kategoria:
[#211] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@C2H5OH-bis, post #209

Pamięć SRAM PCMCIA nie jest współdzielona (jak CHIP RAM) przez chipset Amigi i dlatego procesor ma do niej pełny dostęp (nie musi czekać aż chipset zezwoli mu na działanie). Dzięki temu pomimo tego, że pamięć ta jest 16-bitowa, to przyspiesza nierozbudowaną 32-bitową A1200, ale tylko jeśli pamięć SRAM PCMCIA działa z czasem dostępu 100ns (lub krótszym).

Było już o tym, wystarczy chcieć znaleźć ;)
[#212] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@pong777, post #208

Jest odpowiedź w sprawie drukowania obudowy:

Drukowaliśmy już obudowy do urządzeń elektronicznych. Przykładowo ostatnio do elektronicznego sygnetu. Cieszymy się za każdym razem gdy możemy wspomóc kogoś w realizacji własnego projektu.

Zaprojektowanie i wydrukowanie pierwszej obudowy do urządzenia z postu #41 to wstępny koszt 70zł. Wydrukowanie każdej kolejnej sztuki to koszt 30zł.

Obudowa do urządzenia z postu #200 to podobny koszt jak w poprzednim wypadku.
Pragnę uczulić Pana na to, iż wydruki wykonywane w technologii, z której korzystamy maja charakterystyczną fakturę (zdjęcie umieszczam w załączniku).




Faktycznie druk ma taką dziwną fakturkę...
[#213] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@pong777, post #212

Na wszystko jest sposób ;)

EDYT: Tu jeszcze więcej informacji na ten temat.

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 00:07:14 przez teh_KaiN
[#214] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@pong777, post #212

Ceny bardzo dobre- ta faktura trochę odpycha.
[#215] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@pong777, post #212

Tymczasem do mnie przyszły SRAMy do testów CISu.



@pong777
To wszystko fajnie, ale rozumiesz chyba, że to nie jest jeszcze finalna płytka i jej rozmiar może się zupełnie zmienić?
[#216] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #215

Tak chodziło mi tylko o to czy ktoś się zajmuje robieniem obudowy oraz jaki jest orientacyjny koszt druku 3d czy są to złotówki, dziesiątki setki czy tysiące. Trochę mnie boli, że dużo fajnych nowości które pojawiły się na rynku jest sprzedawane jako "golasy". Można też zaprojektować jakieś fajne fiksy faksy czy obłe kształty obudowy ;) oraz mieć na względzie podczas finalnego projektowania płytki fakt, że w przyszłości może pojawić się jakaś obudowa.
[#217] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #215

[#218] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #217

Jakie Wasza płytka ma wymiary? Mniej niż 10cm na dłuższym boku? Może dzięki temu dałoby radę zmniejszyć cenę całego przedsięwzięcia? Jak patrzyłem na szoty jakości ich usług, to wcale nie jest najgorsza, a cena pozytywnie powala.

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 10:43:19 przez teh_KaiN
[#219] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@teh_KaiN, post #218

Wymiary finalnej wersji nie są jeszcze ustalone.
[#220] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@teh_KaiN, post #218

Czy ta płytkarnia sprawdza elektrycznie wykonane płytki?
[#221] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@sanjyuubi, post #220

Z tego co wiem to tak. Tu masz więcej informacji na ten temat. W sumie na projekty amigowe to super sprawa, bo po kiego nam dokładna soldermaska jak możemy sobie tam produkować płytki pod memexpy, turba i inne cuda za psie pieniądze.
[#222] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #217

[#223] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #222

No ladnie możliwe, że do mojej A600 się przyda OK
[#224] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@teh_KaiN, post #221

Aha, jak tak to fajnie.
[#225] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #222

A ile finalna wersja orientacyjnie może kosztować? Pytam, bo mam obecnie Blizzarda 1220/4 i zawsze dodatkowe 4 MB Fast do niektórych zastosowań było by jak znalazł. Oczywiście wolał bym mieć te dodatkowe 4 MB Fast do Blizzarda. Ale nigdzie nie ma tych pamięci.
[#226] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@gilban, post #225

A ile finalna wersja orientacyjnie może kosztować?


Celujemy w cenę do 200zł.
[#227] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #226

Nowa wersja na AS6C3216...

[#228] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #227

[#229] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #227

Wydaje mi się, czy udało się Wam obciąć ją o około połowę w tej wersji?
[#230] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@recedent, post #229

Zgadza się. W tej wersji płytka ma 58x50mm.
[#231] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #227

Wygląda o wiele lepiej, ale Jarob trochę niepotrzebnie męczył się wokół tego CPLD, mógł połączyć tak jak było wygodnie, a miany można w locie uwzględnić w pliku UCF (chyba, ze CPLD jest wypchany po brzegi i korzystacie z pinologii zasugerowanej przez kompilator). Linie danych nie muszą być łączone w takim układzie D0 - D0, D1 - D1 itd, w obrębie najmniejszej adresowanej jednostki (tutaj będzie to bajt) można mieszać bity dowolnie tzn. np bity D0, 1, 2,... mogą być połączone z liniami D7,6,5... jeśli jest wygodnie. To samo tyczy się linii adresowych, można mieszać jak się chce, z punktu widzenia Amigi, to nie będzie miało żadnego znaczenia.
[#232] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@sanjyuubi, post #231

Co do linii adresowych i danych, to nie byłem na 100% pewny - dzięki za podpowiedź.
Co do CPLD, to tak jakoś to przyjąłem. Nie było tragedii z poprowadzeniem ścieżek, więc nic nie zmieniałem.
[#233] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@jarob, post #232

Może dzięki sugestiom od sanjyuubi uda Wam się zejść do wymiarów 50x50 i dzieki temu zamówić taniej PCB u chinoli ;)
[#234] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #227

Hej ! Dużo 245-ek i 541-ek... hmm... można ewentualnie zobaczyć schemat ?
Pewnie by się dało albo w ogóle przejść na jeden typ (po co mieszać, 245kę można przecież spoko puścić tylko w jedną stronę) i np. po jednej parze 245-ek / 541-ej zamienić na 16245 / 16541. Płytkę pewnie chętnie zrobiłby (w ramach rozrywki) kumpel, który sam o sobie mówi "Gerber King" ;)

Choć w sumie... może już nie warto się bawić w miniaturyzację.
[#235] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@konrad_0x42, post #234

Schemat jest w repozytorium. 245 nie można zamienić na nic innego, bo chcemy osobno kontrolować połączenia linii danych w zależności od sygnałów kontrolnych.

541 może dałoby się zamienić na jakieś inne, bo one robią tylko za konwertery poziomu stanów logicznych 5V-3.3V. No ale tu jarob musi się wypowiedzieć czy taka zmiana ma sens ;).
[#236] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@konrad_0x42, post #234

'541 można zamienić na '245 jeśli jest taka potrzeba. Trzeba tylko nogi 1 odpiąć od masy i podpiąć do 3V3.
Zamiana na '16245 miała by sens tylko wtedy, gdy będzie 6 szt. '245
Zobaczę, czy to coś da.
[#237] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@jarob, post #236

Nie jestem pewien czy jest potrzeba zmieniać 541 na 245, koszt jest praktycznie taki sam.
[#238] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #237

Prawdopodobnie całą logikę dałoby radę upchnąć w jednym 100 pinowym CPLD, ale wtedy mniejsze PCB pewnie nie kompensowałoby cenowej różnicy pomiędzy CPLD a zastosowanymi układami.
[#239] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@sanjyuubi, post #238

XCR3064, VQ100, po 3 zeta/sztuka (i pewnie jeszcze da się zbić przy większym zamówieniu, bo od kiedy wystawili to regularnie obcinają cenę). Rozbój w biały dzień ;)

XCR3064 na Allegro
[#240] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@konrad_0x42, post #239

Xilinx już tych CPLD nie robi, nie będziemy ich używać tylko po to żeby za pół roku okazało się, że nigdzie nie da się ich kupić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem