[#61] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@recedent, post #1

Moze mi ktos cos wyjasnic? Po co to cos? Przeciez BigFoot ponoc pracuje nad przeniesieniem MOS na inna architekture. Nie lepiej by zrobil na to bounty? po co sie rozdrabniac? Nie aby bym byl AOS4 wielkim fanem ale mnie to dziwne. Pozdro

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2022 18:30:44 przez Elvis
1
[#62] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@Elvis, post #61

Czy jedno przeszkadza drugiemu?
Albo inaczej: Czy MorphOS NG nie będzie potrzebował lepszych sterowników do kart graficznych?
[#63] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@recedent, post #62

To jest spoko ale...
Jest bounty na przeniesienie MOS na inna platworme czy nie?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2022 18:38:34 przez Elvis

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2022 18:40:39 przez Elvis
[#64] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@Elvis, post #63

Nie, nie ma ale po skończeniu tego bounty Bigfoot niewiele będzie miał do robienia zwykłym MorphOSie (za dualhead w nowszych kartach i/lub overlay odpowiada raczej Frank Mariak). Reszte sprzętowo mamy chyba ogarniętą (no, jeszcze lan w g5 pcie).
3
[#65] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@recedent, post #62

A czy takie sterowniki będą kompatybilne z inną architekturą?
[#66] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@Mir3k, post #65

Nawet jeśli będą wymagały małych poprawek, to zawsze prościej przeportować niż napisać od nowa.
2
[#67] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@karolb, post #66

Ale my tu gadu gadu, a tymczasem prawie 1/3 środków została już zebrana (dokładnie - 2567 EUR).
[#68] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota
Wracając do tematu, dorzuciłem grosze od siebie, gdy każdy co miesiąc dorzuci, wejdziemy na TOP ;)




edit------

Za miesiąc znowu dorzucę/dorzucimy i wejdziemy na TOP :)

P.S. Papa Dance zawsze był lepszy od Top One :P

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2022 00:31:48 przez karolb
1
[#69] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@recedent, post #1

Bardzo dużo w tej chwili nie mogę. Ale coś się udało wyskrobać i przyczynić do podniesienia procentu.
W tej chwili mamy 36%. Myślę, że 50% jest osiągalne. Tylko, że to jest to łatwiejsze 50%...
2
[#70] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@MDW, post #69

Może i łatwiejsze 50%, ale wygrywa się konsekwencją super

[#71] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota
[#72] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@recedent, post #1

Pozwólcie, że zacytuję Wam tutaj wypowiedź Bigfoota:

"Jestem raz bardzo wszystkim dziękuję! Wsparcie jest przeogromne i nie mogę się już doczekać, kiedy będę mógł poświęcić więcej czasu na pracę nad TinyGL."

Odnośnie tzw. "General Fund":

"Fundusz ogólny jest przeznaczony na wpłaty, w przypadku których wpłacający albo nie wskazał konkretnego projektu, który ma zostać sfinansowany, lub gdy wyraźnie pozostawił mi decyzję, na który projekt przeznaczyć wpłatę. Fundusz ten będzie wykorzystywany do uzupełniania braków we wpłatach przeznaczonych na konkretny projekt."

Dalej - odnośnie kwestii "może zrzućmy się napierw na jeden żeby już Mark nad którymś pracował":

"Projekt nie musi osiągnąć 100% finansowania, abym rozpoczął nad nim prace. Szczerze mówiąc - już zacząłem pracować nad TinyGL i sterownikami. Wygląda na to, że jak dotąd największą popularnością cieszą się projekty 1 i 2, więc to właśnie im poświęcę teraz najwięcej uwagi.

Ponieważ projekt nie musi osiągnąć 100% finansowania, abym mógł rozpocząć nad nim pracę, nie ma też potrzeby bezpośredniego przeznaczania pieniędzy z funduszu ogólnego na konkretne projekty."


EDIT:
No i oczywiście - bardzo ważna informacja:

Każdy projekt zostanie ukończony najpóźniej 3 miesiące po uzbieraniu pełnej kwoty.
W trakcie rozwoju projektu stronie internetowej
(podanej w poście 1) będą udostępniane do publicznego testowania wersje beta. Po zakończeniu każdego projektu na tej stronie internetowej będą również publikowane wersje robocze.

Aktualnie licznik pokazuje 2932 EUR (czyli 37% całości).

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 16:43:32 przez recedent
12
[#73] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@recedent, post #72

A może ktoś inny zająłby się przeportowaniem/dopasowaniem (w ramach bounty) Pythona 3.x do MorphOSa? Takie luźne pytanie, sugestia.
1
[#74] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@recedent, post #1

bounty zamkniete, ktos wrzucil 5k EUR
[#75] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@habib, post #74

Nie ktoś, tylko kolega Pampers (pozdrawiam i dziękuję!)
A ja mam jutro pensje...
[#76] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@waldiamiga, post #75

podziekowania jak najbardziej sie naleza :)
[#77] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@habib, post #76

Wiktor wielkie dzięki za dofinansowanie w tak wielkiej kwocie.OK
6
[#78] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@KM_Ender, post #77

O fiu , Pampers , to jest wiadomość !! Cicho siedzi nic się nie odzywa ale jak walnie to aż huczy :)

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 21:15:49 przez Kwiatki
1
[#79] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@waldiamiga, post #75

Wielkie dzięki dla @pampers!!!!!!
To za 3 miesiące mamy obiecany pełen pakiet graficzno-sterownikowo-szaderowy???? ;)

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 21:21:58 przez eastone
1
[#80] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@habib, post #74

Chwała pampersowi!
Skoro już osiągnęliśmy 101% wymaganej kwoty to myślę, że ten wątek można spokojnie zamknąć...

...chyba że będziemy tu zamieszczać informacje o wersjach beta, które niechybnie się pojawią i efektach ich testów na naszych sprzętach.
[#81] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@eastone, post #79

To za 3 miesiące mamy obiecany pełen pakiet graficzno-sterownikowo-szaderowy???? ;)


BigFoot szacował 3 miesiące chyba na pojedynczy projekt. Nie wiem jak to wyjdzie czasowo na całą piątkę. No ale on zdolny jest, więc na pewno da sobie radę :D
[#82] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@recedent, post #80

Zostawmy na betki.
[#83] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@recedent, post #81

Podejrzewam, że jednak miał już coś wcześniej "podlubane" w temacie więc możemy być miło zaskoczeni ;)
[#84] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@eastone, post #83

Tym bardziej ze wspomniał ze już zaczął .
[#85] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@Kwiatki, post #84

Ja pisałem o tym, o czym nie wspomniał :P
[#86] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@waldiamiga, post #75

Noooo… Nie wiem jak to skomentować. Nie sądziłem, że przebijemy 50%. No ale nie wziąłem pod uwagę taaaakiego gestu. Te sterowniki powinny nosić imię Pampersa.
Panie Pampersie, jeżeli będzie kiedyś okazja spotkać się na żywo to pozwolisz, że uścisnę Ci mocno dłoń i będę nią potrząsał przez 5000 sekund.

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 22:58:45 przez MDW
[#87] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@KM_Ender, post #73

A może ktoś inny zająłby się przeportowaniem/dopasowaniem (w ramach bounty) Pythona 3.x do MorphOSa?

Nie jestem wielkim miłośnikiem Pythona ale do celów narzędziowych, pomocniczych go używam (także pod MorphOS). Baaardzo mi się przydaje, bo dosłownie w kilka chwil można napisać coś co rozwiązuje różne problemy, automatyzuje to i owo. Na tyle ile ja go potrzebuję Pythona to już w tej chwili działa (zwłaszcA dwójka). Jednak przyłączam się do Twojego pytania. Też ucieszyłbym się gdyby trójkę wprowadzono na trochę wyższy poziom niż jest teraz. Przydałoby się gdyby ktoś poprawiał błędy, niedoróbki, jakoś utrzymywał ten język, który na serio bywa całkiem przydatny.

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 23:05:17 przez MDW
2
[#88] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@MDW, post #87

tak o Pythonie ...
[#89] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@waldiamiga, post #75

Toś mnie zaimponował Pampers OK
[#90] Re: [bounty] TinyGL projects od BigFoota

@fazior, post #89

Od teraz to już nie jest Pampers tylko Pampers5K albo glPampers albo glPampers5K.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem