Komentowana treść: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga
[#241] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@AmiChris, post #240

Oni działają wbrew zasad wolnego rynku jeśli chcą żeby ich sprzęt stał się popularny to muszą go najpierw puścić po kosztach albo nawet ze stratami po jakimś czasie z jakąś bazą użytkowników mogli by cenę podnieść albo może koszty produkcji by zredukowali i wyszliby na swoje.
[#242] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Dzban, post #241

sam idzie glownie na rynki przemyslowie wiec nie dziwne ze cena taka
[#243] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@mailman, post #235

Nie ma juz zadnego Vatu na granicy - co za brednie, jestesmy w EU
[#244] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@fibi, post #243

Tak masz rację. Płacisz VAT kraju, w którym kupujesz i nie ma żadnego zwrotu. Mój błąd zasugerowany tym co napisał Jacek.
[#245] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@fibi, post #243

2% - wielka różnica ;)

Ostatnia edycja: 23.09.07 21:03:28
[#246] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@wali7, post #245

tak, jak zamowisz conajmniej 100 sztuk :)
[#247] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@DRACOX, post #246

ale to tylko ci co zamawiają od razu cały wagon ;)
[#248] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@wali7, post #247

ale jak zamowia caly wagon to pewnie cena jednostkowa plyty wyjdzie z 450 razem z vatem :D
[#249] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@DRACOX, post #248

i jeszcze wagon zostanie... można go na złom sprzedać - stal wciąż droga, to i inwestycja może się zwrócić

tak ogólnie... jedna rzecz mi się w Sam podoba - 512 MB RAM (czyli to czego nie ma moja Efika ze 128 MB), niepodoba mi się wszystko inne, zwłaszcza cena (chociaż jako zatwardziałemu MOSowcowi w zasadzie nie powinna przeszkadzać)
[#250] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@wali7, post #249

mi tam plytka sie podoba ,cena juz nie ..co do zlomu ofkolz wagon moglby sie zwrocic pod warunkiem ze bylby wlasnoscia zamawiajacego

cena stali to chyba cos kolo 600pln za tone :)
[#251] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@DRACOX, post #250

to nie dodają wagonu w bonusie gdy zamawiasz wagon płytek? ;)
przeciętny wagon zamknięty waży bez ładunku ok 22 t - to dałoby 13 200 zł tytułem złomu
[#252] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Jacek Piszczek, post #233

jesli zaplaciles vat w .it to w .pl juz nie placisz. chyba ze .pl ma jakies ekstra przepisy inne niz reszta unii. anyway. cena 450 eur miala byc dla wszytskich, a tu widac juz na dzien dobry jest poimprezowa podwyzka. niefajnie to wrozy.
[#253] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga
I znowu ruszyła maszyna do zarabiania na emocjonalnie nakręconych modelarzach. Wydłubany w garażu komputerek do Linuksa, do którego dokłada się obietnicę uwielbionego systemu i wio banan, zarabiamy! Fajnie to działa, bo przecież nikogo nie będzie można ścigać jeśli OS4 na to nie wyjdzie - przecież proces, to nie oni obiecali, itp. itd... Chociaż pewnie wyjdzie, każdy chce zarobić, a naiwnych nie brakuje (obstawiam do 5 sztuk w Polsce).
[#254] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Fei, post #253

Czyli mogą u Ciebie już składać hurtowe zamówienie? ;)
[#255] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@SirLEO, post #254

Po pierwsze - na sprowadzeniu Efik nic nie zarobiłem, a wręcz straciłem. Po drugie - wolałbym pracować w noclegowni niż pomagać ludziom pokroju amigafana czy reactora.
[#256] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Fei, post #255

Po pierwsze - nie liczylbym nigdy na pomoc czlowieka pokroju takiego jak ty. Po drugie - dla mnie mozesz nawet pracowac jako sprzatacz urzadzen sanitarnych na Dworcu Centralnym. A po trzecie - jezeli jeszcze raz bedziesz probowal mnie obrazic na forum "za moim plecami" - bede to wyjasnial po za internetem.

Ostatnia edycja: 24.09.07 18:52:55
[#257] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@reactor, post #256

dla mnie mozesz nawet pracowac jako sprzatacz urzadzen sanitarnych na Dworcu Centralnym

Nie będę dla ciebie pracować.

jezeli jeszcze raz bedziesz probowal mnie obrazic

W którym miejscu? Napisałem jedynie, że wolałbym towarzystwo bezdomnego z noclegowni. Na przykład takiego, co krzyczy "spieprzaj dziadu"

na forum "za moim plecami"

To na forum czy za plecami?

bede to wyjasnial po za internetem.

Ale się wystraszyłem!
[#258] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@reactor, post #256

alez on,napisal to wprost.Nie obrazil Cie lecz stwierdzil fakt.Inna sprawa ze dosadnie,no ale kazdy pracuje na swoja opinie.
Pozdro.
[#259] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@reactor, post #256

jezeli jeszcze raz bedziesz probowal mnie obrazic na forum "za moim plecami" - bede to wyjasnial po za internetem.

Mam nadzieję, że wszystkie tego tego rodzaju polemiki będą kontynuowane poza internetem. Trzymam za słowo.
[#260] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Fei, post #257

Zalosny czlowieczku malej wiary, mocy w gebie na forum jak dziecko neostrady, ja cie nie strasze bo od tego sa duchy. Nie wiem czy rozumiesz, ale jesli masz cos do mojej osoby to w osobisty sposob moge to z toba wyjasnic.
Jesli nie zgadzasz sie z moimi opinami na forum odnosnie komputerow to mozesz wyrazic inna opinie, ale ty wolisz slawenne wycieczki osobiste, a tego ja juz nie toleruje.

Ostatnia edycja: 24.09.07 20:48:56
[#261] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@reactor, post #260

Starczy tego dobrego. 48 godzin... Skoro obwieściłeś przeniesienie tych przedszkolnych przezywanek poza Internet (a przynajmniej poza PPA), trzeba było być konsekwentnym.
[#262] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@wali7, post #134

wali7,jak będziesz się pozbywał swojej "Ewci" to proszę o cynk,bo raczej Fei nie zorganizuje kolejnego zbiorowego zakupu.
[#263] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@waldiamiga, post #262

na pewno dam znać.... ale najpierw musi się pokazać na nią MOS, no i musi mi się znudzić :)
[#264] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@waldiamiga, post #262

bo raczej Fei nie zorganizuje kolejnego zbiorowego zakupu


Tego nie napisałem. Na razie jednak Genesi musi zacząć ją sprzedawać. A później jeszcze zrobić obniżkę

Ostatnia edycja: 24.09.07 22:04:29
[#265] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Fei, post #264

Na razie jednak Genesi musi zacząć ją sprzedawać

Właśnie o to mi chodziło,lecz nie napisałem bo sądziłem że zainteresowani będą wiedzieć o co chodzi :)
[#266] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Fei, post #255

To praca z ludźmi potrzebującymi w przytułku/noclegowni jest dla ciebie hańbiąca.
Można się było tego sporzewać po kimś twojego pokroju.
To po pierwsze, a po drugie co to wogóle za poroniony pomysł że ktokolwiek chciałby korzystać z twoich usług/pośrednictwa.
Nawet gdybyś rozdawał te (albo jakiekolwiek inne) komputery za darmo to nie chcę mieć z tobą nic wspólnego.
[#267] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@amigafan, post #266

Jakoś wielu wolało skorzystać i wcale tego nie żałują, ja też bym bez mrugnięcia okiem skorzystał. Fei, mimo swojego ciemnego charakteru i ciężkiego czarnego humoru, jest dość solidny (hehe, ale dwuznaczność) i więcej zrobił dla naszego środowiska niż Ty. No i wielu dobrze wie kto to jest. Amigafanów są dziesiątki. :)
[#268] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@SirLEO, post #267

No i Fei istnieje, a amigafan to jakiś fantom, przy okazji specjalizujący się w generowaniu bzdur i flamewarów.
[#269] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@MinisterQ, post #268

No ale tez napisal kilka artkow,nie zapominaj.
[#270] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@SirLEO, post #267

A może czas skończyć licytować się na to, kto ile zrobił? Amigafan jest jednym z aktywnych tłumaczy TA-PL.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem