kategoria:
[#271] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@Dorian3d, post #268

No, no. Dobrze, że czasy PRL już minęły bo by pewnie była po rosyjsku

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2014 19:18:11 przez groovebox
[#272] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #267

Wspominasz o sprawdzaniu działania karty za pomocą polecenia Avail lub programem SysInfo. Możesz też dodać, że pamięć karty jest od razu widoczna na belce Workbencha. Takie instrukcje są pisane dla kompletnych laików, więc można o tym wspomnieć.
[#273] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@RomanWorkshop, post #272

Zastanawiam się nad dołączeniem się do preordera tego rozszerzenia, jednakowoż ie uśmiecha mi się przekopywać przez 10 stron tematu (z czego połowa to pewnie offtop), dlatego mam szybkie pytania. Po primo czy przyspieszenie amigi jest porównywalne z fastram 4mb? I czy wystarczy to do obsługi większości gier bez i z pomocą WHDload (nie wiem czy będę używał tego programu). I jak będzie wyglądała instalacja i ewentualna deinstalacja tegoż ramu?

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 12:25:45 przez Szynsz
[#274] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@Szynsz, post #273

Po primo czy przyspieszenie amigi jest porównywalne z fastram 4mb?


Nie. SRAM na PCMCIA przyspiesza o ok. 30% (z 1.33 MIPS do 1.67, może do 1.92 MIPS). Prawdziwy FAST RAM przyspiesza do ok. 2.95 MIPS (czyli ponad dwukrotnie).

czy wystarczy to do obsługi większości gier bez i z pomocą WHDload


Tak. Dla wymagających tytułów będzie to za mało, ale wymagające tytuły samym FASTem też się nie zadowolą.

jak będzie wyglądała instalacja i ewentualna deinstalacja tegoż ramu?


Instalacja: Wkładasz płytkę w złącze PCMCIA. Deinstalacja: Wyciągasz płytkę ze złącza PCMCIA.
[#275] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@recedent, post #274


Tak. Dla wymagających tytułów będzie to za mało, ale wymagające tytuły samym FASTem też się nie zadowolą.


Ale mówisz z WHDLoad czy bez, i jakie gry na amigę uważasz za wymagające czy na przykład zaliczasz do nich Wing Commander?

I w subiektywnej opinii czy ktoś uznaje to za dobre rozwiązanie i planuje kupić? O fast ram (najlepiej 8mb) to ciężko w dzisiejszych czasach (a na ACA to pozbieram sobie trochę, choć kiedyś pewnie kupię)

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 12:41:24 przez Szynsz
[#276] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@Szynsz, post #275

Wing nie jest wymagający, będzie fajnie chodził na tej pamięci. Wymagające gry to: Gloom, Alien Breed 3d, Doom, Breathless i inne 3D gry.
[#277] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@flops, post #276

To doom wyszedł na amigę?

To czekam na ewentualne opinie na temat rozszerzenia. Bo wydaje się ciekawa alternatywą...

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 12:53:39 przez Szynsz

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 12:53:44 przez Szynsz
[#278] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@flops, post #276

Ale piszac o Wingu masz na mysli uzywanie WHDload? Bo ciagle nie wiem czy uciagnie ten program i gry (z wjatkiem tych 3D) ta karta
[#279] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@Szynsz, post #278

Plusy, nowa, gwarancja, łatwy montaż, działa w 600 i 1200, kompatybilność i stabilność po przez perfekcyjnie dobrane układy tu dzież dziesiątki godzin testów zapewniają cię że Sakura to idealne rozwiązanie dla początkującego Amigowca który w głównej mierze kładzie nacisk na szybki montaż po przez włożenie karty w slot, gdzie nie musimy otwierać nawet klapki od "trap door" tak klapki która możesz połamać urwać zaczep już nie pisze o samym montażu kart. Sakura w tym wypadku wypada bez konkurencyjnie, za te pieniądze dostaniesz czwórkę fastu, tak fastu ale z ubiegłej epoki. Sakura jest nowa, świeża a co najważniejsze zrobiona przez Amigowców własnie dla ciebie, tak młody Amigowcu dla ciebie. Sakura jest idealnym rozwiązaniem na dobry strat w świetlaną przyszłość.

Minusów brak jest perfekcyjna.
[#280] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@Szynsz, post #278

WHDLoad nie potrzebuje oprócz większej ilości ramu od 2MB (żeby zrobić niektóre rzeczy i tylko czasami), a tak to nie spowalnia, więc spokojnie pociągnie. Gry które mają większe wymagania, będą chodzić delikatnie szybciej niż na gołej A1200.
[#281] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@Szynsz, post #277

Nie wyszedł, ale został przeportowany silnik gry (np. Adoom), więc można sobie pograć jak się ma dość mocną amigę.

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 12:34:11 przez sanjyuubi
[#282] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@amizet, post #279

Marketing to ty masz dobry To jeszcze pytanie a propos samego preordera, czy w lipcu tak po 10 bedzie mozliwosc jeszcze zamowic to cacko?
[#283] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@Szynsz, post #282

Preorder zaplanowany został do końca czerwca.
[#284] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #269

Ktoś chętny na beta testy karty? Mam jeden dodatkowy prototyp, który mógłbym odstąpić.

Warunki:
- Tester musi posiadać (lub kupić sobie) programator do CPLD Xilinx, który potrafi zaprogramować XC9536XL (będą aktualizacje wsadu).
- Tester napisze recenzje i opublikuje ją na PPA, w terminie maksymalnie 6 tygodni od otrzymania karty.
- Koszt karty "beta" (rev 2.0) jest taki sam jak wersji produkcyjnej (rev 2.1) - tj. 200 zł.
[#285] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #284

Chętny do testów odezwał się na priv.
[#286] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #285

Biorąc pod uwagę że PreOrder się zakończył czy istnieje możliwość opublikowania jakichś statystyk ile urządzeń się sprzedało, jakie kraje ile zostanie wyprodukowanych?

Nie żeby mnie to interesowało jakoś bardzo, ale dostałem maila z newsletterem z Retro Ami z kuponem jak się kupi Mista, i tak spojrzałem na najczęściej sprzedawane i zobaczyłem tam Sakure i tak pomyślałem.
[#287] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@amizet, post #286

Nie wiem czy coś to podpowie i czy jest to trafna informacja, ale nr mojego zamówienia pod koniec czerwca to był 300 któryś...więc wychodziło by, że ponad 300 kart się sprzedało.
Chyba, że ten nr nie ma nic wspólnego z Sakurą, może zlicza wszystko w danym miesiącu? Nie wiem...

Mówił ten kolo od RetroAmi, że jedzie na wakacje teraz jakoś i go nie będzie, więc zarobiony, albo uciekł z chajsem haha

Szybko licząc to 200zl x 300 to 60 tys :) a i jeszcze koszty przesyłki to jakieś pewnie 70.000zl, jest za co sie bawić pomysł
[#288] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@zmiennik, post #287

Błagam nie pisz głupot, bo żal 4 litery ściska.

Informacji o ilości zamówień nie udzielamy. Jeśli komuś cena w RetroAmi się nie podoba to może sam zbudować kartę - wszystkie materiały do tego potrzebne są publicznie dostępne.
[#289] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #288

no chyba nie wziąłeś poważnie mojego posta poprzedniego, jaja se robie przecież...

poza tym odpisywałem koledze wyżej, to on zaczął
[#290] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #288

Czemu ma mi się cena nie podobać i od razu mam budować sam kartę, nie myśl że myślę że pojedziesz sobie na wakacje do Tunezji za hajs z Sakury. Tak tylko zapytałem np: na stronie Majsta jest nawet mapka. Tak tylko pytałem spoko, rozumie.
[#291] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@zmiennik, post #287

Jako, że Strim póki co nie chce ujawniać jaka ilość kart została sprzedana, podam jedynie, że delikatnie ponad połowa zamówień nadeszła zza granicy, reszta to zamówienia krajowe.

Numeracja zamówień idzie od momentu powstania sklepu pod koniec 2012. Zatem jak widać szału nie ma - nieco ponad 300 zamówień w ciągu półtora roku - ale nie mogę narzekać.

Ostatnio nawet sklep został zhakowany przez jakiś skośnookich hakerów - znaczy się popularność rośnie
[#292] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@ITU, post #291

Ostatnio nawet sklep został zhakowany przez jakiś skośnookich hakerów - znaczy się popularność rośnie

I narobili jakichś szkód?
[#293] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@glichtanski, post #292

Zmienili w cenach złotówki na jeny
[#294] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@gegu, post #293

A nie wiem, czego tam w Malezji używają. Szkód jak na razie nie zauważyłem.
[#295] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #241

Finalna płytka:
[#296] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@ITU, post #294

O jeny, jeny!
[#297] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #295

Karta beta (v2.0) zainstalowana w A600. W A1200 wystaje ze slotu tyle samo. Produkcyjna wersja 2.1 jest minimalnie krótsza.

[#298] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #297

Orientuje się ktoś czy jeszcze można będzie się załapać na tą pamięć? Preorder zakończony ale może jakieś dodatkowe plany sprzedaży są przewidziane?
[#299] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@Szynsz, post #298

Będzie kilka szt w sprzedaży w RetroAmi - Zapytaj tam...

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2014 17:06:31 przez jarob
[#300] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@jarob, post #299

Spokojnie według mnie będzie jakaś dość duża partia dostępna w normalnej sprzedaży, chyba każdy producent by te 50 sztuk wyprodukował dodatkowo, bo i tak się prędzej czy pózniej sprzedadzą.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem