[#91] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@snifferman, post #90

To bez znaczenia. No chyba że wyszła ładniejsza wersja quake 2 na PSX od wersji amigowej.
1
[#92] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@amikoksu, post #91

Nie wyszła. Wersja PSX była już okrojona względem PCtowej ze względu na ograniczenia sprzętowe. Mi nie chodzi o to, że na Amigę teraz jest ładniejszy port, który i tak wymaga PPC i Bvision, aby płynnie działał. Chodzi o to, że w 98 kupiłeś PS1 za 500zł i mogłeś sobie pograć. Goła A1200 mogła wtedy kosztować podobnie. Musiałbym sprawdzić giełdy w gazetkach.

A1200+PPC+BVision kosztowało wtedy w sklepie 2700zł (9/98)
W tej cenie miałeś już PC z Pentium II. Z softem na PPC też nie było kolorowo
1
[#93] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@snifferman, post #92

No dobra, mi tylko chodziło że była też wersja amigowa quake 2 która była ładniejsza od wersji playstation.
1
[#94] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@amikoksu, post #93

Tekken 3, Ehrgeiz, DoA, FFVII/VIII/IX, GranTurismo 1/2, Wipeout 3, Vagrant Story, RE 1/2/3, Chrono Cross, Crash Bandicoot 1/2/3 i z tysiąc innych gier a tu ciągle Q2 PC na Ami vs port PSX (swoją drogą optymalizacyjne arcydzieło biorąc pod uwagę hardware szaraka)
[#95] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@amikoksu, post #93

Quake 2 na PSX był w rozdziałce jak Lores, a na Amie można było włączyć Hires, i w tym sensie na pojedynczych screenach Amigowa była ładniejsza, ale nawet na Amie ze 040 nawet w Loresie działało to mniej płynnie niż na PSX, i to pomimo że A1200+HDD+040 kosztowała kilkukrotnie więcej niż PSX. A ilu krotnie taniej to już zależy w którym roku, bo PSX taniał szybciej niż graty do Amigi, no i używana PSX była tańsza niż nowa, a używane turboski raczej trzymały cenę.

PS.: Szczupi w punkt. :)



Ostatnia aktualizacja: 20.08.2023 18:59:15 przez ZorrO
1
[#96] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@ZorrO, post #95

Na Amidze z dobrym procesorem i kartą graficzną quake 2 ładniej się prezentował od wersji playstation. Na Amidze działało płynnie.
https://youtu.be/iiiN65v-UCI?t=47

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2023 19:27:26 przez amikoksu
1
[#97] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@amikoksu, post #96

ceny z ACS ok 2000/2001
Amiga Magic - 500 zł
HDD maluni to tylko - 300 zł
PPC 200 + 040 - 1700 (wtedy raczej używanych nie było to trzeba nową)
BVision - 800
taniunia wieża - 300 (co by sie nie rozpuściły luty)
16MB RAM - 100 (można by mniej ale byłby wstyd)

Bez monitora, bez fliksera, bez fast ATA, żeby za bardzo nie naciągać, przecież TV starczy. Oryginalna myszka z kulką też jest super.
= 3700 zł
A używana PlayStation wtedy to ok 300, no dobra niech będzie 350 bo z lepszym kablem i oryginalnym Kwakiem. ;) Czyli Ama ponad 10 razy droższa a i tak wygląda na to że nie działa to płynniej niż na PSX.
Nie wiem ile mysza do PSX kosztowała, choć prawdziwi konsolowcy nie używali nawet w Domówkach czy strategiach. Ale nie dziadujmy dokupmy a do Amy monitor i nadal 10x tyle co PSX. Choć zamiast 10 konsol kupować wolałbym całego Żuka z płytami. :D
A do Amy było tyle premier na płytach że w plecaczku by zmieścił. :o

Ciekawe jakiego PC wtedy sie dało ze te 3700.
PS2 mniej kosztował, i nie wiem czy na nim Q2 działał szybciej niż na PS1, ale wiem że Q3 wydano na PS2.
Tak na marginesie miałem wtedy znajomych co w Q3 trenowali do turnieju i koniecznie na gładkich ścianach i minimalnej rozdziałce co by najwięcej klatek osiągnąć, bo to dawało przewagę na sieci, a nie to czy ładnie wygląda.
A ja i tak wolałem Tenchu 2 a Air Combat 3. :)
1
[#98] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@ZorrO, post #97

[#99] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@ZorrO, post #97

Ciekawe jakiego PC wtedy sie dało ze te 3700


We wrześniu 2000 to jakiś

PIII600Mhz, 64MB, 20GB, CD-ROM48x, RivaTNT2, Monitor 15", klaw+mysz. Chyba, że zostać przy Celeronie 666Mhz to wtedy starczyłoby na GeForce2MX i może nawet monitor 17"

Wtedy dostępne też były Durony. Musiałbym się bardziej zagłębić w cenniki. W każdym razie pamiętam, że w tamtym okresie kupilem P200MMX za 400zł z monitorem 14" kolor

Tutaj przykładowy cennik z tego okresu. Pamiętam, że wtedy w sklepie w moim mieście było już taniej niż w gazetkach



A z tym Q2 na Amigę, to był to port z PC i był lepszy od wersji PS1, ale musiałeś mieć PPC, które nie było tanie, albo od biedy 060@80Mhz. Dodatkowo pamiętam coś, że wersja na Amigę wyszła jakoś po uwolnieniu źródeł (chyba w 2002) gdy na rynku było już PS2 a PS1 był tani jak barszcz

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2023 21:40:20 przez snifferman
[#100] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@snifferman, post #99

Only PC makes it possible! :)
2
[#101] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@ZorrO, post #100

No niestety jestem jednym z wielu, którzy po kupnie PC schowali Amigę do szafy i wyciągali tylko od święta lub zapomnieli o niej na lata.

W latach 90tych marzyłem o A1200 i HDD, żeby Dune2 i Frontier działał szybciej niż na A600. Później zobaczyłem PS1, N64, Pentiumy i już marzyłem o czymś innym.
1
[#102] Re: Amiga powinna być "konsolą na dyskietki"?

@recedent, post #1

Amiga powinna być "konsolą na dyskietki"?


A500 była komputerem na dyskietki, który spełniał wszelakie zainteresowania osób zainteresowanych. Co do konsoli czy by miała być? To rzeczywiście Commodore mógłby ten segment stworzyć, co by jeszcze bardziej zmniejszyło cenę produktu i zwiększyło by zasięg ewentulnych odbiorców. Tak jak zrobiono to z CD32.
[#103] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@snifferman, post #101

taaa, a w Magazynie Amiga w erze Pentium i Quake dalej namawiano na Amigę, przedstawiano crapowate gierki na dwóch dyskietkach i sugerowano walkę z PC ;)
2
[#104] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@Hubez, post #103

w Magazynie Amiga w erze Pentium i Quake dalej namawiano na Amigę


Rozumiem, że w Magazynie Amiga powinni przekonywać wszystkich do kupna PC/PSX, bo na te platformy wychodzą ładniejsze gry? wariat?
2
[#105] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@recedent, post #104

Pewnie nie chodzi o namawianie, co naginanie realiów i naśmiewanie się z innych platform co też im zaszkodziło. Pamiętam, że kolega co miał A600 kupił sobie PS1 i grał na obu. Jednak Magazyn Amiga przestał kupować, bo tam pisali, że konsola to zabawka dla dzieci a Amiga to prawdziwy komputer. W sumie to on był wtedy jeszcze dzieckiem.

To zakrzywianie rzeczywisrości działało do czasu aż ktoś nie zobaczył możliwości innego sprzętu na żywo u znajomego lub w sklepie. Były też wtedy salony gier z konsolami. Nagle ten do niczego niedający się system PC lub zabaweczka konsoleczka robił z Amigowych gierek miazgę Chociaż w 1997 roku grałem dumnie na Amidze, to widząc GTA1,NFS2,DN3D,Fallouta wiedziałem, że ta wojna już jest przegrana

Okręt już nabierał wody, a oni jeszcze sprzedawali na niego bilety

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2023 00:52:37 przez snifferman
5
[#106] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@snifferman, post #101

Tak robili ludzie, którzy zamiast grać w te idealne gry np. Frontiera czy Dune2 lecieli jedynie za grafiką i prędkością procesora. To zazwyczaj nie byli prawdziwi gracze, tylko gracze niedzielni. I nieraz pewnie przechodzili gry na czitach :P
Dziś gram na nowoczesnym, gamingowym PC ale też nadfal na Amidze 1200 i na kilku konsolach np. NES, SNES, X360, Switch itd.

A w tamtych czasach na Amidze poza graniem robiło się masę rzeczy.
Czytało się magazyny dyskietkowe, tworzyło się grafiki i animacje w programach graficznych, muzykę, ogarniało się system dla swoich widzimisię, badało masę programów użytkowych.
Amiga nigdy nie była konsolą, zawsze była pełnowartościowym komputerem.

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2023 02:33:01 przez Vato
6
[#107] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@Vato, post #106

A w tamtych czasach na Amidze poza graniem robiło się masę rzeczy
Od święta odpalało deluxe painta... nie przeginaj, zdecydowana większość użytkowników Amigi na niej grała i jak Amiga zaczęła za bardzo odstawać od innych platform do tego stworzonych to ją na takowe zmienili. A reszta dalej liczyła na AAA, potem Hombre, potem NG inwestując niemałe pieniążki by mieć namiastkę grzyba. Tylko co z tego że sprzęt nawet jakiś był, jak soft już mało kto chciał robić? Aaa zapomniałbym, jest jeden program namiętnie używany także przez typowych amigowych graczy... XCopy!
[#108] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@snifferman, post #105

Ja posiadając od dawna PC, kupowałem Magazyn Amiga do samego końca. W celach rozrywkowych, bo to dla mnie był niezły kabaret, z innej planety
2
[#109] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@abcdef, post #107

W drugiej połowie lat 90tych zdecydowana większość użytkowników Amigi mniej grała, a "siedziała" w programach graficznych, muzycznych czy innych użytkach. Część z tych co tylko w gierki grali to przeszli na pc i psx.

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2023 06:46:19 przez amikoksu
1
[#110] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@abcdef, post #107

zdecydowana większość użytkowników Amigi na niej grała i jak Amiga zaczęła za bardzo odstawać od innych platform do tego stworzonych to ją na takowe zmienili


Players gonna play...
Kiedy najlepszą maszyną do gierek była Amiga to mieli Amigę. Kiedy najlepszy do gierek był PSX to mieli PSX. Kiedy najlepszy do gierek był PC to mieli PC. Zastanawia mnie tylko - po co marnują czas na PPA zamiast grać w najnowsze gierki?

A reszta dalej liczyła na AAA, potem Hombre, potem NG inwestując niemałe pieniążki by mieć namiastkę grzyba.


O ile o układach AAA jeszcze ktoś słyszał (i może nawet na nie liczył, gdzieś w 1994 roku) to o Hombre nie słyszał praktycznie nikt póki Haynie całe lata później nie puścił pary, że kiedyś, dawno temu, coś takiego sobie wstępnie zaprojektował.
A czasy NG to zdecydowanie nie jest domena graczy, którzy chcieli odpalać tytuły AA+ na swoich sprzętach. Masz dość mgliste pojęcie o tym jak i po co powstało Next Gen.
4
[#111] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@recedent, post #110

Dave Haynie puścił parę o Amidze z procesorem HP już wcześniej koło 1996 roku. Pamiętam że wspominał o takim projekcie w wywiadzie który był opublikowany w Magazynie Amiga albo w Amigowcu.

Panowie któży tak lubią wkładać "kij w mrowisko" i jadą po innych jak to źle że ciągle utrzymują tą paskudną Amigę przy życiu.
Ja rozumiem że każdy z nas Amigę traktuję trochę inaczej. Ja klasykiem uczyłem i bawiłem się się nim długo po tym jak upadło Commodore. Nie żałuję ani dnia... a wyśmiewanie ludzi którzy nadal próbują utrzymać to środowisko przy życiu czy to projektami czy wspólną zabawą to jak plucie im w twarz.
Nikt nikomu nie karze kupować kart turbo bo i tak wszystkie aplikacje których się normalnie potrzebuje masz w telefonie. W Quake czy Doom'a też ci nikt na Amidze grać nie karze.
Odpier*olcie się w końcu od Amigi. Idziecie na PSX formu, MS-dos forum i tam rozpływajcie się w swoich filozofiach.
7
[#112] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@recedent, post #110

Players gonna play...
Kiedy najlepszą maszyną do gierek była Amiga to mieli Amigę. Kiedy najlepszy do gierek był PSX to mieli PSX. Kiedy najlepszy do gierek był PC to mieli PC. Zastanawia mnie tylko - po co marnują czas na PPA zamiast grać w najnowsze gierki?

Trochę nie rozumiem Twojego wywodu. To że nie używałem Amigi do czego innego niż gry znaczy że nie jestem godny bycia Amigowcem i powinno mnie tu nie być?
Z gier się w końcu wyrasta a do Amigi mam sentyment spory i gdy miałem możliwość zbudowałem sobie Amige 600 z parametrami o jakich marzyłem za dziecka. Dla mnie Amiga to piękny sentyment, do którego lubię wracać bo dobrze się kojarzy.
[#113] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@Biegu86, post #112

Z gier się w końcu wyrasta


Jedni wyrastają wcześniej, inni później - to jest normalne i nie ma co robić z tego dramy.

To że nie używałem Amigi do czego innego niż gry znaczy że nie jestem godny bycia Amigowcem i powinno mnie tu nie być?


Po prostu dziwi mnie fakt, że ktoś dla kogo priorytetem jest posiadanie najlepszego sprzętu gejmingowego wchodzi na forum starego, zapomnianego komputera i opowiada historię o tym jak ten właśnie komputer przestał być dla niego najlepszym sprzętem gejmingowym, więc go sprzedał i kupił PSX.
Nie mnie decydować co kto robi ze swoim czasem, ale pewnie dałoby się w tym czasie przejść jakiś lewel albo chociaż wbić acziwment.
2
[#114] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@Aniol, post #108

Ja kibicowałem Amidze, jak i MA, do samego końca.
W jakiś sposób wręcz fascynowało mnie to, jak jest ten sprzęt przedstawiany na łamach czasopisma.
Jako nastolatek wydawało mi się, że nie może być lepszej platformy.

A nagle BACH- ostatni numer. Wydaje mi się, że byłem prenumeratorem i dostałem gotówkę zwrotną za niewydane/nieotrzymanie numery.
Przecierałem oczy ze zdziwienia, bo na łamach nie było chyba nawet o tym fakcie wzmianki, że gazeta kończy żywot.
[#115] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@recedent, post #113

Włożę kij w mrowisko i podrzucę straszną wizję/pomysł. Escom kupuje Amigę i zamiast tłuc dotychczasowe A1200 czy A4000 modyfikuje płyty główne, wsadza x86 firmy Cyrix. Doom, Quake śmiga cena nie wzrasta. Procki najlepiej na karcie procesorowej.



Ostatnia aktualizacja: 21.08.2023 08:59:15 przez KM_Ender
[#116] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@KM_Ender, post #115

Na Amidze 4000 doom śmigał.
[#117] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@amikoksu, post #116

Na mojej A4000 działa, ale do śmigania daleko. Działa wolniej niż na A1200 z ACA1233 030 50Mhz przez wolny dostęp do FAST na płycie. Będzie śmigał z kartą procesorową, która ma FAST.


Po prostu dziwi mnie fakt, że ktoś dla kogo priorytetem jest posiadanie najlepszego sprzętu gejmingowego wchodzi na forum starego, zapomnianego komputera i opowiada historię o tym jak ten właśnie komputer przestał być dla niego najlepszym sprzętem gejmingowym, więc go sprzedał i kupił PSX.


No Amiga przestała być komputerem do grania, bo później za dużo gier na nią nie wychodziło, a te które się pojawiły albo wymagały Turbo dodatków za miliony, albo odstawały mocno od innych platform. Sentyment jednak pozostał, i fajnie jest wrócić do starych czasów, kiedy się było młodym i zamiast robić coś pożytecznego, grało się w Dune2 albo Cywilizacje

Teraz jest to na tyle fajne, że wkładasz kartę SD 64GB i jesteś guru amigowego softu. Ja dużo gier nie miałem, bo wtedy nie miałem dostępu do neta. Dzięki temu, że teraz mogłem sobie kupić turbiacze i dodatki odkrywam jaka w latach 90tych Amiga mogłabyć fajna jakbym to wszystko wtedy miał.
To, że ktoś wtedy kupił PC czy PS1 nie znaczy, że teraz mu zależy na nowych grach. Może teraz właśnie wraca do Amigi, PS1, PSX, PIII i sobie wspomina.

Nie rób ze środowika Amiamiszy. Nowa technologia zła. Jak wyjdziesz to juz nie wracaj. Dorożki z motylem są cool

Ps. Czy to czasem nie ty pisałeś na tym forum, że schowałeś A1200 do tapczana i teraz używasz MACa?
1
[#118] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@recedent, post #113

Chyba nie zupełnie zrozumiałeś mojego posta, bo miał właśnie zupełnie inny wydźwięk. Ulegasz dziwnym stereotypom.
[#119] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@recedent, post #113

No faktycznie wyraźnie masz z tym problem, że gość w którym gdzieś emocjonalnie siedzi jeszcze trochę Amigi zagląda na forum Amigowe. Rzekłbym, że masz problem z logicznym postrzeganiem rzeczywistości, że dalej nie rozumiesz, że na fali zainteresowania retro ludzie nowi na to forum wcześniej, czy później zawitają i mogą mieć zgoła inny obraz rzeczywistości, bo :

- te posty klepią na PC
- grają na C- 64 ( to jeszcze pół biedy ) gorzej jak na PC i konsolach, a kiedyś tam trochę na amidze
- a trochę Amigi ( tej prawdziwej czyli dla nich 500 / 600 / 1200 szeroki uśmiech ), nie jakiś dziwnych komputerów ze znaczkiem Amigi z pierdyliardem dopałek , pamięci , kondensatorami z XXI wieku mają w sercu.

I nie podniecają się jak chińczyk zepsutą bateryjką kolejną próbą wskrzeszenia komputera i jego oryginalnego niepowtarzalnego systemu, który gdzieś tam 20 - 25 lat temu dokonał dla większości osób żywota i dla większości jest już wspomnieniem. Co na konkurencyjnym portalu jest widoczne rokrocznie w podsumowaniu danego roku.

Ci nowi raczej też nie należą też do osób, które z wypiekami na twarzy próbują udowodnić głównie sobie, że co i rusz nowe gry i ich porty będą na Amigę i ani chybi kolejna wersja gry 3d na Amigę wsparta tym samym pierdyliardem dopałek udowodni niedowiarkom, że " nie wszystek umarłem " i można w 2023 roku uzyskać na Amidze to co na Pececie było osiągalne w 1999 albo ciut później.

Z jednej strony jest tu traktowanie Amigi jako hobby, a z drugiej cały czas z góry przegrana walka o to by ten przestarzały komputer dalej mógł udawać nowoczesny sprzęt.

I tu myślę masz problem. Siedzisz w szklanej kuli i co pewien czas ktoś przychodzi z młoteczkiem i ją rozbija dostaje się świeże powietrze i jest szok poznawczy . Najchętniej byś nas wszystkich zbanował , albo przynajmniej młoteczki pozabierał.

Opowiem Ci co skorzystałem z tego forum, ja gracz.
- wiem jak starą 500 tkę wyczyścić, jak zrobić, żeby współpracowała z GOTEKIEM
- co pod nią podpiąć , by można było grać w miarę komfortowo.
- dzięki dyskusjom na tym forum zaoszczędziłem sporo kasy, nie wpakowałem się w jakieś próby modernizowania, wzbogacania tego sprzętu ponad to co ułatwiło mi życie w 21 wieku, bym mógł popykać w starsze gry
- zdecydowałem się na zakup emulatora A 500 MINI I c - 64 Maxi, by mieć z głowy problem pogrania w stare gry na nowym telewizorze z ergonomicznym padem w ręku , zamiast cofać się w rozwoju do domowej produkcji joyów prawie z czasów jak z Bajtka gdzie proponowali joya z drewna zrobić.
- że w kwestii gier na Amigę jedynie "Tony" jest taką grą w którą człowiek czuł by z jednej strony tą odrobinę i nostalgii i trochę świeżości i która na siłę nie próbuję PC - om dorównać. I kolejne coraz lepsze dema do coraz lepszych gier nasz nie przysuwają
- I że na pewno nie wydam 179 zeta na grę na Amigę ze skaczącą kanciastą kulką, ani kasy na żadną zrzutkę, lub na niegotowy produkt.

Teraz o mnie i Amidze w latach 90 - tych.

Około 1992 roku kosztowała 500 - ka w granicach 5 milionów złotych. To było dużo i mało . Dużo bo wtedy nagle ludzie nie zaczęli w większości dobrze zarabiać i by kupić dziecku trzeba się było trochę wykosztować i tak tych Amig wtedy na komunię i urodziny nie dawali, a jak się z dziecka wyrosło, sporo samemu trzeba się było nawet na ten komputer jako student napracować . Wtedy stypendium studenckie było w granicach 150 - 250 tysięcy złotych.
I za te 5 milionów miałeś lepszy komputer niż C - 64 . Amiga 1200 kosztowała chyba gdzieś 2 x tyle. I dla wielu w tym wtedy w tym dla mnie przeskoczenie na nią było już poważnym finansowym problemem , że w końcu odpuściłem , z perspektywy czasu słusznie .
PC był jeszcze droższy w sensownej konfiguracji i dlatego piszę, że te 5 milionów za A 500 było to dużo i mało, bo wtedy z grami była to jeszcze jakaś sensowna alternatywa, ale sytuacja pogarszała się z miesiąca na miesiąc za sprawą otwartej architektury PC - ta , oraz tego, że wystarczał w domu teraz jeden komputer i do pracy i do zabawy co odkryto na Zachodzie i zaowocowało to wysypem gier. Poza tym ludzie rozkręcali małe biznesy i zakup PC - a do biura miał sens. A potem o modernizację też było łatwiej. W 1995 roku najniższe w kraju wynagrodzenie to około 2, 5 miliona złotych.

Kolega w tym czasie ( 92 - 95 ) miał PC - ta w sensownej konfiguracji i krótko tylko miałem z nim o czym pogadać jeśli chodzi o gry. On potem powoli modernizował sprzęt ja stałem w miejscu.
Potem dostawałem kolejno obuchem " Comanche Overkill " Wolfenstein , kolejne symulatory które nawet jak wyszły na Amigę to u mnie chodziły wolno, a u kumpla nie i co jeszcze dla mnie boleśniejsze zaczęły na PC wychodzić gry strategiczne i nie chodzi tu o RTS - a typu Dune 2 tylko chociażby serię V4V. Około 1994 - 1995 roku jeśli chodzi o gry było pozamiatane , bo nawet najlepsza platformówka na Amigę nie była tym czego oczekiwano po grach, a wachlowanie dyskietkami w Cywilizację , czy UFO Enemy Unknown czyniło zabawę w inne gry mocno męczącą. Jak latanie przy 2 fps - ach na symulatorze.
W artykule na portalu ktoś niezwykle celnie to opisał , że wtedy przyszła zagłada , czyli Doom
Około 1995 roku do grania zostali Settlersi , Gunship 2000 i gry 2d. Jakiś rok później Amiga 500 1 mb została u mnie zapakowana w pudełko i poszła do piwnicy , gdzie przetrwała do dziś.
Jakakolwiek modernizacja Amigi w karty turbo nie dawała mi jeśli chodzi o symulatory i gry strategiczne
dostępu do tego co miały PC - y do zaoferowania stąd tego nie robiłem. W 1999 roku miałem już PC - a na full wypasie i zakup był mniej bolesny niż zakup A 500 w 1992 roku.
Obecnie gram w amigowe gry 2 D ( platformówki etc , Alien Breedy i Chaos Engine ). W żadne amigowe symulatory i strategie nie gram , bo są od tego lepsze platformy , a ja nie chcę zabijać wspomnień jak na Flight of the Intruder kolejnymi misjami wietnamskie lotnictwo pacyfikowałem, albo salwą torped w Silent Service 2 cesarską marynarkę lotniskowców pozbawiłem, a patrol kończyłem z lepszym zatopionym tonażem niż USS Tang

Pozdrawiam
3
[#120] Re: Turbo Sprint - nowe wyścigi

@Merlin_PL, post #119

A najprawdziwsze Amigi to te w obudowie typu desktop jak pierwszy model Amigi, Amiga 1000.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem