Komentowana treść: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga
[#211] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Drako^lM, post #210

raczej "ZUO" :D
[#212] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@mailman, post #204

Na kanale #pianeta2007 jeden z odwiedzających podał ceny płyt w różnych konfiguracjach:

EUR 550 za 512 MB/666 MHz i EUR 490 za 512 MB/533 MHz

Edit:
To są ceny brutto!
[#213] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@mailman, post #212

hmm tanio ....
[#214] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@mailman, post #212

Tylko jak to z tym Vatem jest? Kupując we włoszech płacisz 20% (jeśli dobrze znalazłem) czyli 598 Euro i 671 Euro, doliczając polski Vat... 2713zł i 3045zł... no i gdzie tu porównywać Efikę za 99$. :/ A 2950zł to Pegasos 2 (cały gotowy zestaw) w eFunzine, 2598zł sama płyta + 512 MB.
[#215] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Grzegorz Kraszewski, post #209

O, czyli efika do normalnego programowania aplikacji pod mosa się z mojej perspektywy w ogóle nie nadaje...
[#216] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@SirLEO, post #214

Wypowiedź jednego z uczestników kanału na temat ceny: it's catastrophical...
[#217] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@mailman, post #216

inaczej tego okreslic sie nieda ...kilka mcy temu mowilo sie o cenie 350 euro za plytke ...to naprawde katastrofa
[#218] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@mailman, post #216

A miało być tak pięknie ... Ale i tak brawa dla acube :)
[#219] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Drako^lM, post #218

sprzet dostarczyli-chwali sie to ,hmm ale cena z kosmosu ,za duza by ryzykowac w wypadku gdyby os4 sie na nia nie ukazal.
[#220] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@MinisterQ, post #215

Całkiem możliwe. Bo albo debug robisz sobie printf()-em, co jak wiadomo czasem nie jest skuteczne, albo drugi komp i kabelek szeregowy... Ja z reguły radzę sobie sposobem pierwszym, ewentualnie debuguję na Pegasosie.
[#221] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@mailman, post #216

Interesuje mnie czy ktoś już potwierdził, że podana cena będzie obowiązywać dłużej, na większą skalę.
Mam na myśli fakt, że na imprezach, to nawet plastikowy kubek wody mineralnej potrafi kosztować 10zł...
[#222] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Mario, post #221

Ale te imprezy zwykle nie promują tych kubków z wodą mineralną...
[#223] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@SirLEO, post #203

Jak mamy być precyzyjni to płytka + pamićć + procesor OK

Ostatnia edycja: 23.09.07 07:48:47
[#224] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Mario, post #221

Akurat na imprezie sprzęt można było kupić taniej - 450 euro (netto).
[#225] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@mailman, post #224

Nowe wieści:

1. Odbyła się demonstracja działającej SAM. Pokazano ekran UBoota, działającego na SAM CruxPPC (trochę niestabilny, lecz nieskończony). Podobno istnieje podstawowa dystrybucja Debiana przeznaczona dla SAM, lecz osoba, która to relacjonuje nie widziała pokazu.

2. SAM można było kupić.

3. Kwestia ceny. Podano ją dopiero o godzinie 17:00. Tak jak i inni uczestnicy, potwierdzono cenę 489 Euro (netto) za wariant 667 MHz z 512 MB RAM. Podczas pokazu SAM można było kupić po niższej, promocyjnej cenie 449 Euro (netto). Za taką cenę sprzęt trafi do rąk deweloperów. Pełen zestaw (komputer) będzie do nabycia za około 700 Euro (brutto). Sprzęt, który będzie można nabyć bezpośrednio od ACube może być jednak ciut droższy z uwagi na zastosowanie elementów wysokiej jakości (np. obudowa Nexus).

Dla standardowego użytkownika będą do wyboru dwa rodzaje pamięci (256 lub 512 MB) i dwa rodzaje taktowania procesorów (533 lub 666 MHz). To także będzie miało wpływ na cenę.

4. AmigaOS 4.0 nie jest dołączany do Sam440Ep. Powinien kosztować około 70-80 Euro (netto). Wersja dla klasyków jest prawie ukończona i nie przewiduje się opóźnienia jej wydania z uwagi na trwający proces. Do ukończenia został głównie program instalujący. ACube nie chce czekać w nieskończoność na AmigaOS 4.0 działający na SAM.

5. Evert Carton przybył późnym popołudniem, prawie na sam koniec.

Dalsze informacje na forum.
[#226] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@TomK, post #223

Na płycie jest jeszcze Radeon M9.

Ale nie ukrywam że cena do niskich nie należy... tym bardziej że bez OS-u.

Ale czekam na oficjalne ceny które ACube umieści na swojej stronce.

Teraz to nie wiem czy to ktoś tam podał, czy to oficjalna oferta ACube.
[#227] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga
Auć, prawie 600 Euro za TAKĄ płytę. Drogo jak jasna cholera, wiem że mały rynek, że trzeba zarobić , itd, ale to bardziej mi wygląda wyciąganie kasy z naiwnych ofiec. No ale ja się wypowiadać nie będe, bo nie dość że jestem troll, to jeszce wredna pece-visto-ofca ;)
[#228] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Olo, post #227

Tu się zgadzam :) .
[#229] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@mailman, post #212

Dla rozwiania wątpliwości, zgodnie z nowymi doniesieniami, 550 euro to cena brutto!
[#230] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@mailman, post #229

a co z cłem?
[#231] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@wali7, post #230

hmm clo? a pamieta pan szanowny ze od kilku lat jestesmy w takim dziwnym tworze zwanym stanami zjednoczonej eu...tfu unia europejska i niema cla na rzeczy z ue?
[#232] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@DRACOX, post #231

wiem... ale chcę się upewnić :)
[#233] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@DRACOX, post #231

A pan szanowy pamięta, że przy zamawianiu sprzętu z zagranicy trzeba zapłacić jeszcze 22% vatu na granicy? Oczywiście można póżniej odebrać sobie vat kraju "źródłowego", ale te 22% trzeba też móc wyłożyć ;)
[#234] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Jacek Piszczek, post #233

vat tak czy siak placisz ..ale tam u nas juz nie ..wiec co za roznica ?a niewiemczy i z podatku czesci pozniej sobie odliczyc nie mozna...

Ostatnia edycja: 23.09.07 12:07:27
[#235] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@DRACOX, post #234

No różnica będzie. Zapłacisz 22% VAT na granicy, a odzyskasz 20% (stawka we Włoszech). Czyli 2% jeszcze dopłacasz.
[#236] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@mailman, post #235

zatem przyjmijmy ze kompletny zestaw z os4 bedzie wynosil 1000E,tanizna;nie ma co...

Ostatnia edycja: 23.09.07 15:05:57
[#237] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@AmiChris, post #236

w jaki sposob wyliczyles to 1000euro bo nierozumiem twojej matematyki

najdrozsza sam -550 euro z vatem
kompletny komputer -700euro z watem
os4 ~80 euro z vatem...


do tysiaca sporo brakuje IMO
[#238] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@DRACOX, post #237

Ale i tak za dużo za coś co nie jest desktopem ... :)
Ale i tak brawa dla chlopakow za sam :)
[#239] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Drako^lM, post #238

prawda co prawisz brawa ze sprzet jest ..baty za cene ...
[#240] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@DRACOX, post #237

kompletny znaczy sie z monitorem rowniez?
a to dealerzy nie beda na tym zarabiac?
ok,nawet niech bedzie 850E,ciekawe ile osob sie skusi.mam nadzieje ze bedzie mnostwo polskich userow ktorzy tak glosno mowili o tym ze chca miec sprzet pod os4*.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem