[#1] Amiga Game Jam
No, propaństwa, coś się ruszyło w temacie gamedevu! https://itch.io/jam/amigamejam - do broni!!!!!!! ;) Jest 6 miesięcy na zrobienie gry - całkiem sporo.

Tematyka game jamu - "ports" - czyli wszelakiej maści tylko i wyłącznie porty gier z innych platform.

Tam jest też zakładka gdzie można dyskutować, zadałem pytanie co jest wg nich portem a co nie - zainteresowanym proponuję śledzić tamten wątek. Jeśli zasady będą luźne, to być może będzie to dla mnie okazja odkopać OpenFire. A jak nie, to może jakąś małą prodkę zrobimy od podstaw.

Dla niekoderskich - jakieś pomysły co można by zgrabnie przeportować na OCS i się względnie nie narobić? Jakiej gry Wam brakowało na Amidze?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 20:04:34 przez teh_KaiN
[#2] Re: Amiga Game Jam

@teh_KaiN, post #1

Klimatycznej przygodowki ala Alone in the Dark.
[#3] Re: Amiga Game Jam

@teh_KaiN, post #1

Pewnie opracowanie AI dla wirtualnego przeciwnika to nie jest bułka z masłem, ale na Amidze nie ma chyba żadnej gry karcianej. Nie chodzi mi o klasyczne rzeczy jak poker czy brydż tylko coś pokroju popularnych ccg/tcg (w stylu Magic the Gathering, Hearthstone, Flesh and Blood) bądż tzw. deckbuilderów (Star Realms, Dominion etc.).



Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 09:29:32 przez kempy
[#4] Re: Amiga Game Jam

@teh_KaiN, post #1

Knights of Xentar ok, racja OK 16 kolorów, silnik też nie wygląda na skomplikowany. A nie spotkałem chyba żadnej gry z kategorii jRPG na Amigę.
Jedyna przeszkoda to rozdzielczość






edit: chociaż nie wiem, jaką rozdzielczość to miało na konsolach, a z tego co widzę na wiki, port gry na Sharp X68000 jest:



Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 09:48:54 przez snajper
[#5] Re: Amiga Game Jam

@teh_KaiN, post #1

Może Zelda... a może łatwiej zrobić point'n'click przygodówkę np. Sołtysa od L.K.Avalon? W sumie to nie wiem czy nie za dużo animacji tam jest. Sam bym spróbował, ale chyba Amosa ten konkurs nie dotyczy :P
[#6] Re: Amiga Game Jam

@teh_KaiN, post #1

Mi brakowało dobrej ścigałki a'la Lotus3/2 dla Aga. W ogóle dla Aga są tylko dwie takie: BlackViper i TopGear2 i obie średnie.
1
[#7] Re: Amiga Game Jam

@tukinem, post #5

@Teh_KaiN

Czy dobrze rozumiem, że ten konkurs to konkurs organizowany przez Cammy tylko przeniesiony na platformę itch.io?

Ja wziąłem w tamtym konkursie udział dwa razy co zaowocowało dwiema świątecznymi grami: "Dwarves in the Iceland" oraz "Arctic Hunter".





@Tukinem

Grę na ten konkurs można stworzyć w dowolny sposób.

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 10:52:32 przez Hexmage960
1
[#8] Re: Amiga Game Jam

@Hexmage960, post #7

A można wiedzieć, co wysyłałeś na tamten konkurs?
[#9] Re: Amiga Game Jam

@Hexmage960, post #7

Tak, ten sam. Nie widziałem nigdy tych gier - czemu się tu nimi jakoś bardziej nie chwaliłeś? ;) Zachęcam Cię do wzięcia udziału teraz też.

Karciankę mamy jedną już rozgrzebaną i Luc3k się nią już publicznie chwalił, więc nie możemy odgrzać kotleta na to compo - tak samo nie mogę swojego OpenFire podciągnąć jako port Return Fire.

Wyścigów lotusowych nie zrobimy bo to nie nasza bajka. ;)

Mamy grę na liście, która może się będzie łapać ale czekam aż Cammy sprecyzuje co jest portem a co nie - bo chcieliśmy wziąć jednego klasyka, przerobić kompletnie fabułę i oprawę audiowizualną i wydać z inną nazwą. Coś czuję że to może za bardzo naginać zasady. Nie ma co z tego powodu rozpaczać, bo już mam ze 3 pomysły na porty, z czego jeden to by była horrorowata przygodówka.

@tukinem zachęcam Cię do wzięcia udziału - nic tak nie uczy jak pisanie pod presją. ;)

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 11:08:19 przez teh_KaiN
1
[#10] Re: Amiga Game Jam

@teh_KaiN, post #9

Za mało potrafię i nie umiem zrobić czegoś, co naprawdę by działało tak jak chcę. Wrzucę za chwilkę moją konwersję siatkówki, w której ani grafika nie zachwyca ani fizyka gry nie jest zbyt dobrze odwzorowana, chociaż i tak cud, że to jakoś działa. Poza tym te moje gry nie mają żadnej muzyki ani dźwięków. Jeszcze nie nauczyłem się ProTrackera, a nie będę przecież wrzucać gotowych modułów z internetu, bo to jest czyjaś praca.
[#11] Re: Amiga Game Jam

@tukinem, post #8

A można wiedzieć, co wysyłałeś na tamten konkurs?

No właśnie przedstawione na filmach gry są mojego autorstwa.

Jeszcze nie nauczyłem się ProTrackera, a nie będę przecież wrzucać gotowych modułów z internetu, bo to jest czyjaś praca.

Wiele utworów z Aminetu ma opisany typ licencji. Czasami wystarczy zamieścić nazwisko autora muzyki w grze i/lub poprosić go o pozwolenie wykorzystania jego utworu.

Tutaj masz źródło utworów zamieszczanych publicznie na Aminecie: http://aminet.net/tree?path=mods.

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 11:47:13 przez Hexmage960
[#12] Re: Amiga Game Jam

@Hexmage960, post #11

Aha :) myślałem że te gry otrzymałeś jako nagrody :) profesjonalnie wyszły te gierki
[#13] Re: Amiga Game Jam

@tukinem, post #12

Dziękuję. Również mnie technicznie zaskoczył poziom tych produkcji, jak sobie teraz je przypomniałem.

Te produkcje powstały w latach 2009-2011.

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 12:14:50 przez Hexmage960
[#14] Re: Amiga Game Jam

@michal_zukowski, post #6

Mam podobnie- brak dobrej ścigałki na AGA ok, racja OK
[#15] Re: Amiga Game Jam

@teh_KaiN, post #9

Może coś nietypowego, np. wyścigi czołgów-brak zasad oprócz tego, że trzeba dojechać jako pierwszy.
[#16] Re: Amiga Game Jam

@AD99, post #15

No, tylko że temat game jamu to "port" - więc uwiązany jestem w tematyce portów. Może to i lepiej - mniej myślenia nad gameplayem, tylko samo sklepanie gry.
[#17] Re: Amiga Game Jam

@teh_KaiN, post #16

No to pozostaje port Blackthorneok, racja
Albo chociaż Outlander

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 14:49:24 przez AD99
[#18] Re: Amiga Game Jam

@AD99, post #17

Przy Blackthorne widzę dużo animacji. To nie będzie problematyczne?
[#19] Re: Amiga Game Jam

@tukinem, post #18

Wiem, przy tej grze jest trochę robotyOK, może kiedyś ją ktoś przeportuje-ja nie mam takich zdolności.
[#20] Re: Amiga Game Jam

@AD99, post #17

Nawet kiedyś myślałem o blackthorne - powinno w sumie dać radę. ;) Inne gry o których myślałem to Lost Vikings 2 albo Clock Tower, o ile to super-tajne coś z naszych wewnętrznych projektów nie wypali.

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 16:41:12 przez teh_KaiN
1
[#21] Re: Amiga Game Jam

@teh_KaiN, post #20

blackthorne - powinno w sumie dać radę. ;)

Motyla noga, to by było cośOK.
Zwłaszcza, że obecnie nie musi być ograniczeń typu A500 z 1MB.
Nie wiem czy będziesz portował tę, czy inną grę, ale fajnie jak by były jednocześnie dźwięki i muzyka-zawsze mi tego brakowało. Np. w Alien 3, gdzie na Sega Mega Drive było jedno i drugie.
[#22] Re: Amiga Game Jam

@teh_KaiN, post #1

To mają być porty jakiś istniejących już gier czy może to być własna produkcja??????? Pogubiłem się w tym wątku.
[#23] Re: Amiga Game Jam

@djpiotrs, post #22

tylko porty. Zupdatuję pierwszy post.

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 20:03:06 przez teh_KaiN
[#24] Re: Amiga Game Jam

@teh_KaiN, post #1

Mozesz sprobowac zrobic port pierwszej gry tower defense, Flash Element TD chyba sie nazywala, chyba nie ma takiej gry na Amidze, moze Rampart byl podobny? Gra dosc prosta a grywalna.
[#25] Re: Amiga Game Jam

@teh_KaiN, post #23

Port jajeczek ruskich. Tego chyba nie było ;P W zeszłym roku było modne na androida.
Dodajcie parę rodzajów zbuków, które będą odwracać ekran do góry nogami, albo lustrzanie przyciski na parę sekund i bomba!

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 00:31:19 przez pawelini
[#26] Re: Amiga Game Jam

@Don_Adan, post #24

Tower Defense to byłoby coś Gatunek chyba nie istniał na amidze w latach 90.
Tylko nie byle jaki TD, a coś dobrego. Jak Cursed Treasure z Kongregate/Armor Games, albo Ghost Hacker.
[#27] Re: Amiga Game Jam

@teh_KaiN, post #1

To ja proponuję port rewelacyjnej gry Chu Chu Rocket z Dreamcasta. Skoro fabryczny konfig ST (nie STE!) pociągnie wersję Lite, to czemu A500 miałaby być gorsza?

Jedna z nielicznych gier na ST-ka, której zazdroszczę Atarowcom.

link

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 10:18:07 przez charliefrown
[#28] Re: Amiga Game Jam

@charliefrown, post #27

Moj młodszy syn jest na etapie fascynacji Super Mario .
[#29] Re: Amiga Game Jam

@charliefrown, post #27

Podpisuję się pod tym! Na atarce nie miałem okazji, natomiast na Makaronie z racji posiadania swojego egzemplarza, zdarzało się meczyki w 2-3-4 playerów rozgrywać, świetna zabawa (i stracone przyjaźnie ;>)!
Patrząc jeszcze na bibliotekę DCka to coś na wzór Puzzle Fighter być może byłoby w zasięgu technicznych możliwości klasyków, gierki na VS kanapowy to jest fajna sprawa, tu nie byłoby zbytnio potrzeby namyślać się nad singlową rozgrywką.
1
[#30] Re: Amiga Game Jam

@teh_KaiN, post #1

Tak poczytalem, i co to znaczy Amiga klasyczna? OCS tylko czy AGA tez? Bo Vampire to juz jest NG wedlug zasad. Swoja droga nawet na OCS/ECS moze byc bardzo duzo portow. Dwie wersje Jump, Kung Fu Master by mcgeezer, Knightmare by hoffman, Robocop, Green Beret, Sokoban by tukinem i pewnie jeszcze inne tytuly.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem