[#91] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@uroboric_tom, post #90

Boli mnie tyllko fakt, że gość robi sobie sposób na zarabianie żerując na czyjejś pracy i własności intelektualnej.

Polecam spacerek żeby ochłonąć.

że sprzedaje nie do końca legalne gó%&o w ładnym opakowaniu.

W tych opakowaniach zdaje się są dyskietki z fajnymi grami.

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2023 12:27:50 przez amikoksu
1
[#92] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@uroboric_tom, post #90

Jakby mnie bolało, to bym zgłosił na policji.

Dla mnie, czy ktoś sprzedaje piraty luzem dyskietkami podpisanymi markerem, czy drożej w ładnym pudełku - różnicy nie robi.


[#93] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@amikoksu, post #91

I przy okazji kradziona własność intelektualna i efekt czyjejś ciężkiej pracy. I to, że ktoś tę pracę wykonał 3 dekady temu a nie w ubiegłym roku niczego nie zmienia.
[#94] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@Drakon, post #82

Nie zgodzę się, jedyny warunek to umiejętność używania szarych komórek. :)
Słabe to bardzo. Rozumiem, że wszystkich tych oszustów nabierających na "inwestycje w krypto", "dopłatę do przesyłki", "twoje zamówienie w Decathlonie", "twoje konto w Allegro zostało zablokowane", "przejąłem kontrolę nad twoim komputerem" itp. też usprawiedliwisz w ten sposób? No bo przecież wystarczy używać szarych komórek, a tego rodzaju oszustwa, to legitny biznes?
4
[#95] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@karolb, post #92

Bardzo ładne piraty. Nawet w takiej postaci mogą cieszyć oko na półce. Ile on tego może sprzedać? Raczej mnie niż postów w tym wątku. Dajcie spokój - no chyba, że wszyscy przestajemy być obłudni i kasujemy WhdLoad z dysków.
3
[#96] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@uroboric_tom, post #93

Tylko jaki sens jest wylewać łzy na forum, zamiast zgłosić to do wydawców, twórców gier, policji aby uśmierzyć ból
1
[#97] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@Hal, post #95

Ile on tego może sprzedać?


to co, to teraz wprowadzimy w Unii limity na ilosc ukradzionych rzeczy/miesiac np.

zlodziej samochodow ukradl w tym miesiacu...

tylko 4 auta = moze byc, 4 to niewielka strata !

10 aut skradzionych = Oj, to juz przesadzil skubany!

100 aut = Nie no tak byc nie moze !!!! wzywaj pan POLICJE !!!!


1
[#98] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@Krashan, post #94

Rozumiem, że wszystkich tych oszustów [...] też usprawiedliwisz w ten sposób?


Nie usprawiedliwiam oszustów - Ty to napisałeś, nie ja.

Codziennie słyszę o tym, jak komuś z konta zniknęły oszczędności (przynajmniej u mnie w mieście), po czym czytając, że chodzi o osobę 30-40-letnią stwierdzam, że jednak mi nie żal. Gdyby to było naiwne dziecko lub starsza osoba z Alzheimerem - owszem, zrozumiałbym. Ale w tym wypadku nie - bo tak skutkuje wyłączenie szarych komórek. Ale podkreślam - nie usprawiedliwiam oszustów, natomiast dziwię się, że ludzie dają im własne, ciężko zarobione pieniądze na tacy i jeszcze z pocałowaniem ręki.

Posty z grup w internecie również nie napawają optymizmem - matka potrafi pisać na fejsbuku pytanie, co ma robić, gdy dziecko się krztusi i sinieje, zamiast zadzwonić pod 112.

Dalej - ludzie pytają o rzeczy, których znalezienie w wyszukiwarce to niecała minuta.

Konkludując: chcę zwrócić uwagę na postępujące (w tempie geometrycznym) zidiocenie społeczeństwa. Tylko tyle, a może aż tyle.

tego rodzaju oszustwa, to legitny biznes


Ponownie: Ty to napisałeś, nie ja. Ja uważam wręcz przeciwnie.

Pozdrówka.

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2023 12:44:05 przez Drakon
[#99] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@amikoksu, post #96

Po to między innymi są fora żeby można było wymieniać opinie, spostrzeżenia czy punkty widzenia. To, że nie rozumiesz pewnych fundamentalnych zasad to już nie mój problem.
[#100] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@Hal, post #95

Dajcie spokój - no chyba, że wszyscy przestajemy być obłudni i kasujemy WhdLoad z dysków.


Po pierwsze - WHDLoad nie jest "pirackim softem", którego należałoby się wstydzić, więc o co kaman?

Po drugie - nawet jeśli ktoś tutaj jest "obłudnym piratem" i używa nielegalnego oprogramowania to chyba jest róznica między korzystaniem z pirackich wersji a dystrybuowaniem ich za pieniądze, licząc na to że naiwni kupujący się nie zorientują że to "podróby"?
4
[#101] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@uroboric_tom, post #99

Ja nie mam z tym problemów.
1
[#102] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@amikoksu, post #101

Nie masz problemów z tym, że nie rozumiesz ? Szkoda trochę. Post wyżej recedent bardzo przystępnie i prosto w punkt wyłuszczył o co chodzi. Szczególnie polecam się zapoznać z podkreśloną częścią jego posta.
[#103] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@karolb, post #92

Jakby mnie bolało, to bym zgłosił na policji.

Ale z tego co wiem to jest ścigane na wniosek osób czy firm poszkodowanych. Więc zgłosić może właściciel praw, a nie dowolny amigowiec.
A wydawcy nie są tym zainteresowani lub już ich nie ma, to co zrobisz? Najwyżej trzeba zgłaszać na Allegro, niech blokują te aukcje.


Ostatnia aktualizacja: 24.08.2023 13:01:25 przez TuReX
[#104] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@uroboric_tom, post #102

To coś ci się pomyliło, bo ja nigdzie nie twierdziłem że WHDLoade jest "pirackim softem" i że dystrybuowanie pirackich kopii za pieniądze jest tym samym co nielegalne kopie do pobrania z internetu.

Chodziło mi, że zamiast płakać na forum, lepiej zgłoś to do twórców, wydawców gier, na policje. Ale oczywiście forum jest też i od biadolenia, ale to raczej nie uśmierzy bólu.
1
[#105] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@TuReX, post #103

Więc wracamy do punktu wyjścia, powtarzam:

Jakby mnie bolało, to bym zgłosił na policji.


Jeśli jest ktoś kogo to naprawdę tak bardzo boli, to niech zgłosi i da znać tutaj w wątku czego się dowiedział, bo póki co to jest dużo gadania, a zgłaszanie do Allegro/OLX jak widać dużo nie daje.
[#106] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@karolb, post #105

Tylko że zgłoszenie policji nic nie da. Miałem okazję kiedyś patrzeć, jak funkcjonariusze spisywali dane jakiegoś pirata i za każdym razem patrzyli, czy firma istnieje, gdzie jest siedziba itd.
I dużo rzeczy odrzucili na zasadzie, że nie ma komu ścigać. Tu będzie tak samo moim zdaniem.. To przynajmniej można sobie pomarudzić na forum
Ale jak ktoś uważa inaczej to masz rację - niech próbuje.
Już widze miny ludzi za biurkiem, którym ktoś tłumaczy "panie bo on sprzedaje dyskietki z Superfrogiem sprzed 30 lat i się mi to nie podoba, bo ja amigowiec jestem od dziada pradziada"


Ostatnia aktualizacja: 24.08.2023 13:43:01 przez TuReX
[#107] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@selur, post #1

To co kasujemy wszyscy WHDLoad z dysków? Przestańcie być hipokrytami. Nikt już się nie interesuje prawami autorskimi do ponad 30 letniego softu na Amigę. Ale wystawiający aukcję powinien jednoznacznie napisać, że to nie są oryginały.
1
[#108] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@moulder, post #107

wystawiający aukcję powinien jednoznacznie napisać, że to nie są oryginały.

I że w cenę nie jest wliczona gra, tylko dyskietka i pudełko.
1
[#109] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@moulder, post #107

No wlasnie !

Przestancie w koncu byc hipokrytami !
[#110] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@moulder, post #107

Ale wystawiający aukcję powinien jednoznacznie napisać, że to nie są oryginały.


Tak, od razu w tytule aukcji/ogłoszenia dać napis: P I R A T Y ! ! !

Jeśli ktoś wystawia przedmiot niezgodny z regulaminem, to nie będzie się z tym afiszować ;).
[#111] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@karolb, post #110

Zdziwiłbyś się co ludzie piszą w swoich aukcjach.
Jest mnóstwo sposobów na opisanie tematu tak by kupujący łątwo wyciągnął właściwe wnioski co jest przedmiotem sprzedaży.
[#112] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@selur, post #109

Cieszę się, ze sie zgadzamy.

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2023 14:15:56 przez moulder
[#113] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@moulder, post #107

Wytłumacz mi, kolego, co takiego "hipokrytycznego" jest w używaniu WHDLoad.

Śmiało, wyzywam Cię!
[#114] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@recedent, post #113

Przeczytaj jeszcze raz wątek ze zrozumieniem i to co ja również napisałem. Wiekszość osób, która tutaj potępia delikwenta sprzedającego na Allegro "kopie zapasowe" sama używa WHDLoad, nie pozyskując wcześniej softu na nim odpalanego legalnie. Pominę już też, że nawet jak ktos by chciał to już jest niemożliwe pozyskanie większości softów w sposób należyty. P.S. Wódki razem nie piliśmy, jeszcze nie jesteśmy kolegami

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2023 14:25:57 przez moulder

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2023 14:30:46 przez moulder
[#115] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@recedent, post #113

Tyle samo co kiedys w używaniu MP3

Ciekawe czy moja dyskietka to pirat czy org. A może legalna kopia zapasowa



Ostatnia aktualizacja: 24.08.2023 14:34:58 przez snifferman
[#116] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@moulder, post #114

Wiekszość osób, która tutaj potępia delikwenta sprzedającego na Allegro "kopie zapasowe" sama używa WHDLoad


W używaniu WHDLoad nie ma nic złego. To jest normalny, legalny program. Część osób wykupiła na niego licencję (jak jeszcze był płatny), część używa obecnej (bezpłatnej) wersji.

nie pozyskując wcześniej softu na nim odpalanego legalnie


Sporo softu odpalanego przez WHDLoad da się zdobyć legalnie (choćby na PPA, w dziale "Rodzynki").

P.S. Wódki razem nie piliśmy, jeszcze nie jesteśmy kolegami


Z piciem razem wódki nigdy się nie uda, obawiam się. Ale kolegami z forum jesteśmy, czy Ci się to podoba, czy nie, bracie.
[#117] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@recedent, post #116

Dobrze kolego. To lecimy bo są problemy z komunikacją:
- Soft, który mamy tutaj na PPA to promil całego softu na Amigę,
- Nigdzie nie napisałem, ze WHDLoad jest nielegalne - czytaj ze zrozumieniem. Oprogramowanie, które na nim odpalasz musisz pozyskać legalnie - śmiem twierdzić ze w 90% dostępnej bazy gier obługiwanych przez WHDLoad jest to już niewykonalne.
[#118] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@moulder, post #117

Soft, który mamy tutaj na PPA to promil całego softu na Amigę,


Są inne miejsca, w których można pobrać soft legalnie.

Nigdzie nie napisałem, ze WHDLoad jest nielegalne - czytaj ze zrozumieniem.


Najpierw kolega Hal napisał w poście 95:

Dajcie spokój - no chyba, że wszyscy przestajemy być obłudni i kasujemy WhdLoad z dysków.


A potem Ty, w poście 107:

To co kasujemy wszyscy WHDLoad z dysków? Przestańcie być hipokrytami


Gdzieś tu jest mowa o tym, że mamy skasować WHDLoad z dysków tylko i wyłącznie wtedy, kiedy używamy na nich nielegalnego softu? Nie. Po prostu mamy skasować WHDLoad z dysków, bo inaczej jesteśmy obłudnymi hipokrytami.

Owszem, są problemy z komunikacją. A konkretnie - z formułowaniem przez Ciebie (i kolegę Hala) zdań, które będą oznaczać to co najwyraźniej sobie pomyśleliście, ale nie raczyliście już napisać.
3
[#119] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@recedent, post #118

Czyli doskonale wiesz o co chodzi, ale dla zasady gownoburza musi być. Większość osób zrozumiala moj post i drugiego kolegi o "kasowaniu" whdload. I nie 90% softu pod whdload nie zdobędziesz legalnie juz nigdzie łącznie z siecią.
2
[#120] Re: oszust z "piratami" powrocil na allegro

@moulder, post #119

A Ty udajesz, że nie rozumiesz różnicy w używaniu WHDLoad (z grami), a sprzedawaniu go innym nie mając do tego tytułu?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem