kategoria: Komputery
[#301] Re: Vampire V4

@skipp, post #300

Jak dla mnie wolal bym ta karte jako turbinke do a1200. Posiadam zorro 2 w swojej ami wiec wolal bym zamontować karte picasso czy cv z tego względu ze te karty sa przelotowe i nie trzeba mieć 2 monitorow. Gry amigowe i tak dzialaja w palu.
[#302] Re: Vampire V4

@Dorian3d, post #289

To może coś bardziej z mojej bajki ;)



Ghostown & Loonies "Human Traffic" na Vampire V4
[#303] Re: Vampire V4

@skipp, post #302

To Ty już masz Wampa v4??? - to sugeruje "Twoja bajka"...
Gdy reszta czyta o Vampire v2 z firmware v3 jakby to była legenda o jednorożcu?
[#304] Re: Vampire V4

@PWS, post #303

Być może ma standalone. Swoją drogą wolałbym chyba tego Vampira standalone niż wypasiona Amigę 68k, bo to nie kanapka i nie będzie problemów typu coś przestało łączyć.
[#305] Re: Vampire V4

@KM, post #304

KM, PWS - zdjecie mojej V4 wklejalem pare postow wyzej. To nie jest standalone. Normalna karta turbo na 64pin DIP w miejsce 68000. Obecnie zamontowana w A500 rev 6A, docelowo albo w A1000, albo w drugiej A500 rev. 8A.1.
[#306] Re: Vampire V4

@skipp, post #305

A że tak zapytam, było info o dostępności wersji samodzielnej w czwartym kwartale 2017, zbliżamy się do czwartego kwartału 2018, czy wiadomo coś więcej, kiedy w sklepach, cena itd?

PS. Co do foty, sorki nie zauważyłem, nie śledzę dokładnie tego wątku, raczej wypatruję, czy pojawiło się jakieś info o Standalone.

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2018 21:25:01 przez KM
[#307] Re: Vampire V4

@Dorian3d, post #292

I są 2 porty jeden aga a drugi Aga zoptymalizowany pod 60.


https://youtu.be/522ba4G73Lk
[#308] Re: Vampire V4

@KM, post #306

A że tak zapytam, było info o dostępności wersji samodzielnej w czwartym kwartale 2017, zbliżamy się do czwartego kwartału 2018, czy wiadomo coś więcej, kiedy w sklepach, cena itd?


Zacznę od końca. Konkretna cena nie była ustalona (a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo), ale Gunnar kilka miesięcy temu pisał, że będzie to o około 100€ (czy może 100$?) więcej, niż ówczesna (czyli i obecna) cena kart V2 - ze względu na prawie dwa razy większy FPGA no i pół giga RAMu DDR3 (plus inne miłe dodatki). Łatwo zatem wykalkulować, że cena w sklepach oscylować będzie w okolicach 450€? To tylko moje domysły na bazie dostępnych na dzień dzisiejszy informacji.

Jeśli chodzi o dostępność - no cóż, miały być w zeszłym roku :) Karty robi jeden człowiek (nie Majsta) i póki co dopiero od kilku tygodni pierwsze małe partie schodzą z "taśmy" i sukcesywnie są rozsyłane do Apollo Team. Pytałem o to Crom'a we wczorajszym streamie AmitenTV i odpowiedział, że dostępność dla reszty świata to kwestia kilku miesięcy.

Tak czy inaczej, projekt ciągle żyje i trzeba być cierpliwym, bo nie jest to tylko kwestia polutowania karty i wysłania. "Robim, co możem!", nikt się nie opier#%la, wierz mi ;)

PS. Jeśli kogoś to obchodzi, to ja osobiście czekałem na swoją V4 niemalże 14 miesięcy, ale mogę powiedzieć jedno - warto było :) V4 to jest petarda.

[#309] Re: Vampire V4

@skipp, post #308

Mnie to zastanawia dlaczego żaden z producentów kart turbo montowanych na procesor (/gniazdo), nie robi dodatkowego złącza zasilania na kracie, by odciążyć ścieżki przy procesorze. To chyba nie jest problem by dodawać w komplecie kabelek-rozgałęziacz, zasilający jednocześnie i flop i kartę?
[#310] Re: Vampire V4

@skipp, post #308

No to Panie odpalaj Quake II AGA
NIE MA litości !
[#311] Re: Vampire V4

@skipp, post #308

Dobrze zrozumiałem Standalone jest ukończony i wysyłacie do testerów, członków teamu Apollo? Czyli może na gwiazdkę będzie dostępna dla reszty? Co do ceny mało nie jest, ale i tak mniej niż Ami + turbo.
No to trzymam kciuki, zeby projekt doszedł do szczęśliwego końca.

PS. A czy Team ma w palanch jakąś "stylową trumienkę" dla Vampira standalone?
[#312] Re: Vampire V4

@skipp, post #308

Jakie wyniki daje

http://aminet.net/util/moni/ByteMark-2.2.lha

i

http://aminet.net/util/moni/sspeed26.lha
[#313] Re: Vampire V4

@Dorian3d, post #310

Na życzenie Dorian3D AmiQuake2 AGA.
Odpalony na V4 na wczesnym rdzeniu AGA (stąd glicze na ekranie) o mnożniku x14.



Przepraszam za jakość ale nie mam karty do zgrywania obrazu z HDMI jak kolega skipp.

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 01:17:54 przez Artur Jarosik
[#314] Re: Vampire V4

@Artur Jarosik, post #313

super Amiga 500 FTW!!
[#315] Re: Vampire V4

@Artur Jarosik, post #313

ale kaszanka
[#316] Re: Vampire V4

@Artur Jarosik, post #313

Prędkość super ! OKOKOK
Tylko co to za śmieci na ekranie?
[#317] Re: Vampire V4

@Dorian3d, post #316

Artur w swoim poście napisał:

Odpalony na V4 na wczesnym rdzeniu AGA (stąd glicze na ekranie)
[#318] Re: Vampire V4

@Artur Jarosik, post #313

A wpisz w konsoli "timerefresh"
[#319] Re: Vampire V4

@waldiamiga, post #317

A no tak .
[#320] Re: Vampire V4

@Artur Jarosik, post #313

A odpalisz Ami Quake2 RTG ?
[#321] Re: Vampire V4

@Dorian3d, post #320

Rozgrywka w wersji RTG
[#322] Re: Vampire V4

@Dorian3d, post #320

...

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 11:29:10 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#323] Re: Vampire V4

@Artur Jarosik, post #321

Rewolucji ani rewelacji nie widać tak naprawdę......Musi upłynąc jeszcze wiele lat i wody w Wiśle oraz innych rzekach żeby Vampire działał jako pełnoprawny produkt.
Na tym etapie krwiopijca wciaż jest wczesną betą.
Bardzo liczyłem na to,że V4 będzie rozpier**lał wydajnością i możliwościami,ale wciąż nie wygląda to tak jak obiecywano jeszcze przy wersji drugiej.
O wiele większe wrażenie robią karty od Cizara i spółki,dlatego chyba jednak odpuszczę sobie Vampirka póki nie będzie działał tak jak obiecywali twórcy.
[#324] Re: Vampire V4

@FeRu, post #323

O wiele większe wrażenie robią karty od Cizara i spółki,dlatego chyba jednak odpuszczę sobie Vampirka póki nie będzie działał tak jak obiecywali twórcy.

To raczej rozsądne podejście, biorąc pod uwagę, że V4 nie ma w ogóle jeszcze na rynku ;) Póki co istnieją tylko karty developerskie i to co widać na YT to eksperymentalne wsady (bez pełnej prędkości RAM dla przykładu, AGA w fazie alpha, no i bez aktywnych wszystkich dodatków). Na szczęście to FPGA i można wyrzeźbić co się chce w przyszłości ;) Mam nadzieję, że dla wszystkich to zrozumiałe.
[#325] Re: Vampire V4

@FeRu, post #323

No cóż przed V4 jeszcze długa droga do wyciśnięcia z niej max możliwości. Przypominam jednak że mimo wszystko to wciaż jest 68k z zegarem w okolicach 100MHz. Proszę nie spodziewać się "cudów". Chociaż większa pojemność umożliwia w teorii poza AGA i RTG dodanie jakiegoś rodzaju wsparcia dla 3D, to ciągle pozostaje to w sferze mglistej przyszłości. Jak na razie priorytetem jest AGA i integracja wszystkiego w dobrze działającą całość.
[#326] Re: Vampire V4

@Artur Jarosik, post #321

Nie jest źle
czekam na wersje Vampire V4 (amiga 1200 )+ mediator PCI i Voodoo III
Quake 2 Wazp3D

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 17:07:32 przez Dorian3d
[#327] Re: Vampire V4

@skipp, post #324

No ja właśnie chcę vampirka ale dopiero jak go wyprowadzą poza alfa-bety. Bawiłem się tym w Koszalinie 2017, czuć potencjał.
[#328] Re: Vampire V4

@skipp, post #324

[#329] Re: Vampire V4

@skipp, post #328

No, kiedy w sklepach?
[#330] Re: Vampire V4

@Duracel, post #329

Jaki szybki jest kontroler IDE na tej karcie Vampire4 i czy pozwala boot'ować z niego Amigę i czy działa w trybie DMA czy tylko PIO?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem