kategoria: Komputery
[#361] Re: Vampire V4

@tbone, post #360

W jakiej fabryce? Ty czytasz co piszesz? Fabryka potrafi zrobic 1000 kart na dzień... Teraz 3000 vampire sprzedanych w 3 lata... Jak by to było w fabryce to masz 3 dni i po sprawie.

A lutujac to wszystko samemu to widac ze jest zdzierusem i sknera.... Jak typowe dla Niemców.
[#362] Re: Vampire V4

@Paul149, post #361

W jakiej fabryce?

W tej :


Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 17:08:21 przez Dorian3d
[#363] Re: Vampire V4

@Paul149, post #361

Kolega otrzymuje tydzień urlopu za łamanie regulaminu portalu (punkt 14).
[#364] Re: Vampire V4

@Paul149, post #361

O, np. takiej:


Może i fabryka tysiąc dziennie zrobi, ale najpierw trzeba kupić materiały, elementy i zapłacić samej firmie za pracę... Potem kontrola jakości, testy sprawności. Developerzy rozwijający i testujący core też nie robią pewnie charytatywnie.
To nie są biznesmeni, którzy wyciągają z portfela ze 100 tys. $ (strzelam) na 1000 kart.
[#365] Re: Vampire V4

@tbone, post #364

To nie są biznesmeni, którzy wyciągają z portfela ze 100 tys. $ (strzelam) na 1000 kart.

Tak pół żartem, pół serio: a przedpłaty na karty brali?
[#366] Re: Vampire V4

@pisklak, post #354

Ja też czekam z niecierpliwością na Standalone V4.
Mogę kupić nawet Alpha edition.
Ale z drugiej strony rozumiem twórców ...
Chcą sprzedać wersje Max działająca. Apollo Team i tak działa widać.
Narzekali na brak FPU, zajęli się tym. To malkontenci miauczą że nie ma MMU.
Tylko 95 % Amig działa bez MMU. Chyba tylko do emulacji maca to się przyda i 5 innych programów.
Myślę że Apollo Team powinno zlecić jednak taśmową produkcję jakimś dystrybutorom.
I 20 000 szt powinno być w dniu premiery.
[#367] Re: Vampire V4

@SuperBuster, post #365

To tylko świadczy o tym, że nie mają kapitału
[#368] Re: Vampire V4

@tbone, post #367

Update odnośnie V4 Standalone (to ta mała skrzynka na obrazku) oraz V4 dla Amiga 1200 KLIK
Czekam z niecierpliwością bo chyba na Tabora się nie doczekam :(



Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 13:28:42 przez cytrynek
[#369] Re: Vampire V4

@cytrynek, post #368

O Jens poczuje oddech na plecach poczuje :)
Nie ma A1200 Reloaded, nie ma kart 60 a konkurencja nie śpi :)
[#370] Re: Vampire V4

@Sventevith, post #369

Zawsze może na szybko reaktywować karty Apollo, których dokumentacje trzyma pod kluczem w szufladzie.
[#371] Re: Vampire V4

@cytrynek, post #368

He!

Już wiadomo, na co te przedpłaty poszły:

Vampire 500 V2+ picture taken in Hawaï

szeroki uśmiech
[#372] Re: Vampire V4

@David, post #371

To była tylko drobna inwestycja. Chłopaki założą warsztacik na zboczu Mauna Loa i będą wypiekać płytki w ogniu wulkanicznym, zamiast podgrzewać lutownicą. I tniemy koszty, panie!
[#373] Re: Vampire V4

@cytrynek, post #368

Wyglada ladnie, ale ciekawe jak rozwiaza kwestie systemu i jego instalacji w standalone? Dolaczyc go raczej nie moga, to jak sobie nowy uzytkownik go zainstaluje?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 14:43:56 przez Don_Adan
[#374] Re: Vampire V4

@Don_Adan, post #373

Ściągnie coffina, kupi OS 3.9 lub 3.1.4 :)
[#375] Re: Vampire V4

@Sventevith, post #374

I co to da? Nic nie zadziala, to nie ma CD ROMu, ani stacji dyskow.
[#376] Re: Vampire V4

@Don_Adan, post #375

A jak instaluje sie system na minimigu czy Mist ?
[#377] Re: Vampire V4

@Don_Adan, post #375

@ Don_Adan

Zechcesz to sobie pewnie podłączysz zewnętrze ale ale... nie o to chodzi, prawda? ;) Ja osobiście wybrałbym wersję dla A 1200, zostaje wówczas ten cały ami feeling :) Mam Powerbooka G4, MorphoOS śmiga na nim jak ta lala, przeglądarka działa, odpalam aplikacje zgodne z 3.1... ale brakuje mi dźwięku pracującej stacji dysków, klawiatury.... z całą pewnością wiecie o czym piszę ;)

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 15:29:58 przez cytrynek
[#378] Re: Vampire V4

@Sventevith, post #376

Tego nie wiem, ale Mist jest chyba tez w wersji na Atari ST a tam system jest darmowy. No i chyba stacje dyskow da sie tam podlaczyc. Do standalone musieliby zainstalowany system dolaczac na karcie SD. Tylko ktora wersje? Chyba tylko 3.1.4, no ale to by kosztowalo dodatkowo, no i nie wiadomo jak tam sprawa sadowa Hyperionu by sie do tego miala. No chyba, ze bedzie standalone z systemem Atari ST sprzedawany.
[#379] Re: Vampire V4

@cytrynek, post #377

Nie, po prostu w prosty i legalny sposob tego sie nie da zrobic. To tak jakby sprzedawali tablet czy smartphone bez systemu Android. Sporo ludzi czeka na wersje standalone. Z tego co widze to bedzie takie pudelko, ale do tego potrzebny bedzie jeszcze zasilacz, myszka, klawiatura i jakis zainstalowany system jako minimum. Ciekawe czy to bedzie w komplecie, czy tez jako opcja, czy tez samemu trzeba/mozna bedzie skompletowac calosc.
[#380] Re: Vampire V4

@Sventevith, post #376

Z tego, co pamiętam (MiST tylko), to z hdf.

Instalowałem AmigaSYS i ClassicWB, obie dystrybucje (znów: z pamięci) miały postać hdf.
[#381] Re: Vampire V4

@David, post #380

Ale w jaki sposob instalujesz? Przez WinUAE? Tu tez tak niby mozna, ale watpie zeby w instrukcji bylo, sciagnij sobie pirata systemu i zainstaluj na karcie SD.
[#382] Re: Vampire V4

@Don_Adan, post #381

Na WinUAE przygotowujesz (tworzysz) sobie wyłącznie bootowalny plik hdf, natomiast cała instalacja systemu bezpośrednio na MiST'cie z "dyskietek" czyli adf'ów na stworzony w WinUAE plik hdf. A adfy można zrobić sobie z legalnych dyskietek, więc prawnie jest wszystko ok. A skąd te adfy faktycznie są, to już inna bajka Sądzę, że bardzo podobnie będzie że Standalone, wypuszczą goliznę, pod pretekstem, że każdy będzie mógł sobie zainstalować, co zechce.
[#383] Re: Vampire V4

@Michciu, post #382

To moze w teorii dotyczyc tylko takich uzytkownikow, ktorzy maja juz Amige i jest bardzo upierdliwym sposobem instalacji systemu.Transfer plikow na PC-ta nie jest teraz taki prosty jak byl kiedys, PC-ty nie maja juz stacji dyskow. Potrzebny jest internet na Amidze, albo moze po jakis kablach sie da. No i musisz miec PCta albo jakis komputer na ktorym dziala emulator Amigi.

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 16:37:58 przez Don_Adan
[#384] Re: Vampire V4

@Don_Adan, post #383

E tam. Bierzesz pan Maka ze śmietnika, instalujesz MorphOSa, montujesz amigowe obrazy dyskietek systemowym FileImageCtrl, przegrywasz ich zawartość na kartę SD sformatowaną jakimś FFS-em i szlus. A potem Maka pan wyrzucasz, rozumie się. I obejdzie się bez PC.
[#385] Re: Vampire V4

@recedent, post #384

A skad te obrazy dyskietek systemowych na tym smieciowym Maku sie znajda? Teleportacja binarna czy cos podobnego? Podejrzewam, ze uzyja AROS-a jako system, podobno juz sie odpala na Vampirze.
[#386] Re: Vampire V4

@cytrynek, post #368

Moze to i fajne ale na pewno będzie kosztowało sporo strzelam ze ok 500€
[#387] Re: Vampire V4

@lukzer, post #386

No i nie dopracowane .
[#388] Re: Vampire V4

@Dorian3d, post #387

Tak czy inaczej, super wieści dla takich naiwnych i nie_koszernych jak ja.

Oczywiście kupię jak się tylko pojawi. Najpierw jednak czekam aż na moim warsztacie pojawi się MiSTer, V4 zwieńczy moje zabawy z FPGA (rozpoczęte jeszcze z Minimigiem).
[#389] Re: Vampire V4

@Don_Adan, post #385

A to przestali już sprzedawać 3.1 i 3.14 w formie adf? Nawet śmieciowego Maka podłączysz do internetu...
[#390] Re: Vampire V4

@recedent, post #389

Wiesz, ja nie twierdze, ze sie nie da tego tak zrobic. Kupujesz inny komputer, instalujesz na nim MorphOS, ktory tez musisz wczesniej zdobyc. Jak kupujesz Amiga OS 3.1 (nie wiem czy legalnie w ogole jest w wersji cyfrowej w sprzedazy) to nie bedziesz mial za duzych partycji bez dodatkowych latek, Amiga OS 3.1.4 moze nie byc juz niedlugo sprzedawany. Uwazam po prostu, ze nowy uzykownik jak i niezbyt doswiadczony Amigowiec sobie z tym nie poradzi. Nie wiadomo jeszcze jak z kickstartem tez bedzie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem