[#61] Flashback - recenzja

@parallax, post #59

Powinna też być wersja pudełkowa

Ponieważ? Wiesz ile gier nie ma dzisiaj wersji pudełkowych (zwłaszcza gier tego typu)?
Poza tym chciałbym żebyś rozwinął tę myśl na temat intencji i przesłania pudełka do gry.

Faktycznie wypowiedziałem się na temat rynku gier
Przykłady (lista) zrypanych remake'ów?


Czy Ty w ogóle nadążasz? W tym akapicie rozmawiamy akurat o sprzedaży która prognozuję na wyższą niż oryginału i o "ludzie i tak wybiorą oryginał".
[#62] Re: Flashback - recenzja

@michalmarek77, post #46

Nie masz pojecia o grach.

A Ty niby masz? Na jakiej podstawie tak piszesz? Ja też uważam, że oryginału nie przebije. Bo oryginał był pierwszy i kropka. Tego klimatu już nie powtórzy.
[#63] Re: Flashback - recenzja

@OSH, post #62

Właśnie o to chodzi pomysł
Jak wypuścili Another World z "poprawioną" grafiką, to zagrałem chwilkę, po czym włączyłem oryginałpomysł
[#64] Re: Flashback - recenzja

@OSH, post #62

Bo oryginał był pierwszy i kropka.


To zależy do czego ma się sentyment. Mi np. gra Pong nie podoba się tak samo jak Blip!, bo ta druga jest po prostu lepsza. :)
[#65] Re: Flashback - recenzja

@michalmarek77, post #44

no old school pixel - no fun
ale jeśli już wydadzą, obowiązkowo zagram.
[#66] Re: Flashback - recenzja

@kjb666, post #64

Oczywiście, że jest lepsza. Wg Ciebie :) I masz do takiej opinii pełne prawo. Natomiast mnie do szału doprowadzają autorytatywne wypowiedzi na forach dyskusyjnych w stylu "nie znasz się/nie wiesz co jest dobre", a gdy zabraknie argumentów "jesteś idiotą/debilem/imbecylem".
Ja mam porównanie: grywam ostatnio równolegle w "Elite" z 1984 roku i jej remake'a - "Oolite" z roku 2008. Uważam, że klimatu "Elite" nie przebije nic, choć "Oolite" jest przed nią o lata świetlne, zarówno jeśli chodzi o rozwiązania graficzne, jak i samą mechanikę gry oraz łatwość jej rozbudowy. Śledzę też forum poświęcone wciąż jeszcze mitycznej "Elite IV" (na tę grę miłośnicy "Elite" czekają dłużej niż na "DNF"), która będzie wydana pod nazwą "Elite: Dangerous" i jestem pewny, że też nie przebije oryginału. Będzie po prostu inna, ale królowa pozostanie jedna. Ale to jest MOJE zdanie. Jeśli ktoś uważa inaczej, nie będę mu pisał, że się myli. Bo rację będziemy mieć OBAJ.

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 01:33:55 przez OSH

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 01:34:35 przez OSH
[#67] Re: Flashback - recenzja

@OSH, post #66

Masz racje. Moj prztyk dotyczyl jedynie Parallaxa , taki skrot myslowy- gosc jest idiotą. Absolutnym. Idioci m.in. o grach pojecia nie maja.
[#68] Re: Flashback - recenzja

@michalmarek77, post #67

Coś jeszcze? pomysł
[#69] Re: Remake'i Amigowych gier

@tom256, post #1

Alien Breed w odświeżonej wersji dla PS3. Premiera 5 lutego 2013. Oferuje możliwość przełączania widoku pomiędzy wersją klasyczną a NG. W grze będzie 30 etapów - 18 znanych z wersji dla Amigi oraz 12 całkiem nowych.
[#70] Re: Remake'i Amigowych gier

@mailman, post #69

Zapomniales o PS VITA :)
[#71] Re: Remake'i Amigowych gier

@mailman, post #69

Obejrzałem zwiastun tej wersji gry i zauważyłem, że wystrzeliwane pociski z broni są bardzo spowolnione (tak jak by bohater sypał groszkiem albo rzucał niebieskimi rogalikami a nie strzelał) w stosunku do oryginału przez co gra prezentuje się słabo...
[#72] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #70

Fakt, zapomniałem. Ale ogólnie to na fajny pomysł wpadli - "2 w 1". Czyżby ukłon w stosunku do fanów wersji klasycznych?
[#73] Re: Remake'i Amigowych gier

@mailman, post #72

Czyżby ukłon w stosunku do fanów wersji klasycznych?

Nie "czyżby" tylko "na pewno". Identyczny zabieg zastosowano w remake'u Money Island.
[#74] Re: Remake'i Amigowych gier

@grxmrx, post #71

Zgadzam się, to strzelanie wygląda dziwnie w stosunku do oryginału, ale to kwestia przyzwyczajenia.
[#75] Re: Remake'i Amigowych gier

@mailman, post #69

Tymczasem Team17 zapowiedziało na jutro premierę wersji na Androida.
[#76] Re: Remake'i Amigowych gier

@BULI, post #74

NA Andku mam UAE4droid ok, racja Zaraz sprawdzę czy działa?
[#77] Re: Remake'i Amigowych gier

@BULI, post #76

Pytasz się mnie czy sprawdzisz? :)
[#78] Re: DUNE II w przeglądarce internetowej.

@mccnex, post #37

"jest jeszcze darmowy pinball 3d ktorego nazwe zapomnialem. sa do niego stoly z p.dreams - ignition i beatbox."

Do Future Pinballa są stoły z PDreams i PFantasies, nawet fajne tyle że fizyka jest kompletnie inna i trudno jest mi się przyzwyczaić do nowych warunków. Natomiast FPinball to zacny kawałek kodu, jest tym w świecie pinballi co MAME w świecie emulatorów, więc jak ktoś lubi odbijać kulki to polecam stronkę z powyższego linka. :)
[#79] Re: Remake'i Amigowych gier

@GumBoy, post #77

Sam miałem sprawdzić, ale pokłóciłem się z formalnym właścicielem sprzętu na którym biega Android ;)
[#80] Re: Remake'i Amigowych gier

@BULI, post #79

Nie zrozumiałeś chyba tego tekstu z pytaniem.

"Zaraz sprawdze czy działa?" nie brzmi jakbyś był pewien czy to zrobisz i pytał mnie czy tak będzie ;)
[#81] Re: Remake'i Amigowych gier

@GumBoy, post #75

Dzisiaj kupiłem. Zdecydowanie polecam.
[#82] Re: Remake'i Amigowych gier

@GumBoy, post #80

Mógłbym przysiąc, że odpowiadałem Ci na tego posta!? Mniejsza o to.
Tak, moja wypowiedź, zakończona niespodziewanym pytajnikiem, też mnie ubawiła- dzięki za czujność :)
A jak jest z sterowaniem, przyzwoicie?
[#83] Re: Remake'i Amigowych gier

@BULI, post #82

A jak jest z sterowaniem, przyzwoicie?

Mi się steruje lepiej niż na Amidze.
[#84] Re: Remake'i Amigowych gier

@tom256, post #1

Odnośnie Superfroga to zapowiada się oficjalne "odgrzewanie kotleta" na dwudziestolecie powstania gry. Szkoda, że (jak na razie) tylko dla PS3 i Vita.
[#85] Re: Remake'i Amigowych gier

@GumBoy, post #83

Lepiej niż na Amidze? Nie kojażę, żeby sterownie pod Amigą miało jakieś problemy, szczególnie na padzie CD32!
Masz jakiegoś DEVICE podpiętego pod Androida, czy sterujesz palcem na ekranie dotykowym?
[#86] Re: Remake'i Amigowych gier

@BULI, post #85

Lepiej niż na Amidze? Nie kojażę, żeby sterownie pod Amigą miało jakieś problemy,

Czy "lepiej niż na Amidze" oznacza "na Amidze było źle"?

na padzie CD32!

Mam pada od CD32 i jest gorzej niż na joyu. Krzyżak w tym padzie woła o pomstę do nieba, i wykrzykiwanie jego nazwy nic nie zmieni.

Masz jakiegoś DEVICE podpiętego pod Androida, czy sterujesz palcem na ekranie dotykowym?

Dwoma palcami.
[#87] Re: Remake'i Amigowych gier

@mailman, post #69

gram w to od paru miesiecy na iPadzie i super sprawa. czekam na Superfrog. ale wole wersje klasyczna, przelaczam na odswierzona jedynie z ciekawosci
[#88] Re: DUNE II w przeglądarce internetowej.

@forge, post #78

Udało ci się skonfigurować te pinballe do działania?
Ja pamietam ze kiedys probowalem walki z VirtualPinbal (takie MAME dla pinballi) ale po kilku dniach poleglem :/
[#89] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Remake'i Amigowych gier
[#90] Re: DUNE II w przeglądarce internetowej.

@WojT_GL, post #88

Najpierw ściągnij Future Pinballa potem stoły z linka podanym w mojej poprzedniej wiadomości, rozpakuj je i wrzuć do folderu "/Future Pinball/Tables/". Odpal FP i wciśnij F4 - to tyle. :)

Z Visual Pinball'em jest trochę trudniej. Na szybko powiem że instalkę ściągasz stąd, stoły stąd (wymagana rejestracja), romy do stołów stąd.

Wyjaśnienie dla tych co nie są w temacie.
Future i Visual Pinball to dwa różne programy, każdy z nich symuluje grę na flipperach w inny sposób. Stoły do FP nie działają z VP i vice versa.
Remake'i stołów z Pinball Dreams i Fantasies działają tylko z Future Pinball!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem