[#1] Premiera gry AQUABYSS
Drodzy Forumowicze

Niektórzy z Was syszeli o powstająej już niemal siedem lat grze zatytuowanej AQUABYSS. Nikt z zaangażowanych w powstawanie tej produkcji nie spodziewał się, że zajmie to tyle czasu (a to jeszcze nie koniec!).
W związku z grą zadawano wiele pytań oraz prośby o zrzuty ekranu i/lub wideo z rozgrywki. Co prawda kilka lat temu parę sccreenshotów zostało zamieszczonych na stronie projektu, ale pochodziły one ze stosunkowo wczesnej wersji (zwłaszcza wizualnie), więc nie do końca oddawały one obecny stan gry. (Niektórzy deweloperzy chętnie dzielą się niemal każdym krokiem na drodze rozwoju swojej gry, ale my nie chcieliśmy tego robić, między innymi stąd decyzja o pracy bez rozgłosu medialnego).

Nadszedł czas, w którym uznaliśmy, że gra powinna trafić w ręce graczy lubiących ten gatunek. Co to za rodzaj można było przeczytać już od lat na stronie projektu, ale przypomnijmy, że jest to gra z silnym naciskiem na element handlowy, ale oprócz niego charakteryzuje się także eksploracją, przygodą, systemem rozwoju postaci (doświadczenie i atrybuty), mnóstwem rozbudowanych dialogów opartych na autorskim systemie oraz innymi, czekającymi do odkrycia ciekawymi elementami rozgrywki. Wszystko to w otwartym świecie pozwalającym na prowadzenie gry według własnego upodobania.
Na tym nie koniec cech naszej produkcji. Jednym z unikalnych elementów jest możliwość łączenia się z serwerem gry. Dzięki temu gracze mogą komunikować się w czacie oraz porównywać swoje wyniki na liście osiągnięć wszechczasów. Będąc przy sieci, grę można zainstalować na komputerze używając wygodnego instalatora, który łączy się z naszym serwerem i pobiera całą grę (ok. 15 MB na ten moment). Sama gra również może sprawdzić, czy dostępne są aktualizacje i pobrać je automatycznie (to gracz decyduje, czy chce skorzystać z tej opcji).

Oficjalny pokaz będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę w Mönchengladbach (Niemcy) podczas wydarzenia komentowanego jako największe od wielu lat w świecie amigowym. Ale już dzisiaj odwiedzający targi będą mogli kupić naszą grę z sieciową wersją instalatora na jednej dyskietce. Chcielibyśmy napisać, że wszyscy pozostali będą mogli kupić wersję cyfrową, ale to będzie zależało od rozwiązania problemu z nową stroną.

Więcej informacji wkrótce.

Aged Code Studio

aquabyss.com | agedcode.com

PS Z jakiegoś powodu nie działa parsowanie linków.

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2022 01:36:24 przez AgedCode
3
[#2] Re: Premiera gry AQUABYSS

@AgedCode, post #1

Więcej informacji wkrótce.


Ahoy Kaptajn !
Czekalismy siedem lat na screeny z gry to i poczekamy nastepne 3 dni, my amigowce przeciez zawsze lubimy czekac a nawet jesli nie lubimy to i tak czekamy


p.s.
tylko błagam !!! zeby sie nie okazalo, ze aby je zobaczyc, trzeba najpierw zainstalowac gre, bo to juz bedzie jakis rodzaj biegu z przeszkodami
[#3] Re: Premiera gry AQUABYSS

@AgedCode, post #1

PS Z jakiegoś powodu nie działa parsowanie linków.


Spróbujmy...

aquabyss.com | agedcode.com

E, nie - działa.

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2022 08:07:13 przez recedent
1
[#4] Re: Premiera gry AQUABYSS

@selur, post #2

Masz nawet filmik. Handlowka z elementami.

link
2
[#5] Re: Premiera gry AQUABYSS

@Don_Adan, post #4

a nie ma moze wersji kinowej z polskim lektorem, zamiast jakiegos chrzakania w kartoflach ?
1
[#6] Re: Premiera gry AQUABYSS

@selur, post #5

Ile dyskietek zajmuje gra i czy obsługiwana jest stacja zewnętrzna df1?
[#7] Re: Premiera gry AQUABYSS

@mmarcin2741, post #6

z tego co jest na stronie, minimum to:
2MB Chip, 8MB fast, 68020/28Mhz i 15MB wolnego miejsca na HDD

..czyli zapomnij o dyskietkach.
[#8] Re: Premiera gry AQUABYSS

@selur, post #7

Niby minimum to jednak jest 68000. Tylko albo dziala wolno, albo moze sie wywalac na "odd address errors"?Raczej nikt tego nie testowal na 68000, choc moze takie 68000 50 MHz by uciagnelo ta gre.


link
[#9] Re: Premiera gry AQUABYSS

@AgedCode, post #1

A co jeśli moja Amiga nie jest podłączona do internetu ?
W Game Info, akapicie OFFLINE nie ma żadnej informacji czy po zakupie możliwe będzie pobranie instalatora z całą grą z jakiejkolwiek strony.

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2022 07:36:22 przez szczupi26
[#10] Re: Premiera gry AQUABYSS

@szczupi26, post #9

Temat wałkowany już na zagranicznych forach. Gra jest chyba nawet na jednej dyskietce, ale na niej jest tylko instalacja ściągająca dane z internetu. Więc nie masz "neta na Amidze" to sobie załatw. W ostateczności jest przecież UAE z możliwością "podpięcia neta".
[#11] Re: Premiera gry AQUABYSS

@selur, post #2

No to się okazało że trzeba instalować... Na szczęście, bo gra ma szanse nie być "uciskana na nośnik" jak w przeszłości były gry "aby się zmieściły". Ja jestem za takimi rozwiązaniami w dzisiejszych czasach, gdzie ograniczać będzie tylko dysk twardy i osiągi sprzętu, a nie nośnik w postaci dyskietek.
1
[#12] Re: Premiera gry AQUABYSS

@Solo Kazuki, post #10

Nie śledzę zagranicznych for amigowych, ba, o istnieniu tej gry dowiedziałem się właśnie z tego tematu.
"Neta" w Ami nie mam i mieć nie będę (przynajmniej w najbliższych miesiącach) więc sobie "nie załatwię"
WinUAE bawiłem się ostatni raz z 15 lat temu, jak nie dalej i prawdę powiedziawszy w nosie mam czy się tam da połączyć z siecią. Szkoda mi czasu na zabawę tym softem i kombinacje.
Skoro autorzy nie chcą sprzedać swojej gry w klasycznej cyfrze to bez żalu sobie odpuszczę.
[#13] Re: Premiera gry AQUABYSS

@szczupi26, post #12

Czekaj... Ale jeśli chcesz kupić grę w klasycznej "cyfrze" to chyba do tego potrzebny jest dostęp do internetu? Czy będziesz jechał z pudełkiem dyskietek szukać lokalnego serwera?
[#14] Re: Premiera gry AQUABYSS

@recedent, post #13

Spieszę z wyjaśnieniem:
- odpalam laptopa z windowsem
- wchodzę na stronę producenta gry
- ściągam na kartę instalkę
- kartę w adapterze pcmcia wkładam do amigi
- odpalam amigę
- instaluję grę
Cała procedura zajmuje (do rozpoczęcia instalacji) zajmuje 3 minuty OK

edit: nie doczytałeś, internet mam ale nie podłączoną do niego przyjaciółkę

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2022 10:00:28 przez szczupi26
[#15] Re: Premiera gry AQUABYSS

@szczupi26, post #14

A nie lepiej tak:
- podłączam Amigę do internetu
- włączam Amigę
- wchodze na stronę producenta
- pobieram instalator
- odpalam instalacje
Może i cała operacja zajmie nie 3 tylko 5min...ale zaręczam, że te 5min będzie fajniejsze, bo w całości spędzone z Amigą szeroki uśmiech
3
[#16] Re: Premiera gry AQUABYSS

@Tomuś, post #15

Przeż pisał, że w swojej Amidze internetu nie ma. Myślisz, że to takie proste jak kupić sieciówkę i wpiąć kabel?
1
[#17] Re: Premiera gry AQUABYSS

@Tomuś, post #15

5min będzie fajniejsze, bo w całości spędzone z Amigą

Jeśli kogoś rajcuje podłączanie Amigi do netu; mnie nie. Nie widze
w tym większego sensu, skoro przez pcmcia dane można łatwo
przenieść.

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2022 11:22:14 przez mmarcin2741
[#18] Re: Premiera gry AQUABYSS

@mmarcin2741, post #17

Gra na pierwszy rzut oka wygląda ciekawie. W sumie z handlówek to znam przede wszystkim grę Kupiec z ośmiobitowców.

Mam nadzieję, że będzie wersja nie wymagająca podłączenia do sieci. Mi pasowałby nośnik CD.
[#19] Re: Premiera gry AQUABYSS

@Solo Kazuki, post #10

Wymagany internet w A500/A600 , to jak strzal we wlasne lewe kolano... nie zaraz, nie w kolano bardziej w lewo oko
[#20] Re: Premiera gry AQUABYSS

@selur, post #19

Jeśli ktoś nie ma Plipboxa to zawsze może skorzystać z innej Amigi albo z emulatora. Dla chcącego nic trudnego.
[#21] Re: Premiera gry AQUABYSS

@selur, post #19

Ale bylo nie bylo, REKLAMA gry wyglada imponujaco szeroki uśmiech

1
[#22] Re: Premiera gry AQUABYSS

@selur, post #21

A jak to cudo zakupić ? W prawdzie miałem w A600 internet, ale karta sieciowa powyginała mi piny w PCMCIA, a plipbox się trochę rozlutował bo robiłem na pająka. Będzie okazja poskładać.
[#23] Re: Premiera gry AQUABYSS

@selur, post #21

WoW OK
[#24] Re: Premiera gry AQUABYSS

@ryshard, post #22

gdyby tylko istniał emulator amigi, umożliwiający korzystanie z internetu ...
2
[#25] Re: Premiera gry AQUABYSS

@selur, post #19

Internet jest wymagany TYLKO DO ZAINSTALOWANIA GRY. Potem juz mozesz sobie grac OFFLINE jesli chcesz, choc wtedy masz miec mniej mozliwosci, chocby brak handlu czy interakcji z innymi graczami. Ja korzystalem z prostego netu na A2000 z 8 MB fastu, wiec sie da.
[#26] Re: Premiera gry AQUABYSS

@AgedCode, post #1

Wow, just wow! To może być killer. Fajnie, że wreszcie udało się zakończyć!

Jeśli ktoś nie ma neta na Amidze to ta gra jest doskonałym pretekstem, żeby go sobie zamontować :)
[#27] Re: Premiera gry AQUABYSS

@Don_Adan, post #25

"TYLKO" do zainstalowania ?

A ja i wielu wielu innych netu w Amidze nie maja. Ba nawet jakbym mial Plumboxa czy jak to sie zwie, to i tak bym nie wiedzial jak to poprawnie zainstalowac...

Ogolnie rzecz biorac, ten instalator na dyskietce do Amigi, pasuje jak piesc do nosa
[#28] Re: Premiera gry AQUABYSS

@selur, post #27

No stosy TCP/IP te darmowo-łatwodostępne to nic miłego w konfiguracji, niby wszystko ustawione, ale czasem DHCP załapie czasem nie (mówię o MiamiDX), ustawię adresy na sztywno, coś tam pinguje, ale netu brak bo DNS nie tłumaczy. Robiłem kilka podejść do działającego wcześniej MiamiDX, żeby ruszyło usunąłem wszelki konfig i postawiłem na nowo, a potem musiałem użyć CF w PCMCIA, założyłem z powrotem kartę i netu brak. Karta wygięła piny w PCMCIA, a co.
[#29] Re: Premiera gry AQUABYSS

@ryshard, post #28

cos czuje, ze to wygiecie pinow moglo spowodowac wsadzanie na sile karty nie ta strona co trzeba. tam jest prowadnica, nie ma prawa od tak sie nic powyginac
1
[#30] Re: Premiera gry AQUABYSS

@ryshard, post #28

miamidx jest dosc wolny
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem