Komentowana treść: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga
[#91] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Kaczus, post #90

Gdyby to był jedyny tekst to bym to odpuścił ale 30% jego wypowiedzi na forum są to obraźliwe posty pod moim adresem (które nie były moderowane).
[#92] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@amigafan, post #89

Tak, wiem. W całym tym śmiesznym wywodzie jest jedna, jakże prosta nieścisłość, bocie. Maag, wali, czy rzookol to fizyczne osoby, które nie raz można było spotkać na jakimś amizlocie tu i ówdzie. Reszta ukrywająca się pod pseudo jest nieistotna, dopóki nie robi z siebie publicznie idiotów.
[#93] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga
"Szacunek to wszystko."
[#94] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@reactor, post #83

No właśnie. Trochę dystansu.
Jakby nie patrzeć - do momentu oficjalnego zaprezentowania działającej płyty Sam440ep coraz bliżej.
Mam nadzieję, że teraz nikomu z rodziny nikt nie zachoruje, nie zabraknie prądu, nie pomylą się pudełka, wiatr nie będzie wiał w złą stronę a słonko będzie tam gdzie być powinno.
No i nie zabraknie kabelka... czyli - w końcu co niektórzy będą mogli kupić wymarząną płytę.. pod linucha.
W sumie historia się powtarza - nie było OS4, były płyty. Pojawił się os4 - zniknęły płyty. Ciekawe jak będzie tym razem.
[#95] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@MinisterQ, post #92

Jak już napisałm, formularz rejestracyjny NIE PRZEWIDUJE podawania nazwiska. Więc jesteś tylko sobie winien że tego nie zmieniłeś (mając taką możliwość) a nie wyzywać innych za własną niekompetencję.
[#96] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@MaaG^dA, post #94

No teraz pozostaja tylko dwie mozliwosci albo bedzie sys i mobo... albo nie bedzie nic (jak zwykl mawiac Konon ;) )


Ostatnia edycja: 21.09.07 13:42:31
[#97] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@amigafan, post #50

> Nie strasz banem... (ble ble ble)

LOL, LOL, LOL...

Uff... ale się zmachałem...

Facet, ty otwórz kabaret, bo na PPA się marnujesz...

Admin zwraca ci uwagę na wszczynanie burdy i trollowanie, a ty to oczywiście odbierasz "po swojemu" (jak zwykle zresztą).

Człowieku, nikt nie ma nic przeciwko twoim poglądom, tylko przeciwko sposobu ich wyrażania. I zrozum to w końcu, bo nie wiem już czy się śmiać, czy płakać, jak widzę twoje wypowiedzi.
[#98] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@amigafan, post #74

Dobra małpka... dostaniesz banana :P

Tańczący banan
[#99] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@amigafan, post #91

Och mój ty męczenniku... nie płacz już... wszyscy tu ciebie lubią i znają. Jesteś perełką PPA - bez ciebie ten portal by nie istniał. A teraz zjedz kolacyjkę, obejrzyj dobranockę i kładź się spać. Jutro będzie lepszy dzień! ;)
[#100] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@amigafan, post #45

nie musze znbac kogos osobiscie w firmie. wystrczy ze znam cene. a bezpodstawny to jest co najwyzej twoj zalosny dzihadzik
[#101] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@reactor, post #46

jak na 100 eur to to jest zajebisty sprzet (efika) do linuksa jesli ktos chce miec cos malutkiego gabarytowo. jesli samanthe tez beda po 100 sprzedawac to spox. ale bardzo bardzo w to watpie :>
[#102] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Valwit, post #101

Ciężko się spodziewać, że lepszy sprzęt będzie sprzedawany w tej samej cenie co gorszy.
Poza tym jeszcze nie wiadomo jaki soft będzie w komplecie razem z płytą - a to też ma odbicie w cenie.
[#103] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Solo Kazuki, post #99

Chyba pomyliłeś posty bo to zapewne miała być odpowiedź na #81 bo tam robi z siebie męczennika.
[#104] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga
Zauwazcie pewna regularnosc: w naszych bojach w komentarzach najpierw kilkadziesiat postow czyje rozwiazanie jest lepsze, oryginalne, bardziej pewne, a potem jezdzimy sobie personalnie. I tak do nastepnego newsa odnosnie AOS4 badz sprzetu pod niego.

Ostatnia edycja: 21.09.07 14:55:09
[#105] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@reactor, post #104

tak do nastepnego newsa odnosnie AOS4 badz sprzetu pod niego.

A w temacie MOS i sprzętu do niego pewnie się nie udzielacie ?
"Boje" i bojówki uaktywniają sie niezależnie od koloru newsa. I to przeważnie zaczynają osoby które ani sprzętu nie mają, ani nie korzystają z systemu "tego właściwego ideowo" bądź "nędznej podróbki".
[#106] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@reactor, post #104

Pisz za siebie, ja nie pisałem nic apropo które rozwiązanie
lepsze/gorsze ect.
[#107] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@amigafan, post #72

Nienawidzisz MOSa, Pegasosa, nie znosisz braku firmy,nalepki, tylko OS4 i ciągłe uświadczenie, że jesteś tutaj prześladowany, bo MOSowce mają swoje przekonania i drwią z OS4, Łani, eXeca i tak regularnie się robią rzeźnie, w której wszyscy jadą bezpodstawnie na amigafana.Ja rozumiem, że dławisz w sobie złość i szukasz każdej możliwej sposobności, żeby wylać żale i właśnie !dlatego! tutaj do dziś jesteś. Bo co mogłoby Cię trzymać na "MOSistowym portalu..."
Dużo na tym traci eXec , bo widzisz właśnie wszedłem tam (o dziwo działał), chłopcy stamtąd się starają o serwery i stabilność strony/forum, a wy jako sympatycy nie zapełniliście jeszcze forum postami

No messages, No messages, No messages, No messages.
[#108] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga
Co do zaś samej Samanthy, to dla mnie jest ona kpiną, tak samo jak AmigaONE. Cena (choć jeszcze nie podana, ale tanio nie będzie), jakość, możliwości... Jak już kiedyś pisałem, Pegaz dla mnie jest najciekawszym rozwiązaniem, i za ludzkie (w amigowych realiach) pieniądze.
Ogłaszanie zaś ceny Samanthy za 5 dwunasta, może tylko świadczyć o małej liczbie gniazdek zasilających na sali, albo innych farmazonach, mających na celu robić za wymówkę.


Ostatnia edycja: 21.09.07 16:52:29
[#109] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@amigafan, post #102

Pewnie Linux ktorego i tak mozna za darmo pobrac z internetu.
[#110] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Dave, post #108

Co do zaś samej Samanthy, to dla mnie jest ona kpiną
Alez nikt Ci nie kaze jej kupowac, czy nawet sie nia interesowac.

Cena (choć jeszcze nie podana, ale tanio nie będzie)
Prorok czy ki czort. ;)

jakość
Oceniasz jakos na podstawie.. zdjec?

możliwości...
Sprzet nawet nie zostal zaprezentowany w dzialaniu a ty juz znasz mozliwosci. Masz dar OK

Ja tam podchodze do tego w ten sposob - interesujacy temat, konfuguracja (opisana na www) nie powala, ale jesli bedzie na tym ladnie pomykal AmigaOS4, to kto wie, moze to bedzie moj nastepny komputer.
[#111] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@reactor, post #110

ale jesli bedzie na tym ladnie pomykal AmigaOS4, to kto wie, moze to bedzie moj nastepny komputer.


Dlaczego tak asekurancko podchodzisz do tematu ? OS4 przecież jest najlepszy i uświęci każdy hadware na którym działa.. choćby lodówka czy inny odkurzacz. Jak można wyczytać (między wierszami lub wprost) na portalu promojuącym AmigaOS4 - nie ważne co i jak, nie ważne kto - ważne byle była nalepka i nazwa "Amiga". Na twoim miejscu bym się nie wachał, tylko już stanął grzecznie w kolejce aby wziąć świąteczny kredycik i kupić to cacko.
W momencie kiedy ja stwierdziłem że amiga klasyczna to trochę za mało - podjąłem decyzję jaką podjąłem - i kupiłem najpierw Peg I (hi Zed) a potem PegII. I używam na tym MOSa do dnia dzisiejszego (aczkolwiek ten koment piszę ze stojącego obok laptopa - bo tak mi wygodniej ...). I nie robię jakiś dziwnych podchodów, że OS4 to, a MOS tamto. Wiem jaki jest MOS, widziałem jaki jest OS4...
Dlatego mam swoje zdanie na ten temat, zdanie z którym Ty możesz się nie zgadzać - bo masz do tego prawo - ale z tego powodu nie zamierzam patrzyć na Ciebie z dołu czy góry. I o to chodzi w całym "niebiesko-czerwonym" problemie. "My" widzimy co i jak jest w mosie i os4, a "Wy" - "rulez OS4, suxx MOS, die AROS". A na pytanie dlaczego - albo brak odpowiedzi, albo "bo tak".
Ps.
Po wspólnym grillu i spaleniu płytki z MOS1.5 przestałeś sie pokazywać na Wschodnioamigowych imprezach. Dlaczego ? Czyżbyś się wstydził bycia amigowcem ? Czy też posiadaczy Mosa, który są amigowcami (uwaga: przymiotnik) traktujesz jako zło.. dla zasady. A może to po prostu zwykła frustracja, tak jak i paru innych osób, że OS4 jest dzisiaj tam gdzie jest, sprzęt pod ten system jest tam gdzie jest (a raczej nigdzie). Chętnie bym z Tobą podyskutował na tematy os4 na jakimiś AmiParty czy choćby na najbliższych AmiZaduszkach... no chyba że się mnie boisz ? A przecież (podobno) trzeba od wszystkiego zachować dystans. To jak to jest ?
[#112] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@MaaG^dA, post #111

Dlaczego tak asekurancko podchodzisz do tematu ?
Zbyt malo informacji na ten temat, stad ta asekutacja.

Jesli jestes szczesliwy z Posiadania Pegasosa, to super, ale mi naprawdę nic do tego.

Po wspólnym grillu i spaleniu płytki z MOS1.5 przestałeś sie pokazywać na Wschodnioamigowych imprezach. Dlaczego ?
To raczej imprezy AEM przestaly sie odbywac. A jedynie nad Bialym moglem polaczyc przyjemne z pozytecznym
Mozesz byc pewny ze na najblizszym AEM sie zjawie z KOCem ;)
[#113] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@reactor, post #110

Alez nikt Ci nie kaze jej kupowac, czy nawet sie nia interesowac.

Osłabia mnie ta argumentacja, no ale odpowiem. Gdzie napisałem w tym zdaniu, na które jest twoja odpowiedz, że chcę kupić?!Interesuję się, nie podoba mi się i otwarcie mówię.

Prorok czy ki czort.

Walnąłem rzeczywiście...przecież "amigowanie" to zawsze było : tanie&super, a najlepiej pokazuje to przykład AmigiONE. Ona taka tania, niezawodna... fortuna za szybko oblepionego i wadliwego Terona, dodajemy ślepą wiarę i taki Teron idzie na legendzie dawnej Amigi...ale dzięki temu mądrzejsi zarabiają bez wysiłku na fanatyzmie i w sumie dobrze robią.
Wolę prorokować, pomylić się i przyznać do błędu, aniżeli popychać stwierdzenia, gdy to coś wyjdzie, że wcale toto nie drogie, albo jak w przypadku AOne, że to nie Teron, bo ma nalepkę i iść w zaparte.

Oceniasz jakos na podstawie.. zdjec?

A obecnie na czym mam oceniać i czy w ogóle mogę oceniać, żeby wam się przykro nie robiło w obozie OS4??? Powiedz mi jeszcze, że sam nie wydałeś swojej własnej oceny (jakiejkolwiek), że olałeś podane parametry i wcale sobie nie gdybałeś co i jak da się zrobić...i wg twoich zasad czekasz cierpliwie tyle czasu, aż pokażą. To jest niemożliwa postawa w świecie komputerowym!

Sprzet nawet nie zostal zaprezentowany w dzialaniu a ty juz znasz mozliwosci. Masz dar.

Znam specyfikację jaką podali ci, co ją robią?! Czy na tym nie można sobie wydawać opinii, co sobie porobisz? Jaki dar? Ludzie! Wszędzie jest zapowiedź i każdy wg siebie ocenia, co dana rzecz będzie mogła zrobić dla niego, a najczęściej ludzie mają większy dar niż ty mi przypisujesz i wiedzą, jakich możliwości nie będzie miał owy sprzęt i czego nie zrobi, choć jeszcze nie jest sprzedawany.




[#114] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@MaaG^dA, post #111

OS4 przecież jest najlepszy i uświęci każdy hadware na którym działa.. choćby lodówka czy inny odkurzacz.

Całe sedno. Ile to wojen naczytałem, że amigowym można nazywać tylko to co się nazywa "Amiga", ma znaki rozpoznawcze z napisem Amiga i musi mieć system o nazwie AmigaOS...a resztę trzeba wycinać jak nowotwory...
Sam kontur definiował pojęcie amigowości, co juz w ogóle...dla mnie jest... i jak coś o nazwie Samantha może mieć cokolwiek wspólnego z Amigą, przecież łamię fundamentalną zasadę nazwy i tym samym godzi we wszystkie definicje czystej ewangelii amigowej made by...
[#115] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@Dave, post #114

nie zauwazyles ze sammantha nie ma nazwy amiga tylko samantha? czemu skoro jedne owce kupuja efike na ktora wciaz niema mosa agresja skupia sie na sammy na ktora niema os4?sytuacja wszak bardzo podobna.
[#116] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@DRACOX, post #115

Jedna istotna różnica: na Efice działa MOS - można było to zobaczyć na ostatnich amigowych party w Polsce. A jeżeli chodzi o Sam440ep - nikt nie widział jej w działaniu, a działanie na tym OS4 jest póki co w sferze pobożnych życzeń.
No i na koniec - czy odpalenie na tym hardware OS4 (gdy już do tego dojdze) uczyni z tej konstrukcji Amigę ? Nie sądzę. Choć zapewne parę osób odda ostatniego stickera za to, iż tak.
[#117] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@MaaG^dA, post #116

hmm a jaka jest roznica miedzy efika i mosem na nia, ktorego nikt niema i wychodzi "za poltora tygodnia" od niepamietam juz jakiego czasu do sytuacji sam ?uwzgledniajac ze sam bedzie dostepna do kupna juz za 2 dni?dla mnie obie sytuacje niczym sie nieroznia..wiec niewiem o co tyle piany.

i tu zle i tu niedobrze ,jeden pseudoamigowy sprzet bez systemu i drugi pseudoamigowy sprzet bez systemu...chyba tylko kolor pcb inny :D
[#118] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@reactor, post #110

Mimo że jestem "ohydną mofcą", to akurat tutaj muszę się z reactorem zgodzić. Nie ma sensu oceniania Samanthy skoro jej jeszcze nie ma... oceni się jak się ją zobaczy w działaniu. Albo nie zobaczy...
[#119] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@DRACOX, post #115

Mnie chodzi, hmm o...: niepamięć, szybką zmianę poglądów, nagłą akceptację, cudowną odmianę...która to kiedyś była niemożliwa i spowodowała......?
Podział na obozy, teorie, definicje, prawidła dotyczące "bycia amigowcem" i codzienną wojnę na portalach.
Chodzi mi o to, że jak tyle lat się wykłócało, że Pegasos nie może być Amigą, bo m.in wg definicji KB i jednego jej punktu, nie nazywa się ten komputer Amiga, to jakim prawem dzisiaj Sammantha może cytuję: "mieć cokolwiek wspólnego z Amigą", jeśli rozpatrywać to w kontekście prawa waszego guru?

Ale to teraz głupie, a jakie niewygodne nieprawdaż? Ale na Pegaza można było tak mówić i głosić, bo OS4 nie chodził i nie chodzi na nim...a czemu ten Pegaz nie mógł być wówczas Sammanthą, ale z nazwą Pegasos (nie rozpatując tego za szeroko, tylko najprosciej, 2 komp, inna nazwa + OS4, to tak samo jak dzisiaj Sammantha ?

OS4 przecież jest najlepszy i uświęci każdy hadware na którym działa.. choćby lodówka czy inny odkurzacz.
[#120] Re: Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga

@DRACOX, post #117

> a jaka jest roznica miedzy efika i mosem na nia, ktorego nikt niema.

Nikt nie ma MOSa na Efikę? To co pokazywali? Spreparowanego Windowsa?

> do sytuacji sam ?uwzgledniajac ze sam bedzie dostepna do kupna juz za 2 dni.

Primo: Efika do kupienia jest już od dawna
Secundo: jesteś pewien że kupujący (za dwa dni... ponoć) Samanthę będą mogli na nią dostać OS4?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem