kategoria: Komputery
[#241] Re: Vampire V4

@Voyox, post #237

Właśnie nie. Marzy mi się coś bardziej zaawansowanego. Chociaż zdaję sobie sprawę, że ten projekt nie jest robiony przez ludzi którzy robią to olbrzymim biurem projektowym wielkiej korporacji.
Otóż jakby układ wykrywał dajmy na to ECS(a byłby ustawiony np. na zworkach, że wiedziałby, że siedzi w ECSowej maszynie) to przesyłałby dane grafiki do odpowiednich chipów Amigi. Jakby była potrzeba rozdzielczości SAGA czy AGA to wtedy korzystałby z własnego wyjścia. Tak wiem, że to trochę pozbawione sensu, ale równie dobrze można się zapytać po co kupować taką kartę do Amigi jak x86 za 50 zł z rynku wtórnego jest w stanie całkiem mocną Amigę emulować.
[#242] Re: Vampire V4

@pgru2, post #241

Otóż jakby układ wykrywał dajmy na to ECS(a byłby ustawiony np. na zworkach, że wiedziałby, że siedzi w ECSowej maszynie) to przesyłałby dane grafiki do odpowiednich chipów Amigi. Jakby była potrzeba rozdzielczości SAGA czy AGA to wtedy korzystałby z własnego wyjścia
. Nie wiem czy do końca zrozumiałem, ale tak to właśnie działa obecnie. Jak odpalisz Superfroga to Ci się wyświetli na palowym monitorku, a jak doubleklikniesz w Scummvm to wyświetla się przez HDMI.
[#243] Re: Vampire V4

@skipp, post #235

Pojawiła się szacunkowa zapowiedź ceny kart Vampire V4. Na oficjalnym forum Apollo Accelerators Gunnar mówi o cenie o 100 USD wyższej od ceny kart V2:


Przy okazji potwierdzone zostało, że karty V2 do A500/A600 będą dalej produkowane - Majsta zadeklarował również wznowienie w niedługim czasie produkcji kart do Amigi 600 z cyt. "miłymi niespodziankami".



ŹRÓDŁO 1
ŹRÓDŁO 2
[#244] Re: Vampire V4

@fazior, post #242

Nie wiem, być może źle zrozumiałem. Ale z tego co czytałem o najnowszym rdzeniu(tym co umożliwia uruchamianie programów AGA na ECS) to nie ma takiej możliwości. Mi po prostu zależy żeby została...
[#245] Re: Vampire V4

@skipp, post #243

Może w tym pudełku jest moja , w sumie wiecie czy są gdzieś tego typu zdjęcia tak, że można określić jak się kilka dni temu dostało e-maila gdzie jest zdjęcie innej. Wiem są ich tysiące, ale ta jest jedna
[#246] Re: Vampire V4

@pgru2, post #245

EDIT:
Przypadkowo wkleiłem stare foto od Majsty :) Coś mi się pozajączkowało, byłem pewien, że to nowy "batch". Przepraszam :) Jednak news o wznowieniu produkcji jest jak najbardziej aktualny.
[#247] Re: Vampire V4

@skipp, post #246

Wungel we wsi to wojna będzie
[#248] Re: Vampire V4

@skipp, post #243

Nie, no, wymiękam. Na Allegro można już kupić badge do A600 z napisem Vampire 4
[#249] Re: Vampire V4

@tbone, post #248

Obowiązkowa lektura dla fanów VampireV4 w PDFie - link
Niby nic nowego, ale...





Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 22:23:21 przez waldiamiga
[#250] Re: Vampire V4

@waldiamiga, post #249

Faktycznie, ten dokument byl juz dostepny w sieci dosc dawno. Za to TUTAJ naprawde sporo nowych informacji (z dzisiaj) na temat projektu.
[#251] Re: Vampire V4

@skipp, post #250

Ja tu nie widzę niczego nowego, o wszystkim pisali już tyle razy, że znudziło mi się nawet zagladanie na ich forum...
[#252] Re: Vampire V4

@Cedrat, post #251

¯\_(ツ)_/¯

Aha...
[#253] Re: Vampire V4

@skipp, post #1



Apollo Team @ Amiga32, Neuss
link
[#254] Re: Vampire V4

@skipp, post #253

Dzast łał 😀
[#255] Re: Vampire V4

@skipp, post #253

[#256] Re: Vampire V4

@skipp, post #253

Stand-alone, czy to znaczy, że jest już gotowy i będzie w sprzedaży przed świętami?
[#257] Re: Vampire V4

@KM, post #256

Czy ktoś ma jakieś wieści nt. Vampira?
Obawiam się, że będzie z nim podobnie jak z Taborem w tym roku
[#258] Re: Vampire V4

@Pentanteles, post #257





Nowe obudowy A500 będą opcjonalnie wyposażone w dedykowany do V4 koszyk oraz ramkę do wyprowadzenia nowych portów.
[#259] Re: Vampire V4

@skipp, post #258

Ech, ale standalone juz mi nie robi, wygląda jak RPi wrzucone w obudowę Amigi.
[#260] Re: Vampire V4

@Pentanteles, post #257

Tabor jest coraz bliżej :D
[#261] Re: Vampire V4

@twardy, post #259

Do naszych V2 jakieś pomysłowe wyprowadzenie HDMI i potencjalnie rj45 itd. by się przydało.
[#262] Re: Vampire V4

@twardy, post #259

Mam podobne odczucia.
Ciekawe czy będzie również przygotowana odrębna obudowa do wersji standalone
[#263] Re: Vampire V4

@Pentanteles, post #262

Ciekawe czy będzie również przygotowana odrębna obudowa do wersji standalone


Na przykład taka? ;)
[#264] Re: Vampire V4

@skipp, post #263

O Mamusiu jaka piękna :)))))
Chcę !
[#265] Re: Vampire V4

@skipp, post #263

Checkmate Stephena Jonesa wygląda rewelacyjnie, niestety zajmie trochę miejsca na biurku.
Trzeba będzie pokombinować z obudowami nano itx czy mobile itx...ale najpierw niech pojawią się płyty główne ;)
[#266] Re: Vampire V4

@skipp, post #258

zbiórka
link
[#267] Re: Vampire V4

@mikecios, post #264

Piękna, ale szeroka jak A500
[#268] Re: Vampire V4

@tbone, post #267

Bo musi też pomieścić płytę A500
I faktycznie render wygląda przepięknie, w końcu to design A3000 w serduszkach

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 19:19:39 przez Jacques
[#269] Re: Vampire V4

@Pentanteles, post #257

Kto wie :)
Czy wiadomo kiedy wejdą do sprzedaży Vampire V4? Czy będzie możliwość kupna w Polsce u jakiegoś przedstawiciela, czy tylko przez stronę Apollo?
[#270] Re: Vampire V4

@AS, post #269

V4 są obecnie rozsyłane do zespołu Apollo.
W tym momencie nie wszystkie możliwości V4 są wykorzystywane.
512 MB ram, RTG , USB , Złącze ethernet , slot sd.
Działają natomiast IDE i AGA.

Na razie zespół pracuje nad core 2.10 dla V500 i V600.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem