kategoria: Komputery
[#391] Re: Vampire V4

@Don_Adan, post #390

Przynajmniej jednak to zabieg - z założenia przynajmniej - jednorazowy.
[#392] Re: Vampire V4

@Don_Adan, post #390

Uwazam po prostu, ze nowy uzykownik jak i niezbyt doswiadczony Amigowiec sobie z tym nie poradzi.

Uzasadnione obawy, ale tu na tym forum są koledzy, którzy jakby co zawsze pomogą i ze wszystkim sobie poradząOKok, racja. Nie demonizowałbym wampira .
[#393] Re: Vampire V4

@cytrynek, post #368

A czy w związku z nowym, ładnym obrazkiem, jest już może i również, jakaś aktualna data?

Lub coś na kształt daty? Może być to np. określenie czasu w przyszłości, którego używają politycy po wygranych wyborach, w odniesieniu do swoich maksymalnie odrealnionych obietnic?

[#394] Re: Vampire V4

@David, post #393

Chłopaki z Apollo team piszą, że będą obecni na:

OufParty (CH) w czerwcu
ClassicComputing 2019 (DE) we wrześniu
Amiga34 (DE) w październiku
Alchimie 13 (FR) w listopadzie

...więc obstawiam deadline na listopad ale 3mam kciuki za czerwiec ;)
[#395] Re: Vampire V4

@skipp, post #1

[#396] Re: Vampire V4

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #395

Jeżeli będzie jako karta turbo to kupuję. Malina ma lepsze wyniki niż V4 SA, a będzie grubo tańsza


Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 14:58:40 przez tbone
[#397] Re: Vampire V4

@tbone, post #396

Z tymi wynikami to bym troszkę uważał. To że jakiś emulator z JIT daje jakiś wynik MIPS w SysInfo potrafi być dość mylące.

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 16:09:55 przez pisklak
[#398] Re: Vampire V4

@pisklak, post #397

podobnie jak podany wyżej wynik na rdzeniu x16 i zmodyfikowanym SYSINFO
[#399] Re: Vampire V4

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #395

Zastanawia mnie, dlaczego Chip Speed vs A600 wynosi 0.
[#400] Re: Vampire V4

@sanjyuubi, post #399

The chipmemSpeed==0 is caused by coding Bug in SYSINFO.
Our result overflow..
[#401] Re: Vampire V4

@lukzer, post #398

To jest tylko x15, przy x16 masz juz ponad 200 MIPSow. A wyniki sa dosc realne jakies 1,8-1.9 instrukcji na cykl przy dobrze napisanym kodzie. Tym bardziej, ze jezeli sam Gunnar modyfikowal test SysInfo, to teraz juz wie ze ponad 2 instrukcje na cykl to sa bardzo rzadkie przypadki jesli chodzi o zwykly kod, a nie zadna norma. Dlatego 68080 nie jest tak duzo szybsza od 68060 przy tym samym zegarze. Gdzies okolo 50% wedlug mnie.
[#402] Re: Vampire V4

@Don_Adan, post #401

Ta modyfikacja Sysinfo to nie 'chłit mejketingowy'. Po prostu kod testujący nie był w żaden sposób przystosowany do procesorów mających SS. 060 też będzie miało lepsze wyniki, a pozostałe procki bez większych zmian.
A Gunnar jak i każdy dobry koder doskonale wie jak często i kiedy dla danego CPU da się napisać kod dający max IPC. Mimo wszystko łatwiej trochę na 080 niż 060, choć w obu przypadkach będzie to ogólem niewielka procentowo część kodu. Za to być może krytyczna

PS. Proszę zauważyć że wyraźnie jest napisane że karta jest 'overclocked'. Nie oznacza ti że rdzeń x15 będzie 'w standardzie', chociaż bardzo bym chciał.

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 08:33:45 przez pisklak
[#403] Re: Vampire V4

@pisklak, post #402

To Sysinfo jest w Coffinie?
[#404] Re: Vampire V4

@lukzer, post #398

Vampire V4 (overclocked) x16

[#405] Re: Vampire V4

@tbone, post #403

Tu znajdziesz właściwe Sysinfo
[#406] Re: Vampire V4

@Norbert, post #405

Dodam tutaj taką informację ze roższerzanie AGAty (poza tym że chipramu może być więcej niż 2Mb) rozpoczeło się od sprajtów.
Na dzień dzisiejszy ulepszone sprajty mogą mieć szerokość 32 pixele w 15 kolorach, z tym że każdy sprajt może mieć własną paletę. Oraz sprajt może być "klonowany" w poziomie.
Zresztą jeden film to więcej niż 1000 słów.Zainteresowanych odsyłam też do tego wątku na forum Apollo Teamu.
[#407] Re: Vampire V4

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #404

No niezłe kosmosy OK
[#408] Re: Vampire V4

@pisklak, post #406

Spoko, ale gdy korzystające z AGA tych ficzerów nie wykorzystają (no, może szybsze transfery DMA i większy CHIP owszem). A czy będą chętni developerzy robić nowe gry na SAGA dla stosunkowo ograniczonego grona nabywców Vampire? Paleta, większa ilość sprajtów i większe sprajty to taki mniej użyteczny ficzer jednak.
[#409] Re: Vampire V4

@abcdef, post #408

Pytanie o to czy 'będą developerzy' jest a)bardzo zasadne b) można spokojnie rozciągnąć na wszystkie tzw. systemy amigowe c) generalnie dotyczące przyszłości Amigi.

Vampire jak i cała ogólnie pojęta Amiga dzisiaj to czyste hobby, w szczególności jeśli chodzi o SW ( co mnie trochę dziwi bo ja zawsze myślałem że SW jest łatwiejsze niż HW).
Ktoś chętny się znajdzie, dla kogo programowanie amigowe to po prostu frajda. Na nic więcej bym nie liczył. Tyle i aż tyle.

A sam Vamp daje 'troszkę więcej amigowej frajdy' dla tych którzy chcą szeroki uśmiech
[#410] Re: Vampire V4

@Norbert, post #405

Każdy normalny program testujący ulega poprawkom.
Dodaje się nowe funkcje powstających nowych podzespołów.
Logiczne że CPU 68080 AMMX także jest czymś nowym i poprawka powinna być uwzględniona.
Wiec czemu korzystać z archaicznej wersji Sysinfo, zawsze dyskredytujecie Vampire za szybkość.
[#411] Re: Vampire V4

@WojtekX, post #409

Wy tu gadu gadu, a gdzie w międzyczasie podział się gdzieś głowny vampirowy nasz wtyk czyli SKIPP - konto nieaktywne..... coź się zadziało ?
[#412] Re: Vampire V4

@mikecios, post #411

[#637] Re: A500 Turbo ..... inaczej ,w tym wątku się pożegnał. Musisz poczytać.
[#413] Re: Vampire V4

@JakubH, post #412

gdzieś tu był taki długi wątek z aktualnościami na temat wompiura V4, ale nie pamiętam gdzie, to wklejam tu:

[#414] Re: Vampire V4

@snajper, post #413

Fajna , ciekawa prezentacja. Vampire v4 jako sprzęt daje duże możliwości Amidze z Commodore.
[#415] Re: Vampire V4

@djpiotrs, post #414

[tuuuut!]

Hi All,

I just got the email I've been waiting months for from Vesalia!! :)

"We will begin shipping the first batch of Vampire V4 cards next
week, albeit in limited numbers. But since you placed your order
early enough you are among the lucky few that are entitle to get
one. :)

If you are still interested in the Vampire V4, please let us know
and we'll send you an invoice with payment details. Please also
let us know in case you are no longer interested, this will allow us to swiftly allocate your spot to another customer. (Please understand that we will also give away your spot if we don't hear back from you this week.)

The Vampire V4 is sold with EU power supply and a silver
enclosure for EUR 599.90 incl. VAT (if you live outside the EU,
the German VAT will be deducted) plus shipping cost (other
fees may apply depending on your location)."


http://apollo-core.com/knowledge.php?b=5&note=25683&z=IlU00A Precz z antywompierzami! boks Wompierzowe powątpiewacze na drzewo na drzewo!

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 16:03:52 przez snajper
[#416] Re: Vampire V4

@snajper, post #415

No. Czyli oficjalnie sprzęt jest dostępny.

2 miesiące po premierze.

Ciekawe jakiej wielkości jest ten batch co idzie na pierwszy ogień (nie licząc bodaj 25 sztuk z Neuss). I czy się szybko wyczerpie szeroki uśmiech
[#417] Re: Vampire V4

@David, post #416


No. Czyli oficjalnie sprzęt jest dostępny.


No. Tak jakby na kartki
Ale biorąc pod uwagę standardy AT to jest to niebywały sukces. Chyba otworzę szampana.

A tak swoją drogą to Majsta zapowiadał, że rzuci jakieś info przed końcem listopada o pierwszej partii gotowych V1200. Mamy prawie połowę grudnia. I jak ich traktować poważnie?
[#418] Re: Vampire V4

@snajper, post #415

Ja tam bardziej jestem ciekawy jak bardzo Vampire V4 jest (nie)dopracowany... i czy tak jak V2 trzeba będzie czekać latami na update core do sensownej wersji.
[#419] Re: Vampire V4

@David, post #416

Coś tam kiedyś wyczytałem o 200szt, ale potwierdzić nie mogę. Jedni się cieszą, drudzy płaczą bo okres świąteczny $$$. Druga sprawa to wysyłki zagraniczne przed 24gru . Aż strach pomyśleć czy dotrze.
[#420] Re: Vampire V4

@luminiac, post #419

Ale co ma dotrzeć? Po zapowiedzi, ze zarówno V2A1200 jak i V4SA będą dostępne w III kwartale 2019 roku postanowiłem wyzbyć się trochę sprzętu retro (Blizzard 1230, Amiga 1200, joy, przejściówki, itp. itd.) aby zebrać trochę kasy na Vampire do drugiej A1200. Mamy końcówkę IV kwartału i cisza w temacie. Plotki zostawiam niepoprawnym optymistom. Jeśli karta pojawi się w sprzedaży w drugiej połowie 2020 roku nawet w wersji beta to i tak to będzie duży sukces, który niepotrzebne został już otrąbiony. Czekamy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem