kategorie: E-UAE, Inne oprogramowanie
[#1] Nowa wersja Uae4arm
Na stronie https://github.com/lubomyr/uae4arm dostępna jest ostatnia wersja uae4arm dla Androida.
Jeszcze na Android 9 wszystko było dobrze. Był dostęp do wszystkich plików w telefonie i karcie pamieci (przy wyborze adf,hdf,dms itp).
Teraz jest dostęp tylko do plików w katalogu gdzie został zainstalowany emulator.
Z powodów bezpieczeństwa, Google ograniczyło dostęp do reszty plików w telefonie.
Kopiowanie do tego katalogu z emulatorem umożliwia tylko jeden filemanager, co daje jakieś rozwiązanie problemu, ale teraz każdy pliki należy tam przegrać, aby emulator z nich skorzystał. A jest to upierdliwe.

Po takim długim wprowadzeniu jest pytanie.

Czy ponowna kompilacja emulatora na nowym SDK, poprawi działanie emulatora?
Czy wymagane będą jakieś poprawki w jego źródłach, aby zaczął działać jak poprzednio?
Znajdzie się ktoś, kto mógłby to zrobić?
Sam nie dam rady. szeroki uśmiech
[#2] Re: Nowa wersja Uae4arm

@Norbert, post #1

Ten emulator to bieda na czymkolwiek wyższym niż Android 9. Ma problemy ze wszystkim. GUI nie pokazuje wybranego kickstarta, mimo że ten jest w konfiguracji. Nie czyta plików HDF (tych bez RDB), gdy system startuje pokazuje się błąd że nie można odczytać dysku, co lepsze jest to błąd z AmigaOS. Przyciski ekranowe nie działają tak jak powinny. Trzeba nacisnąć obok gdzieś. Ma problemy z bootowaniem z ADFów, niby w GUI wybrany, a i tak nie działa.
Niestety nie ma emulatorów Amigi na Androida. Jedyne co działa to RetroArch, ale tylko do gier.
[#3] Re: Nowa wersja Uae4arm

@QkiZ, post #2

Hmm mi działa bezbłędnie na android 11...
[#4] Re: Nowa wersja Uae4arm

@juen, post #3

Masz możliwość wyboru plików adf, hdf i innych rzeczy z dowolnego miejsca na karcie SD czy pamięci telefonu ?
[#5] Re: Nowa wersja Uae4arm

@Norbert, post #4

Tak, wszystkie pliki adf i hdf mam na karcie sd. Opisane problemy Qkiza są dla mnie obce..

Na ekranie z logiem sdl wciskasz ustawienia i tam jest w menu data location, w kolejnym menu mam wybrana zewnętrzna kartę SD

Mam (uzywke kupiłem za 400) xiaomi note 9 pro. Dodatkowa karta 128gb. Czasem impuje z telefonu :)
[#6] Re: Nowa wersja Uae4arm

@juen, post #3

Hmm mi działa bezbłędnie na android 11...

Którą masz wersję? Bo ja mam 1.0.4.1 z Githuba. Działają Ci pliki HDF bez RDB?

Masz możliwość wyboru plików adf, hdf i innych rzeczy z dowolnego miejsca na karcie SD czy pamięci telefonu ?

To działa tylko na wersji pobranej z Githuba. Wersja w Google Play jest nieaktualizowana.
[#7] Re: Nowa wersja Uae4arm

@juen, post #5

Dobra.
Ale czy pliki do emulatora (adf, ROM, hdf, ZIP) możesz używać w dowolnym miejscu na karcie SD, a nie tylko w katalogu ANDROID/DATA/.....
Albo czy możesz np. uzyc adf z pamięci telefonu z katalogu DOWNLOAD ?
[#8] Re: Nowa wersja Uae4arm

@QkiZ, post #6

Którą masz wersję? Bo ja mam 1.0.4.1 z Githuba. Działają Ci pliki HDF bez RDB?


Wydaje się że tak.
Podeślij taki hdf, dla sprawdzenia
[#9] Re: Nowa wersja Uae4arm

@juen, post #5

Ja mam note pro dziesiątkę i android 12, mi nie działa to w ogóle, za to na Samsungu A7 2018 z niepamiętnym przeze mnie andkiem (chyba 10) działa bez zarzutu, demka na a500 oglądałem w ten sposób.
[#10] Re: Nowa wersja Uae4arm

@Norbert, post #7

W wersji starszej ktalog musi być ten, który zrobił sobie uae4arm co nie jest dla mnie żadnym problemem. Przy czym tak jak pisałem bez problemu może to być karta SD. Wersja z githuba pozwala wybrać już z dowolnego miejsca.
Zarówno wersja z Google Play jak i wersja z githuba działają u mnie bez problemu.

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 06:01:24 przez juen
[#11] Re: Nowa wersja Uae4arm

@mccnex, post #9

na note pro 7 tez mialem problemy :D
z doswiadczenia wiem, ze takie hece to nie sa wina samej wersji androida, a konkretnej wersji telefonu i tego jak przygotowal system producent
1
[#12] Re: Nowa wersja Uae4arm

@Norbert, post #7

https://www.dropbox.com/s/difykikrcywfrg3/app-release.apk?dl=0

Przebudowałem z najnowszym sdk, dodałem jakąś opcje requestLegacyExternalStorage. I na szybko to widzę działa to jeśli wpiszesz jakiś folder ręcznie (ale działają tylko małe litery). Więc polecam sobie zrobić folder amiga i tam wrzucić rzeczy.

https://imgur.com/a/9FYieV8

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 14:43:14 przez Mir3k
[#13] Re: Nowa wersja Uae4arm

@juen, post #10

Tak jest, ale przy Android 9 i niższym mogę ustawiac dowolną ścieżkę dostępu do kickstartu, adf, hdf, ZIP, katalogu jako dysku itd.
W nowszych wersjach Andka zostało to ograniczone z powodów bezpieczeństwa.

Spróbuję wersję którą udostępnił Mir3k. OK

Ps
Działa wam w wersji z githuba opis ADF jaki wyskakuje po wciśnięciu "?" obok EJECT?
[#14] Re: Nowa wersja Uae4arm

@Mir3k, post #12

Przy instalacji pojawia się informacja że nastąpi aktualizacja i stare dane pozostaną, ale nie chcę sie zainstalować.
Widocznie muszę odinstalować stare uae4arm ale najpierw muszę poprzenosic pliki z katalogi gdzie być uae (ANDROID/DATA/katalog uae) żeby nie zniknęły .

ps.
Szkoda że nazwy tylko małymi, bo jak coś ściągam z netu to od razu testuje a pliki nagrane są w Download.

Google Protect się odzywa przy instalacji .
[#15] Re: Nowa wersja Uae4arm

@Norbert, post #13

Ja zaktualizowałem stara wersję ta z githuba i tak jak mówiłem wcześniej - android 11 mogę wybrać pliki z dowolnego miejsca. Wszystko działa bez problemu...

Żadne pliki nie znikły, config został stary

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 16:07:34 przez juen
[#16] Re: Nowa wersja Uae4arm

@Norbert, post #14

Google Protect się odzywa przy instalacji .

Tak bywa przy nie sklepowych apkach lub moze to być przez te niecodzienne uprawnienia do odczytu/zapisu plików wszędzie.
[#17] Re: Nowa wersja Uae4arm

@juen, post #15

Ok. O której wersji piszesz teraz ?
1.4.0.1 giihub
1.4.0.0 github
1.4.0.2 Mir3k

Ps.
Możesz podesłać jakąs działająca konfigurację (plik .uae z katalogu config) do uae4arm gdzie każda rzecz (4 adfy, hdf , kickstart ) jest w różnych miejscach na karcie SD, pamięci telefonu.
[#18] Re: Nowa wersja Uae4arm

@Norbert, post #17

Github.
Konfiguracja moja Ci nic przecież nie da. Bez problemu mogę wybrać dowolna ścieżkę, wystarczy że w inpucie cofnę się wyżej usuwając katalogi. Wtedy mam dostęp do głównego katalogu karty



Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 17:14:00 przez juen
[#19] Re: Nowa wersja Uae4arm

@Norbert, post #8

Wydaje się że tak.
Podeślij taki hdf, dla sprawdzenia

Poszedł na priv.
[#20] Re: Nowa wersja Uae4arm

@Mir3k, post #12

Zainstalowana twoja wersja.
Działa zdecydowanie lepiej.
Mam już możliwość wyboru adf, hdf, ZIP, kickstart z dowolnego miejsca dostępnego na telefonie OKOKOK.


Ciekawe czy da się jeszcze poprawić nawigowanie po ścieżkach dostępu.
Brakuje dwukropka (..) aby wrócić o katalog wyżej i do katalogu głównego karty SD.
Teraz ratuje się tym że kasuje odpowiednio ścieżkę dostęp do katalogu.
[#21] Re: Nowa wersja Uae4arm

@QkiZ, post #19

Normalnie startuje na uae4arm od "Mir3k"
Tzn bootuje, bo z powodu braku MMU w emulatorze zatrzymuje się s-s., ,ale wpisanie LOADWB daje dostęp do Workbencha

Na najstarszych też pójdzie, bo nic nowszego ta wersji w tym kierunku nie wnosi

Czy inne hdfy z tej samej ścieżki dostępu co ten podesłany hdf, działają poprawnie ?
[#22] Re: Nowa wersja Uae4arm

@QkiZ, post #19

Mi ten dysk od Ciebie za każdym razem wywala okienko, że system-startup zwisl
[#23] Re: Nowa wersja Uae4arm

@juen, post #22

Dodałem Twój hdf jako drugi dysk do mojego systemu i bez problemu działa, mogę przeglądać pliki itd
[#24] Re: Nowa wersja Uae4arm

@Norbert, post #21

Na najstarszych też pójdzie, bo nic nowszego ta wersji w tym kierunku nie wnosi

No mi nie działa twierdząc że dysk jest nieczytelny

Mi ten dysk od Ciebie za każdym razem wywala okienko, że system-startup zwisl

Możesz pokazać jak wygląda to okienko?
[#25] Re: Nowa wersja Uae4arm

@juen, post #23

Doszedłem co było nie tak. Wybrałem kontroler HDD A600/A1200, trzeba było jeszcze zaznaczyć emulacje scsi.device. Teraz dysk startuje. Ale do ładu nie mogę dojść z kursorem myszy. Lata po ekranie jak szalony. Wciskają się przypadkiem ikony.
[#26] Re: Nowa wersja Uae4arm

@QkiZ, post #24

Normalnie system failure i nazwa programu systen-startup
Dyski hdf śmigają jako uae. To że musisz tak kombinować wskazuję na to, że uae gryzie się z Twoim telefonem..
ruchy myszki możesz zwolnić w ustawieniach, ale te domyślne są ok..
[#27] Re: Nowa wersja Uae4arm

@juen, post #26

Już zmniejszyłem szybkość myszy. Ale nie wiedzieć czemu po ustawieniu w pliku konfiguracyjnym dysku z karty Workbench się nie ładuje. Pokazuje się tapeta, ale nie ładują się ikony. Gdy ścieżka wskazuje na plik HDF z pamięci wewnętrznej wszystko jest ok. Coś jednak w tej wersji skompilowanej przez Mir3k jest nie tak jeśli chodzi o odczyt z SD. W gujaczu również nie da się wyjść poza katalog aplikacji.
[#28] Re: Nowa wersja Uae4arm

@Norbert, post #20

Dodałem przycisk parent na tych file selectorach.

https://www.dropbox.com/s/difykikrcywfrg3/app-release.apk?dl=0


Mam pytanie przy okazji, jak macie skonfigurowaną mysz pod tym emulatorem? u mnie jest tak, że kazde tapniecie lekko przesuwa mysz, więc nie mam pojęcia jak zrobić dwuklik, jakieś pomysły?




Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 11:23:04 przez Mir3k
[#29] Re: Nowa wersja Uae4arm

@Mir3k, post #28

Mam pytanie przy okazji, jak macie skonfigurowaną mysz pod tym emulatorem? u mnie jest tak, że kazde tapniecie lekko przesuwa mysz, więc nie mam pojęcia jak zrobić dwuklik, jakieś pomysły?

W konfiguracji SDL, zanim uruchomi się uae4arm , MOUSE EMULATION - LEFT MOUSE CLICK wybierz TAP

Ps
Dzięki za PARENT. Działa wyśmienicie.

W Android9 w ścieżce STORAGE pokazywała się karta SD i pamięć telefonu. . Teraz to nie jest widoczne. Można to jakoś "włączyć" .
Tak to trzeba kasować ścieżkę dostępu i "z palca" pisać EMULATED/0

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 11:59:22 przez Norbert
[#30] Re: Nowa wersja Uae4arm

@Norbert, post #29

W konfiguracji SDL, zanim uruchomi się uae4arm , MOUSE EMULATION - LEFT MOUSE CLICK wybierz TAP

TAP and HOLD jest lepszym rozwiązaniem.

Zauważyłem też że jeśli ustawi się ręcznie w pliku konfiguracyjnym "0" przy prędkości stacji dyskietek to pracuje ona w trybie TURBO (szybciej niż 800%)

PS
#Mir3k
Mogę te nowsze wersje uae4arm udostępnić dalej, na inne fora amigowe i okoloamigowe ?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 20:05:02 przez Norbert
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem