[#331] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@brain030, post #330

Nigdy nie przestanie mnie to jednak razić, bo szukając jakiś fajnych oryginałów cyklicznie od lat trafia się na te aukcje czy ogłoszenia.

I zeby byl najlepiej jeszcze w oryginalnym zafoliowany pudelku... Tak, pomazyc mozna.
Nawet jesli ktos takie ma to i tak tanio nie sprzeda. Z pozostalych oryginalnych kopii w naszych czasach zostaly juz pewnie wiory i uszkodzone dyskietki.
Obecnie jesli chcesz miec oryginal to jedynie w formie pirata. I ciesz sie ze chociarz tyle, bo zawsze jakis tytul mogl przepasc w pomrokach dziejow.
[#332] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@Phibrizzo, post #331

Jak chcesz to ciesz się z pirata, ja nie będę. Przez lata udało mi się kupić sporo oryginałów BOX w dobrym stanie i czasem nawet dyskietki są sprawne ;)
2
[#333] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@brain030, post #332

i czasem nawet dyskietki są sprawne

Czesto sie zdarza ze sa niesprawne?
Ogolnie co mi z niesprawnej dyskietki. Rozumiem ze pudelko na polke ale pograc i tak sie nie da.
[#334] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@Phibrizzo, post #333

Nie tak często ale się zdarza. Oryginał to nie tylko dyskietki, ale i ładne pudełko, instrukcja gry, instrukcja instalacji, różne gadżety itp. Nawet kilka dni temu (akurat na PC) nabyłem oryginał Age Of Empires II. Gra posiada fantastyczną instrukcję obsługi, aż 142 strony, jestem nią zachwycony od kilku dni. Nie wiem jak można to porównywać z piratem.
3
[#335] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@brain030, post #334

Wiadomoze tak i nie bede sie sprzeczal. Chcialbym tylko wiedziec co robisz w przypadku gdy dyskietka nie jest sprawna.
[#336] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@Phibrizzo, post #335

Chcialbym tylko wiedziec co robisz w przypadku gdy dyskietka nie jest sprawna.

Najczęściej nagrywa się pirata i leci na wieki do pudełka.
[#337] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@Phibrizzo, post #335

Chcialbym tylko wiedziec co robisz w przypadku gdy dyskietka nie jest sprawna.
Napisz wprost, czy w takiej sytuacji pobieram wersję powiedzmy z Planet Emu i nagrywam na dyskietkę. Pisałem wcześniej, że dopuszczam pod pewnymi warunkami korzystanie z takiej formy dostępu do oprogramowania, wyłącznie dla siebie, choćby wtedy gdy mam oryginalną wersję, która jest uszkodzona.
[#338] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@amikoksu, post #336

Mając oryginał zazwyczaj masz dostęp do możliwości legalnego odblokowania gry, za pomocą różnych kodów, znaków czy innych sposobów, przykładowo w Monkey Island 2 za pomocą specjalnego koła z obrazkami. Jednak znalezienie kopii niezłamanej jest bardzo trudne.
1
[#339] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@brain030, post #337

Napisz wprost,....

Nie, ja liczylem ze to Ty napiszesz tak wprost. Ale wiem ze przez klawiature by ci to nie przeszlo.
A wiec cieszmy sie ze mamy jeszcze jakies mozliwosci. Piractwo wygralo....
1
[#340] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@Phibrizzo, post #339

Piractwo wygralo....
Mam możliwość legalnego odblokowania gry, bo mam wszystkie instrukcje i kody, więc jak znajdę kopię niezłamaną to tak zrobię. Zresztą bardzo nie lubię jak coś innego jest nagrane na dyskietce jak oryginalnie. Nie powiedziałbym, że piractwo wygrało, bo u mnie takich przypadków jest procent jednocyfrowy, to żadne zwycięstwo. Jeśli chcesz dalej prowokować i coś udowadniać to zrób to bardziej skutecznie.
[#341] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@brain030, post #340

Chcesz mi przez to powiedziec ze gdy znalazlbys oryginal w miejscu nieuprawnionym do jego rozpowrzechniania i nagralbys na swoja oryginala dyskietke to nie bylo by piractwo?
Z twojego punktu widzenia nie, bo jakby ktos zapytal to masz przecierz oryginal i nic ci niczego nie udowodni.
To taki kruczek prawny zapewne. Alez masz krystaliczne czyste sumienie.
[#342] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@Phibrizzo, post #341

Jeśli:
- nie sprzedaję piratów, ani nie oszukuję kupujących że to oryginał
- nie kupuję piratów
- nie łamię prawa autorskiego
- korzystam z udostępnionego w sieci programu (sam go nie skopiowałem ani tam nie udostępniam)
- posiadam możliwość legalnego odblokowania programu bo posiadam oryginał

to TAK, czuję się z tym dobrze.

Samo posiadanie programu, skopiowanego i udostępnionego przez kogoś innego nie jest przestępstwem. Dopiero podczas instalacji złamałbym licencję, ale mam możliwość aby legalnie odblokować program. Nawet jak jest złamany, mogę sobie wpisać kod czy symbol zgodny z instrukcją, mimo że w tym przypadku przeważnie nieważne co się wpisze.

Masz w związku z tym jeszcze coś do dodania ?
1
[#343] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@brain030, post #342

Masz w związku z tym jeszcze coś do dodania ?

Tak. Cytat samego siebie z postu [339]:
... cieszmy sie ze mamy jeszcze jakies mozliwosci...


I na tym EOT z mojej strony.
[#344] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@brain030, post #342

A w świetle prawa, nadal pobierasz nielegalne oprogramowanie.
Gdyby nie było tego nielegalnego oprogramowania, to samym pudełkiem i instrukcją byś nie pograł :)
[#345] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@brain030, post #334

Cała ta jałowa dyskusja tylko dlatego, że jeden gość lubi sobie wieczorem usiąść w fotelu, wziąć te swoje ulubione pudełeczka z grami, i gładzić je szepcąc "maj treżer, maj litle treżer, sssss". A piraci, ci wredni piraci kalają świętość. Cóż, można i tak.
Moja siostra na przykład ma dwa Thermomiksy i też jest zakręcona na ich punkcie.
Ech....

To ja sobie tymczasem polutuję Harlequina rev G.
I zobaczę za jakiś czas co się tu dzieje. Jak się to story rozkręcało, to z sukcesem udało mi się uruchomić N2630. Może więc ta dyskusja to taki fetysz szczęścia?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2023 18:01:49 przez wali7
2
[#346] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@karolb, post #344

Jeśli koledzy nie widzą różnicy w pobraniu ADF-a dla siebie mając oryginał i uszkodzony nośnik, do tego co robi sprzedawca z tematu, to później nie dziwne, że mamy takie kwiatki w wypowiedziach ;)
2
[#347] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@wali7, post #345

Myślałem, że już dawno odpuściłeś, ale jakaś złowroga siła ciągle każe Ci tu pisać ... ;)
[#348] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@brain030, post #346

Jeśli koledzy nie widzą różnicy


Wiesz, chodzi o to że raz trzymasz się kurczowo prawa, a innym razem trzymasz się tego "jak Ty to widzisz".

No to teraz zamieniliśmy się miejscami, ja mówię jak to wygląda w świetle prawa (ściągasz piraty), a Ty podpierasz się logicznym myśleniem (że przecież już raz za oryginał zapłaciłeś).
[#349] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@brain030, post #347

Wielka Macierz Piracka :)
Wyobrażenie tego głaskania pudełek było tak silne, że musiałem się nim podzielić.....

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2023 18:14:16 przez wali7
[#350] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@karolb, post #348

Dobrze zróbcie ze mnie pirata, bo używam ADF-a, którego nagrałem na dyskietkę do oryginalnego pudełka, bo miałem uszkodzony nośnik, tylko dla siebie, pasuje ? Albo nie, idę go skasować i koniec tematu.
1
[#351] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@brain030, post #350

W większości przypadków mając oryginalny nośnik możesz ściągnąć nielegalną kopię... w końcu kupując oryginał nabywasz nie tylko nośniki, pudełko instrukcje i gadżety, ale przede wszystkim licencję do używania. To chyba reguluje umowa, ale kto wie...

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2023 18:24:51 przez wali7
[#352] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@wali7, post #310


[...]pan A woli się skupić na o wiele bardziej aktualnych produktach[...]
Sytuacja (4): A teraz pan B, pirat, sprzedaje stary program pana A (pan A nie jest zainteresowany sprzedażą), sprzedał X kopii za Y (nieistotne...). O ile mniej zarobił (czyli poniósł strat) pan A, skoro w poprzedniej sytuacji (3) zarobił 0 zł?


Pan A stracił X * cena nowego programu plus X * 50, jeśli nowszy produkt zastępuje starszy.
1
[#353] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@orila, post #352

Aha, a jaki produkt zastępuje SuperFrog, abo Turrican I? Tak, że kupując go zrezygnowałeś z innych zakupów?
1
[#354] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@wali7, post #353

Potencjalnie każdy tej samej kategorii, a szczególnie wynikający z ustalonej reputacji autora.
1
[#355] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@orila, post #354

Aha, rozumiem, że kupując 30 letnią grę rezygnujesz z jakiejś współczesnej, bo jest jej odpowiednikiem? Naprawdę?
Cóż, widać rozumujemy kompletnie inaczej.
Naprawdę nie ciągnijmy tego wątku....

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2023 18:47:05 przez wali7
1
[#356] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@brain030, post #350

5
[#357] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@karolb, post #356

dobre, dobre
[#358] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@karolb, post #356

Haha, nieważne jak o kimś mówią, ważne, że jest o nim głośno

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2023 09:03:37 przez Madman
[#359] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@wali7, post #355

kupując 30 letnią grę

Chciałeś powiedziec... "kradnąc 30 letnią grę" (od pirata) zamiast kupić


To tak jakbyś sugerował np. takiemu Microsoftowi, że piracąc ich stare OS-y lub Office-y zamiast kupić nowe ... nie tracą.
Tracą ... z powodu strat zysków ... jak i praw autorskich ... jeszcze pewnie dochodzi utrata Twojego wizerunku i reputacji po przyłapaniu... itpd itd... ale wyliczanie wszystkich aspektów zostawmy dobrym prawnikom.


Ostatnia aktualizacja: 05.09.2023 09:57:26 przez orila
1
[#360] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@orila, post #359

Chciałeś powiedziec... "kradnąc 30 letnią grę" (od pirata) zamiast kupić


Jak kupujesz od pirata to nie kradniesz, tylko podejmujesz "czynność paserską"...
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem