kategoria:
[#301] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@Pawelek, post #300

będzie jakaś dość duża partia dostępna w normalnej sprzedaży


Doprawdy?

Jak ktoś chce kartę a nie złożył zamówienia w preoderze, to lepiej niech jak najszybciej skontaktuje się ze sklepem!

chyba każdy producent by te 50 sztuk wyprodukował dodatkowo


Nie każdy, bo sfinansowanie produkcji 50 sztuk, które nie wiadomo kiedy się sprzedadzą, to jest bardzo duży koszt.
[#302] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #301

Wszystkie karty zostały już złożone. Jeszcze tylko kilka kosmetycznych poprawek wsadu do CPLD, testowanie, pakowanie... Jak na razie wygląda na to, że się wyrobimy do końca sierpnia .
[#303] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #302

[#304] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #303

Partia kart

[#305] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #304

Piękny obrazek, super.OK

Czekam z ciekawością na swoją.
[#306] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@Deftronic/..., post #305

[#307] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #306

wiadomo już kiedy wysyłka dokładnie nastąpi? Koniec sierpnia tuż tuż.
[#308] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@zmiennik, post #307

Może być mała obsuwa w dostawach (początek września), jednak nie wynika ona z naszej niekompetencji, a z chęci dostarczenia lepszego produktu w tej samej cenie. Jest spora szansa, że karty będą miały obudowy.
[#309] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #308

e, no to jak tak to ukłon Panowie pokłony
było by miodzio :)
[#310] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #308






[#311] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #310

Klasa! Zaje....e! A napis "Made in Poland" rulez!OK

Mam prośbę, gdyby wysyłka miała nastąpić w ciagu najbliższych 2 tyg. to proszę o wysłanie do mnie paczki po 18.09. Wylatuję do kraju i nie miałby kto jej odebrać. Dzięki.
[#312] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #310

Mistrz!
zaczynam żałować, że nie wziąłem dwóch
[#313] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@zmiennik, post #312

Ja żałuję że nie wziąłem żadnej. , chętnie odkupie jakby ktoś zrezygnował.
[#314] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@zorkadar, post #313

Pieknie wygladaja !!!
Obstawiam ze za jakis czas znowu pojawia sie w sklepie retroami :)
[#315] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@stryker, post #314

Zgadza się, kilka sztuk będzie dostępnych.
[#316] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@ITU, post #315

Kiedy będą dostępne?
[#317] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@zorkadar, post #316

To pytanie do Strima :)
[#318] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@ITU, post #317

Pracujemy nad tym, niebawem, niebawem ...
[#319] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #310

A dlaczego ja nic nie widzę?
[#320] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@sanjyuubi, post #319

Bo synek mi serwer wyłączył w domu, a ja w pracy jestem .
[#321] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #320

Hehehe... szeroki uśmiech Też się zastanwiałem co się stało. :)
[#322] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@Deftronic/..., post #321

Już działa jak widać szeroki uśmiech
[#323] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #322

Ja czekam na wersje z kartą sieciową
[#324] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@Dorian3d, post #323

To możesz jeszcze długo czekać... szeroki uśmiech
[#325] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #324

No ale na pewno kiedyś to zrobisz, Sakura mkII tknie nowe życie w zapomniane Amigi bo pomyśl jakie ona będzie dawać możliwości // Nieograniczony dostęp do Internetu, bootowalny slot kard microSD, do tego jeszcze pamięć fast.

Czyli tak naprawdę wszystko czego możemy zapragnąć będziemy mieli w jednej karcie, mało tego kartę w szybki i łatwy sposób możemy wyciągnąć z jednej Amigi i zaadoptować w drugiej. Czyli na przykład na party albo do znajomego nie będziemy musieli brać Amigi wystarczy że weźmiemy Sakura-e mkII.

Musze ci przyznać że to bardzo dobre posunięcie z twojej strony.
[#326] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@amizet, post #325

Nie chwal go za bardzo.
1. Jeszcze tych kart nie zrobił.
2. karta jeśli powstanie będzie miała drobny feler w postaci obowiązku płacenia za wszystko nawet jeśli potrzebujemy tylko części z dostępnych funkcji. I zastanawiam się czy aby nie będzie droższa od zestawu: fast (pod klapkę/na procesor), przelotka IDE-CF i karta sieciowa ma PCMCIA który to zestaw spora część użytkowników A1200 i A600 już ma.
Lata temu kiedy nowe A1200 i A600 miały plomby i gwarancję nabywców było by tysiące, dzisiaj będzie ich sporo mniej.


Pozdrawiam
[#327] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@RadoslawF, post #326

Hmm... a spróbuj chociaż 2 z tych kart włożyć na raz do portu PCMCIA. No i aby zabutować z CFki trochę się nagimnastykujesz.

Dla jednych to wada, a dla innych zaleta. Jak mówi przysłowie - "jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził".
[#328] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@jarob, post #327

Z trzech potrzebnych rodzajów kart jakie wymieniłem tylko jedną da się włożyć w PCMCIA, uważasz to za problem lub wadę ? Bez problemów i bez gimnastyki bootuje system z CFki, po prostu włożyłem ją w bardziej nadający się do bootowania port.

I nie krytykuje pomysłu ani konstruktora a tylko ostrzegam przed nadmiernym optymizmem. Tak jak sloty PCI nie zastąpiły slotów zorro podobnie ta karta nie wyprze przelotek CF-IDE ani Fastu zakładanego na procesor lub pod klapkę. Ale powodzenie w A600 (gdzie Fast jest rzadkością) ma szanse mieć.


Pozdrawiam
[#329] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@RadoslawF, post #328

Uważam, że generalnie nie należy brać zbyt poważnie rzeczy, które amizet wypisuje, niezależnie od tego czy są to nagany czy pochwały... Natomiast:

ostrzegam przed nadmiernym optymizmem


Dzięki za troskę!

Co jak co, ale my tu jako konstruktorzy karty przemyśleliśmy jakie możliwości będzie mieć przyszła wersja i wzięliśmy pod uwagę ewentualne ryzyka. Myślę, że zintegrowanie funkcjonalności Fast, Ethernet, microSD, Flash ROM w jednym urządzeniu będzie kuszące (zwłaszcza, że dodajemy funkcjonalność, której nikt inny nie oferuje - bootowanie ze slotu PCMCIA). Nie chcę nikogo przekonywać, że jest to jedyne słuszne rozwiązanie. Każdy ma swój rozum - nie czaję Twojego wywodu i co on ma na celu.


Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 21:07:29 przez strim_
[#330] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #329

nie czaję Twojego wywodu i co on ma na celu.


Zwrócenie uwagi że spora część posiadaczy A1200 i A600 ma już jakiś sprzęt który umożliwia korzystanie z części funkcjonalności którą ma oferować wasza karta.
I nie odbieraj tego jako krytyki personalnej czy krytyki tego co robisz. Tym bardziej że od kiedy zobaczyłem fotki pamięci już w obudowach nabrałem bardzo dużego szacunku do ciebie i do tego co zrobiłeś. Spodziewałem się czegoś na kształt hobbystycznego rozwiązania z elektroniką na wierzchu a zobaczyłem produkt końcowy nie odbiegający wyglądem od tego co oferują firmy komercyjne.


Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem