[#151] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@Architect1200, post #150

Tak też zrobię. Problemem jedynie będzie przypadek jeżeli nad ROMem będzie karta turbo, wtedy do testów też ją postawię na podwójnej podstawce. W tym przypadku oczywiście otwarta obudowa i podłożona klawiatura. Myślałem jeszcze nad innym rozwiązaniem - osobny riser dla eproma, przesuwający go w inne miejsce - wtedy problemu nie będzie.
[#152] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@Adinfo, post #151

Może użyj wtyku emulacyjnego, ja czasem je stosuje i są w DIP40.
[#153] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@Architect1200, post #152

Do tej pory nie miałem okazji używać takiego wtyku emulacyjnego. Dzięki za nakierowanie. Pytanie związane z opcją "swap bytes" - czy przy programowaniu kickstart powinno się ją koniecznie włączać?
[#154] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@Adinfo, post #153

Jeśli korzystasz z pliku .rom to przed zaprogramowaniem musisz wykonać SwapByte. Przy .bin nie trzeba. Generalnie jak w oknie podglądu bufora widzisz napis AMIGA ROM to musisz wykonać Swap.
[#155] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@krystian77, post #154

Panowie a co polecicie teraz? Czy TL866 to dobry wybór jeśli chodzi o tani programator?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 12:01:14 przez alt_
[#156] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@krystian77, post #154

O takie informacje mi chodziło OK
[#157] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@alt_, post #155

Panowie a co polecicie teraz? Czy TL866 to dobry wybór jeśli chodzi o tani programator?
zależy co chcesz nim głównie programować.
[#158] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@Architect1200, post #157

Kostki pod kickstarty - zarówno flashe jak i EEPROMy, a także wszelakiej maści flashe 8-bitowe, czyli biosy itp. Ponadto, z tego co się zorientowałem, TL866 potrawi ugryźć GALe, co też na pewno wykorzystam.
[#159] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@alt_, post #158

Niektórzy piszą że ą problemy z gal 22v10
[#160] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@janekdrukarz, post #159

Niektórzy piszą że ą problemy z gal 22v10
Nigdy nie bedzie programatora ktory zrobi wszystko co potrzebujemy. Zawsze bedzie o ten jeden uklad mniej ktory chcemy akurat zrobic.
Ja rowniez uzywam kilku w tym TL866 rowniez bo akurat moj glowny nie ma przy danym ukladzie SPI ustawienia FuseBit w tryb Quad.
[#161] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@Architect1200, post #160

A ma ktoś RT809H, ponoć bardzo dobry i szybki programator?
[#162] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@janekdrukarz, post #161

Slyszalem pozytywy, ale z RT mam tylko wersje 809F.
Zobaczymy co wyjdzie wkrotce z TL866 bo wyslalem im niedawno pliki do nowego menu multi-lang. Ma to byc nowa konstrukcja obslugujaca juz nawet pamieci NAND. Staram sie rownjez o ich dystrybucje w PL.
[#163] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@Architect1200, post #162

Też czytałem na elektrodzie, że ponoć ma wyjść nowa wersja tl866 z obsługą NAND, ale że nie ma na razie oficjalnego info.
[#164] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@Architect1200, post #162

Zobaczymy co wyjdzie wkrotce z TL866 bo wyslalem im niedawno pliki do nowego menu multi-lang. Ma to byc nowa konstrukcja obslugujaca juz nawet pamieci NAND. Staram sie rownjez o ich dystrybucje w PL.

Dodali może obsługę 27c400 bez adapterów?
[#165] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@spidi, post #164

Dodali może obsługę 27c400 bez adapterów?

Tego się nie dowiadywałem niestety. Ale jak coś będę wiedział to dam znać.
[#166] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@mallorn, post #1

[#167] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@alt_, post #155

Kolega może wie gdzie kupić do tego programatora przejście z 40 na 42 aby zaprogramować 27c160.?
[#168] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@michal_zukowski, post #166

Zakupiłem z podobnego źródła 10szt. 27C160 (2MB) za 34zł i jest OK. Zawsze mogą się trafić felerne egzemplarze, tego niestety nie można wykluczyć, ale patrząc na koszt nie ma się co zastanawiać. W krajowych sklepach wątpię aby brali inny towar niż ten co go kupujemy u majfrendów, a u nas marża 500% nawet sięga przy jednej sztuce. Trochę kiepsko działa wyszukiwarka na Ali, przypuszczam, że znajdziesz jeszcze taniej niż 20 dolarów za 10 sztuk. Jak wpiszesz 27C800 to nic nie pokazuje, a jak wpiszesz M27C800 to już są wyniki i oferty.
[#169] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@michal_zukowski, post #166

Loteria, lepiej zainwestuj w 29f800ok, racja
[#170] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@michal_zukowski, post #166

Są jakieś pozytywne opinie więc dlaczego nie, te układy jeśli nie są NOSami to z reguły zostały raz zapisane. Wiele razy kupowałem i nigdy nie trafiłem nawet jednej padaki.
Poszukaj taniej, za tą kasę nawet jeśli trafi Ci się padnięta sztuka to tak nie boli.
Flash jest spoko jeśli chcesz sobie pokombinować z KS, jeśli po prostu chce się zapodać KS3.1 i zapomnieć to masz 10 epromów w cenie 29F800 na adapterze.
[#171] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@Kilos, post #170

Właśnie do testowania wsadów kupiłem 29F800 i 29F160, ale docelowo programował będę 27C160.
[#172] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@Kilos, post #170

Sprawdź sobie kiedyś crc po wypaleniu takiego 27Cxxxpomysł
[#173] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@polutuje, post #172

Postaram się zrobić testy CRC dla 27C160, ciekawe jak wypadną przy 10-ciu sztukach, zobaczę jak poradzi sobie programator UFP v6.03, bo z innymi niestety nie miałem styczności.
[#174] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@polutuje, post #172

Mam zrobić dump z prawidłowo zaprogramowanego układu po dwuetapowej weryfikacji i spodziewać się nieprawidłowej sumy kontrolnej?
Sprawdzałem nie raz, rozwiń myśl, bo chyba nie wiem o co Ci chodzi. ok, racja
[#175] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@Kilos, post #174

Dokładnie, jeżeli weryfikacja poprawna po zaprogramowaniu to nie ma czego więcej sprawdzać, chyba, że wsad nieodpowiedni, ale to już inna bajka.
[#176] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@Kilos, post #174

Spotkałem się z taką sytuacją na kilkunastu kościach 27cxx z Chin.. więc zapewne masz szczęścieOK
[#177] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@polutuje, post #176

A ja miałem inną sytuację:
EPROM zaprogramowany, przetestowany na dwóch różnych programatorach, każdy bit się zgadza.
A na Amidze nie działa - czarny ekran.
Inny EPROM takiego samego typu 27C4100, ale z innej partii (widać że krzem jest inny) - działa.
EPROM poleciał do kosza.
[#178] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@stachu100, post #177

Ja z EPROMem 400 od mainfreindów nie miałem problemów. Miałem tylko z adapterem domowej roboty. Prawdopodobnie mam za dużą pojemność na zenerce. Musiałem przestawić czas w programatorze aby działał poprawnie. Ale co do tych Epromów które poprawnie zaprogramowane nie dzałają to pamiętam że jeden z producentów w swoim datasheet zaleca po programowaniu weryfikację z vcc na poziomie 5,6 volta
[#179] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@stachu100, post #177

Inny EPROM takiego samego typu 27C4100, ale z innej partii (widać że krzem jest inny) - działa.
EPROM poleciał do kosza.
staruchu100 ja już przerabiałem 3 rożne rodzaje krzemu w okienku i z dwoma są najczęstsze problemy, gdzieś mam zdjęcie nawet jak się różnią.
[#180] Re: wypalanie kickstart - willem pro 4 - chiński adapter - 16 bit 42 pin - instrukcja

@Architect1200, post #179

No właśnie.
Ciężko mieć pretensje do sprzedającego - przecież wszystko działa jak należy.
A jednak nie w Amidze.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem