kategoria:
[#331] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #329

Też bym nie brał tego na poważnie na twoim miejscu przecież twoja wiedza w porównaniu do mojej to tak naprawdę dzielą nas lata świetlne, tak że nie będę więcej nic pisał na temat rzeczy które budujesz pytał ci się o coś albo też proponował co byś mógł dodać abyś nie musiał brać tego na poważnie.
[#332] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@amizet, post #331

W dniu dzisiejszym przed 18 dotarła do mnie paczka z kartami. Od jutra zaczynamy wysyłkę na skalę masową :)
[#333] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #301

strim: wybacz, jeśli coś przeoczyłem, ale czy jest szansa, że Sakura będzie poprawnie działać w syntezatorach korzystających z PCMCIA SRAM? Widzę, że Wasza karta została opracowana z myślą o A600/1200 i zastanawiam się, czy testowana była jeszcze w innych urządzeniach.
[#334] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@charliefrown, post #333

ale czy jest szansa, że Sakura będzie poprawnie działać w syntezatorach korzystających z PCMCIA SRAM?


Nie wiem .

Widzę, że Wasza karta została opracowana z myślą o A600/1200 i zastanawiam się, czy testowana była jeszcze w innych urządzeniach.


Nie testowaliśmy jej z niczym innym.

Wiele zależy od tego co jest potrzebne do działania w danym urządzeniu. Jeśli np. edytowalna pamięć atrybutów albo podtrzymywanie bateryjne, to nie będzie działać.

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2014 09:26:35 przez strim_
[#335] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@ITU, post #332

Pakowanie zakończone w 60%. Jeżeli ktoś zamawiał Sakurę poza RetroAmi, niech się odezwie do mnie na PW lub email.
[#336] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@ITU, post #335

ja dostałem taki link do śledzenia paczki,który nie działa...

http://sledzenie.poczta-polska.pl/?numer=RR697410605PL

czy wy też tak macie?
[#337] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@zmiennik, post #336

poczekaj troche. dzien
[#338] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@Norbert, post #337

dziś otrzymałem kartę, dzięki,
jeszcze nie testowałem w swojej A1200 ale profesjonalnie wygląda i pewnie tak będzie działać
[#339] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@podolski_jp, post #338

Jak będziesz miał chwilę przetestuj proszę i daj nam znać
[#340] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #339

Ja też już dostałem, zapodałem do A600 (bo tam będzie jej miejsce) - z pierwszych testów SYSINFO 1.35 w stosunku do "czystej" A600, gierki whdload ruszyły z kopyta. Świetna robota chłopaki, dzięki wielkie.
[#341] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@Norbert, post #337

poczekaj troche. dzien


czekam i nic, jak nie działał tak nie działa.
zero odzewu w mojej sprawie od RetroAmi - wysłałem formularz z zapytaniem 2 dni temu,
tak samo tu zero odzewu, a napisałem pod jego postem.

link powinien działać od razu, z Ryś-kami nie miałem takich problemów, a śledzenie paczki odbywało się przez ten sam serwis.
zaczynam się martwić

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 13:02:07 przez zmiennik
[#342] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@zmiennik, post #341

Sledzenie po wbiciu w kompa na poczcie dziala po kilku godzinach.
Niektore firmy moga sobie sami generowac nr sledzenia na stronie poczty?
Poprostu moze podal ci te numery ale jeszcze nie dostarczyl na poczte ? :)
[#343] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@zmiennik, post #341

Wysłałem monit emailem do pracownika w niedzielę i w poniedziałek. Dzisiaj zrobiłem to ponownie, ale telefonicznie. Okazało się, że pani na poczcie nabazgroliła numer przesyłki dosyć nieczytelnie i i trzeba się było domyślać jak to ma być. Info o poprawnym trackingu wysłane dzisiaj o 14:51:40.

Paczki zostały wysłane w zeszły piątek i wędrują sobie spokojnie do celu.
[#344] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@ITU, post #343

no teraz działa, dzięki OK
[#345] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@lysyzastary, post #340

z pierwszych testów SYSINFO 1.35 w stosunku do "czystej" A600, gierki whdload ruszyły z kopyta


Ktoś jeszcze miał okazję potestować? Sporo osób powinno już otrzymać karty...
[#346] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #345

ja troszke testowałem i jestem z jednej strony zadowolony,bo wiele gierek ruszyło z kopyta j.w.,ale np taki sensible world of soccer sie tnie strasznie, nie wiem dlaczego,probowalem różne wersje.
Odcina muzyke gdy doładowuje. Na boisku jest chyb ok, choc gralem tylko chwile.
Czy ktoś też ma problem z tą grą na samej sakurze?
No i np settlersi nie chodzą bo chyba 4mb to ciut za mało dla nich, ale myślałem, że w połączeniu z 2mb chip powinno dać radę.
Kolejne testy niebawem.
Ogólnie myślę, że warto było,ale ten SWOS mnie dobija.

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 07:11:11 przez zmiennik
[#347] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@zmiennik, post #346

a opcja PRELOAD ? ja miałem kiedyś podobnie z jakąś grą, migał ekran i dzwięk haczył podczas doczytywania, ktoś z forum napisał że trzeba w takim przypadku sprawdzić czy jest włączona ww opcja :)
[#348] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@zmiennik, post #346

W kwestii SWOSa, może masz jakiegoś starego SLAVE bo przez długi czas nie było dobrego slave tej gry (po za tym kwestia konfiguracji samego WHDLoad, jeśli odcina Ci muzykę pod czas doczytywania to ewidentnie to o czym wspominał kolega PRELOAD.

Settlersi bez problemu ruszą na 1MB (wersja oryginalna, którą się da zainstalować na HD) a jeśli wersja WHDL ci nie idzie to kwestia konfiguracji/ustawień parametrów WHDLoad.
Właśnie sprawdziłem wersja WHDLoad wymaga:

The installed program requires 0.5 MB ChipMem and 5 MB OtherMem.
It can be quit by pressing F10 (key can be changed with Tooltype "QuitKey=").


Więc nie ma tu winy po stronie SAKURY.

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 08:47:24 przez BULI
[#349] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@BULI, post #348

The installed program requires 0.5 MB ChipMem and 5 MB OtherMem.


Wiem, że to nie wina SAKURY, po prostu jest 1mb fast za mało do tej gry, a to że mam w zapasie z 1.8mb chip + 4mb fast widać nie zmienia faktu.
Myślałem naiwnie, że dobierze sobie ten 1mb z chip i po sprawie :)

a co do SWOS, to mam PRELOAD, sprawdzałem, czy nie ma nawiasów,itd, wszystko wyglda ok i jak już wspomniałem testowałem 2 różne wersje, być może stare slavy, nie wiem. Będę musiał poszukać nowszych i sprawdzić.

Co do ustawień whdload to nie za bardzo wiem o czym piszesz.
Są tam w ogóle jakieś opcje?
[#350] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@zmiennik, post #349

Mam, pytanie, po kiego grzyba odpalasz Settlers w wersji whdload? Ta gra działa normalnie z dysku twardego i w wersji minimalistycznej wystarczy skopiować jedynie trzecią dyskietkę.
[#351] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@sanjyuubi, post #350

Tak samo z SWOS, Zmiennik poszukaj sobie wersji odpalanej bezposrednio z HDD. Dzisiaj gralem w taką bez problemu na A600 z 2 MB chip i Sakurą, nawet sklady Dortmundu i Bayernu były z zeszłego sezonu :-]
[#352] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #345

BTW dzisiaj wlozylem Sakure jako RAM do A1200 z ACA 1230/40 128MB, bawilem sie troche gierkami i nie zauwazylem jakichs roznic w pracy z/bez tej karty (no i sie ich nie spodziewalem w zasadzie - tyle ze na belce w WB pokazywalo te 4 mega wiecej). Strim jak chcesz to napisz jakie testy Was interesuja, sprawdze co potrzeba.
[#353] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@lysyzastary, post #352

Jak chcesz zobaczyć różnicę, skoro ta karta nie jest nawet używana. Zapełniasz całe 128MB z ACA i testujesz Sakurę? Wątpię
[#354] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@sanjyuubi, post #353

Przeciez napisalem ze sie nie spodziewalem takowych i zapytalem jakich testow Strim potrzebuje. Ku.wa moze sama swiadomosc ze sakura nie zre sie z tym modelem aca i komp sie uruchamia jest dla Strima wazna. Ok, juz nic nie napisze.

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 23:33:13 przez lysyzastary
[#355] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@lysyzastary, post #354

Dobrze wiedzieć, że działa z ACA 1230. Podejrzewałem, że tak będzie, ale nie miałem tego modelu do testów.

Bardziej mnie interesuje, jak sobie radzi wydajnościowo w porównaniu z gołą Amigą. W szczególności np. z WHDload. Wiadomo, że niektóre gry, kiedy działają pod WHDload wymagają szybszej konfiguracji, niż oryginalna na którą była pisana gra. Być może z tego wynika problem o którym pisze zmiennik (albo może z czegoś zupełnie innego )...

Jeszcze inne wymagają maksymalnej przepustowości Chip RAMu (co przy sakurze nie powinno być problemem, bo ona nie wpływa w żaden sposób na dostępu CPU do Chipu, ale przy niektórych kartach turbo jak wiadomo jest to problem).
[#356] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@lysyzastary, post #354

Brak konfliktu nie jest niczym dziwnym, bo ACA nie ma prawa "źreć się" z pamięcią na PCMCIA, w przeciwieństwie do kart, które mają limit 8MB. Gdyby ACA zaczęło korzystać z Sakury, to zauważyłbyś spowolnienie (najlepiej jakby wszystkie biblioteki były przeniesione do Sakury) i wtedy mógłbyś określić, czy Sakura żre się z ACA, czy nie, w przeciwnym wypadku Sakura zostaje wykryta przez kickstart, a później leży odłogiem. Zamiast się nadymać(?) bo to wstyd i lepiej zrób test karty Sakura jako dysk na tej ACA (skopiuj na nią workbencha i wybierz ją z bootmenu), wtedy transfery posypią się gęsto i wyjdą na światło dzienne mankamenty, jeśli są oczywiście.



Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 12:54:46 przez sanjyuubi
[#357] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@sanjyuubi, post #350

z tego widzę, to coraz więcej osób nabiera się na to, że trzeba whdload+030 żeby pograć w miarę wygodnie w tytuły, które mają swoje installery i zawsze chodziły na gołej A1200 ;)
[#358] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@charliefrown, post #357

nie wiem, wychodzi na to, ze albo nikt nie ma sakury, albo nawet sami tworcy polegaja na czyjejs opinii nie mogac sprawdzic jak to jest. (nie zostawiliscie sobie po sztuce?:) )
SWOS nie dziala wg mnie w wersji na whdload.
Jezli jest inaczej to chetnie sie dowiem dlaczego u mnie jest tak a nie inaczej.
[#359] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@zmiennik, post #358

nie wiem, wychodzi na to, ze albo nikt nie ma sakury, albo nawet sami tworcy polegaja na czyjejs opinii nie mogac sprawdzic jak to jest. (nie zostawiliscie sobie po sztuce?:) )


Akurat SWOSa nie testowałem, a teraz jestem poza domem w delegacji, więc nie mam jak. Dlatego prosiłem aby ktoś jeszcze przetestował to.
[#360] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@RomanWorkshop, post #1

Widzę że tutaj sami specjaliści od pamięci SRAM więc chyba dobrze trafiłem.. :)

Mam kartę 8MB Melcard jak na załączonych zdjęciach, program prep mi ją wykrywa jako 8MB ale system widzi 0MB other memory... Sformatować jej się nie da bo wyskakuje write protected error. Moje pytanie jest następujące, czy ktoś z tu obecnych posiada tajemna wiedzę na temat jak przerobić tą kartę żeby Amiga widziała ją tylko jako 4MB? :) Coś wylutować, przerwać którąś ścieżkę? Czy jest to wogóle możliwe?

Bardzo chciałbym żeby mi to działało jako 4MB, wiem że 8MB i tak nie zobaczy ale żeby chociaż widziało te pierwsze 4MB byloby super :)





Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 12:18:03 przez vaderuno

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 12:21:32 przez vaderuno
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem