Komentowana treść: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga
[#1] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga
Parafrazujac kogos znanego tu i owdzie - "Sam440Ep - prawie jak Amiga. Prawie robi wielka roznice" Ale z braku laku pewnie owce beda sie cieszyc...

Ostatnia edycja: 20.09.07 09:26:12
[#2] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@_arti, post #1

Zakladajac ze na Sammy bedzie pomykal AmigaOS4.
[#3] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@_arti, post #1

Tylko z czego, jeśli razem z tą płytą nie będzie się dało kupić OS4 przez dość (zapewne długi) czas?
Oczywiście tego nie wiadomo na 100%, niemniej można tak przypuszczać z bardzo dużym prawdopodobieństwem.
[#4] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@_arti, post #1

Szkoda że tego nie zauważyłeś jak się mosofce na efikę tłumnie rzuciły i cieszyły jak głupi do sera mimo, że z Amigą to ona ma tyle wspólnego co pecetowy składak kupiony w biedronce.
A o jakimolwiek systemie na tym czymś innym niż linux też mogą sobie narazie pomarzyć.

Ostatnia edycja: 20.09.07 11:22:21
[#5] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@amigafan, post #4

> Amigą to ona ma tyle wspólnego co pecetowy składak kupiony w biedronce

Problem w tym, że na "pecetowy składak..." nie jest robiony żaden amigowy system...
[#6] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Solo Kazuki, post #5

Ta. MOSa 1.5 też "robili" i jakoś się nie ukazał, to samo może być z 2
Chyba że ktoś chciał powolnego linux-boxa to była to oferta w sam raz.
[#7] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@amigafan, post #6

Ta. MOSa 1.5 też "robili" i jakoś się nie ukazał

Nikt z MOS team nigdy nie mówił oficjalnie o tym że MOS1.5 ma się ukazać, nie mówili też nigdy o żadnych konkretnych datach, poza sławetnym "za dwa tygodnie", które było niczym więcej jak żartem z upierdliwych userów powtarzanym przy każdej okazji, i było warte tyle samo co "when it's done" ze strony twórców OS4. Najwięcej o MOS 1.5 mówili użytkownicy MOSa 1.4, i to oni stworzyli "legendę" owego MOSa 1.5. Jeśli masz inne źródło swojej nędznej propagandy (poza userami którzy domagali się 1.5), to proszę bardzo - pokaż, przytocz jakiś cytat ze źródłem - poza swoim pustosłowiem, oczywiście.

W przypadku MOSa 2 o dacie wydania wypowiadał się chociażby Jaca, na amimajówce w Krakowie.
[#8] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@MinisterQ, post #3

fakt jednak jest taki ze na efike tez niemozna ciagle mosa kupic, juz bardzo dlugi czas a jednak ofce kupuja bo wierza ze bedzie ,miejmy nadzieje ze tak nie bedzie w tym wypadku ..po co amigowca czerwonym i niebieskim sprzet bez systemu?
[#9] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@MinisterQ, post #7

W przypadku MOSa 2 o dacie wydania wypowiadał się chociażby Jaca, na amimajówce w Krakowie.
Co więcej - można było zobaczyć, dotknąć i pobawić się mosem 2.0 na efice właśnie.
A co do SAM - wiadomo że będzie linuch na tym. Wiadomo, że ta płyta była tworzona z myślą o OS4. Ale nic więcej nie wiadomo - za sprawą samego OS4 właśnie....
[#10] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga
Ciekawe jaka będzie cena tego urządzenia. Może by się skusił...
[#11] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga
Cena, po której(...)
Wydaje mi się, że powinno być "Cena, za którą". "Po ile jest ta płyta główna" używa się raczej tylko potocznie.

Ciekaw jestem czy będzie to sama sprzedaż pudełek z płytą czy też może jakieś prezentacje i deklaracje ze strony firmy.
[#12] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@amigafan, post #6

Drogi kolego, zastanawia mnie to, czy jest sens forsowac hasla
antymosowe/pegazowe, skoro jak narazie nie przekonales nikogo do
swojej Amigi, nawet wirtualnej. Chlopie, Twoje posty na poczatku byly
ciekawe, potem smieszne, teraz nudne, a zaraz nawet nikt nie zwroci na
Ciebie uwagi.

Mysle ze czas skonczyc takie dyskusje prowadzace do niczego. Dyskusje
prowadzone sa na miare polskiej polityki, sa jalowe, brudne, ohydne,
po co to?

Mnie juz to meczy, a Ciebie ?

Wlasnie, Samep440 to jest powolny LinuxBox i to nawet nie
Amiga, prawie robi wielka roznice...



Ostatnia edycja: 20.09.07 13:18:06
[#13] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@amigafan, post #6

Tylko ze MOS 2.0 na efice byl pokazany publicznie.
A AOS 4 na SAM? Widzial ktos?

Troche obiektywizmu.
[#14] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga
Można się jedynie zastanawiać, czy o AmigaOS 4 dla Samanthy nie napisano, bo go jeszcze w sobotę nie będzie, czy dlatego, żeby niespodzianka była większa. Tak czy inaczej, za 2 dni będzie wiadomo. A na razie nie warto piany z ust toczyć, bo się można zwyczajnie pomylić i potem druga strona będzie miała powód do drwin. Po co?
[#15] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@amigafan, post #4

Ten post jest o krok od akcji moderatora. Zachowujesz się bardzo nietaktycznie, wyobraź sobie taką sytuację, w sobotę pokazują AmigaOS 4 na Samanthcie, a Ty nie możesz się pośmiać z mosowych niedowiarków, bo masz bana na tydzień...
[#16] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga
To bardzo dobra wiadomość i tyle... O ile oczywiście się potwierdzi...

Ostatnia edycja: 20.09.07 13:34:08
[#17] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga
Chwila, chwila. Owa impreza jest we Włoszech. Jadę na nią z powiedzmy pewną sumą pieniędzy i pewnym zamiarem kupna owej płyty. Na konferencji okazuje się, że cena jest wyższa i co wówczas...? Mam szybko podskoczyć do domu (załóżmy sytuację, że pieniądze mam w śwince i jestem bez żadnych plastików) po resztę i wrócić za pół godziny?
Wiadomo, że będzie można kupić później, ale ja chcę kupić na tej imprezie...po co mam wykręcać prefiks innego operatora, skoro ja mam tego operatora! :D
Innymi słowy, podana cena krótko przed imprezą rozwiązałaby wiele problemów i klienci wiedzieliby co i za ile...

Ostatnia edycja: 20.09.07 14:05:23
[#18] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Grzegorz Kraszewski, post #15

Ten post jest o krok od akcji moderatora.
Wlasnie! Amigafan, jak smiesz krytykowac czesc oddawana wspnalej Effice!?!
;)
[#19] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@BuLa, post #13

MOS 2.0 na efice byl pokazany publicznie

A wcześniej były szumne pokazy MOSa 1.5 i co z tego wyszło?
Wielkie nic.
Więc jak sam napisałeś - rochę obiektywizmu.
[#20] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga
Pogodzę Was.... I tu (MOS + sprzęt) i tu (AOS + spprzęt) jest baaaardzo źle...., żeby nie napisać beznadziejnie....

Ostatnia edycja: 20.09.07 15:04:44

Ostatnia edycja: 20.09.07 15:06:03
[#21] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@noowy, post #12

czy jest sens forsowac
Jak najbardziej.
Musi być jakaś przeciwwaga dla bezkrytycznej i zaślepiającej kampanii roztaczanej przez mosofce.

Samep440 to jest powolny LinuxBox i to nawet nie
Amiga

Szybszy niż niedorobiona efika ale żeby to dostrzec potrzebna jest odrobina obiektywizmu.
A druga sprawa to czy ktoś kiedykolwiek mówił że to JEST Amiga?
Jeżeli tak to może przytoczysz jakiś cytat a nie tak rzucał pustosłowiem.

A jak cię to już nudzi to cóż, przecież nikt nie zmusza cię do czytania - robisz to z własnej woli.

Ostatnia edycja: 20.09.07 15:06:45
[#22] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@amigafan, post #19

A wcześniej były szumne pokazy MOSa 1.5 i co z tego wyszło?
Wielkie nic.


To nie do konca jest tak jak piszesz. Ja to sobie tlumacze tak... System powstal i byl wielokrotnie pokazywany. Prawde mowiac wszystkie aktualizacje 1.4 sprawily, ze 1.4 juz byl prawie 1.5 i poza kilkoma szczegolami 1.5 niewiele by wnosil nowego. System pomimo niesprzyjajacej sytuacji (jak zwykle, hehe) rozwijal sie nadal i zmiany byly na tyle istotne, ze nazwano go 2.0.
Zauwaz, ze zrobiono wiecej niz obiecano. Nie dotrzymano "tylko" jednej obietnicy - upublicznienia go. :) No ale chyba widzisz roznice miedzy pokazywana wielokrotnie dzialajaca niepubliczna wersja MOS 2.0 na Efice, a Samantha na ktorej nikt AmigaOS4 nie widzial.
[#23] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@amigafan, post #21

A druga sprawa to czy ktoś kiedykolwiek mówił że to JEST Amiga?


Przyznam sie, ze nie pamietam jak odnosiles sie do sprawy naklejki. Mozliwe, ze nie byla dla Ciebie istotna. No ale na "jedynym polskim amigowym portalu" naklejka na sprzecie ma kluczowe znaczenie. Wielokrotnie to podkreslano w cala stanowczoscia. Spodziewam sie wiec, ze jak pojawi sie Samantha to nie beda o niej wspominac tak samo jak nie wspominaja o innych rozwiazaniach interesujacych amigowy swiat. :) Zobaczymy jak to tam u nich jest z konsekwencja...

A tak na serio... Moze wreszcie do kogos tam dotrze, ze nie jest wazny sprzet. On ma tylko umozliwiac uruchomienie systemu jakiego fakatykami/zwolennikami sa ludzie interesujacy sie tym sprzetem. Rozumiem, ze mozna chciec tego zeby system dzialal natywnie i nie tolerowac np. UAE. No ale zeby sie tak upierac przy naklejce? Rety... sredniowiecze. :)
[#24] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@_arti, post #1

Ech, wywolalem kolejna wojne swiatowa? Dobra, troche wyjasnienia z mojej strony - moj pierwszy komentarz mial tylko za zadanie obnazyc pewna hipokryzje czesci srodowiska amigowego w Polsce, ktore z jednej strony plulo/uje na Pegasosa/Efike, jako na sprzet bez nalepki, tudziez bez jedynie-amigowego systemu a z drugiej strony wyczekuje na takie same, bez-nalepkowe cos, bez jedynie-amigowego systemu... bez cienia zadnej krytki, bez tolerancji *na* krytyke.

Ostatnia edycja: 20.09.07 15:47:08
[#25] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@MDW, post #23

No ale na "jedynym polskim amigowym portalu" naklejka na sprzecie ma kluczowe znaczenie. Wielokrotnie to podkreslano w cala stanowczoscia. Spodziewam sie wiec, ze jak pojawi sie Samantha to nie beda o niej wspominac tak samo jak nie wspominaja o innych rozwiazaniach interesujacych amigowy swiat.

Cytat z regulaminu strony eXec:
Redakcja magazynu "eXec" jest zaangażowana w powstawanie i promocję systemu AmigaOS i platform sprzętowych, na których ten system działa lub będzie działał.

Czyli piszą tam nie o tym co ma naklejkę "Amiga" a o tym na czym działa lub ma działać "AmigaOS". Więc jeżeli ktoś z Hyperionu (a podobno ktoś od nich ma być na tych targach) powie że na Sam jest/ma być AOS4 to ten komputer będzie w kręgu zainteresowań redakcji eXeca i nie dostrzegam tu niekonsekwencji.

Ostatnia edycja: 20.09.07 15:53:49
[#26] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@amigafan, post #19

Jak napisal [EDIT] Ministerq [EDIT] MOS 1.5 nie byl publicznie zapowiadany przez MOSTEAM.
MOS 2.0 byl pokazany i zapowiedziany oficjalnie wiec zapewne sie ukaze.

Nie sposob porownywac do tego sytuacji z SAM (brak publicznych pokazow dzialajacego sprzetu) i AOS 4 (proces sadowy i mocno niejasna sytuacja co do praw autorskich).
Zeby bylo jasne, nie zamierzam kupowac ani jednego ani drugiego rozwiazania, ale przygladajac sie z boku i biorac to na zdrowy rozum powiedzialbym ze bardziej prawdopodobne jest ze MOS bedzie na Efike niz AOS na SAM.

Ostatnia edycja: 20.09.07 16:59:41
[#27] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@reactor, post #18

Amigafan, jak smiesz krytykowac czesc oddawana wspnalej Effice!?!

Nie chodzi, wbrew pozorom, o krytykowanie Efiki (bo czci nikt jej nie oddaje), tylko o odzywki w rodzaju "śmieją się jak głupi do sera".
[#28] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@amigafan, post #21

Szybszy niż niedorobiona efika

Szybszy, ale - jeśli wierzyć zapowiedziom panów z ACube - prawie cztery razy droższy. Efika spełnia wszystkie założenia projektowe i nie ma znanych błędów konstrukcyjnych. Skoro sam zacząłeś temat niedorobionych komputerów, to termin ten jak ulał pasuje do AmigaOne... A nie do Efiki.
[#29] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Grzegorz Kraszewski, post #28

Jejjuuuuuu,

Ale wy macie problemy. To tak jak z tym 286 o ktorym pisalem... tylko "plyta matka do 286" jest PC a juz P35 pod Core 2 Duo juz nie jest pecetem. LAL ;)

A1200 jest takim 286 (now moze 486 ;) ), P35 jest takim Sam440Ep o "amigowosci" swiadczy OPROGRAMOWANANIE, ktore NATYWNIE chodzi na danym sprzecie. NATYWNIE jestli sie dobrze wyrazam.

To jak z Maciem na Core2Duo tyle ma on z PC wspolnego a jednak jest zarabistym Maciem.

Mos... ja go nie lubie jakos tak. Poprostu nie widze kontynuacji jesli chodzi o system 3.1, 3.5, 3.9. Jest inny i na bazie "linuxa" (ktorego cenie a Ubuntu lubie :) ). Ale Mos jest inna bajka.

Teraz oprocz Amiga One my The Red One (jak to ochrzczone zostalo) i bede to zapene mial zeby OS 4.0 odpalic. Ja do swojej A1200 tylko clasici wkladam (motorolki) no moze mediator tez ;) bo ppc mi do 3.9 WOGOLE nie potrzebne.

Bede chcial miec super AMIGE z 2007 roku z systemem z 2007 roku z programami z 2007 roku... kupie to plyte jak tylko bedzie dostepna (PLUS OS 4.0). Proste.

Acha, a biorac pod uwage co na tej "plycie" jest to bede miala Amiga mini :)

Pozdrawiam WSZYSTKICH,

Kreciu

[#30] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Krecik, post #29

Mos... ja go nie lubie jakos tak. Poprostu nie widze kontynuacji jesli chodzi o system 3.1, 3.5, 3.9. Jest inny i na bazie "linuxa" (ktorego cenie a Ubuntu lubie usmiech ). Ale Mos jest inna bajka.


A gdzie ty takie rzeczy wyczytaleś że MorphOS jest oparty na linuxie?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem