kategoria:
[#151] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #150

Ok, mój login jarob10.
[#152] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@jarob, post #151

Masz pełny dostęp do repozytorium . Podejrzewam, że w GUIowym kliencie będziesz od razu miał możliwość jego sklonowania, bez zbędnych ceregieli. Jeśli nie będziesz widział go od razu to pewnie trzeba gdzieś kliknąć i dodać link do sklonowania repozytorium:
https://github.com/rkujawa/ppa-pcmcia-sram.git
[#153] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #152

Dodałem pliki :)
[#154] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@jarob, post #153

Super, przejże je jak wrócę z roboty OK
[#155] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #154

Już widzę Amigowców (w tym mnie), którym leci ślinka na tą kartę zwłaszcza, że najnowsze badania naukowców z instytutu PPA dowodzą, że karta SRAM PCMCIA przyspiesza nawet gołą A1200 (patrz: link). Oczywiście karta taka musi pracować z czasem dostępu 100ns. Czekamy więc na prototyp...
[#156] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@jarob, post #153

Wygląda profesjonalnie . Czy znasz kogoś komu można by zlecić produkcję ze 2 prototypowych egzemplarzy? Do takiego prototypowego egzemplarza trzeba by załadować wsad i pomierzyć czy działa zgodnie z założeniami (to ja mogę zrobić oczywiście).

Następnym krokiem byłoby uruchomienie zapisów na seryjną produkcję szeroki uśmiech...
[#157] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #156

Jeszcze nie zlecałem nikomu produkcji płytek, ale mogę się rozejrzeć w temacie.
Chyba, że ktoś ma jakąś sprawdzoną firmę rodukującą płytki?
[#158] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@jarob, post #157

Ja nie mam, ale oferta firmy Propox wygląda obiecująco (choć może trochę drogawo). Piszą że specjalizują się w produkcji prototypowej i małych seriach...
[#159] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #158

Poczytałem trochę opini o różnych firmach i miałem mieszane uczucia względem tej firmy i jeszcze paru innych. Generalnie najlepsze opinie miała firma z Gdańska - TechnoSerwis, co prawda też jest droga, ale wszyscy mówią, że warto. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
[#160] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@jarob, post #159

Techno-serwis to firma dla firm, zdecydowanie za droga jak na prototypowe boje, w internecie znajdziesz masę różnych opini na temat firm płytkarskich dla hobbystów i zawsze będą mieszane, bo każdy ma inny próg oczekiwań (jednemu się nie podoba niedoskonałe ułożenie warstwy opisu innemu kolor soldermaski, etc).

Do produkcji prototypowej właściwie każda firma się nada, ja robiłem kiedyś w drukowane.pl (płytki raczej słabe, ale nie narzekałem na prototypy (trzeba brać kilka płytek, wszystkie rozszerzenia A6095 były z drukowane.pl), brałem raz też kiedyś płytki na prototypy.com (satland) i tam płytki wyglądały o wiele ładniej, ale były droższe.

Jak weźmiesz prototyp z techno-serwis, to wyjdzie cie on tyle co 20 płytek z płytkarni z Chin, które biją na głowę nasze rodzime hobbystyczne płytkarnie.
[#161] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@jarob, post #159

@jarob

Też trochę poczytałem, firma o której piszesz wypada nieźle. Oczywiście możemy się złożyć na koszty produkcji tego prototypu. Mają na stronie formularz, gdzie można wysłać prośbę o wycenę... Tylko ja nie za bardzo wiem co w nim podać ;).

@sanjyuubi

Nie widzę za bardzo sensu tracić czasu na ewentualną walkę z problemami wynikającymi ze słabej jakości płytki. Ja wolałbym zapłacić nawet więcej i mieć pewność, że płytka jest wykonana prawidłowo.
[#162] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #161

drukowane.pl to szit (brałem u nich kilka razy i mam już dosyć .... zwarcia, uwalone przelotki itd... szkoda nerwów)
techno service dobre ale drogie...
Teraz tylko chiny i po 7-10 dniach masz płytki dhlem w domu....

Jak coś mogę pomóc ...

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2014 22:31:16 przez stryker
[#163] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #161

Nie widzę za bardzo sensu tracić czasu na ewentualną walkę z problemami wynikającymi ze słabej jakości płytki. Ja wolałbym zapłacić nawet więcej i mieć pewność, że płytka jest wykonana prawidłowo.


Przy takich projektach jak płyty główne to rozumiem, ale tutaj jest prosty projekt, płytkarnia klasy prototypu.com powinna wystarczyć. Rozumiem twoje położenie, jako głównie programista nie wolałbyś uniknąć sytuacji "brudzenia się bebechami", ale nie można tego unikać i udawać, że nie istnieje. Poza tym, jeśli te płytki weźmie w swoje ręce Jarob, to nie powinieneś się tym martwić. Co do cen w Techno-serwis, to mogę Ci powiedzieć, że Yaqube zapłacił za swoją PCB do akceleratora dla FPGA ARCADE ponad 300zł. Oczywiście wybór należy do Was, jeśli cena nie gra roli, to techno-service.

Jeśli chcesz mieć pewność, że płytki będą sprawne, to szukaj płytkarni, która oferuje testowanie elektryczne.

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 01:04:55 przez sanjyuubi
[#164] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@stryker, post #162

No to się opuścili, pamiętam, że zdarzały mi się czasem zwarcia, ale nie pamiętam, żeby było, aż tak źle.
[#165] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@sanjyuubi, post #164

Bede robił zamówienie u skośnych za pare dni więc jak nic nie znajdziesz to możesz się dołączyć...
[#166] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@sanjyuubi, post #163

Komponenty do serii prototypowej oraz płytki zostały zamówione .
[#167] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #166

Dotarliśmy do momentu, w którym fajnie byłoby oszacować zainteresowanie tymi kartami. Wszyscy którzy potencjalnie są zainteresowani zakupem karty niech wyrażą swoją chęć w tym wątku. Proszę nie traktować tego jeszcze jak przedsprzedaży, w momencie gdy taki proces zostanie uruchomiony poinformujemy o tym osobnym newsem na PPA ;).

Parmetry karty:

- 4MB Fast RAM dla Amigi 600 lub Amigi 1200
- Zbudowane z użyciem nowoczesnych kości SRAM 55ns
- Bardzo prosta instalacja - zwyczajnie włóż kartę w slot PCMCIA i uruchom Amigę
- Kompatybilne z akceleratorami i rozszerzeniami pamięci przyjaznymi dla portu PCMCIA*
- Możliwość wykorzystania jako rozszerzenie pamięci lub jako tymczasowy dysk twardy (zawartość nie jest zapamiętywana po wyłączeniu zasilania)
- Podstawka pod opcjonalną pamięć atrybutów PCMCIA (M48Z08)
- Stworzona przez aktywnych Amigowców :)

* - Uczyniliśmy wiele aby upewnić się, że karta będzie działać z jak największą liczbą konfiguracji, ale niektóre typy akceleratorów i rozszerzeń pamięci są z założenia niekompatybilne ze slotem PCMCIA (np. Apollo/Elbox/Viper 1230LC, M-Tec 1230/28, Blizzard 1220, rozszerzenia 8MB Fast bez procesora).

Chciałbym aby cenę udało się utrzymać poniżej 200zł, ale wiele zależy od ilości zamówień.

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2014 21:55:26 przez strim_
[#168] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #167

Bez zdjęć przetestowanego prototypu się chyba nie obejdzie ;)
[#169] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@RomanWorkshop, post #168

Prototyp jest w trakcie budowy. Zdjęcia będą niedługo ;).
[#170] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #167

Myślę, że jeśli już szacujecie zainteresowanie to warto byłoby pomysł upowszechnić również na zagramanicznych forach. Jeśli cena wyniesie (jak zakładacie) 50 Euro to myślę, że skusi się niejeden.
[#171] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #167

Zamawiam sztukę.
[#172] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@recedent, post #170

Są już odpowiednie wątku na AmiBayu i EABie .
[#173] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@RomanWorkshop, post #168

Poniżej zdjęcia prototypu w fazie lutowania:

Bottom
Top

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 20:36:41 przez jarob

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 20:37:29 przez jarob
[#174] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #172

A ja mam do Was (twórców) pytanie.
Czy ta pamieć SRAM na PCMCIA będzie tak samo wydajna/szybka dla A600 jak pamięć FAST podłączana pod CPU w A600 (np ta od Kippera)?
[#175] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@BULI, post #174

A600 ze SRAMem PCMCIA będzie szybsza niż goła A600, ale wolniejsza niż A600 z Fastem nakładanym na CPU.

Poza tym, jeśli ktoś np. ma konfigurację A600 z 4MB Fast na CPU + 4MB SRAM PCMCIA to A600 jest tak szybka jak Fast na CPU dopóki nie wyczerpiemy tych pierwszych 4MB. Dopiero przy dostępie do SRAMu PCMCIA trochę zwolni (samo włożenie karty SRAM PCMCIA nie powoduje żadnego zwolnienia).
[#176] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@RomanWorkshop, post #1

Jeśli już o PCMCIA mowa to czy jest dostępny dla Amigi kontroler USB via PCMCIA? Wystarczy kompatybilność z USB 1.1 i transfery rzędu 0,5 MBps. Do PC są dostępne takie rozwiązania.
[#177] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@pong777, post #176

Po pierwsze to pytanie ma się nijak do tego wątku. Po drugie zdecydowana większość kontrolerów USB na tego typu kartach do PC to kontrolery CardBus (32-bit), podczas gdy złącze w Amidze jest 16-bitowe, ergo nie będą działać. Kontrolery USB na 16-bitowych kartach PCMCIA są baaaaardzo rzadko spotykane (ja widziałem tylko raz w życiu).
[#178] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #175

Dzięki za info.
[#179] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #175

Ja nie jestem pewien, czy 6 punktów dhrystone w sysinfo (702 - SRAM, 708 - A608) mniej robi taką różnicę, aby można było powiedzieć, że jest wolniejsza. Wyniki w sysinfo miałem z grubsza takie same.
[#180] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@sanjyuubi, post #179

Jak prototyp będzie gotowy to zrobi się testy i da screenshoty z SysInfo - wtedy nikt nie będzie miał wątpliwości
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem