[#61] Re: Astro Blox Revisited

@juen, post #59

To dodaj czytanie map z plików map0-map99.txt lub dopóki nie znajdzie kolejnego pliku. Choćby na starcie zanim ubijesz OS, przy pomocy funkcji systemowych.

Każdy zainteresowany mógłby szybko prototypować podmieniając map0, potem Ci wysyłać gotowy level i po wstępnej selekcji byś go dorzucał do finalnej gry z coraz wyższym numerkiem. ;)
[#62] Re: Astro Blox Revisited

@teh_KaiN, post #61

Ale kolega Juen już na starcie założył sobie na sztywno dołączane poziomy do pliku wykonywalnego.

Raczej nie chce robić gry modułowej i chce dokończyć grę w tej postaci. Ale ja już pisałem wcześniej, że z poziomami może być wtedy problem - szczególnie gdy ktoś z zewnątrz chce coś dodać.
[#63] Re: Astro Blox Revisited

@Hexmage960, post #62

Nie jest łatwo wykazać się kreatywnością przy robieniu poziomów, gdy gra ma obszar kilkunastu pól i chodzi w niej o przesuwanie klocków. 50 to i tak dużo.

Sam zrobiłem swego czasu mnóstwo poziomów do Robbo, później Boulder Dasha, Sokobana i Sapera. Bosz, jak ja to kochałem!

tymczasem Astro Blox (Final) poziomów 6; Magazyn (WIP) poziomów 0.
[#64] Re: Astro Blox Revisited

@xylaz, post #63

Nie jest łatwo wykazać się kreatywnością przy robieniu poziomów, gdy gra ma obszar kilkunastu pól i chodzi w niej o przesuwanie klocków. 50 to i tak dużo.

Zgadzam się. W poprzednim poście podałem metodę na robienie wielu ciekawych poziomów - jest to oszczędne użycie elementów. Wtedy również pomysły przyjdą same.

tymczasem Astro Blox (Final) poziomów 6; Magazyn (WIP) poziomów 0.

Prace nad Magazynem trwają. Podstawowe problemy zostały zażegnane.

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 12:50:07 przez Hexmage960
[#65] Re: Astro Blox Revisited

@teh_KaiN, post #61

To jest zamknięta gra, etapy rób w Magazynie :)
Jest możliwość wczytywania etapu (ukryta), podmienić etapy też prosto ale może na koniec je zaszyfruje. Myślę że podolam z ilością i tak jak sugeruje Hex staram się w nich za bardzo nie mieszać :) Nie ma zbytnio pośpiechu :)
[#66] Re: Astro Blox Revisited

@juen, post #65

Maly update, jest 25 poziomow. Dobije do minimum 50, jesli bede mial jeszcze wtedy checi to bede robil ich wiecej, by finalna gra miala ich ile sie tylko da, ale zeby nie przedluzac zbytnio wydania.

Realnie 50 poziomow moze osiagne za 1-1,5 miesiaca. 75 - 2-3 miesiace. Chyba bedzie git :)

jeden z poziomow:

;
			dc.b	'......xxABxx......'
			dc.b	'....xxx    xxx....'
			dc.b	'..xxx % % %  xxx..'
			dc.b	'.xx % %  % % % xx.'
			dc.b	'xx %  %%  % % a xx'	
			dc.b	'x a  %  %  % %   x'
			dc.b	'x   * %  % %   b &'
			dc.b	'xx b % %% % % % xx'
			dc.b	'.xx  %  % % %  xx.'
			dc.b	'..xxx  % %%  xxx..'
			dc.b	'....xxx    xxx....'
			dc.b	'......xxBAxx......'


Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 10:29:35 przez juen

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 10:29:42 przez juen
[#67] Re: Astro Blox Revisited

@juen, post #66

Przerwałem pracę ponieważ robiłem swojego playera. Teraz planuję dokończyć mapy być może do końca lipca gra będzie gotowa
[#68] Re: Astro Blox Revisited

@juen, post #67

OK może do tego czasu uda mi się trochę poprawić grafikę.
[#69] Re: Astro Blox Revisited

@ppill, post #68

gratki PPILL i Aceman, udalo sie wywalczyc 1. miejsce na Decrunch 2020.

Gra jest praktycznie gotowa, mam do podmiany ekran koncowy od PPILLA bo jeszcze cos ulepszyl, ja widze jeszcze pare niedociagniec w levelach, ale nie wplywajacych juz na ich zmiane czy sama gre juz teraz nawet. Wiec niebawem gra bedzie dostepna :)
[#70] Re: Astro Blox Revisited

@juen, post #69

Nice :) Dobra robota! Jeszcze zmieniony title screen. Na forum zamieściłem a Tobie nie wysłałem lol.
[#71] Re: Astro Blox Revisited

@juen, post #69

Najs :)
[#72] Re: Astro Blox Revisited

@juen, post #69

Gratulacja OK
[#73] Re: Astro Blox Revisited

@juen, post #69

Gratulacje!OK
[#74] Re: Astro Blox Revisited

@AceMan, post #71

Fajna muza!!! Podobuje mi się
[#75] Re: Astro Blox Revisited

@juen, post #69

Gratulacja OK
[#76] Re: Astro Blox Revisited

@juen, post #69

AstroBlox - od zera do bohatera OK
[#77] Re: Astro Blox Revisited

@xylaz, post #76

Gra gotowa, po ostatnich poprawkach by ruszyla bez zajakniecia na golej a500 przechodze ja jeszcze raz. Klasycznie bedzie fizyczne wydanie dla chcacych wyrazenia wsparcia

Gra mi sie w nia naprawde fajnie jak juz nie pamietam jak robilem poziomy
[#78] Re: Astro Blox Revisited

@juen, post #67

Super!!! Kolejny świetny projekt! BRAWO!! OKOKOK
[#79] Re: Astro Blox Revisited

@juen, post #77

Kiedy należy spodziewać się wydania fizycznego na CD jak zgaduję? Na Gwiazdkę :)?
[#80] Re: Astro Blox Revisited

@zzielinski, post #79

Myślę że do następnego weekendu powinno się udać :)
[#81] Re: Astro Blox Revisited

@juen, post #80

Piękna sprawa, biorę. Bardzo mi się AtroBlox podobało. Fajna gra, lubię takie .
[#82] Re: Astro Blox Revisited

@zzielinski, post #81

Fajna gra, lubię takie .

Skoro się AstroBlox podobało (oryginał i wersja Revisited) i kolega takie gry lubi, to myślę, że spodoba się koledze również ukończony Magazyn.
[#83] Re: Astro Blox Revisited

@Hexmage960, post #82

Mi sie na pewno spodoba, jestem bardzo ciekaw plansz jakie wymyslisz. To w sumie najwieksza robota jaka byla przy ABR. Myslisz o fizycznym wydaniu?
[#84] Re: Astro Blox Revisited

@juen, post #83

Mam nadzieję, że opracowane plansze się spodobają. Mam już pewną wprawę w ich tworzeniu, bo szczerze przyznam, że uważam tworzenie własnych plansz za najfajniejszy element każdej gry.

Myslisz o fizycznym wydaniu?

Na razie to tajemnica.
[#85] Re: Astro Blox Revisited

@Hexmage960, post #82

Jak będzie skończony Magazyn - to wtedy nie omieszkam ocenić .
[#86] Re: Astro Blox Revisited

@juen, post #80

No i udało się. Wysłałem news na ppa. Może za jakiś czas się pojawi :) dziękuję wszystkim za pomoc i z góry przepraszam Jacek_swidnik za brak podziękowań w instrukcji :( kolega był tak dobry, że w wolnym czasie chwilę potestowal nasza grę. Ponadto zabrakło podziękowań dla exec.pl :(

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 21:05:51 przez juen
[#87] Re: Astro Blox Revisited

@juen, post #86

Widziałem już na fejsie u Sordana :)
[#88] Re: Astro Blox Revisited

@juen, post #86



Graficzka na okładkę zrobiona w Brilliance.

Dodam jeszcze, że dla wytrwałych astralnych blokowiczów czeka niespodzianka ;)
[#89] Re: Astro Blox Revisited

@ppill, post #88

dla tych ktorzy jeszcze by chcieli nas wesprzec, a sie wahaja - popremierowa obnizka :)
https://allegro.pl/oferta/gra-amiga-big-box-astro-blox-revisited-gratisy-10035131366
[#90] Re: Astro Blox Revisited

@ppill, post #88

Bardzo ładnie się to prezentuje na pudełku. Może trochę lepiej było by z jakimś jasnym obrysem ale ogólnie wrażenie śliczne! OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem