Komentowana treść: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga
[#31] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Krecik, post #29

> Mos... ja go nie lubie jakos tak.

Masz jakoś tak do tego prawo...

> Poprostu nie widze kontynuacji jesli chodzi o system 3.1, 3.5, 3.9.

Proponuję się zgłosić do okulisty :P

> Jest inny i na bazie "linuxa" (ktorego cenie a Ubuntu lubie usmiech ).

eee... że co proszę? w AOS4 jest o wiele więcej rozwiązań linuxowych niż w MorphOS. Nie wspominając że MorphOS miał być oficjalną kontynuacją OS3.x, tylko jak zwykle poszło o pieniądze.

> Ale Mos jest inna bajka.

Której chyba nigdy nie oglądałeś
[#32] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Krecik, post #29

Poprostu nie widze kontynuacji jesli chodzi o system 3.1, 3.5, 3.9


Chyba zartujesz? Prawda?
Widac ze nigdy nie uzywales MOSa. Jest on wierna kopia AmigaOS3.1. Dokladnie taka sama zasada dzialania systemu.

Linuxowy moze ci sie jedynie wydawac wyglad Ambienta, ale co za problem postawic zamiast niego Magellana, Scalosa lub po prostu WB3.1/3.5/3.9?


NATYWNIE

Wiesz, sa natywne aplikacje dla x86, dzialajace pod WinUAE/Amithlonem. Czyli idac dalej - AmigaOS na WinUAE to smierdzaca i zgrzybiala pecetowa hybrada, jakis klon, niebieski!
Klonowsko-pectowski i MOSis...a teraz to juz chyba za daleko zabrnalem :P



Bede chcial miec super AMIGE z 2007 roku z systemem z 2007 roku z programami z 2007 roku... kupie to plyte jak tylko bedzie dostepna (PLUS OS 4.0). Proste.

Mrzonki, ale jakis cel trzeba w zyciu miec :)


Ostatnia edycja: 20.09.07 17:33:39
[#33] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Andrzej Drozd, post #32

"Linuxowy moze ci sie jedynie wydawac wyglad Ambienta". Mam nadzieję, że nie tobie nasza klasikofco. Wygląd to zasługa MUI, a za działanie i obsługę należą się brawa :). Linux to zupełnie inny system, inna filozofia.
[#34] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@amigafan, post #25

Cytat z regulaminu strony eXec:


Regulamin, regulaminem. Od naczelnego na forum wprost usłyszałem "dla mnie liczy się nazwa i to, czy jest naklejka Amiga, nie musi Ci się to podobać, ale to moja sprawa".

Poza tym zdefiniuj termin "niedorobiona". Moim skromnym zdaniem, jeśli coś spełnia wszystkie założenia twórcy bezbłędnie, to nie jest niedorobione.

Niedorobiony, to jest rower bez kółka. Jeśli posiada obydwa i cała reszta jest w pełni sprawna, to jest jak najbardziej dorobiony, choć nikt nie zaprzeczy, że samochodem to on nie jest.
[#35] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@BuLa, post #26

I właśnie dlatego "kulam kasę" na Pega II z 1Ghz prockiem. Boję się, że os4 będzie kosztował tyle co np. XP . Jakoś nie wierzę, żeby Amiga Inc. odpuściła taki kąsek jak os4. I w ten sposób wykończą to, co ma powstać i "odrodzić amigę". Poza tym nie ma się o co kłocić, bo czyż oba systemy nie emulują 68k, a to przecież nie do końca kontynuacja klasyka. Co za różnica czy JIT działa pod Mosem, czy Os4 (też chyba go ma). Parę dni temu słyszałem informację w Tv , że MS ma 90% rynku orogramowania. Teraz z tych pozostałych 10% odejijmy jakiś % na linuxa, mac os i nam zostanie jakieś 4/5% rynku. Warto się kłocić? Poczekamy zobaczymy. Oby się udało, życzę tego wszystkim, sobie też. OK
[#36] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@ender, post #35

arę dni temu słyszałem informację w Tv , że MS ma 90% rynku orogramowania.


W kategorii systemów operacyjnych co najwyżej.
[#37] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@ender, post #35

MOS2.0 też taniutki nie będzie... Swoją drogą te 4-5% to jakaś niezła fatamorgana... ;)
[#38] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@MinisterQ, post #37

4 kompy z OS4 na 100 stanowisk, to niezły wynik by był :)
[#39] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@GumBoy, post #36

Dokładnie to miałem na myśli.
[#40] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@MinisterQ, post #37

Tam był ułamek 4/5 a nie od 4 do 5%, czyli chłopak gada o 0.8%. no cóż, i tak moooocno zawyżył
[#41] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@MinisterQ, post #37

Mam nadzieję, że będzie kosztował do 300zł max. Te 4-5% to moje marzenie, może się spełni, inaczej będzie krucho z oprogramowaniem masowym (przede wszystkim gierki). Z drugiej strony może będą powstawały "perełki" tworzone przez entuzjastów, tak jak w początkach ery gier komputerowych, bez nakładu wielkiej kasy. :P
[#42] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@MikeN, post #40

Jak wywalą cenę jak za sprzęt z G5 na pokładzie to niestey będziesz miał rację.
[#43] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga
Zieeeew. Znowu super sprzet, pod niestniejacy na niego OS, i o mocy blaszaka 5 lat temu za cene niezlego blaszaka dzisiaj. Fantastyczna sprawa.
[#44] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Valwit, post #43

To zależy.

Jak porównujesz go do typowego PC-a to tak jest.

Ale jak do sprzętu typu VIA EPIA to wytrzymuje to porównanie.

Nie ma żadnego PPC porównywalnego pod względem wydajności, zastosowanych technologii do Intela, w rozsądnych cenach.



:)

Ostatnia edycja: 20.09.07 20:53:26
[#45] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Valwit, post #43

za cene niezlego blaszaka dzisiaj
Rozumiem, że osobiście znasz kogoś w tej firmie i masz informacje bezpośrednio od ACube?
Bo na ich stronie wyczytałem, że cenę podadzą dopiero na targach podczas konferencji a nie znając ceny taka wypowiedź jest bezpodstawna.

Ostatnia edycja: 20.09.07 20:44:54
[#46] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Valwit, post #43

Zieeeew. Znowu super sprzet, pod niestniejacy na niego OS, i o mocy blaszaka 5 lat temu za cene niezlego blaszaka dzisiaj. Fantastyczna sprawa.

Ty tez, przestan w koncu czepisac sie Effiki ;)
[#47] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Krecik, post #29

> Mos... ja go nie lubie jakos tak. Poprostu nie widze kontynuacji jesli chodzi o system 3.1, 3.5, 3.9. Jest inny i na bazie "linuxa" (ktorego cenie a Ubuntu lubie ). Ale Mos jest inna bajka.

LOL LOL LOL
[#48] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga
No i proszę, mamy newsa o Sam440EP i - być może - AmigaOS4. Tymczasem jak królik z kapelusza wyskakuje nam MorphOS i Efika. Skąd dokładnie? Pierwszy raz słowo "Efika" pojawia się w poście amigafana. Słowo "MorphOS" również pierwszy raz pojawia się w poście... amigafana. Dzielnie sekunduje mu reactor, którego 66% postów to pozbawione zupełnie merytorycznej treści wypowiedzi na temat Efiki (czyli offtopic + trollowanie).

Podsumowując - reactor i amigafan to zwykłe portalowe trolle, które z każdego newsa potrafią zrobić offtopic i flamewara. W zasadzie powinni już zostać odpowiednio nagrodzeni, ale celem zwiększenia współczynnika dobrej zabawy pozostaję póki co obserwatorem.
[#49] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Grzegorz Kraszewski, post #48

z drugiej strony uderz w stol a nozyce sie odezwa ,gdyby to nie byl podatny grunt to by nie bylo calej sprzeczki ,najazdu jednej strony na druga,powrotu do pier#$%nia o naklejkach etc.

sytuacja wyglada nadal tak: jest efika kupila ja masa niebieskich owiec ..mosa na nia wciaz niema (tzn nie mozna kupic),juz za 2 dni bedzie sammy i niewiadomo czy sytuacja nie bedzie wygladac jak z efika i mosem .oby nie.
[#50] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Grzegorz Kraszewski, post #48

Masz rację:
No i proszę, mamy newsa o Sam440EP i - być może - AmigaOS4. Tymczasem jak królik z kapelusza wyskakują nam od pierwszego posta prześmiewcze komentarze nie wnoszące nic do tematu.
To zapene czynią zwykłe portalowe trolle, które z każdego newsa potrafią zrobić offtopic i flamewara.

Nie strasz banem bo to jest po prostu śmieszne.
Zastosuj go od razu na rok. W końcu jak ktoś mówi z takim lekceważeniem o efice powinien zostać przykładnie ukarany.
Aby wszyscy wiedzieli jaki pogląd jest jedynie słuszny.

Ostatnia edycja: 20.09.07 21:57:38
[#51] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@DRACOX, post #49

jest efika kupila ja masa niebieskich owiec

Wolnego. Kupiłem Efikę, ale w żadnym razie nie uważam się za niebieską owcę. Pojawienie się MorphOS-a na ten sprzęt jest dla mnie sprawą całkowicie drugorzędną.
[#52] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Grzegorz Kraszewski, post #48

ja tam flameware zobaczylem juz od I szego postu -Arti
no ale kazdy widzi co chce, pozdrawiam :)
[#53] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@amigafan, post #50

boli cię efika jak widze .....
[#54] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Sir_Lucas, post #30

mnie sie wydaje, ze kolega Krecik pomylil system MorphOS z systemem MacOS X
[#55] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Drako^lM, post #53

dla mnie xxxxxfan jest tak skompromitowany jak parta Piiiiiiii
[#56] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@amigafan, post #50

Zastosuj go od razu na rok.

Nie rób z siebie takiego męczennika.

W końcu jak ktoś mówi z takim lekceważeniem o efice powinien zostać przykładnie ukarany.

Tak samo jak ktoś piszący/mówiący o aone/os4/blabla powinien zostać przykładnie wygwizdany przez Ciebie.
[#57] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@DRACOX, post #49

za 2 dni bedzie sammy i niewiadomo czy sytuacja nie bedzie wygladac jak z efika i mosem .oby nie.

Sytuacja efiki oraz mos2.0 wygląda o niebo lepiej niż sam i os4.
[#58] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Grzegorz Kraszewski, post #48

Przepraszam, ze w nieco ironiczny sposob wyrazam swoja opinie. A to, ze nie sa one zgodne z "glowna doktryna" - nazywane jest trollowaniem. Przykro mi ze tak nieobiektywnie to odbierasz. Daj mi bana jesli Cie to usatysfaskcjonuje i utwierdzi w przekonaniu, ze to Ty masz racje.
[#59] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@amigafan, post #50

Nie strasz banem bo to jest po prostu śmieszne.

Może Ciebie to śmieszy. Mnie bardziej od banowania śmieszy czytanie Twoich postów.

Zastosuj go od razu na rok.

Jak zasłużysz, nie ma sprawy.

Aby wszyscy wiedzieli jaki pogląd jest jedynie słuszny.

Na PPA nie ma jedynie słusznych poglądów.
[#60] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Grzegorz Kraszewski, post #59

Jak to nie a krytykowanie OS4 to co ? :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem