kategoria: Komputery
[#31] Re: Vampire V4

@Voyox, post #30

Dramat, weź ochłoń i zobacz co jest, co się udało zrobić od wyjścia v2 600, jaki soft? Nie ma i nie będzie. Otrząśnij się z idiotycznej propagandy, rozwój 68k - pfff bzdura na resorach, nowe ficzery, a kto to oprogramuje, Pisklak?
[#32] Re: Vampire V4

@Voyox, post #30

Liczę na mnóstwo portów. Heroes 3 i Diablo 2 itd...
Wiem ze jest to na inne sprzęty ale będzie też na 68k.


Wodzu, oni tam coś pili...
[#33] Re: Vampire V4

@fazior, post #29

A może tak zamiast "mielić jezorem" jak ta krówka w Twoim awatarze byś się zabrał do poprawiania sterowników RTG do Vampira ?
A dlaczego Twoim zdaniem Riva jest niedorobiona ? Znasz może jakiś lepszy player mpeg na 68k ? Zresztą źródła są przecież uwolnione - możesz wszystkie niedoróbki poprawić do woli.
Bo roboty jest dużo - i wszyscy wszystko by chcieli. Najlepiej jakby samo spadło z nieba szeroki uśmiech
A tak bardziej serio - wierzę że wiele niedoróbek zostanie prędzej czy później usuniętych. Praca nad CPU wciąż trwa, i podobnie praca od strony SW ( chociaż to nie jest być może aż tak widoczne). A możliwości zespołu są dość ograniczone - to nie Apple czy M$... Ludzie generalnie nie zdają sobie sprawy jak potężna jest to robota wykonywana w wolnym czasie członków Teamu.
PS. CPUMon mi się nigdy nie wieszał. Wymaga po prostu wsadu Gold2 i tyle. Ja nie miałem z nim żadnych problemów. Jak masz to zgłoś do flypa.
[#34] Re: Vampire V4

@Voyox, post #30

Będzie więcej softu niż na PPC.


Szczerze tego życzę, ale póki co jest trochę słabo, tak jak pisze Fazior i to o czym pisałem już kilka razy w kontekście Vampira. Bez nowego softu nie będzie nowej jakości

Ale wrzucenie pełnego FPU (na poziomie 060-080) do v4 powinno znacznie poprawić komfort pracy z aplikacjami 68k ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 21:58:27 przez BULI
[#35] Re: Vampire V4

@BULI, post #34

Soft użytkowy to akurat mały pikuś - idea jest chyba taka, żeby używać istniejącego systemu i oprogramowania. Gorzej, że kuleją sterowniki:

- sterownik do karty Micro SD jest podobno niestabilny, powolny, do tego nie można z niego bootować systemu
- sterownika do zewnętrznego układu WiFi chyba dalej nie ma
- MMU niby jest - ale, zdaje się, nic go nie obsługuje; przydałby się do niego jakiś driver do mmu.library

Ale nic to - mam nadzieję, że kiedyś się Vampire'a doczekam, nie sądzę żeby był gorszy od MiST'a :)
[#36] Re: Vampire V4

@BULI, post #34

Panie Buli, a na v8 za cztery lata i kolejne 4k PLN, to dopiero będzie to zapieprzać...


Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 22:02:55 przez R222
[#37] Re: Vampire V4

@fazior, post #31

Chwileczkę - ja osobiście nie twierdzę że będzie nagle jakiś szczególny wysyp nowego softu - bo po prostu uważam ze środowiska na to za bardzo "nie stać" (przynajmniej na chwilę obecną). Ale powinno pojawić się np. sporo portów różnych rzeczy które do tej pory nie chodziły na 68k w zasadzie. Takie ożywienie już jest widoczne i korzystają na tym nie tylko użytkownicy Vampira ale tez ci co mają szybkie 060. A takie np.Diablo to jest chyba w zasięgu Vampira/060.

PS. Pisklak chciałby oprogramować - ale droga do tego długa niczym spacer Tuska do prokuratury...
[#38] Re: Vampire V4

@R222, post #36

Panie Buli, a na v8 za cztery lata i kolejne 4k PLN, to dopiero będzie to zapieprzać...


He, he a od kiedy to się nam Amigowcom spieszy, w sam raz uzbiera się cała kwota

A tak poważniej, to Vampir rozwija się w zawrotnym tempie, oczywiście jak na amigowe warunki, ale ceną tego rozwoju jest zgubienie kilku szczegółów/obietnic, lub przerzucenie ich na dalszy plan.
No i częste zmiany kierunku rozwoju projektu też nie zawsze pomagają.

W każdym bądź razie ja nie narzekam, bo sam Vampira póki co nie posiadam..

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 22:17:15 przez BULI
[#39] Re: Vampire V4

@skipp, post #1

Ekstra news, Skipp OK

Niecierpliwie czekam na wampirka do A1200 i jak w koncu wyjdzie, to bede chcial kupic 1 sztuke.
[#40] Re: Vampire V4

@KM, post #25

Myślę, że wersja samodzielna powinna pozwalać na połączenie się po kablu z drugim Vampirem w celu wymiany danych (myślę o grach), Fajnie gdyby każdy Vampir mógł połączyć się z 3 innymi (w sumie 4). Do tego 4 osobne USB dla kontrolerów (być może stare hity mogłyby pojawić się w opcji gry dla 4)


Ja podbijam - 8 Vampirów online, 8 kontrolerów USB - a co? jak szaleć to szaleć, do tego 64 browary, no przeca szesnastkowo jedziemy. Panie, bądź Pan poważny, bo normalnie qurfa ręce opadają...
Jakie gry, kto je napisze/przeportuje i dostosuje do Twoich wizji??
[#41] Re: Vampire V4

@lukzer, post #21

ale po części rozumiem tych co "lubią" Vampire.. daję im to złudne poczucie że 68k jak i Amiga znów będzie "żywa".


Szczerze wątpię w to, że jest jeszcze ktoś kto ma takie poczucie. Po prostu - jedni mają MegaRamy, inni Proteiny, Wichry, ACA, a inni wampiry. Ja traktuję wampira jak każdą inną kartę turbo - piekielnie szybką i z dodatkowymi ficzerami, ale jednak tylko kartę turbo.

Na pewno nie nastąpi to w FPGA ..


.. ani w żaden inny sposób. Jeśli ktoś myśli, że Amiga wróci do mainstreamu to jest... wybaczcie, nie dokończę bo dostanę bananem.
[#42] Re: Vampire V4

@waldiamiga, post #40

A co Wy się tak spuszczacie nad tym co będzie a czego nie na Vampirka...ojeju nikt nie zmusza do kupowania...ktoś będzie chciał to kupi a jak się nie podoba to nie zawracać sobie głowy i nie psuć innym całej frajdy związanej z Vampirkiem.....Ktos lubi stare karty to sobie stare kolekcjonuje, ktoś lubi unowocześniać swoją Amigę to sobie kupi Vampirka i proste. A to czy będzie nowy soft to się okaże a nie już z góry określają co niektórzy...jak jesteście tacy najmądrzejsi to czego nic sami nie zrobicie....ja wam powiem bo KROWA KTÓRA DUŻO MUCZY TO MAŁO MLEKA DAJE..bez urazy ale naprawdę zamiast cieszyć się że coś się rozkręca w świecie Amigowym to tylko się wylewa jakieś frustracje i przepowiadanie przyszłości jak jakaś wyrocznia
[#43] Re: Vampire V4

@Jenot, post #41

Ale może da się przekonać hipsterów, żeby zaczęli jej używać zamiast iPhone'a :D
[#44] Re: Vampire V4

@skipp, post #1

Fala krytyki widzę się wylała. Mocno przesadzonej moim zdaniem. Co prawda z pewnych względów cieszy mnie kierunek rozwoju Vampire i cieszy mnie, że niektórym ten kierunek wydaje się średnio pasować, ale nie przesadzajmy z tym hejtowaniem, wszak nie ma obowiązku kupienia Vampira .
[#45] Re: Vampire V4

@Krashan, post #44

ryokuthefox
[#46] Re: Vampire V4

@skipp, post #1

7. gniazdo DB9 (tylko wariant samodzielny)
8. gniazdo DB9 (tylko wariant samodzielny)
17. złącze zasilania MicroUSB (tylko wariant samodzielny)


To znaczy że karta nie będzie AlliONE tylko trzeba będzie deklarować do czego? I taką dostaniemy?
[#47] Re: Vampire V4

@skipp, post #1

Wygląda na to, że v2 ma procesor EP3C40 link, a w v4 będzie 5CEA5 link

Tylko bądź mądry i przełóż te liczby na użytkową moc :) Część liczb x2, część x3 i więcej. Do tego różnice w wydajności pomiędzy generacjami (w sensie 1Mhz 68000 to inna wydajność niż 1Mhz 68040 więc i tutaj porównywanie samych liczb może nie mieć sensu)
[#48] Re: Vampire V4

@sid777, post #47

Gunnar pisał, że przyrost wydajności to będzie jakieś 20%.
[#49] Re: Vampire V4

@skipp, post #1

A mi w tym projekcie brakuje złącz Serial ATA 3.
[#50] Re: Vampire V4

@skipp, post #1

A także PS/2, FDD, USB typu A 3.0 , LPT, COM, D-sub typu DE-15F, eSATA, PCIe, AGP, PCI itd.

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 01:04:20 przez rgrg2
[#51] Re: Vampire V4

@rgrg2, post #50

A o socket pod i9 zapomniałeś
[#52] Re: Vampire V4

@Krashan, post #44

Jest taki cytat z literatury dla dzieci: "krol jest nagi !!" :)
[#53] Re: Vampire V4

@polutuje, post #51

Przesadzasz - złącze IDE jest na rynku praktycznie martwe, SerialATA pozwoliłoby bezpośrednio podłączyć tani dysk SSD czy napęd DVD, do tego bez używania tych niepraktycznych, szerokich taśm. Możliwość podłączenia FDD też by się przydała...
[#54] Re: Vampire V4

@pisklak, post #33

"A dlaczego Twoim zdaniem Riva jest niedorobiona ?" O kurde, Wy Panowie tak z artim na poważnie. No ja na ten przykład od pokazywaczki ruchomych obrazów spodziewał bym się obsługi takich niesamowitych funkcji jak: "do przodu", "do tyłu" i "pauza" :). Miele jęzorem bo taki ze mnie programista jak z Ciebie. Wierzysz że niedoróbki zostaną usunięte, to dobrze. Ja tam przy zakupie zabawek do kompa wolałbym opierać się na faktach jednakowoż a nie na wierze. Mam gold dwa:), CPUMon to pierwsza rzecz jaka się powiesiła po podłączeniu wczoraj dysku z apolloosem - nie chciało mi się stawiać systemu od zera przy pierwszym rozruchu mojego nowego, drugiego jakże obsolete wampira:). Mam nadzieję że suport dla "starych" wampirów będzie, bo jak nie to wleze na to emejzing, łał apollo forum i będę tam robił regularne burdy :D.
[#55] Re: Vampire V4

@pisklak, post #33

Dubel...

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 07:43:34 przez fazior
[#56] Re: Vampire V4

@Cedrat, post #53

Za 20 ft mam fdd na USB. Chyba zaskoczy to. A adapter IDE to SATA czeka w szufladzie.
I taśmy odpadają.
[#57] Re: Vampire V4

@Voyox, post #56

"A adapter IDE to SATA czeka w szufladzie. I taśmy odpadają." Taaa, ja też na to wpadłem. Testowałeś swój adapter z amigą? Ja testowałem pięć - żaden nie działa :D.
[#58] Re: Vampire V4

@fazior, post #57

Ja mam taki czerwony i działał. Musi działać każdy adapter bo elektrycznie jest wszystko zgodne.
W pececie dysk SATA widziany jest joko ATA. Wiec cos tam źle robisz.
Ale moja 1200 i tak na CF działa. .
[#59] Re: Vampire V4

@Voyox, post #58

Ja mam czerwone i czarne i kiła:). Może brakło mi cierpliwości, w międzyczasie zmieniła się koncepcja, potestuję jeszcze jak mi będą do czegoś znowu potrzebne. Moje Amigi, za wyjątkiem A500 z ACA500 działają na klasycznych dyskach 2,5 cala - karty są do pupy, do tego cena za gigabajt i tak w dyskach talerzowych jest najkorzystniejsza.
[#60] Re: Vampire V4

@Krashan, post #44

Widze ze Prezes jest 'za a nawet przeciw'
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem