[#31] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@abcdef, post #29

Trudno odpowiedzieć na takie pytanie zwłaszcza że za bounty bierze się człowiek, który 3 lata temu obiecał MOSa na X86. Może tym razem mu się uda a może znowu nie. Nie wiem jak się mają proporcje np. na Kickstarterze, ale w przypadku naszych bounties niestety większość z nich zakończyła się niepowodzeniem, lub powodzeniem częściowym. Dlatego też Twoje porównanie do WOŚP nie jest do końca trafione, tam faktycznie masz przekonanie że dajesz na sprzęt, tu przekonania nie nasz, co najwyżej nadzieję. Co do składki zdrowotnej to też nie do końca tak, bo większość z userów A1 z PCI-E jest z tego zwolniona (ES dostają razem ze sprzętem). No ale fakt Ci co jednak muszą płacić mają przynajmniej pewność że dostaną towar.
[#32] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@MUFA-amigaone-pl, post #31

Bigfoot nie obiecał portu na x64, a pokazał. Nie było żadnego deadline. Bigfoot zrobił natomiast dwa bounty: port MorphOSa na PowerMaca G5 (ukończony), wlasna implementacja JIT dla Odyssey (beta dostępna).
1
[#33] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@michal_zukowski, post #32

Mufa napisał:

"Trudno odpowiedzieć na takie pytanie zwłaszcza że za bounty bierze się człowiek, który 3 lata temu obiecał MOSa na X86."

Może ma jakieś źródło na poparcie swoich twierdzeń?
Albo jak zwykle... półprawdy, niedopowiedzenia i plotki.

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2022 21:58:44 przez BuLa
2
[#34] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@abcdef, post #27

Z tym WOŚPem to tak nie do końca prawda. Przez lata zrzucali się na to wszyscy poprzez udział administracji rządowej i samorządowej - F16 zdaje się lata za podatkowe:). Ale kij z brudną polityką. Kapitalny njus z tą zrzutką. Trzeba się będzie dołożyć.
1
[#35] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@abcdef, post #29

"Pecunia non olet" :)
[#36] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@Amig_OS, post #35

Jest taki powiedzenie "I Cezar po grosz się schyli", ale te biedne 8000 euro to 2 miesiące pracy seniora developera w Polsce. Na zachodzie to pewnie koło 1.5 miesiąca pracy.
[#37] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@recedent, post #8

Zarąbista opcja więc :)
[#38] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@michal_zukowski, post #36

To nie kwestia kwoty.
Chodzi o zasadę - brać dwa razy kasę za to co się powinno zrobić normalnie.
Niezły sposób na życie ... bounty ... bounty ... bounty ... bounty ...

Enhancer dzięki pomocy finansowej AmigaKIT i kupujących z każdą wersją oferuje nowe funkcjonalności a Bounty MorphOSa łata stare dziury.
[#39] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@Amig_OS, post #38

Pierwsze komentarze użytkowników MorphOSa o chciwości Bigfoota i niezadowoleniu z powodu braku dostępności startych kart graficznych na rynku.
Jak widać użytkownicy twierdzą, że to co jest w MorphOSie powinno być dokończone zgodnie z opłatą licencyjną za OS.

1)
link
I have already payed for my morphos license once and now i have to pay even more just so i can play doom3?
I dont expect the other ~60 active morphos users to pay the rest so it's up to me or some rich mother ####er but i will not pay a dime again until morphos is ported to arm.
Bigfoot used to be cool but now he is just greedy.

2)
link
Nice! I hope there will at least some of these cards for sale, when the driver is ready (this issue is becoming more and more frustrating, at least here where I live).



Ostatnia aktualizacja: 04.06.2022 10:35:11 przez Amig_OS
[#40] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@Amig_OS, post #39

o chciwości Bigfoota


Zabawne. A Twój wpis jest jeszcze zabawniejszy przez to, że sam nie masz na tyle kasy żeby kupić od "chciwych dystrybutorów" komputer do zabawy w OS4.

niezadowoleniu z powodu braku dostępności startych kart graficznych na rynku.


Żaden problem. Jak ktoś potrzebuje startej karty to mogę pomóc - kilka kart mogę zetrzeć na tę piękną okazję.

I have already payed for my morphos license once and now i have to pay even more just so i can play doom3?


Przecież nie musi nic płacić, żeby zagrać w Dooma 3. Nie musiał nawet płacić tych 60 EUR za licencję na system. Kurczę, jak by się tak zastanowić to nawet nie musiał pisać tego posta!

i will not pay a dime again until morphos is ported to arm.




EDIT: A tymczasem - wczoraj dobiliśmy prawie do 18%. Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych we wpłaty. Chwała nam i naszym kolegom :)

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2022 11:03:23 przez recedent
[#41] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@Amig_OS, post #38

Jeśli możesz to przedstaw kosztorys opłat jakie należy ponieść by zagrać w Dooma3 (w >30 FPS) na AmigaOS4.x dla jakiegoś klasykowca bez sprzętu NG. Chętnie porównam z wymaganiami finansowymi niebieskiej strony. Bo jeśli ktoś wydaje na kompa ~12 tys PLN i marudzi o jakiś drobniakach dla Bigfoota to ja tu widzę hipokryzję level hard.
[#42] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@Amig_OS, post #39

Dostałem system za cenę jaką byłem gotów wówczas zapłacić, w stanie (sterowniki itd.) jaki zaakceptowałem w momencie zakupu.
Do tego dostałem aktualizacje systemu (ktoś je wykonał i nie dostał za to ani grosza ode mnie). Pisałem tu na forum, możesz poszukać, że byłbym gotów płacić jakąś niewielką kwotę raz w roku, powiedzmy 10 EUR, żeby dostawać te aktualizacje, które dostałem za darmo, bo kiedyś kupując system wsparłem jego twórców, okazałem im wdzięczność i SZACUNEK za ich pracę. Ty chyba podobnie swoim.
Teraz pojawiło się bounty na sterowniki, więc mam okazję podziękować za to co dostałem do tej pory i pokazać, że jest dla kogo robić, mimo że jesteśmy małym środowiskiem.
Co do portu na x86. Byłem i jestem wielkim orędownikiem przejścia na inną architekturę niż PPC i x86 z racji dostępności i ceny sprzętu wydaje się najlepszym wariantem. Ceny sprzętu skoczyły i teraz nie wykluczyłbym też portu na ARM gdyby mogło być taniej (ale nie RPi).
Jestem ciekaw, którym z piszących te uwagi jesteś TY? Masz prawo, oni mają prawo, dziękujemy za informację. Miłego dnia.

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2022 12:43:16 przez KM_Ender
[#43] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@recedent, post #40

Zabawny jesteś z Twoimi osądami i ciągłymi zarzutami to, że nie kupiłem gazety, nie stać mnie na AmigaOne.

1)
@recedent
.... nie masz na tyle kasy żeby kupić od "chciwych dystrybutorów" komputer do zabawy w OS4.


Jesteś w błędzie bo jako pierwsi z Mufą w Polsce kupiliśmy AmigaOne - oba modele w najlepszej konfiguracji.

Posiadam:
AmigaOne X1000 + Radeon R9 280X
AmigaOne X5000/040 + RadeonRX 570 4GB, RadeonRX 560 4GB, RadeonRX 560 2GB
Sam440ep
Amiga1200

2)
To użytkownicy MorophOSa piszą że BF jest chciwy - masz linki.
[#44] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@KM_Ender, post #42

A ja ogółem to chciałbym nieśmiało przypomnieć, że sterowniki do sprzętu wszelkiego są po stronie PRODUCENTA, a jeśli ten zaś takowych nie oferuje (co dość oczywiste biorąc pod uwagę niszowe rozwiązanie zarówno MOS jak i AOS) to "miło byłoby" gdyby to ogarniał twórca OS, ale wcale takiego wymogu nie ma. Cedrus (projekt mający udostępnić otwarty sterownik do dekodowania wideo na popularnych ARMowych SoC Allwinner) to też crowdfunding. Jest i (jako tako) działa. Ci co się zrzucili cieszą się, że ich kasa nie poszła na marne. Ci co się nie zrzucili cieszą się, że mogą korzystać z jakiejś tam akceleracji dekodowania wideo pod linuksem, a nie tylko androidem. A w amiświatku jak zwykle zawsze jakiś ultra malkontent się znajdzie tak, że zwyczajnie odechciewa się czegokolwiek robić, lepiej w stołek pierdzieć i narzekać.
1
[#45] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@michal_zukowski, post #41

Nie zaglądaj mi do portfela - kup sobie też i nie zazdrość.

To użytkownicy Morphosa piszą że BF jest chciwy.

Link poniżej i cytat

Link


--- Copy & paste ---

I have already payed for my morphos license once and now i have to pay even more just so i can play doom3?
I dont expect the other ~60 active morphos users to pay the rest so it's up to me or some rich mother ####er but i will not pay a dime again until morphos is ported to arm.
Bigfoot used to be cool but now he is just greedy.

--- End ---
[#46] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@Amig_OS, post #45

Jakaś większa próbka statystyczna niż 1 osoba na 5000 osób?

Może wyjaśnię raz jeszcze: W ogólnej rzeczywistości płaci się za to co się otrzymuje, nie za to co się będzie otrzymywało w przyszłości. W szczególności, z uwagi na to że MorphOS ma wersje demo więc dokładnie się wie za co się płaci (w porównaniu do AmigaOS4.x gdzie kupujesz kota w worku). Nie wiem jak jest w twojej rzeczywistości, może jak zamawiasz pizze to oczekujesz, że dostaniesz za darmo jeszcze w przyszłości kebaba, ale dla większości populacji tak to nie działa.

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2022 13:38:25 przez michal_zukowski
4
[#47] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@Amig_OS, post #43

ciągłymi zarzutami to, że nie kupiłem gazety, nie stać mnie na AmigaOne.


Gazetę kupuje się, żeby ją przeczytać a komputer - żeby go używać.
Co do gazety - wykazałeś się nieznajomością artykułu więc zakładałem że jej nie kupiłeś. Mówisz, że kupiłeś ale artykułu chyba nie przeczytałeś (albo nie zrozumiałeś, ale optymistycznie zakładam że to pierwsze).
Co do komputera - moje wielokrotne prośby o zrzut ekranu czy film z działającej aplikacji zawsze zbywałeś milczeniem więc założyłem, że dane z Twojego profilu na PPA (gdzie wpisałeś dokładnie 0 komputerów) pokrywają się z rzeczywistością.

Gratuluję kolekcji komputerów. Zakładam, że za każdego z nich zapłaciłeś i może nawet kupiłeś do nich pakiet dodatkowego oprogramowania, dzięki któremu mogą korzystać z nowszych kart graficznych? Nie przeszkadzała Ci w tym niczyja "chciwość"?

użytkownicy MorophOSa


Kiedy "wychodzisz z nerwów" zaczynasz sadzić literówki. Dobra rada - czytaj swoje posty jeszcze raz przed publikacją.

piszą że BF jest chciwy - masz linki.


Ja tam widzę jednego użytkownika, dość roszczeniowego zresztą.
W każdym środowisku zdarzają się jakieś oszołomy. Podejrzewam, że środowisko AmigaOS4.x nie różni się tu od innych mi znanych i - szczerze mówiąc - myślę że nie trzeba daleko szukać przykładów.

Możliwe, że wśród Twoich kolegów znalazłby się nawet ktoś kto zarzucałby Bigfootowi, że napisał (zakładam, że nie za darmo) sterownik do karty sieciowej dla Jednej z Twoich AmigaOne X5000 albo że wprowadzał (pewnie nie z dobroci serca) niezbędne poprawki do UBoot dla tych komputerów.

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2022 20:52:37 przez recedent
[#48] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@MaaG^dA, post #26

Ja jeszcze nie, czekam na pensje.
Druga sprawa, pomoże ktoś z przelewem na paypal? Swój zamknąłem kilka lat temu.
[#49] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@waldiamiga, post #48

zawsze można ponownie otworzyć/utworzyć...
Jakby co - mogę jakąś tam kwotę przepchąć na pp..
1
[#50] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@waldiamiga, post #48

Lepiej przelewem bezpośrednio w EUR, omijasz wtedy absurdalne opłaty PayPala.
4
[#51] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@recedent, post #1

Jak na razie udało się zebrać 1787 Euro (około 22% wymaganej łącznej kwoty).
Co ciekawe - procentowo najwięcej udało się uzbierać na projekt 2 - czyli "Framebuffer objects" (54%).
[#52] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota
[#53] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota
[#54] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota
[#55] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota
[#56] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@recedent, post #51

Już mamy 2117 EUR (czyli ponad 26%).
4
[#57] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@recedent, post #56

Bigfoot wyznaczył jakiś okres, w którym oczekuje na wpłaty?
[#58] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@Skotos, post #57

Myślę, że to tak jak z tym autobusem w Afryce.

- Kiedy autobus odjeżdża?
- Głupie pytanie - odjeżdża kiedy zapełnią się wszystkie miejsca.

Bigfoot mieszka w RPA, więc pewnie liznął trochę tego nastawienia
[#59] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@recedent, post #58

To dobrze Planuję co miesiąc coś dorzucać
Możnaby też zrzucić się już na najtańsze żeby Bigfoota "uruchomić"
2
[#60] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@Skotos, post #59

Ja myślę, że jest 1000 userów najmniej, więc po 10 EUR każdy i po sprawie.pomysł
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem