[#91] Re: Tomb Raider na Amigę?

@ZorrO, post #90

Oczywiście w latach 90 grafika 3d z playstation podobała się tym, którym się podobała. W porównaniu do pięknie rysowanej grafiki 2d, grafika 3d w ps1 była brzydka.
1
[#92] Re: Tomb Raider na Amigę?

@ZorrO, post #90

Intellivision miał podobną cenę do A2600 i wg. mnie lepsze gry. Nes też kładła A2600 na łopatki.
[#93] Re: Tomb Raider na Amigę?

@mwb113, post #86

Akurat byłem tym szczęściarzem

Zależy w którym roku i jak mierzyć to szczęście. Wielu było rozczarowanych z osiągów vs PC. Później sprzedali i dzisiaj są jeszcze bardziej nieszczęśliwi z tego powodu

Jeśli chodzi o PSX to w 2 połowie 90tych było już tanie. Przerobienie na PAL NTSC było nawet reklamowane w telegazecie. Była to ekonomiczna maszynka do grania. Znam ludzi co mieli w miare dobre PCty i dodatkowo mieli PSX do grania w ekskluziwy. Mi się wtedy grafika podobała, a na pewno miałem lepszy wzrok niż dzisiaj. Napewno byłem też mniej krytyczny
1
[#94] Re: Tomb Raider na Amigę?

@michal_zukowski, post #92

Nie wiem jak było z cenami, ale Atari miało 90% rynku i się sprzedało 10 razy lepiej niż Intellivision. A NES miał premierę 6 lat później, i w swoich czasach zdobył tylko 50% rynku. Nie musisz być fanem VCS-a (ja też nie jestem), ale szacun za osiągnięcia i miejsce w historii się należy. Historia nie raz pokazała że rynek zdobywał tańszy a nie lepszy. Przystępny sprzęt przynosił radość i zapadał w serca większym tłumom niż ten trochę lepszy. :)
1
[#95] Re: Tomb Raider na Amigę?

@ZorrO, post #94

Napisaleś: "O pionierach świata 2D jakim była konsola Atari 2600 też źle zaczęto mówić dopiero w czasach SNESa i Amigi, a wcześniej czysty zachwyt."

Więc odnosiłem się do czystego zachwytu - Intellivision a potem Colecovision od razu było chwalone za dużo lepszą grafikę i muzykę więc to co napisałeś o czystym zachwycie to nie prawda.

VCS/Rambo był moim pierwszym komputerem/konsolą. Przeszedłem większość z dołączonych gier.

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2023 19:36:02 przez michal_zukowski
[#96] Re: Tomb Raider na Amigę?

@michal_zukowski, post #95

Przeszedłem większość z dołączonych gier.


Nie chce się wymądrzać, ale większość gier na Rambo nie dało się chyba przejść bo... nie miały końca. Tylko się zapętlały na co raz wyższym poziomie trudności. Przynajmniej ja tak to pamiętam bo to była też pierwsza konsola z którą miałem styczność.

https://forums.atariage.com/topic/294554-128-games-from-rambo-video-computer-console/
1
[#97] Re: Tomb Raider na Amigę?

@kempy, post #96

Niektórzy przebiegają, a kolega przeszedł. A być może też i samego siebie, bo więcej czasu trzeba było poświęcić na przejście.
[#98] Re: Tomb Raider na Amigę?

@kempy, post #96

Ostatnio ściągnąłem emulator A2600 i Romy. Fajnie się gra w to można powspominać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem