[#181] Re: Remake'i Amigowych gier

@parallax, post #180

[#182] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #181

Większość remaków to skok na kasę :/
[#183] Re: Remake'i Amigowych gier

@BomberMAX, post #182

Nie zgadzam sie. Wszystkie remaki to skoki na kase. Tylko czy to cos zlego ?
Wiele z nich /rebooty to inna, choc wcale nie mniej interesujaca sprawa/ to genialna rzecz.
Dla mnie remaki to swietna sprawa, dla wielu innych przystepny sposob do zapoznania sie z video-growymi klasykami. Jesli remake zawiera takze oryginalna gre /vide Jetpac na XO , czy Secret of Monkey Island / to po prosru grzech czegos takiego nie kupic :)
[#184] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #181

Nędzna animacja żaby i ogólny klimat gierki flashowej

Gameplay Superfroga HD

Wolałbym remake z ładnie wypixlowaną grafiką w wyższej rozdzielczości, coś jak np. Frogatto.

[#185] Re: Remake'i Amigowych gier

@bartekxyz, post #184

A ja Superfrog II
[#186] Re: Remake'i Amigowych gier

@Dorian3d, post #185

Wiadomo, że Superfrog w oryginale najlepszy ale skoro już mówimy o remake'u to styl jaki wybrano mi nie odpowiada.

EDIT: nie doczytałem, że piszesz o Superfrogu "II". Według mnie w tym momencie kontynuacja byłaby chybionym pomysłem bo dla garstki amigowców nikt nie będzie robił sequela. Najpierw trzeba zapoznać ludzi z marką bo z komentarzy, zwłaszcza na zagranicznych forach wynika, że dla wielu osób Superfrog HD będzie pierwszym spotkaniem z amigową żabą więc po co dwójka skoro mało kto zna jedynkę?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 16:08:22 przez bartekxyz
[#187] Re: Remake'i Amigowych gier

@bartekxyz, post #184

Gameplay Superfroga HD


O-je-ja... Cóż... Można było się tego spodziewać. Niezły paździerz...
[#188] Re: Remake'i Amigowych gier

@recedent, post #187

i do tego ma platfusa
[#189] Re: Remake'i Amigowych gier

@Dorian3d, post #188

a mi się podoba nowa wersja Superfrog'a :) chociaż filmik był zbyt krótki żeby móc porównać go do wersji oryginalnej. Piksle zastąpiono czymś zbliżonym do flasha, jest ładnie i kolorowo, postać porusza się szybko i płynnie. Brakuje tylko możliwości zagrania by ocenić. Ciekawe czy jest intro? Czy poprawili kolor pelerynki w zakończeniu? Czy jest jednoręki bandyta i project F?
Co do Frogato - ta gra to klasa sama w sobie :) strasznie mi się podoba, choć wciąż nie jest to wersja finalna gry.
[#190] Re: Remake'i Amigowych gier

@Gżegżółka, post #189

Mi również się podoba, czekam teraz na remake Lotusa, Jaguara, Cannon Fodder i innych.OK
[#191] Re: Remake'i Amigowych gier

@glichtanski, post #190

Filmik jest tak kiepskiej jakosci, i tak wyrwany z kontekstu,ze trudno stwierdzic cokolwiek.....
Preiera juz niedlugo, wtedy bedzie mozna sie przekonac :)
[#192] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #191

Wlasnie wpadlem na to na steam'ie

link
[#193] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #191

Wlasnie pojawiaja sie pierwsze filmiki z Superfrog HD

Superfrog HD na PS Vita
Intro
World 2
World 3



Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 13:16:13 przez michalmarek77
[#194] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #193

Animowane Intro od Erica Schwartza jest nie do zdublowania.
[#195] Re: Remake'i Amigowych gier

@Hextreme-Attic, post #194

Dokładnie z intrem poszli na łatwiznę, widocznie za mało $ mieli na realizację.
[#196] Re: Remake'i Amigowych gier

@flops, post #195

A ja się tak zastanawiam czy grafika z gry jest wektorowa?
[#197] Re: Remake'i Amigowych gier

@Hextreme-Attic, post #196

uła, nie animowane intro, wygląda to słabo - aż chciało by się zobaczyć nowszą wersję tej starej oryginalnej animacji we flashu, a tu slieshow statyczny. Co do etapów to widać pewne uproszczenia, mniej kolców, zapadni, nie ma też Lucozady. Boss na koniec każdego świata ujdzie, choć nie jest to cel sam w sobie. Podoba mi się styl grafiki i to jak kamera się oddala jak postać porusza się szybciej. Gra wciąż jest szybka i płynna.
[#198] Re: Remake'i Amigowych gier

@Gżegżółka, post #197

Kupiłem sobie nowego superfroga, i na szczęście nie jest źle :). Oprócz nowych poziomów jest tez dostęp do oryginalnych. Dodatkowo grając w oryginalne poziomy, mamy dokładnie taką samą muzykę jak w wersji Amigowej Superfroga :) ,więc klimacik pozostaje :)
[#199] Re: Remake'i Amigowych gier

@Olo, post #198

nie wiesz czy jak zakupie na vite to na ps3 tez będzie działać ?
[#200] Re: Remake'i Amigowych gier

@QUAD, post #199

Ta gra to cross-buy. Kupujesz raz, grasz na obu konsolach
[#201] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #200

I to jest dobra wiadomość, brat już zakupił na vitę i mówi że spoko gierca :D
[#202] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #193

No cóż... Nie oczekiwałem wiele, i słusznie.

Jeśli ktokolwiek wie gdzie podziała się dynamika tej gry to niech do mnie w tej sprawie napisze.

nie...
[#203] Re: Remake'i Amigowych gier

@recedent, post #202

Ja tez gram i powiem ze nie jest zle
Ale nie jest cudownie
Po 1) sterowanie na padzie a nie na joyu to troche kupa
Po 2) po cholere zrobili odjazdy kamery? W oryginale ich nie bylo i dawalo rade
Po 3) jest latwiej bo malo kolcow - przez co prosciej sie gra

Reszta ok ;)
[#204] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #193

Generalnie to zaden remake, aczkolwiek, zadna inna (nowożytna) gra nie ma tak amigowego feeleingu /graficznego/ jak ta poniżej. Niektore levele wygladaja, jakby co żywo korzystały z dobrodziejstw amigowego coppera ......
Male, arcade'owe cudo, ktore wrecz powinno zostac przeportowane na klasyczna amige........
Gra dostepna jest na wiadocych platformach w smiesznej cenie. NA XBLIG zaplacilem rownowartosc 1$ :) Zastanawiam sie nad soundtrackiem, ktory o dziwo sam w sobie kosztuje 4GBP :P

Aqua Kitty
Niby review :)
Strona gry
[#205] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #204

Fajna gierka trzyma stary dobry klimat,szkoda że nie ma jej na ps3 tylko na vite
Jest na psn remake alien breed i niedługo wchodzi flashback hd,zapowiedzi wyglądają dobrze
[#206] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #204

Swietna , polska, recenzja Superfrog HD
Ciekawe, ze zastrzezenia , ktore autor recenzji wysuwa wobec SF HD sa takze /a moze wrecz przede wszystkim/ adekwatne w stosunku do oryginalu
Warto wrzucic sobie stronke do ulubionych link

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2013 11:53:24 przez michalmarek77
[#207] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #206

Czasami oglądał jego recenzje,raczej jest mu ciężko dogodzić,potrafi niezłe gry z błotem pomieszać.Jedno jest pewne w orginalnego superfroga na pewno nie grał i ma słabe wyczucie co do old skoolowych platformówek.
[#208] Re: Remake'i Amigowych gier

@teo, post #207

Dokładnie to te Małolaty
link
[#209] Re: Remake'i Amigowych gier

@Dorian3d, post #208

Tak to właśnie tych dwóch specjalistów od retro gier i sprzętu, a pierwszy raz superfroga zobaczyli jakieś dwa tygodnie temu!!!!!!! O napisanie recenzji powinni poprosić raczej swoich rodziców.
[#210] Re: Remake'i Amigowych gier

@Dorian3d, post #208

No nie wiem, nie widze na tym filmiku Arka Kaminskiego.......

Jezeli cos sie komus przypisuje, warto to sprawdzic zanim palnie sie glupstwo...
Inna sprawa, ze wiek w zadnym razie ma sie nijak do wiedzy o grach....
Podejrzewam wrecz, ze wiekszosc tutaj obecnych, z wieloletnim stazem amigowcow, ma o grach, chocby tylko amigowych, marniutkie pojecie w porownaniu do byle przecietnego retro-gracza....
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem