[#1891] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@juen, post #1890

a sprawdzilbys z muredox zamiast oxypatcherem?


Głównie się wiesza. A jak się uruchomi to jest ostre zamulanie.
[#1892] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Ja grałem w Oscar w wersji dedykowanej dla Amigi 1200 Desktop Dynamite.

Fajna gra - idealnie ukazująca możliwości nowego komputera jakim była Amiga 1200

W wersji CD32 doprowadzała do czerwoności układy AKIKO.
1
[#1893] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Hubez, post #1892

Raczej oscar nie korzystal z akiko.
[#1894] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mikecios, post #1893

Jak dla mnie to był po prostu sarkazm ;).

To bym tylko dodał od siebie, że intro w grze w wersji CD32 to pokaz FMV w lepszej jakości niż dzisiaj 4k
[#1895] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@karolb, post #1894

Kolejną grą był Dennis - równie świetna gra dołączona do zestawu która przedstawiała co potrafi nowoczesny komputer OK
1
[#1896] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@karolb, post #1894

Tak pomyślałem, ale patrząc na ostatnie wątki na forum i to co tam się wypisuje to sam juz nie wiem..... ;)
[#1897] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mikecios, post #1896

Ironia to była kolego.

Jak można było dostarczać standardowo taki chłam do komputera który miał odbudować pozycję firmy Commodore, konkurować z PC, prezentować nowoczesne rozwiązania.

Dennis i Oscar w wersji AGA to jakiś żart.


Commodore chyba miało słabość do rzemieślników z Flair Software dołączając Ich gry.
[#1898] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Hubez, post #1897

Na wikipedii takie info o Flair można przeczytać:
"W 1993 gra platformowa Oscar została wydana w pakiecie z Diggers na Amigę CD32 i była pierwotnie pomyślana jako konkurencja dla serii Mario Bros. firmy Nintendo oraz Sonica Segi"
Prędzej takie gry jak Superfrog czy KidChaos stanowiły dla Sonika konkurencję, ale Oscar to raczej niższa liga...
[#1899] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@WojoS, post #1898

Diggers z tą swoją ścieżką audio są świetne ;) wysoka miodność.
[#1900] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@WojoS, post #1898

"Oscar" na swój sposób był ciekawy, bo było dużo akcji i kolorów, sample mówione co jakiś czas. Ale ogólnie z tego się chyba zrobił chaos. Gra była darmowa tak samo jak Dennise, ale spójrzmy na polski rynek - co z tego że były te gry, jeśli każdy nowo upieczony posiadacz A1200, szedł na giełdę komputerową, i w cenie 2zł od dyskietki, mógł zakupić IsharII, Banshee i inne ciekawe tytuły, z którymi w porównaniu te darmowe przegrywały.

Gdyby gry pirackie nie były tak łatwo dostępne, to każdy by bardziej doceniał te dwie które były w zestawie.
Amiga = XCopy, takie czasy były.
[#1901] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Agony. Uwielbiam do niej wracać na jedną lub dwie gry. Dla mnie jeden z najlepszych shmup-ów na Amigę (czasem tracę życie bo za patrzę się na animację ruchu skrzydeł i ciała naszej głównej bohaterki😁)
[#1902] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@szczupi26, post #1901

Do tego dochodzą ładne tła i piękna muzyka nijak nie pasująca do gry
1
[#1903] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Hubez, post #1902

Oj tak, muzyka mega dynamiczna ale w żaden sposób nie przystająca do pozostałych elementów gry...... Po prostu nie ten styl.....
[#1904] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Leavin Teramis

Piekna gra, płynna , dynamiczna z czadową muzyką Hipela,
[#1905] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Apidya. Co ciekawe nie dane mi było w nią zagrać "w epoce"
Pamiętam tylko że podczas jednej z rozmów kolega wspomniał o super strzelance z osą i tak jakoś czas leciał dalej (całkiem szybko myknęło 25 lat szeroki uśmiech )
Po zakupie Amigi postanowiłem poszukać informacji o tej grze i tak znalazłem jeden z najlepszych (moim zdaniem) shmup-ów na przyjaciółkę.
[#1906] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@szczupi26, post #1905

Znam, to ta gra z tym sercem co było wyznacznikiem poziomu życia.

Shumpy tylko z widokiem z boku, czy od góry też lubisz ?
[#1907] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@szczupi26, post #1905

Apidya. Co ciekawe nie dane mi było w nią zagrać "w epoce"

Ja miałem tą grę ale wtedy jakoś mnie nie wciągnęła, przeważnie "ciupałem" w Project-X lub Deluxe Galaga ;)
[#1908] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Farmiga, oczywiście wersja ostatnia. Doskonała terapia na skołatane nerwyOK.
[#1909] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Hubez, post #1906

Bez różnicy, oby się dużo działo na ekranie
Jeśli miałbym wymienić swój top (bez miejsc): Project X, Apidya, Banshee, Battle Squadron, Agony, Apano Sin (dla mnie mega trudny) SWIV, Xenon 2 Megablast, T-Zero. To tytuły do których regularnie wracam, które nie nudzą mi się choć przyznaję że czasami muszę przerwać rozgrywkę bo w przypływie emocji istnieje ryzyko uszkodzenia pada
[#1910] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@szczupi26, post #1905

"Mega Lo Mania" wczoraj w nocy. Dzieci już smacznie spały, żonka już przysypiała. Ustawiłem ze głośno ciut głośnik. I żonka się przebudziła, pyta co to. A ja wciskałem te niby "sojusze" czyli ikony innych graczy na danej mapie. I ten niebieski najgłośniejszy "No way, sietrzep" czy jakoś tak :)
[#1911] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?
[#1912] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?
[#1913] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Woody's World.







Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 23:54:42 przez mmarcin2741
[#1914] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mmarcin2741, post #1913

A ja męczę (inaczej tego nie można nazwać):



Gram z doskoku... tzn. nie mogę sobie pozwolić na granie przez ciągłe kilka godzin non - stop (nie mówiąc już o graniu co dzień) - tu właśnie pojawia się problem w postaci płatnych save. Zaszedłem już dość daleko, ale nie wiem czy mi wystarczy pieniędzy na wyposażenie, zakup wymaganych przedmiotów, save etc. Posiłkuję się solucjami, nie chcę oglądać "walkthrough" na Youtube - po prostu odkrywam grę na Jej trzydziestolecie ;)

Zastanawiam się czy jak ktoś pisał solucję do ISHAR 1 około 30 lat temu, to pisał ją na podstawie własnych doświadczeń w grze, czy miał skądś jakieś informacje etc.

Gra do dziś jest trudna, i jednocześnie magiczna (polecam zagrać, wówczas każdy zrozumie o co chodzi).



Ostatnia aktualizacja: 01.10.2022 01:19:14 przez Hubez
[#1915] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Hubez, post #1914

Nie ma jakiegoś trainera na kasę? :p
[#1916] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mmarcin2741, post #1913

Woody's World.


Próbowałem niedawno, ale sobie odpuściłem bo jak dla mnie to wieje nudą i monotonią.
[#1917] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@karolb, post #1915

Nie ma jakiegoś trainera na kasę? :p

Dawno dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami, było coś takiego jak grzebanie w save'ach, nawet sam sobie wtedy nabijałem kasę w Ishar 2 znajdując i modyfikując jakimś hex edytorem plik z zapisem gry No ale czy to uciecha tak grać, nie wiem ;)
[#1918] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Hubez, post #1914

Pieniądze można łatwo i nużąco wygrindować. Nie pamiętam, które to miasto, ale po każdym wejściu do niego pojawiają się bandyci, których łatwo zabić i wtedy wpada pewna sumka.
[#1919] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@cholok, post #1918

Maupiti Island. Dobre, muzyka i grafika bardzo dobre.





[#1920] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@cholok, post #1918

Pieniądze można łatwo i nużąco wygrindować. Nie pamiętam, które to miasto, ale po każdym wejściu do niego pojawiają się bandyci, których łatwo zabić i wtedy wpada pewna sumka.

Pierwsze miasto przed którym zaczynasz grę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem