sentymentem ;)
Trochę powspominałem, ale w swoim czasie inaczej wszystko wyglądało. SF2 w czasie premiery wyglądał lepiej niż po roku, z racji słabej konwersji na amigę. Elfmania wyglądała lepiej na obrazkach niż się grało, MK2 i ShadowFighter to moi predendenciok, racja
P. S. W swoim czasie wg Twojego filmu nie było źle OK

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 22:25:47 przez WojoS
[#72] Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę

@WojoS, post #71

Dokładnie Elfmania graficznie + animacja + tła zamiotła by wszystko gdyby nie gameplay , jak na Ami 500/600
nie było lepszej grafiki w mordoklepach. Zapomiałem dodać, dziwne wykonywanie 'tajnych ciosów'.

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 22:32:33 przez Blady
[#73] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mmarcin2741, post #6

Snes czy Sega również
stały w tej kategorii wyżej od Amigi.

Demo Street Fighter 2 na Amigę 1200. Autor stwierdza,
że na Amidze 1200 mogłaby powstać najlepsza domo-
wa wersja Streeta.
A to dzięki użyciu coppera.


Jest też ciekawy film o wiele mówiącym tytule Snes
pokonany przez prosty trik amigowy szeroki uśmiech
[#74] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę
[#75] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę
[#76] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę
[#77] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę
[#78] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę
[#79] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę
[#80] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę
[#81] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę
[#82] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę
[#83] Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę

@juen, post #82

Powróćmy do tematu, bo konwersja MK3 to raczej kwestia kodu nie cen A1200 czy liczby kolorów w AGA w stosunku do ECS.
[#84] Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę

@mmarcin2741, post #80

Ja chcę mieć A1200 tylko dlatego, że ktoś kiedyś mi obiecał . Ale w sumie to wolę A600 z jednej biblioteki

Wracając do tematu - a nie zastanawiacie się np. jak będą wyglądały komentarze po takiej konwersji(i co jest powodem, że się odechciewa podejmować rękawicę w dość trudnym wyznaniu) - powiedzmy, że coś w tym rodzaju: "Wygląda jak na 8 bit a nie na Amigę", "Wolę Superfroga", "Co za mierny programista, EA to lepiej by zrobiło", "Zbieram słoniaki" itp. No dobra "Zbieram słoniaki" jest najciekawsze i nieszkodliwe, albo wręcz zachęca do projektowania nowych gier.
1
[#85] Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę

@pgru2, post #84

Mnie bardziej ciekawi jak zostanie rozwiązane wysoka/niska ręka i noga. Bo już blok można w tył. Pal licho, że będzie wyglądało jak 8bit, aby były combosy :).
I żeby nie wymagało więcej niż 030, bo budżet na Amigowe zachcianki wykorzystany.


Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 13:48:37 przez ryshard
[#86] Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę

@ryshard, post #85

jakbym ja robił to bym się nie przejmował czymkolwiek niżej niż 030
2
[#87] Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę

@michal_zukowski, post #86

To dobrze, bo póki złoże GBA1000 na 060 to już pewnie z 20 fal covida minie.
[#88] Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę

@pgru2, post #84

Wracając do tematu - a nie zastanawiacie się np. jak będą wyglądały komentarze po takiej konwersji(i co jest powodem, że się odechciewa podejmować rękawicę w dość trudnym wyznaniu) - powiedzmy, że coś w tym rodzaju: "Wygląda jak na 8 bit a nie na Amigę", "Wolę Superfroga" (...)


Jeżeli wyglądałby jak na Amigę, to nie byłoby obaw o takie komentarze i większość by doceniła. Masz jakiś przykład dobrej i ładnej gry zjechanej w komentarzach? Bo chyba nie chodzi o to, że odbiorcy mają zaklinać rzeczywistość, że jest super gdy nie jest?
A co do MK, to na początek super byłoby mieć wersję AGA MK1 lub MK2.


Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 14:57:41 przez Jacques
[#89] Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę

@Jacques, post #88

Amigowcy mają spore oczekiwania. Nie ma jeszcze
autora portu MK3 a już zostały ogłoszone mini-
malne wymagania sprzętowe.
Obawiam się, że nie znajdzie się nikt, kto by
podjął się wyzwania szeroki uśmiech

Ze swojej strony też mam wymagania i proszę
o poważne potraktowanie konfiguracji
A500 z fastem i hdd szeroki uśmiech
[#90] Re: MK3 na Amigę - kto podejmie rękawicę

@mmarcin2741, post #89

Moża zrobić wersję gry która wykrywa konfigurację komputera i wtedy dostosowuje się czy do A500 czy A1200 (z dopałkami)itp.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem