[#1] oszust z "piratami" powrocil na allegro
UWAGA !
przesztrzegam przed kupowaniem tanszych gier na Amige od tego oszusta RetroGRY1.
Gry te nie maja zadnej wartosci kolekcjonerskiej itp.. !!! To sa zwykle nagrane piraty, ktore kazdy se moze sciagnac za darmo np. z planetemu.

Koles jest na tyle bezczelny, ze po tym jak zamkneli mu konto Kamilo9595pl , zmienil nika na allegro i pudelka drewniane na plastikowe, i znowu drukuje wlasne okladki i nalepki na dyskietki i jakies wkladki z oryginalnych gier.



Poprzednio byl o tym watek tutaj.
[#2] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@selur, post #1

Ciekawe czy to ten sam gościu
[#3] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@selur, post #1

Naciąłeś się?

Należy jednak docenić wkład pracy gościa ok, racja
Pudełka, jakieś protektory, tusz do drukarki, dyskietki i czas włożony w przygotowanie całości

Tak z ciekawości sprawdziłem po ile są dostępne dyskietki DD i w zasadzie to gościu bardzo tanio to sprzedaje

@tukinem: chyba ten sam bo miejscowość ta sama

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2022 20:44:08 przez AmiClassic
1
[#4] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@AmiClassic, post #3

Mógłby chociaż instrukcje dodrukować
1
[#5] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@selur, post #1

Osobiscie sie nacialem jakies pol roku temu na Another World z OLX'a ktory na focie wygladal jak oryginal. A to wlasnie bylo takie plastikowe pudelko z przedrukowana okladka. Ale nie pamietam juz od kogo...
[#6] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@AmiClassic, post #3

No właśnie miałem mówić, że w sumie źle to nie wygląda, całkiem ładnie podane

Co nie zmienia faktu, że jakkolwiek by nie mówić, to "kolekcjonersko" jest to szajs, a soft, jak wiadomo jest powszechnie dostępny (za darmo).
[#7] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@mccnex, post #6

On nigdzie nie pisze, że to oryginały, więc o wartości kolekcjonerskiej raczej nie możemy tu mówić.
Soft jest powszechnie dostępny za darmo, ale dyskietki już nie i trzeba czekać aż snifferman zacznie wyprzedawać to może ceny spadną
[#8] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@AmiClassic, post #3

Naciąłeś się?


Szukam boxa "The Settlers" i o maly wlos nie kupilem tego szajsu... ale na szczescie sie nie nadzialem.
Cena za niska i mi sie lampka wlaczyla, po prostu myslalem, ze to jakas okrojona wersja budzetowa.
Ale nie to zwykly pirat jest.


Należy jednak docenić wkład pracy gościa ok, racja

Nawet jesli poswiecil 10 godzin na wydrukowanie tych nalepek to co to ma za znaczenie ?
Realna wartosc tego "boxa" to jest wartosc pudelka+ ilosc dyskietek * 3zl.
1
[#9] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@AmiClassic, post #7

On nigdzie nie pisze, że to oryginały,


Tak i ani slowa o tym, ze to piraty...

A i wazna sprawa tam jest napisane "Sprzedam Gre XXX, stan dobry"
Typowy trik oszusta, ktory sugeruje, ze gra pudelkowa jest w dobrym stanie, czyli pudelko i instrukcja. A jaki ma niby byc stan zly/dobry PIRATA ??

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2022 21:00:36 przez selur
3
[#10] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@AmiClassic, post #7

Soft jest powszechnie dostępny za darmo, ale dyskietki już nie i trzeba czekać aż snifferman zacznie wyprzedawać to może ceny spadną


Dyskietki są dostepne od ręki. Trzeba je tylko "obedrzeć ze skóry" bo przeważnie są sprzedawane z etykietkami i bazgrołami.

Jak kupowałem większą ilość, to cena wychodziła ok 50-75zł za 100szt. Myślę, że to nie jest jakoś drogo. Oczywiście z pudełeczkiem i jakieś tam oryginały czy dyskietki z gazet to już drożej.

Co do piratów w pudełku, to też chciałem sobie zrobić ładne dyskietki z etykietkami i takie pudełko powiedzmy 100 dyskietek pseudo-real. Nie chcialo mi się jednak może kiedyś. Ale to nie na handel. To tak dla siebie, żeby sobie na nie patrzeć

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2022 21:24:36 przez snifferman
[#11] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@selur, post #1

Jest jeden plus tego przedsięwzięcia - człowiek wykona Ci każdą grę jaką będziesz chciał

Pewnie jak na "hol.abime" będzie instrukcja i jakieś fanty możliwe do wykonania to również je dostaniesz OK

Widać na odległość, że to są gry "robione na wzór" - oczywiście zdjęcia specjalnie w opakowaniach żeby ukryć niedoskonałości.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2022 21:47:38 przez Hubez
[#12] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@AmiClassic, post #7

Tak, tak oczywiście, że nie pisze Na tym polega jego zmyślny "trik". Jednak pudełeczka i cena mają robić za oryginały. Potem jak kupisz, okaże się, że jest fake, to gościu cię rozbroi, że przecież nie pisał nic o oryginałach.
[#13] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@mccnex, post #12

No bo to jest reprodukcja a nie oryginał.
[#14] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@mmarcin2741, post #13

Ja mam ze trzy gry oryginalne, ale z brakującymi dyskietkami :(
Ma ktoś dostęp do technologii pozwalającej na biały druk na dyskietce, aby było to jak najbardziej zbliżone do oryginału?
[#15] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@mmarcin2741, post #13

Tak i dlatego powinno byc w ogloszeniu wyraznie napisane sprzedaje Reprodukcje Pirata !

koniecznie ze slowem Pirata, bo zeby robic reprodukcje musisz miec prawa autorskie lub zgode pomysł

Sprobujcie sobie zrobic "reprodukcje" jakiejs znanej gry i ja sprzedawac
[#16] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@mccnex, post #12

Ciekawe czy ta "wkladka" w "boxie" to instrukcja z kodami zabezpieczen do gry, czy moze wlasnie taki pic na wode - imitacja instrukcji.
[#17] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@selur, post #1

Ja tam widze, same PC-towe tytuly tylko. Czyli albo juz sprzedal albo go wystraszyles.
[#18] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@selur, post #16

Raczej odpalasz i leci Skid Row, Fairlight, trainer +8 itd.
[#19] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@Don_Adan, post #17

Ja tam widze, same PC-towe tytuly tylko.


No ja tez

HA HA... skubany zawinal sie szybciej niz konik z lewymi papierosami na straganie

panowie odwoluje ALERT !
[#20] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@Hubez, post #11

Witam.
Jest jeden plus tego przedsięwzięcia - człowiek wykona Ci każdą grę jaką będziesz chciał


Wystarczy kolesia zapytać czy ma grę o interesującym nas tytule.
Pewnie znajdzie na strychu (wydrukuje i nagra dyskietki).

Pozdrawiam.
[#21] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@ted, post #20

A czy ktoś z ppa podjemie się przygotować krótki instruktaż o tym, jak
odróżnić repro/fake od oryginalnej gry?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2022 02:44:03 przez mmarcin2741
[#22] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@mmarcin2741, post #21

Popatrz na e-bay lub Amibay, gdzie sprzedają amigowe boxy, są dobrze obfotografowane i raczej na bank oryginalne. Jak 7 z 8 ofert danej gry prezentuje taki sam box, takie same dyskietki itd. to znaczy, że jest 0.0000000001% szansy, że to fejki. Ten ósmy też niekoniecznie, bo niektóre gry były wydawane przez firmy trzecie, i tym sposobem są całe serie np. "Hit Squad Edition" albo "Kixx" (o ile nie pomyliłem) i tym podobne (mam w domu kilka takich).

Jeszcze inne były wydawane wiele razy, raz w dużych, potem w średnich lub małych boxach (mam takie np. Golden Axe i Defender of the Crown), tyle, że nie mam na tyle wiedzy by potwierdzić, których tytułów to dokładnie dotyczy.

W Polsce gry wydawał niejako osobno IPS, różnią się one od zagranicznych odpowiedników - spolszczone pudełka, naklejki na dyskietki i oczywiście instrukcje. W sumie brawo dla nich, bo nie ograniczyli się jedynie do dystrybucji anglojęzycznych wersji lub prostego kserowania, tylko naprawdę nieźle wydawali polskie edycje.

Tego się nie da jednoznacznie opisać. Dużo pomaga obycie z amigowskimi oryginałami, masz potem pojęcie czego mniej więcej należy się spodziewać. Jak masz wątpliwości, to zawsze możesz zarzucić temat na forum, jest tu parę osób posiadających trochę tego stuffu, myślę, żę nie będą miały nic przeciwko, aby się podzielić wiedzą w razie konieczności.

Jeszcze trzeba patrzeć na opisy, jak gościu pisze, że nietestowane albo, że nie daje gwarancji czy gierka będzie działać czy tego typu rzeczy - niech zapala się lampka ostrzegawcza. Raczek wciska szmelc. Gry jak działają, to działają. Uwierz mi, że te oryginalne mają coś w sobie. Zawsze też można przed sprzedażą przelecieć dyskietki XCopy lub Superduperem w poszukiwaniu błędów oraz zwyczajnie odpalić grę na Amidze. Szanse na to, że gra się spier... akurat w te 3 dni, co pudełko jedzie do paczkomatu są znikome, chyba, że sprzedawca zapakuje grę wyjątkowo niedbale (np. luźne dyskietki czy coś takiego).

To co ten ziomal na Allegro sprzedaje to oczywisty fejk, chociaż, powtarzam, jakkolwiek by to nie zabrzmiało, to jakieś "uznanie" trzeba mu oddać, bo nie wali chamskich piratów jak kiedyś na giełdzie a ogarnia okładki, pudełka itd.

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2022 03:58:53 przez mccnex
1
[#23] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@mccnex, post #22

Znalazlem cos takiego
link

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2022 05:42:06 przez JacK_Swidnik
[#24] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@JacK_Swidnik, post #23

To nie ten , tutaj sa "kolekcjonerskie" pudelka na dyskietki z naklejona kartka ze screenami z gier (tez gosc mial fantazje)
[#25] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@Don_Adan, post #17

Może po reklamie na PPA.PL wszystko się sprzedało przez noc ? OK
[#26] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@Hubez, post #25

Jeśli to zgłosisz to mu usuną. Regulamin allegro dopuszcza sprzedaż gier, nawet kopii, ALE w oryginalnych boxach. Więc jego opis oferty żeby mu tego nie usuwać bo "inni tysz pszedajom" jest z pupy.
[#27] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@Stoopi, post #26

Wysyp tego samego procederu na C64:
https://www.olx.pl/d/oferty/uzytkownik/rlNSe/
[#28] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@Hubez, post #25

Może po reklamie na PPA.PL wszystko się sprzedało przez noc ?


Wczoraj widziałem jeszcze jak ktoś się skusił u niego na Superfroga. Siła klasyki silniejsza niż zdrowy rozsądek.
[#29] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@selur, post #1

eeee dzięki za linka !!!! fajne gadzety
[#30] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@Greczkin, post #29

Jeśli podróba da tyle samo frajdy co oryginał, to po co przepłacać hide2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem