kategoria:
[#241] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #227

Prawie finalna wersja



[#242] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #241

No ładnie, co raz bardziej mam ochotę kupić OK
[#243] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #241

Kiedy można składać zamówienia?
[#244] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #241

Gratuluję wiedzy, cierpliwości i hobbystycznego zacięcia żeby doprowadzić projekt do finału OK
[#245] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@dez3, post #243

@dez3
Kiedy można składać zamówienia?

Niebawem... Będzie news na PPA.


@Sosabowski
Gratuluję wiedzy, cierpliwości i hobbystycznego zacięcia żeby doprowadzić projekt do finału

Finał to będzie jak klienci otrzymają urządzenia, do tego jeszcze trochę pozostało do zrobienia .
[#246] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #245

o to chodzi link ? :)
[#247] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@spidi, post #246

Tak (wysłałem już newsa do redakcji, ale jeszcze się nie pojawił ).
[#248] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@spidi, post #246

Najlepsze w tym jest to że została "Stworzona przez Amigowców dla Amigowców!"OK Nazwa niczego sobie jak i sama karta spoko wygląda.
[#249] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@sanjyuubi, post #210

Szkoda tylko, że ani jeden megabajt tej pamięci nie znalazł się w CD32.

Może trochę nie na temat, ale czy da się zrobić "proste" rozszerzenie pamięci FAST dla CD32
[#250] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@trOLLO, post #249

Mógłbym się wypowiedzieć jak byś zrobił osobny wątek, zamiast offtopować tutaj .
[#251] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #250

Czyli jak mam swoją kartę Blizzard 1220/4. Mam tylko te 4 Fast ramu wbudowane (reszta jest nie do kupienia), to spokojnie mogę brać tę pamięć SRAM na PCMCIA ? A i w Retroami trzeba już płacić, czy wystarczy zarezerwować ?

Z drugiej strony tam jest napisane:
Planowana jest produkcja tylko jednej serii urządzeń
. Ja proponuję pomyśleć również o użytkownikach różnych maszyn, które też te karty wykorzystują, a które to jak wiadomo kosztują majątek. Pewnie chętni na nie za takie, a nawet wyższe pieniądze by się znaleźli.
[#252] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@gilban, post #251

Czyli jak mam swoją kartę Blizzard 1220/4. Mam tylko te 4 Fast ramu wbudowane (reszta jest nie do kupienia), to spokojnie mogę brać tę pamięć SRAM na PCMCIA?


Powiem tak: nie mam takiej karty, ale z wszystkich informacji jakie udało mi się zebrać wynika, że będzie to razem działać bez problemu (tak długo jak nie zainstalujesz więcej niż 4MB na tym Blizzardzie).

A i w Retroami trzeba już płacić, czy wystarczy zarezerwować ?


Trzeba zapłacić bo produkcja jest finansowana z preorderów.

Ja proponuję pomyśleć również o użytkownikach różnych maszyn, które też te karty wykorzystują, a które to jak wiadomo kosztują majątek.


Nasza karta ma sporo kompromisów, które powodują, że może nie być interesująca dla użytkowników tych maszyn (niestandardowy rozmiar, brak EEPROMu, brak baterii, etc.).
[#253] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #252

Dobrze. To ewentualnie po pierwszym, lub pod koniec czerwca. Na razie brak kasy. A kartę kupić chcę. Doszedłem do wniosku, że ACA coś tam (68020/30) mi nie potrzebna jest, bo nie wiele da, a może tylko zaszkodzić, a razem 8 MB ramu do wszystkiego mi wystarczy. A jak będę potrzebował przez CF-kę coś na dysk skopiować, to zawsze kartę mogę wyjąć.
[#254] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@gilban, post #253

ja też chcę kupić, pomimo tego że mam już kartę turbo ale lubię nowości do a1200
tylko mam pytanie czy w retroami klikać na kup teraz i płacić już czy dopiero w sierpniu?
[#255] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@podolski_jp, post #254

Trzeba zapłacić już teraz. Dwa posty wyżej strim_ odpowiedział dlaczego.
[#256] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@jarob, post #255

a czy można by zobaczyć tą prototypową kartę w działaniu
może jakiś filmik z jej pracy?
[#257] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@podolski_jp, post #256

Filmik niezbyt długi i z wcześniejszej wersji prototypu można obejrzeć tu.
[#258] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #257

Ale na tym filmiku jest 1,92 Mips a do ogólnej informacji zostało podane że karta daje "(przyspieszenie nierozszerzonej Amigi 1200 do 1.67 MIPS)" to co prototyp był szybszy.
[#259] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@amizet, post #258

Ale na tym filmiku jest 1,92 Mips a do ogólnej informacji zostało podane że karta daje "(przyspieszenie nierozszerzonej Amigi 1200 do 1.67 MIPS)" to co prototyp był szybszy.


Finalna wersja produkcyjna może będzie szybsza niż 1.67, a może nie będzie. Więc lepiej podać niższą wartość, niż ktoś miałby nam zarzucić, że zawyżamy parametry w opisie.
[#260] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #259

Rozumiem, że to będzie coś jak to, tylko że 4mb, a nie tak jak tu 2mb?
Będą też inne różnice, oprócz estetycznych?

[#261] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@zmiennik, post #260

Rozumiem, że to będzie coś jak to, tylko że 4mb


Tak.

Będą też inne różnice, oprócz estetycznych?


  • Nasza karta konfiguruje się domyślnie na 100ns (co pozwala na zwięskzenie wydajności Amigi).
  • Nie ma EEPROMu, tylko ma zaszyty w CPLD CIS konfigurujący ją jako RAM dla Amigi.
  • Nasza karta nie ma baterii.
[#262] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #261

Rozumiem że obudowa też jakaś będzie?
[#263] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@zorkadar, post #262

Nie, karty sprzedawane są bez obudowy.

Ktoś zgłosił się do mnie na EABie z propozycją zrobienia obudowy, dałem mu niezbędne do tego informacje. Więc być może będzie taka obudowa do kupienia osobno (nie u nas).


Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 18:24:36 przez strim_
[#264] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #241

A gdzie się podział układ M48Z02?
[#265] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@RomanWorkshop, post #264

A gdzie się podział układ M48Z02?


Z uwagi na ograniczenie kosztów CIS jest tylko w CPLD (symulowany ROM). Jeśli ktoś koniecznie potrzebuje wersji z modyfikowalną pamięcią atrybutów, to może zbudować sobie kartę wg. prototypu, gdzie jest podstawka na ten układ. Ale doszedłem do wniosku, że większość użytkowników nie potrzebuje funkcjonalności modyfikowania CISu.
[#266] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #265

Wynik bustest - porównanie szybkości Chip RAM i Fast na naszej karcie PCMCIA (A1200):
[#267] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #266

[#268] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #267

Polski produkt a instrukcja po angielsku
eh
[#269] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@Dorian3d, post #268

Nie ma sensu pracować nad dwoma wersjami językowymi w tym samym czasie. Wersję polską instrukcji zrobię się jak już treść będzie dopracowana.
[#270] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #269

OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem