kategoria: Komputery
[#331] Re: Vampire V4

@skipp, post #308

Karty robi jeden człowiek (nie Majsta) i póki co dopiero od kilku tygodni pierwsze małe partie schodzą z "taśmy" i sukcesywnie są rozsyłane do Apollo Team


Naprawdę nie należę do tych co to lubią podkopywać i szydzić, ale na litość boską! Nie rozumiem dlaczego przy szacowanym sporym popycie nie można zadbać o bardzie profesjonalną produkcję i dystrybucję.

Setny raz napiszę... nie będziemy żyć po 100 lat, a już nawet abstrahując od cyklu życia, to człowiek ma co raz mniej czasu i ochoty na tego typu rozrywkę. Naprawdę nie sprawi mi różnicy 500zł więcej za tę kartę byle bym tylko mógł ją kupić a nie o niej wiecznie gadać i marzyć.
[#332] Re: Vampire V4

@Duracel, post #331

Ale po co mialby facet robic to profesjonalnie i na wieksza skale? Musialby sie dzielic, a tak ma stale źródełko, na lata
[#333] Re: Vampire V4

@Aniol, post #332

---

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 15:56:31 przez skipp
[#334] Re: Vampire V4

@Duracel, post #331

Może mają inne problemy.. Np. takie jak Hyperion z Amino itp..
[#335] Re: Vampire V4

@Duracel, post #331





Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 11:01:36 przez skipp
[#336] Re: Vampire V4

@skipp, post #335

Te filmiki to ku czemu służą. Pokazują jakaś płytkę i nic więcej . Kiedy dostępne w sklepie ?
[#337] Re: Vampire V4

@djpiotrs, post #336

Nie wiesz czemu? Służą im, nie konsumentom. Mają się objawić, żeby się mówiło i pisało o tym produkcie, podnieść ciśnienie i ... cenę jak tylko się pokażą na rynku. Taki zabieg marketingowy.
[#338] Re: Vampire V4

@misiek2, post #337

Mam identyczne wrażenie. Nie negując istotnej roli kart Vampire w amigowym rynku (m.in. rozwój, ale i również przełamanie monopolu jednego Niemca na karty, który produkowałby do końca życia karty z 020 i 030), zastanawiam się co tak naprawdę to zmieni z pozycji softu. W końcu Vampire2 trochę już jest na rynku i z tego co pamiętam doczekaliśmy się jednego portu z Neo Geo. Nie to, że marudzę, ale czy czeka nas więcej portów gier z peceta (rzeczony Quake), jakieś emulatory konsol z lat 90., czy może superszybki backbone ;)?
[#339] Re: Vampire V4

@misiek2, post #337

Ja tam już rzygam tym wampirem. Będzie to, będzie tamto, będzie super, będzie 100% kompatybilny procesor, masowa produkcja już ruszyła, V4 będzie w sprzedaży lada moment - a tu figa z makiem, czekaj dalej, użytecznego MMU nie ma i chyba nie będzie (ale jest 100% kompatybilne!), itd. Nie znoszę takiej korpopropagandy sukcesu.

Mam nadzieję, że chłopakom z CS Labs lepiej pójdzie.
[#340] Re: Vampire V4

@Cedrat, post #339

Zgadzam się w 100%... mam vampire600 v2 na sensowny wsad (core) do vampira czekamy już ponad dwa lata i nadal są w fazie testów i rozwoju. Używając karty vampire600 v2 czuję się jak uczestnik beta testów, gdzie cześć rzeczy działa a spora cześć niestety nie chce działać... więcej przy niej dłubania w konfigurowaniu niż zabawy samą amigą.
Ogólnie vampire jest niedopracowany i przedwcześnie dopuszczony do sprzedaży. Ludzie z vampire v1 i v2 wkrótce zostaną na lodzie bez supportu gdy apollo team skupi się na v4 (o ile wogóle v4 dopracują, bo obawiam się że do sprzedaży dopuszczą równie niedopracowany produkt jak poprzednie i będą zwodzić ludzi update core do "finalnie działającej wersji").
[#341] Re: Vampire V4

@PWS, post #340

Vampire v4 byłby interesujący jeśli byłby zgodny w 100% z 68060 FPU oraz MMU.
[#342] Re: Vampire V4

@Pawelek, post #341

Następny podział w świecie Amigowym , następne narzekania i ubolewania , hahaha.
[#343] Re: Vampire V4

@djpiotrs, post #342

jak dotąd to główne narzekania w temacie Vampira wyglądają tak:

Te filmiki to ku czemu służą. Pokazują jakaś płytkę i nic więcej . Kiedy dostępne w sklepie ?


Ja tam już rzygam tym wampirem. Będzie to, będzie tamto, będzie super, będzie 100% kompatybilny procesor, masowa produkcja już ruszyła, V4 będzie w sprzedaży lada moment - a tu figa z makiem, czekaj dalej, użytecznego MMU nie ma i chyba nie będzie (ale jest 100% kompatybilne!), itd.


patrz, jak wszystkim nagle zrobiło się pilno po latach.
jak nie było filmików, było źle, bo nic nie pokazują, tylko gadają. Jak coś pokazują - też jest źle, bo "tylko pokazują i nic więcej". I weź tu dogódź Polakowi. -.-
enyłej, gdyby ktoś miał jeszcze problemy ze zrozumieniem, czemu służą filmiki: te ostatnie służą zaprezentowaniu wersji standalone V4.
[#344] Re: Vampire V4

@snajper, post #343

Po chyba już kilkunastu latach zapowiedzi i filmików (vide Natami), gdzie nadal nie ma do kupienia ani standalone'a, ani obiecywanej wersji dla mojej A1200, gdzie czytam wypowiedzi użytkowników wersji A500/A600 skarżących się na niedopracowanie produktu, zaczynam mieć na niego... kompletnie wyłożone. Zdziwiony?
[#345] Re: Vampire V4

@Cedrat, post #344

Ile razy było to pisane - Vampire nie jest dla każdego. Obczaj temat i jeśli uważasz że to co reprezentuje sobą w "TEJ CHWILI (TM)" Ci odpowiada to bierz ( a z wsadu na wsad jest coraz lepiej, nowe wsady są 'za free') . A jeśli Ci nie odpowiada to nie biadol że "niedokończone,niekompatybilne i propaganda sukcesu". Generalnie to dobrze by było sobie przypomnieć jak kompatybilne było np. 060 w chwili jego wprowadzania... a teraz sytuacja z softem jest jeszcze gorsza bo programistów jakby "lekko mniej".

Upraszcając mocno - jak chcesz mieć szybką Amige z RTG to będziesz raczej zadowolony. Jak interesują Cię głównie gry to lepiej zostań przy jakiejś karcie z 030, bo to chyba "najlepsiejszy" konfig do większości gier i sporej ilości dem.
[#346] Re: Vampire V4

@pisklak, post #345

Widzisz, problem polega przede wszystkim na tym, że ja po dziś dzień... nie mam czego kupić, pomimo szumnych zapowiedzi. Mam tylko A1200 z 030 i wynalazki FPGA. A na horyzoncie majaczy mi migracja na 060 i opcja z Mediatorem...
[#347] Re: Vampire V4

@Cedrat, post #346

“...po dziś dzień…nie ma czego kupić,pomimo szumnych zapowiedzi...”

Wow, Vampire, Tabor itp. garstka ludzi bez budżetu, próbuje coś zrobić dla garstki pasjonatów i może jeszcze śmie coś na tym zarobić ;)”.
Odniosłem wrażenie, że niektórzy zapomnieli - Amiga to nawet nie niszowy sprzęt…
Osobiście polecam mieć więcej pasji, z jedną która jest na czasie, wtedy do Amigi ma się lepsze podejście. Przesunęli premiera Tabora, oj tam. Vampire dalej Aplha, Beta, oj tam, kupię pobawie się, nie ma, nie problem poczekam. Nie ta gwiazdka, oj tam następna, a w tym czasie pobawię się czymś innym, co pozwoli wyczekiwać i spokojnie oglądać następne filmiki z Vampire (choć ja akurat czekam na Tabora, 030 w mojej a1200 mi wystarczy).
[#348] Re: Vampire V4

@Duracel, post #331

To chyba wynika głównie z pieniędzy, które trzeba wyłożyć jednorazowo na produkcję, zlecenie wyprodukowania 100szt co jakiś czas mieście się szybciej w granicach możliwości finansowych niż rzut na taśmę 10.000szt. Załóżmy, że koszt wyprodukowania to 500zł, 100szt. to 50.000zł, 10.000 szt. to 5.000.000zł. Biznesmen Jens mógłby sobie w taki interes wejść, ale w przypadku Majsty wygląda to mało realnie.
[#349] Re: Vampire V4

@Newhousik, post #347

Ja tam nie wnikam, jaki mają budżet. Jak czytam "masowa produkcja już ruszyła, za 2-3 miesiące będzie do kupienia", a rok później okazuje się, że są jeszcze w lesie, to zaczynam być podejrzliwy... i kieruję się ku innym sprzedawcom :)
[#350] Re: Vampire V4

@pisklak, post #345

Zgadzam się z Tobą.
Projektów sprzętowych ostatnio wysypalo.
Tylko się cieszyć. Kiedy Apollo Team wypuści "core" godny do realizacji w ASICu, znajdą się tacy którzy napiszą ze to sprzętowy emulator. Masakra jakas. ..
Ja kupie Std4 bo czekam na to już długo jak inni. Oby jak najszybciej to się udało.
I trzymam kciuki za naszymi rodzimymi projektami. Aby ludzie mieli czas, chęci no i środki finansowe. . OK
[#351] Re: Vampire V4

@Cedrat, post #349

"Chciałabym ale się boję..."

Rozumiem takie podejście i nawet uwazam za racjonalne ale.... nie uważam za takie wieczne biadolenie "emulacja/MMU/niekompatybilne/niedokończone/za wolne/ a ja to bym zrobił lepiej".
A z wysypu amigowego HW tylko sie cieszyć - aż serce rośnie. Mam nadzieję że w przypadku SW też coś drgnie (za bardzo nieśmiele drgnięcie mozna by uznać 3.1.4).

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 09:34:40 przez pisklak
[#352] Re: Vampire V4

@pisklak, post #351

Gdzie można to zamawiać ? Chcę to już !!! Może być i wersja alfa z chęcią pomogę w testach.
[#353] Re: Vampire V4

@Sventevith, post #352

Ja też czekam cierpliwie na wersję standalone - jak tylko się pojawi, to kupuję od ręki (zakładając, że będzie do kupienia od ręki) ;)
[#354] Re: Vampire V4

@Sventevith, post #352

Na razie wszystko jest w fazie alpha. V4 jako turbo chodzi od jakiegoś czasu, ale miało (bardzo) powolny start gdy się okazało że Cyclone5 to jednak jest "troszkę" inny niż Cyclone3 z V2.
Standalone wybootowało dosłownie przed chwilą. Jest jeszcze dużo do zrobienia żeby można do ludzi to wypuścić, ale powolutku idzie do przodu każdego dnia.
Niestety trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 12:43:00 przez pisklak
[#355] Re: Vampire V4

@pisklak, post #354

A to jest wersja V2 czy V4 ?
[#356] Re: Vampire V4

@waldiamiga, post #355

[#357] Re: Vampire V4

@waldiamiga, post #355

To jest V3.

Jak widać są to pcb pod A1200 i A600

[#358] Re: Vampire V4

@pisklak, post #354

Standalone wybootowało dosłownie przed chwilą.


Rewelacja!!

Jest jeszcze dużo do zrobienia żeby można do ludzi to wypuścić, ale powolutku idzie do przodu każdego dnia.


A nie lepiej jak był robiony MiST AGA beta core; wypuścić alpha-beta i potem tylko naprawiać bugi i dystrybuować kolejne core'y?

Ludzie się bardzo męczą czekając
[#359] Re: Vampire V4

@David, post #358

Co wam po tym jak na karte będzie wieczne czekanie. Dla mnie to abstrakcja lutujac te wszystkie karty ręcznie.
[#360] Re: Vampire V4

@Paul149, post #359

Chyba tylko prototypy Przynajmniej V500 jest składany w fabryce...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem