Komentowana treść: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga
[#121] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Dave, post #119

daj juz spokoj prawda jest taka ze amiga jest to na czym chodzi amigaos..pegasos tez bylby amiga gdyby mos stal sie aosem ,albo byla na niego os4. a tak jest systemem amigopodobnym lub nawiazujacym do amigi. to tak jakby mowic ze gnu/linux jest unixem...juz sam fakt ze powstal taki podzial jest chory ..a doprzucanie do garnka?no coz watpie aby nagle jedna ze stron zrezygnowala i przeszla na druga "bo tak",jest wiec to nieuniknione

Ostatnia edycja: 21.09.07 22:32:59
[#122] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Solo Kazuki, post #120

hmm czy zagwarantujesz mi ze jezeli dzis zamowie efike to dostane z nia MOSA? nie? kto ma? developerzy?testerzy? to ze przyjaciel krolika ma nie znaczy ze jest.

skoro efike mozna dorwac od dawna to jak nazwac ludzi ktorzy ja bnabyli i czekaja na mosa?czemu jak ktos chce niemoze nabyc samm i czekac na aos?


Ostatnia edycja: 21.09.07 22:34:41
[#123] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Solo Kazuki, post #118

Link

:)

Ostatnia edycja: 21.09.07 22:44:58
[#124] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@DRACOX, post #121

Mnie to nie przekonuje, a tylko leci faszyzmem amigowym. Wątpie, żeby userzy Pegaza nie czuli się nadal amigowcami i używając Pegaza nie odnosili wrażenia normalnego AmigaOSu w extra wydaniu, nie wchodząc w detale dla mnie nic nie znaczące.

//daj juz spokoj//

Z obrzydzeniem pisałem tamtego posta, ale to są eXecowe rewelacje i pewne rzeczy trzeba przypomnieć, a nie pod dywan...tym bardziej, że wiele wojen jest przykładem, iż nie dało się tak po prostu.

Ostatnia edycja: 21.09.07 22:43:27

Ostatnia edycja: 21.09.07 22:44:03
[#125] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@DRACOX, post #121

> pegasos tez bylby amiga gdyby mos stal sie aosem.

Super... uprzejma firma AmigaInc nie pozwoliła złym programistom MorphOS nazwać AmigaOS. Weź ty się lepiej zastanów co bredzisz. Cała sprawa poszła TYLKO o kasę. No ale święta AmigaInc jest jedynym w tej dziedzinie wyznacznikiem. Nie liczy się pochodzenie systemu, nie liczy się jak on działa i wygląda... liczy się tylko jego nazwa nadana przez miłościwie nam panujący AmigaInc.

A tak nawiasem. Kiedyś, jakieś kilka lat wstecz, gdy dowiedziałem się o "jakimś MorphOS", też stwierdziłem "jaja sobie robią, czy co, przecież to nie jest AmigaOS". Przekonało mnie dopiero poznanie faktów oraz zobaczenie w akcji MorphOS. Stąd pytanie do Dracox, AmigaFana, i jemu podobnych: czy działaliście pod MorphOS dłużej niż 15 minut?
[#126] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Dave, post #124

hmm czyli wg tego co napisales, powiedzmy firma x moze nazwac swoj telewizor "sony" tylko dlatego, ze dziala jak tv firmy "sony"?
[#127] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Solo Kazuki, post #125

widz kasa kasa dlatego playstation nazywa sie sony playstation a nie "Nintendo Snes CD" ..czaisz baze. to nie czyjes odczucia powoduja czy dany produkt jest tym co odczuwasz ale wlasciciele i kasa.

niemam nic do mosa ale ,bez przesady niektorzy zgrywaja od lat wielce skrzywdzonych meczennikow.
[#128] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Solo Kazuki, post #120

Przykro mi ale produkcję EFIKI zakończono zanim udostępniono na nią MOS-a.

Jeżeli się mylę to mnie popraw.




[#129] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Dave, post #123

eee... mógłbyś bardziej rozjaśnić tok swojego rozumowania? Bo jakoś nie rozumiem jak się ma ten link do mojej wypowiedzi.
[#130] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@DRACOX, post #127

eee... a co ma piernik do wiatraka?

Widzisz... co innego jak firma rezygnuje z zamówionej części, a inna dorabia do niej resztę (vide czytnik CD "przerobiony" na PSX), a co innego jak coś od A do Z było robione z pewną myślą, lecz firma mająca do tego prawa oznajmia "owszem, damy wam logo... ale wymagamy xxx.xxx(.xxx?) dolarów za prawa".

Edit: co prawda nie zgadzam się z twoją analogią, ale odnosząc się do niej: mam nadzieję że AmigaInc zrobiła taki sam błąd jak Nintendo ;)

Ostatnia edycja: 21.09.07 22:59:52
[#131] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Solo Kazuki, post #129

reactor zarzucił mi pośpieszną ocenę możliwości Sammanthy, chociaż tak naprawdę mnie chodzi o pierwsze opinie, odczucia, po przedstawieniu specyfikacji tejże. I osobiście uważam, że dla każdego indywidualnie te odczucia i opinie, są tak naprawdę oceną możliwości...ale wiem, wiem, trzeba czekać, żeby na 100% się przekonać.
Jednak podany link pokazuje, że Efika 2 jest komentowana, krytykowana,ulepszana, chociaż jej jeszcze nie ma, bo jak napisałem dla mnie w świecie komputerowym nie istnieje wierne oczekiwanie na dotknięcie i wówczas przekonanie się, co dany sprzęt potrafi.

[#132] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Dave, post #131

> ale wiem, wiem, trzeba czekać, żeby na 100% się przekonać.

Dokładnie. Skąd wiesz, że Samanthy nie ulepszą... choć osobiście w to mało wierzę.
[#133] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Dave, post #131

Swoją drogą nie rozumiem tego, że Sammantha ma być pod OS4, który już jest, więc jakich możliwości trzeba się spodziewać i nie da rady oceniać teraz. Z Efiką, jak zaobserwowałem, chodziło często o porównanie i było wiele (dla mnie zupełnie normalnych) prognoz, jak DivX pójdzie na tym PPC, jak Sputnik...zatem zupełnie nie wiem, czego mogę oczekiwać nowego, jakich innych, tajemnych możliwości w Samm.
[#134] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@ems, post #128

Czy fakt nieprodukowania Amig od prawie 15 lat oznacza że ich nie można kupić?
Będziesz chciał kupić Efikę, to na pewno ktoś się znajdzie, kto ją sprzeda.
Ja swoją planuję sprzedać jak pojawi się na nią MOS i się trochę nią pobawię... na pewno nie zamienię Pega z G4 na Efikę, kupiłem ją głównie dzięki temu, że dzięki inicjatywie Feia można ją było naprawdę tanio kupić z pierwszej ręki, a ja chętnię się pobawię tym maleństwem: obudowa, dodatkowy RAM, może pójdzie na tym CD... jest co robić :) ...a jak już wyczerpię swój szał rzeźbienia (a Efika będzie nadal sprawna ) to będziesz mógł mieć swoją szansę
[#135] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Solo Kazuki, post #130

analogia jest bardziej niz prawidlowa bo to niemial byc tylko czytnik ,a czytnik cd z akceleratorem 3d (cos jak sega 32X). wszystko mialo sie nazywac "nintendo" a sprzet mial byc produkowany przez sony.

sony potrafilo sie odciac od bycia potomkiem snesa..czemu wiec pegasosy i efiki oraz mos nie moze sie odciac od "mielismy byc amiga ale nie wyszlo"?moglby sie calkiem fajnie rozwijac..a jak narazie ciegle jest tylko jeczenie jakie zycie/ainc/etc jest zle ,moglby byc naprawde fajny system (po czesci i jest) kontynuowac to co amigowe miec amigowego ducha..ale bez tego calego jeczenia i robienia z siebie meczennikow.

Ostatnia edycja: 21.09.07 23:23:13
[#136] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@ems, post #128

AFAIK produkacja efiki nie zostala zakonczona ale jedynie genesi
zakonczylo jej sprzedaz.
[#137] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@DRACOX, post #135

ależ kto robi z siebie męczenników? mi tam wcale nie jest źle, nie zamknąłem się w getcie i nie mam syndromu oblężonej twierdzy...
większość znanych mi użytkowników Morphosa mówi, że zaczynając przygodę z Pegazem/Morphosem żałowali braku nazwy "Amiga", a po pewnym czasie (w moim wypadku na skutek "proamigowych" działań betarycerzy) bardzo sobie chwali posiadanie innej nazwy i loga.

P.S. tuż po zakupie Pega ustawiłem sobie zmienną "boottext" na "AmigaOS"... już od dawna zamieniłem ją na "To ja, twój Pegaz" :) i tak jest dużo lepiej
[#138] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@marcik, post #136

Genesi produkuje ale nie sprzedaje ?

Nowy NEP ?
[#139] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@ems, post #138

moze to tajny plan zapanowania nad swiatem poprzez dzialanie wbrew mechanizmom gospodarki?hmm ale ainc juz probowala jej to nie wyszlo..genesi mysli ze jest lepsze? :D
[#140] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@ems, post #138

nie, sprzedaje, a nie produkuje... są do przodu o koszty produkcji których nie muszą ponosić
[#141] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@DRACOX, post #121

aj juz spokoj prawda jest taka ze amiga jest to na czym chodzi amigaos..pegasos tez bylby amiga gdyby mos stal sie aosem ,albo byla na niego os4. a tak jest systemem amigopodobnym lub nawiazujacym do amigi.


Może jeszcze raz i powoli. Do Ciebie i kolegi twojego xxxfana. MorphOS nie jest systemem ani linuchowym, ani nie jest AmigaOS-em. Nie jest (choć podobno miał szanse być) i nie będzie. I nikt nie chce ani nie tęskni za błogosławieństwem jakiegoś tworu od stickerów.
W dawnych czasach (parę lat temu) usiłowano tworzyć jakieś potworki typu AmiPegasos czy inne. Ale teraz już tego nikt nie robi. Nie zauważyłeś tego faktu ? Pegasos to nie Amiga, MorphOS to nie AmigaOS. Było to już wiele razy powtarzane, ale jakoś co niektóre ofce (te najbardziej czerwone) nijak nie mogą zaskoczyć. Nie mogą, albo nie chcą. Bo jak inaczej wytłumaczyłyby brak systemu (dostępnego), brak sprzętu (dostępnego). A tak - wszystkiem są winne wredne mofce.
Co zaś do systemu MorphOS (o ile tego nie wiesz) - jego api bazuje na api systemu AmigaOS3.1, które to api z czasem ewoluowało (mniej lub bardziej). Nie jest natomiast systemem amigopodobnym. I dobrze. Wystarczy rzucić okiem na to co np. oferuje Ambient (desktop - nie mylić z Workbenchem z AmigaOS). Poprzez fakt zgodności z API AmigaOS3.1 oraz wbudowanego w system emulatora m68k można uruchomić praktycznie każdy program z klasyka.
Podsumowując - nie używaj do leczenia swoich frustracji (i nie tylko swoich) wymyślaniem jakiś bzur, że mofce to czy tamto, a biednej ANic wiatr w oczy.. bo oszukujsz tylko siebie.. i irytujesz innych.
A towarzystwo wzajemnej adoracji i hymnów pochwalnych - to pod innym adresem. Tutaj co najwyżej możesz się dowiedzieć o wielu amigowych tematach - ale bez czarowania...
[#142] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@MaaG^dA, post #141

Marian - myślę dokładnie tak samo (niestety nie potrafię tak przelać tego na klawiaturę) :)
[#143] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@wali7, post #142

hmm.. Towarzystwo Wzajemnej Adoracji jest pod innym adresem - problemy z rozumieniem tekstu ?
[#144] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@DRACOX, post #139

:D

Teraz poważnie.

MOS nie ma w tej chwili żadnego nowego sprzętu produkowanego i dostępnego w detalu.
Może będzie EFIKA2.

AOS nie ma w tej chwili żadnego nowego sprzętu produkowanego i dostępnego w detalu.
Może będzie SAM.

Taka jest prawda na dzisiaj panowie. Nie ma co ściemniać.

[#145] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@MaaG^dA, post #143

podaję cennik:
- klaka zwykła - jeden browar
- klaka artystyczna - trzy browary
na Amizaduszkach się rozliczymy OK
[#146] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@ems, post #144

oby dalej od konstrukcji w rodzaju Smanthy i Efiki jako "okrętów flagowych" swoich systemów... mamy już przecież 2007 rok
[#147] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@ems, post #144

A Efika to co ?
[#148] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@wali7, post #146

Zgoda. :)
[#149] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Drako^lM, post #147

Pies?
[#150] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Drako^lM, post #147

no bez jaj ...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem